Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мнение за баланс на спирачен диск

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Мнение за баланс на спирачен диск

    Сферографитен го пишеше в желязовъглеродната диаграма...
    И да, отлежаването е много важен момент. В дворовете на леярните може да се видят купища ръждиви отливки, които си чакат времето, за да почнат да се обработват. Не са зарязани, или бракувани.

    Коментар


    • #32
      От: Мнение за баланс на спирачен диск

      Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
      ...
      И да, отлежаването е много важен момент... които си чакат времето, за да почнат да се обработват. Не са зарязани, или бракувани.
      Спам:
      Това сякаш си го писал за бутилките с вино и луканките в моето мазе!
      Не можах да се сдържа.

      Коментар


      • #33
        От: Мнение за баланс на спирачен диск

        Първоначално публикуван от Георги Крумов Преглед на мнение
        .... След отливането отливките би трябвало да се темпероват или да отлежат, за да се избернат температурните напрежения останали от отливането....
        Със справката от металознанието съм напълно съгласен .
        Само една вметка по отношение на цитата : отлежаването за релаксация на напреженията е естествен процес , протичащ много дълго във времето .Практически в днешното машиностроене никой няма икономически интерес по обясними причини да го използва като технология . Затова разбира се използват темпероването . Къде повече , къде по- малко успешно .

        Поради тази причина , манипулациите с дисковете по струговане и разните други "гяволъци" обикновено завършват с ...нови дискове .
        Включително и лично изпитано , при все наличието при мен както на стругове, така и на кадърни стругари .
        Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

        Коментар


        • #34
          От: Мнение за баланс на спирачен диск

          Първоначално публикуван от aig Преглед на мнение
          Вкарвате ме в размишления.

          Още един интересен факт се сещам свързан със случая. Сутрин на студени спирачки спирачния ефект е доста слаб, но почти или изобщо няма вибрацията на волана. Щом загреят спирачките спирачния ефект се подобрява значително, но се появява и вибрацията. Това май е още един довод в полза на криви дискове. Опитвам се да не минавам на скорост в локви, но не мога да твърдя, че не се е случвало.
          Ето това вече е брак никоя машина няма да ти е от полза не струг не pro-cut просто се получава температурно раздуване няма как да се хване машината измерва биенето но то при теб идва след нагряването просто са за боклука

          Коментар


          • #35
            От: Мнение за баланс на спирачен диск

            Това вече е било брак преди 5000км( нали дисковете са на толкова?), а спирането на топло може да е от накладки или гуми.
            А тези простотии се правят от името на всички ни.
            Даника
            Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

            Коментар


            • #36
              От: Мнение за баланс на спирачен диск

              Автора на темата , бих го посъветвал да си купи дискове от магазина на фирмения сервиз.Вероятността да попадне на лошо качество е нищожна.А от другия магазин , като попадне пак на същия проблем и парите пак на вятъра.И да не се бави със смяната.На спирачните апарати не им е комфортно така.
              Успех!
              Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

              Коментар


              • #37
                От: Мнение за баланс на спирачен диск

                Просто трябва да се свикне да се сменят накладки в сервизи разполагащи с pro-cut машини (да все още са рядкост)но важно е при всяка смяна да се оберат ръбовете както горни така и долни.Най-често се получават изкривяваня при стари дискове с нови наклатки (е за туи от начало няма добри спирачки)просто монтирани накладки не контактуват с цялата повърхност неравномерно нагряване кривене

                Коментар


                • #38
                  От: Мнение за баланс на спирачен диск

                  Про кът се прави на шмиргел на накладката.Дори и при нас.Задължително , ако не са нови дисковете.Само малоумен монтьор ще монтира накладка , която контактува само на външните ръбове.И мерене дебелината на диска!То нищо ново , но не пречи да се спомене.
                  Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                  Коментар


                  • #39
                    От: Мнение за баланс на спирачен диск

                    Това с чагъртането на дисковете е голяма глупост !
                    Дисковете имат мин. дебелина, и щом имат ръб, обикновено вече са за смяна.

                    Ако поради някаква причина са сменени само накладки, въпреки износването на дисковете и излизането им от размер, ръба може да се обере с пила или малък флекс, като дисковете се стегнат към главината и се оставят да се въртят на първа и празен ход.

