Обява

Свий
Няма добавени обяви.

За бензинов Форд/Нисан и газ.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: За бензинов Форд/Нисан и газ.

    Останал съм с впечатление, че кольовия е къс.
    Джипа де.
    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

    Коментар


    • #17
      От: За бензинов Форд/Нисан и газ.

      Изпаднал си в заблуждение.

      Те и в къс се побират 6 души. Зависи от мотивацията и конфигурацията.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • #18
        От: За бензинов Форд/Нисан и газ.

        Е, то сичко е въпрос на мотивация, ама аз обичам да ми е широко, и понеже на моя приятел е дву/триврат, в който се возих завчера, не виждам как ще им е комфортно на нормални четири човека отзад, освен ако по някаква причина отпред не е с цяла седалка та да са на два реда по трима ?!

        Иначе, моя човек си е доволен, въпреки че е почнал да става на швейцарско сирене, и никога не е сменявал масла, освен на двигател (Щото "майстор" му казал, че има !), за което му надух главата за пореден път !

        Това с циганеенето за маслата въобще не го разбирам !
        ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

        Коментар


        • #19
          От: За бензинов Форд/Нисан и газ.

          Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
          То и моя човек не се оплаква, но филтърната му кутия е като черупка на яйце по Великден.

          Надявам се Кольо да се включи ако/като види темата, както и други препатили, щото предполагам има и още такива.
          Кихалката се слага между филтърната кутия (дебитомера) и смукателния колектор:
          Филтърна кутия/Дебитомер -> Газова плочка -> Кихалка -> Смукателен колектор
          Е тук съм ги снимал докато още бях с обикновена АГУ:
          http://www.offroad-bulgaria.com/show...50#post1948050

          Най-простият начин да гърми по-малко е да пусне леко повече газ.
          Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

          Коментар


          • #20
            От: За бензинов Форд/Нисан и газ.

            Първоначално публикуван от Alexfield Преглед на мнение
            Най-простият начин да гърми по-малко е да пусне леко повече газ.
            E, ама няма да харчи 10лв/100км. Той предполагам като за толкова и върви де, като знам колко харчи дизела и колко по-малко от него върви бензина, даже в заводска комплектация на бензин.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • #21
              От: За бензинов Форд/Нисан и газ.

              Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
              E, ама няма да харчи 10лв/100км. Той предполагам като за толкова и върви де, като знам колко харчи дизела и колко по-малко от него върви бензина, даже в заводска комплектация на бензин.
              Вървенето, нито имам база за сравнение, нито мога, нито ме интересува та да коментирам, но ето и колегата какво казва:

              Първоначално публикуван от Румен Милков - FREEFLYER Преглед на мнение
              Разхода тръгваше от 11/100 извънградско при спокойно каране ...
              което е 10лв./100км.
              ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

              Коментар


              • #22
                От: За бензинов Форд/Нисан и газ.

                Ами видя я Колю темата.
                И ще каже, че никога не му е гърмяло. Гърми, ама в ауспуха...

                Онзи ден последно си играх с врътките, и съм на положение, че ако завъртя на 1/8 оборот-спира да върви. Т.е. съм на възможния минимум. И докато бях обеднил сместта-пак не ми гърмеше, явно не е била достатъчно бедна.
                Но пък и по токовете всичко е наред. За това съдя по това, че джипа пали(на газ) при минус 20... Ако има нещо скапано по запалването-не би трябвало да пали на такъв студ.

                Аз се чудя как така се вади разход от 11/100 с този джип. Аз съм постигал най-ниско 13/100, и то когато карах "Just for the record". При нормално каране на мен ми дава 14-15/100 на дълго, а в града си знам 20/100.

                А и колегите по-горе са казали причините от които най-често гърми-бедна смес, или проблем с токовете по запалването.
                С какъв изпарител е? Май за този мотор си трябва от тези за повече киловати. Не съм сигурен де, сега моя е с изпарител, който свалих от едно "Поло".

                Ако има на разположение газ анализатор-да развива врътките, докато от ауспуха не започне да излиза неизгоряла газ. После малко по малко да затваря, докато при изфорсиране анализатора спре да пищи.
                Има ли желание-има и начин!

                Коментар


                • #23
                  От: За бензинов Форд/Нисан и газ.

                  Разхода му е точно колкото казва, ама явно не е добре. По тоците всичко е ново, слагано лятото, и по-скоро.
                  С какъв изпарител е, не знам, но пали само на бензин.
                  Тези дни, като се видим, ше щракна снимка на изпарителя, ей така, за разкош.
                  Сега като се замислих, и изпарителя не е баран, та ше го погледна, та поне да му източа мизериите, а нищо чудно и да са му одървени мембраните, ма тогава пък нямаше да работи равномерно.
                  Ше има игра, и без тва още малко ще скучая.

