Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мнение за баланс на спирачен диск

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Мнение за баланс на спирачен диск

    Привет,

    Появи се вибрация на волана при спиране. За причината подозирам дебалансиран спирачен диск. Чудя се какъв вид баланс да направя - баланс без сваляне от окачването или сваляне на диска и носене на стругар.

    Моля за вашето мнение, съвети, препоръки относно кой вариант за баланс на диск е по-удачен.

    Аз лично клоня към баланса без сваляне, наблизо има гумаджия който работи с "американска" машина и търси 36лв. на диск 16". Дали обаче този вид баланс става качествено?
    АИГ-Заваряване ООД
    Производител на заваръчни апарати "DEL"
    http://www.aigwelding.com
    0889 522 036

  • #2
    От: Мнение за баланс на спирачен диск

    Не знам дали става дума за баланс или за изправяне на геометрични отклонения. Вибрациите се получават от накъдрянето на диска. Дали на струг или на приспособлението на място според мен е все тая, зависи само колко е дебелината да диска. И при двата варианта след по-продължително спиране може пак да се изкриви.
    Land Rover Defender 110SW 300tdi

    Коментар


    • #3
      От: Мнение за баланс на спирачен диск

      Според мен си за нови дискове, но ти си знаеш.

      Не съм ползвал баланс без сваляне. Но ако е съгласен човека да си платиш, само ако ти реши проблема - няма лошо.

      Балансирането на струг, трябва да го прави човек, който знае как се прави. Защото иначе става по-лошо. Общо взето се прави престъргване на три повърхности - от двете страни, където лягат накладките, както и челото, което ляга на главината. Това се прави с едно захващане на патронника, без да се сваля между операциите, с ляв и десен нож. Само така може да се гарантира, че трите повърхности са успоредни по между си.

      Престъргването на място ще изправи къдравините, но не се знае, дали след него няма да се наруши успоредността между главината и работните повърхности
      Nissan Terrano 2,7 TDI

      Коментар


      • #4
        От: Мнение за баланс на спирачен диск

        Веднъж изкривен диск, даже и да го престържеш не вярвам да изкара повече от 5000 км. По добре си приготви парички за нов качествен.

        Коментар


        • #5
          От: Мнение за баланс на спирачен диск

          Баланса се прави на специална балансмашна и принципно на работил диск не се прави.Вибрациите са от изкривяване на спирачния диск. Получава се от менте дискове ,чугунът не е темпериран преди обработването или от бързо охлаждане на загрети дискове. Процесът е подобен при закаляването на стоманата. Можеш на струг да изправиш кривините ,като за базов отвор на повечето дискове е вътрешния.Но това намалява дебелината на диска и съответно може да слезеш под предписаната. , това води до още бързо прегряване и опасност от спукване на диска. Животът на едни дискове ,горе долу е около 100 000 км. или около две, три смени на накладки.

          Коментар


          • #6
            От: Мнение за баланс на спирачен диск

            Точната операция е: глвината се слага на дорник и се престъргват двете страни на диска.
            Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

            Коментар


            • #7
              От: Мнение за баланс на спирачен диск

              Първоначално публикуван от aig Преглед на мнение
              Появи се вибрация на волана при спиране. .....
              Спомени каква е колата, после си огледай предницата. Сто неща могат да клатят кУрмилото, тампони, шарнири, демпфер......
              Кривия диск по-често "рита" на педала на спирачката.
              0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

              Коментар


              • #8
                От: Мнение за баланс на спирачен диск

                Дисковете се балансират при производството.
                Вибрацията при спиране не е следствие дебаланс, а щото са се изкривили следствие работа и износване.
                Изправянето закрепва временно ситуацията, ако автомобила трябва да се ползва и няма нови на момента.
                При работа, дисковете освен, че се износват и изкривяват, се и напукват следствие нагряване-охлаждане и вътрешни напрежения.

                Независимо дали ти харесва, трябва да ги смениш с нови.
                ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                Коментар


                • #9
                  От: Мнение за баланс на спирачен диск

                  Мой познат ползва услугата (изправяне без сваляне) на голям сервиз, но все пак си остана подритване на педала при спиране( макар и значително по-слабо). Или там не са го направили съвсем качествено или с този метод не става на 100%
                  I'm not Lost, I'm Discovering !

                  088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

                  Коментар


                  • #10
                    От: Мнение за баланс на спирачен диск

                    Благодаря на всички за мненията!

                    Ще трябва да се "върна" малко и първо да направя диагностика на предницата за изключване причината за вибрацията да е от нея.

                    Насочих се директно към дисковете, защото вибрация на волана има единствено само при спиране. Другите косвени признаци за разбита предница отсъстват. От друга страна пък няма подритване на педала на спирачката ...

                    Автомобила е Тойота Авенсис 2005-а. Дисковете и накладките са Брембо на около 5000 км пробег. Пазарувани са от голям вносител, може би не са менте.
                    АИГ-Заваряване ООД
                    Производител на заваръчни апарати "DEL"
                    http://www.aigwelding.com
                    0889 522 036

                    Коментар


                    • #11
                      От: Мнение за баланс на спирачен диск

                      Щом са от вносител, не може да не ти уважат гаранцията, освен ако тези 5000 не си ги минал за 2-3 години.

                      А педала рита ако работата е мнооого зле, та не е задължително.

                      Имам същият проблем, и от 2 години съм си приготвил главини с дискове, че при мен е по-лесно да се сменят в комплект, но треперенето при спиране едвааам се усеща и Ич не ми се занимава.
                      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                      Коментар


                      • #12
                        От: Мнение за баланс на спирачен диск

                        Случайно да са сменяни гуми непосредствено преди да започне тресенето? При мен се получи така, явно има някоя гума от летните с не-много добър баланс(на други джанти са), и в комбинация със свършили накладки се получи така. След 3-4 дни каране вибрациите почти изчезнаха, "наместиха" се с новите гуми явно.
                        Ford Maverick II 2.3 XLT
                        Ford Mondeo MK5

                        Коментар


                        • #13
                          От: Мнение за баланс на спирачен диск

                          Случайно да е минал през локва след интензивно спиране?
                          А тези простотии се правят от името на всички ни.
                          Даника
                          Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                          Коментар


                          • #14
                            От: Мнение за баланс на спирачен диск

                            Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
                            Случайно да е минал през локва след интензивно спиране?
                            И пак отиваме директно на крив диск/ове.
                            ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                            Коментар


                            • #15
                              От: Мнение за баланс на спирачен диск

                              Преди около година пробвах и аз да престържа дисковете на опелчето ми. Тресенето бе същото както описва автора на темата. Резултата бе нулев, а стругаря си разбира от работата. Впоследствие си взех нови дискове и тресенето изчезна.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X