                    Отнемането на материал от диска само го изтънява още, което при вентилираните може и да е фатално, че и без тва са по-келяви от плътните.

                    "Козата си сака пръч", колкото и друг да може да върши тая работа.
                    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                    Коментар


                    • #40
                      От: Мнение за баланс на спирачен диск

                      Първоначално публикуван от jeko47 Преглед на мнение
                      Про кът се прави на шмиргел на накладката.Дори и при нас.Задължително , ако не са нови дисковете.Само малоумен монтьор ще монтира накладка , която контактува само на външните ръбове.И мерене дебелината на диска!То нищо ново , но не пречи да се спомене.
                      В големите сервизи е така,но със сигурност знаеш как се сменят накладки в кварталните гаражи/сервизи/!
                      И майстора обяснява,че сега няма да спира добре щото те накладките ще паснат после!
                      Но и клиента е виновен,единия ги сменял за 20лв. а другия за 50лв./примерно/
                      Всеки има право на избор!
                      .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                      Киа спортаж2000тди 98г
                      Ауди А3 1.9ТДИ
                      Каравана Аdria 390Q

                      Коментар


                      • #41
                        От: Мнение за баланс на спирачен диск

                        Знам , затова се изкавам по темата И нема голем , или малък сервиз.Техниката не търпи компромиси , защото физичните закони не зависят от някой си клиент , който бил цар!
                        Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                        Коментар


                        • #42
                          От: Мнение за баланс на спирачен диск

                          Първоначално публикуван от georgipetkov64 Преглед на мнение
                          В големите сервизи е така,но със сигурност знаеш как се сменят накладки в кварталните гаражи/сервизи/!
                          И майстора обяснява,че сега няма да спира добре щото те накладките ще паснат после!
                          Но и клиента е виновен,единия ги сменял за 20лв. а другия за 50лв./примерно/
                          Всеки има право на избор!
                          Точно така !

                          Каквото и да пишат пишещите, когато опре до плащане, 98-99% от тях не искат и 20 да дадат.
                          Последно редактирано от Джоу (x3mrjoe); 01-04-17, 17:14.
                          ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                          Коментар


                          • #43
                            От: Мнение за баланс на спирачен диск

                            Първоначално публикуван от jeko47 Преглед на мнение
                            Знам , затова се изкавам по темата !
                            Към автора ,уж железар направо си е излагация.
                            Криви дискове -рита педала на спирачката.
                            Всичко останало е проблем от луфтове -дали ще се чувства на волана или ще сее колата е се тая.
                            Няма баланс на диск.Има смяна с нови.
                            Е ,нема такава тъпа тема.
                            ПП А към тоя къде ще махне ръба на износен диск на пила -искам да го видя.
                            Последно редактирано от ivo-police; 01-04-17, 19:50. Причина: заяждане

                            Коментар


                            • #44
                              От: Мнение за баланс на спирачен диск

                              Първоначално публикуван от ivo-police Преглед на мнение
                              ...
                              Е ,нема такава тъпа тема.
                              ПП А към тоя къде ще махне ръба на износен диск на пила -искам да го видя.
                              Що бе, виж колко различни мнения, и се има нещо образователно в нея.

                              А за пилата, първо го видях при един комшия, който може и да познаваш, ма после почна с флекса.
                              За последно съм виждал да го прави преди повече от 10г. на червен дизелов Голф 2, който в момента седи в началото на твойта улица, докато беше негов.
                              На последните си няколко автомобила вече сменява дисковете.
                              ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                              Коментар


                              • #45
                                От: Мнение за баланс на спирачен диск

                                [QUOTE=ivo-police;3134206
                                ПП А към тоя къде ще махне ръба на износен диск на пила -искам да го видя.[/QUOTE]


                                Сигурно е интересно за гледане
                                Аз обрах с малкия флекс /леко и внимателно разбира се/ ръба на спирачните барабани на задните спирачки щото пречеше на барабана да излезе културно за да видя какво е положението вътре.
                                И да, кривите дискове ритат на педала.
                                По темата - НОВИ.
                                сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
                                dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X