                  Благодаря на всички за акълите, че бая време газта не ме е вълнувала.

                  Предполагам ше имам и още въпроси, ама по-натам.
                  ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                  Коментар


                  • #24
                    От: За бензинов Форд/Нисан и газ.

                    Ами "по-натам" дойде, и пристигнаха новите въпроси.

                    Преди два-три месеца моя човек както си кара Форд-Нисана, зел, че му изтропал. От там шлайф на вала, първи номер на основните, и трети на изтропалите биелни, нови сегменти, ремонт на главата, а и май нови колела и верига.
                    Това всичкото се прави два-три месеца, не разбрах защо, ама майстора "разбирал".
                    Разбира, разбира, ама колко да разбира ?!
                    Мотора е сбран, ама едвам са му уцелили центровката, и като заработил, изпускателните колектори почнали да се нагряват до червено, а и надолу към генерацията. Температурата си седи нормална и охладителната течност не бълбука и не кипи.
                    Да ама майстора се притеснил, и почнал да прави друга центровка, като за Форд ( това е цитат ), и двигателя заработил по-добре, ама колекторите пак ставали светещо-червени като поработи малко, и решил да му върне старият ангренаж (защо - не разбрах, ама явно и майстора-разбирач също ).
                    Е, върнал го, и същата работа, изспускателен колектор се нагрява до червено, а не щат да го покарат така, да не земе да светне целия.

                    Това е преразказ на разказ от преди малко, та ви моля да хвърлим малко боб за проблема, че моя приятел се е видял в чудо, а това му е единственият транспорт за всичко от две-три години.
                    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                    Коментар


                    • #25
                      От: За бензинов Форд/Нисан и газ.

                      Да размърдам пак темата със странният проблем.
                      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                      Коментар


                      • #26
                        От: За бензинов Форд/Нисан и газ.

                        Закъснение на запалването.

                        Има си данни в аутодата как се центрова ангренажа, не знам майстора колко е в час, ама...

                        Аз имах същия проблем, и си го правих сам. И всичко си беше ток и жица, какви светещи колектори, какви чудеса...

                        Да сменя майстора, че ще остане без двигател.
                        Има ли желание-има и начин!

                        Коментар


                        • #27
                          От: За бензинов Форд/Нисан и газ.

                          Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                          Да размърдам пак темата със странният проблем.
                          А кюнците как са? Запушено гърне зачервява колектора.

                          Коментар


                          • #28
                            От: За бензинов Форд/Нисан и газ.

                            Ето това очаквам, някакви предположения и въпроси, които да му задам, а това за майстора му го говоря още след като престоя повече от месец, че от втасване не знам нещо да се е самооправило.
                            За кюнците ще го попитам, но за центровката не знам какво е правил майстора, а и моя човек там е публика.
                            Казал съм му да го закара при някой който се занимава само с центровки, но го е шубе да го кара така, а и му е изтекъл прегледа, та и това му е проблем.
                            Джипа е някъде около Гара Искър, та ако bocho64 препоръча някой диагностик в околията, да го пращам.
                            ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                            Коментар


                            • #29
                              От: За бензинов Форд/Нисан и газ.

                              Трябва да се видят и веригите дали са центровани на белезите. Най-вероятно от там ще излезе проблема.
                              Твоя човек да пита майстора дали различава различния цвят на два прешлена на малката(горната верига), те са и белезите които се гледат.
                              Долната също е възможно да избяга с някой зъб.
                              Ако по веригите има нещо омотано-чакай правилна центровка...

                              Абе в аутодата си има всичката информация, трябва само да я има човека, и да чете.
                              Ааа, и да разбере какво пише, ама ако не може-да не се занимава с чужди коли.


                              Опа, сега прегледах аутодатата, и видях,че форд нисана е с една верига. Объркал съм се със сънито, то е с две.
                              Ама пак си има цветни звена по веригата, които малко трудно се различават, особено когато веригата е мазна.
                              Последно редактирано от Кольо; 07-01-18, 19:03.
                              Има ли желание-има и начин!

                              Коментар


                              • #30
                                От: За бензинов Форд/Нисан и газ.

                                Въобще не познавам майстора, а моя човек е светнат за много неща, но с колите е на домашно-гаражно ниво, та ше видим как ще ме разбере.
                                Помня, че ми каза, че майстора първо правил центровката като за Нисан, но после я правил пак като за Форд. Това от аутодатата, ама какво е гледал, какво е разбрал, и какво е направил, не знам.
                                Ако някой даде акъл при кой да го пращам, най-добре, а и ако е около Дружба и Гара Искър, още по.
                                ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X