Обява

Свий
Няма добавени обяви.

АНТИФРИЗ , червен или син ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • АНТИФРИЗ , червен или син ?

    Актуална тема за сезона.

    Може ли да се смесват двата цвята антифриз.

    Защо има мнение , че червеният на цвят изкарва по-дълго време и се предпочита от японските производители

    Може ли да се разчита на уреда за тест на антифриза и градусите до които може да не замръзне?

  • #2
    До: АНТИФРИЗ , червен или син ?

    Аз не виждам какво е различното освен оцветителя. Баси
    Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

    Коментар


    • #3
      До: АНТИФРИЗ , червен или син ?

      Първоначално публикуван от velex Преглед на мнение
      Актуална тема за сезона.

      Може ли да се смесват двата цвята антифриз.

      Защо има мнение , че червеният на цвят изкарва по-дълго време и се предпочита от японските производители

      Може ли да се разчита на уреда за тест на антифриза и градусите до които може да не замръзне?
      Червеният е по-добър, особено ако е лонглайф!
      Ако уреда за измерване е от тези дето приличат на пипета НЕ му вярвай.
      Истинският уред се казва рефлектометър и струва доста повече, но мери вярно!
      LZ1HKW
      Реглаж на преден и заден мост
      My Jeep is not an SUV ..... your SUV is not a Jeep

      Коментар


      • #4
        До: АНТИФРИЗ , червен или син ?

        Първоначално публикуван от quadra Преглед на мнение
        Аз не виждам какво е различното освен оцветителя. Баси
        При червеният не се получава окис по алуминиевите радиатори!
        LZ1HKW
        Реглаж на преден и заден мост
        My Jeep is not an SUV ..... your SUV is not a Jeep

        Коментар


        • #5
          До: АНТИФРИЗ , червен или син ?

          Здравеите!!!
          Разликата между синият и червеният антифриз е в това на колко време тябвя да се сненя.
          При синият препоръката е на всеки 2 години,
          докато на червеният е 5 години,защото го водят "LONG LIVE"-демек с по-дълък живот.
          Лично аз смятам,че червеният е по-качествен,
          но всеки сам избира какъв да предпочете.
          Прави ми впечатление,4е повечето нови коли са само с червен антифриз
          Няма лош автомобил.В повечето случаи има лош собственик ;)

          Коментар


          • #6
            До: АНТИФРИЗ , червен или син ?

            Червения го дават за алуминиеви блокове, не ги разяждал
            offroad фен
            1983 XL500R ->1996 XR600R ->2004 WR450F ->2008 KLX450R ->2009 BETA 450RR Factory ->2009 KTM 990 Adventure + 2013 Husaberg FE450
            TOYOTA Hilux 3.0 D-4D

            Коментар


            • #7
              До: АНТИФРИЗ , червен или син ?

              Първоначално публикуван от recaro_7 Преглед на мнение
              Здравеите!!!
              Прави ми впечатление,4е повечето нови коли са само с червен антифриз

              Точно затова ме изгледаха странно като попитах за червен на една бензиностанция. Колата беше Toyota и така си беше купена с червен

              А ако без да знаеш долееш друг цвят или вид , какъв ще е ефекта знае ли някой?

              Коментар


              • #8
                До: АНТИФРИЗ , червен или син ?

                Синия е за чугунени глави, блокове ......
                Червения за алумин .... тоест всички нови !!
                Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

                Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

                Коментар


                • #9
                  До: АНТИФРИЗ , червен или син ?

                  Аз знам че не трябва да се смесват.Докато син и зелен и жълт може да се смесват без проблем/те са еднакви и са на еднаква основа просто въпрос на боя/,то червения има други съставки и е на друга основа/както писаха колегите при него алуминиевите блокове не се окисляват/.Продавам и от единия и от другия и знам че не трябва да се смесват.
                  NISSAN FOREVER
                  -----------------------------------------------------------------------------
                  Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                  Коментар


                  • #10
                    До: АНТИФРИЗ , червен или син ?

                    Съдейки от данните на Приста (тях съм гледал) могат да се смесват, но сместа трябва да се брои за по-ниското качество (синия).

                    Разликата е в очистването на суровината. Червеният съдържа по-малко борати и фосфати. Иначе и едното, и другото е смес от етиленгликол, вода и мъничко добавки. Цветът е от боя, съставките са безцветни.

                    Практическият резултат е, че като се смесят, цветът клони към сивовиолетов. Но, работят.

                    Коментар


                    • #11
                      До: АНТИФРИЗ , червен или син ?

                      ако ги смеси нямя лиу дасе получи нешто по-добро или само антифрис с черен цвят

                      Коментар


                      • #12
                        До: АНТИФРИЗ , червен или син ?

                        Аз карам с това и съм доволен.Интересен пробег и работни часове пише на етикета.Червен е на цвят.
                        Интересно че питате само за син и червен ,а има и зелен
                        Прикачени файлове
                        ------------------------------------
                        тел. O878 9ЧЧ 999

                        Коментар


                        • #13
                          До: АНТИФРИЗ , червен или син ?

                          Първоначално публикуван от CJ_7 Преглед на мнение
                          Аз карам с това и съм доволен.Интересен пробег и работни часове пише на етикета.Червен е на цвят.
                          Интересно че питате само за син и червен ,а има и зелен
                          Извинявайте за оф-а, но не се стърпях-видяхте ли какво пише долу вляво-"да не се добавя вода". Американци, да им се чуди човек как успяват да командват целия свят...
                          Има ли желание-има и начин!

                          Коментар


                          • #14
                            До: АНТИФРИЗ , червен или син ?

                            Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                            Извинявайте за оф-а, но не се стърпях-видяхте ли какво пише долу вляво-"да не се добавя вода". Американци, да им се чуди човек как успяват да командват целия свят...
                            Мдаааа...чети по-нагоре -само дестилирана 50-50 за -37
                            ------------------------------------
                            тел. O878 9ЧЧ 999

                            Коментар


                            • #15
                              До: АНТИФРИЗ , червен или син ?

                              Скоро купувах антифриз и продавача ми заби същия въпрос червен или син,попитах го каква е разликата на което отговора бе че червения е бил за по-новите автомобили а синия за по-старите но нищо не каза за смесване на двата вида.В интерес на истината не разбрах с подробности каква е разликата между двата.Тук пишете че не правил окис на алуминия,че то волгата която имахме навремето нямаше нищо чугунено в двигателя и никакво окисляване не се е образувало по алуминиевите детайли.Данеби на по новите да е някакъв друг вид алуминий кой знае.
                              Неможе да вземаш трезво решение ако мозъкът ти е изгорял от наркотици и алкохол .
                              Дий Снайдер

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X