Обява

Свий
Няма добавени обяви.

За бензинов Форд/Нисан и газ.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • За бензинов Форд/Нисан и газ.

    Колеги, приятелче има бензинов Маверик '95-'96 с просташка газ, и като всяка такава, от време на време киха.
    Добре, ама като кихне, му прави филтърната кутия на салата, щото кихалката му е сложена отгоре и се подпира в изолацията на капака, та кутията прилича на реставрирана археологическа находка.

    И за да не откриваме топлата вода, как се справяте с кихането ?

    И да спомена, по тоците всичко е ново.

    И друг въпрос, клапаните регулират ли се ?
    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

  • #2
    От: За бензинов Форд/Нисан и газ.

    Клапаните са хидравлични , а гърмежите се лекуват с газова инжекция. Топлата вода е открита , само че на някой не му харесва цената и.
    Фиат Купе
    Опел Фронтера В
    Мицубиши Паджеро Пинин

    Коментар


    • #3
      От: За бензинов Форд/Нисан и газ.

      На паяжина за реставрация със сигурност няма първо да сложи газова инжекция, особено, както ми каза вчера, че на дълго му харчи 10лв./100км. газ.

      Пукането става при около 3000об./мин., и като издумка, спира.
      Предполагам, че му гърми и при други режими, но вчера само за това спомена.

      Та ме интересуваше, пукането нормално ли е, или моят човек има някакъв проблем ?

      Ако модераторите преценят, може да преместят темата във Форд, че гледам там има повече теми за 2.4.
      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

      Коментар


      • #4
        От: За бензинов Форд/Нисан и газ.

        Кольо от Шумен кара такъв на газ,може да каже нещо по въпроса.
        Не съм го чул,да се оплаква.
        .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
        Киа спортаж2000тди 98г
        Ауди А3 1.9ТДИ
        Каравана Аdria 390Q

        Коментар


        • #5
          От: За бензинов Форд/Нисан и газ.

          То и моя човек не се оплаква, но филтърната му кутия е като черупка на яйце по Великден.

          Надявам се Кольо да се включи ако/като види темата, както и други препатили, щото предполагам има и още такива.
          ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

          Коментар


          • #6
            От: За бензинов Форд/Нисан и газ.

            Имам опит с една кола пълен инжекцион с обикновена газова, никога повече няма да го повторя и дори моноинжекцион да си купя ще е с газов инжекцион. Да пробва да поотпусне газта, при мен започна да гърми като намалихме газта, преди това нямах проблеми, но гореше повече. Пак я усилихме, спря да гърми, но беше късно, всичко беше натрошено и така продадох колата.
            Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
            Телефон - в профила!

            Коментар


            • #7
              От: За бензинов Форд/Нисан и газ.

              Гърменето е от бедна смес и/или комплектацията:свещи/кабели/бубина...в този случай разхода може и да не се влияе...
              0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

              Коментар


              • #8
                От: За бензинов Форд/Нисан и газ.

                Всичко е чисто ново. Моя човек ходи при газари, щото е преценил, че е по-добре да не бара.

                Вчера ме подхлъзна с Пиринско, а утре ако времето е хубаво, мисля аз да го подхлъзна, а и ше фърла едно око на ръждилника, колкото и да не ми се занимава.

                Благодаря на всички за съветите, просто повече от 15-16г. не съм си играл с газови уредби.
                ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                Коментар


                • #9
                  От: За бензинов Форд/Нисан и газ.

                  Първоначално публикуван от ninja_1 Преглед на мнение
                  Гърменето е от ...
                  ...основно - да, но може да е от всичко кавото си поискаш, от заяждащ клапан до централно прекъсващо електроснабдяване - т.е. гледанЬе с пцуванЬе

                  Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                  ...... не съм си играл с газови уредби.
                  ....пЪ яла да си игрАме заедно.

                  П.П. Към един от постовете по-горе - на моя "Вояджер" съм с "въздушна" газова (той е V6 многоточков инжекцион), а детенце след като ме изненада тези дни и си купи "Саратога" на нея и сложих същото ( тя е TBI ) и нямаме оплаквания......
                  0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                  Коментар


                  • #10
                    От: За бензинов Форд/Нисан и газ.

                    Саратогата и Сънденса много ми харесваха едно време когато ги бяха раздали на бопаджиите, или на соф. градско май, ма това беше когато Гагич още се е правил на адвокат.
                    Приятен седан.

                    Ше мина, че и без тва се мОтам.
                    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                    Коментар


                    • #11
                      От: За бензинов Форд/Нисан и газ.

                      Първоначално публикуван от georgipetkov64 Преглед на мнение
                      Кольо от Шумен кара такъв на газ,може да каже нещо по въпроса.
                      Не съм го чул,да се оплаква.
                      Преди да отиде в Кольо, Маверика беше в мен. С обикновена газова уредба. При мен не се е случвало да гърми. Газовата беше слагана от предния собственик.
                      RAV 4
                      F650GS

                      Коментар


                      • #12
                        От: За бензинов Форд/Нисан и газ.

                        Какъв разход ти даваше, и къде беше вкарана газта, ако помниш де ?
                        ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                        Коментар


                        • #13
                          От: За бензинов Форд/Нисан и газ.

                          Разхода тръгваше от 11/100 извънградско при спокойно каране, през планината със 6 човека 15-16 и градско по-малко от 18 не е давал. Мисля, че имаше някаква плочка за газта, ама не съм много сигурен.
                          RAV 4
                          F650GS

                          Коментар


                          • #14
                            От: За бензинов Форд/Нисан и газ.

                            Първоначално публикуван от Румен Милков - FREEFLYER Преглед на мнение
                            ...
                            през планината със 6 човека
                            ...
                            Е как се навряхте вътре ?!
                            ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                            Коментар


                            • #15
                              От: За бензинов Форд/Нисан и газ.

                              За дълга база иде реч.
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X