Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Използуването на услугата Viber Out за страна от Европейската общност ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Използуването на услугата Viber Out за страна от Европейската общност ?

    Бих желал да открия човек който е ползува тази услуга и би ми обяснил
    технологията относно това, как да я използувам успешно от територията на България!
    Обръщам се към този форум, защото у нас все още няма открито представителство
    на телекомуникационната компания Viber, а когато река да потърся помощ от наш /местен/ оператор,
    те ми обясняват че подобни въпроси не обсъждат, защото това не им влиза в задълженията !?
    Тъй като бих желал да се обадя на телефон на Mtel в Холандия, как бих могъл да постигна тази
    обявена цена от 0.14 лв/мин във Viber Out за разговори по GSM с тази дестинация :
    Прикачени файлове

  • #2
    От: Използуването на услугата Viber Out за страна от Европейската общност ?

    E какво толкова чудно има?!? Предплащаш си на Вайбър с кредитна карта или Пейпал и после от приложението звъниш на номера с опция "Viber out". Цената вероятно няма да е точно 14 стотинки, защото е обявена без ДДС.

    Естествено е мобилните оператори да не искат да ти дават разяснения, защото наистина не е тяхна работа да обслужват конкурентна услуга.

    П.П. А, ако искаш да ти е безплатно обаждането, просто трябва собственикът на Мтелския телефон в Холандия да си инсталира Вайбър и можете да си говорите безплатно през приложението, стига да имате достъп до Интернет.
    Ние не сме неутрални!

    Коментар


    • #3
      От: Използуването на услугата Viber Out за страна от Европейската общност ?

      Първоначално публикуван от Boa Преглед на мнение
      ....
      Обръщам се към този форум, защото у нас все още няма открито представителство
      на телекомуникационната компания Viber, .....:
      https://vesti.bg/tehnologii/kompyutr...sofiia-6041560
      „Вайбър“ откри у нас регионално представителство за Централна и Източна Европа

      Иначе и аз като Чавдар, разговори без пари.
      LZ1ZAH

      Коментар


      • #4
        От: Използуването на услугата Viber Out за страна от Европейската общност ?

        Първоначално публикуван от Boa Преглед на мнение
        ...
        Тъй като бих желал да се обадя на телефон на Mtel в Холандия, как бих могъл да постигна тази
        обявена цена от 0.14 лв/мин във Viber Out за разговори по GSM с тази дестинация :
        Като звъниш на Mtel, звъниш на Mtel според твоя тарифен план, ако ще и да е в космоса, и в случая той си плаща 2.4ст./мин. с ДДС, а след още малко няма и да плаща нищо.
        Ако тоя дето е в Холандия го притесняват тия 2.4ст./мин., да си метне едно въже.

        Въобще не разбирам за какво е темата ?!
        ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

        Коментар


        • #5
          От: Използуването на услугата Viber Out за страна от Европейската общност ?

          Бихте ли тогава бил така добър да ми посочите координатите в България,
          на тази "самодоволна усмихната физиономия" които ги търся вече цяла година . . .!?
          Темата е за това,
          че миналата година заради двата проведени от мен разговора с нея /обща продължителност от 15 минути/ проведени с ОАЕ ,
          заплатих скромната сума от 135 лева, върху ставка от 9 лв./мин. !!!
          Тази сума бе начислена в месечната сметка на съпругата ми от "хубостниците" от TELENOR /когато се прибра от там/
          и ми даде след това добрия повод да захвърля тяхната картата от телефона, в най-дълбокия и миризлив
          канализационен канал който успях да открия в покрайнините на столицата . . .

          Коментар


          • #6
            От: Използуването на услугата Viber Out за страна от Европейската общност ?

            Тарифите в ЕС са много по-различни от ОАЕ и няма никакъв смисъл от вайбър.

            Коментар


            • #7
              От: Използуването на услугата Viber Out за страна от Европейската общност ?

              Първоначално публикуван от Boa Преглед на мнение
              Бихте ли тогава бил така добър да ми посочите координатите в България,
              на тази "самодоволна усмихната физиономия" които ги търся вече цяла година . . .!?
              Темата е за това,
              че миналата година заради двата проведени от мен разговора с нея /обща продължителност от 15 минути/ проведени с ОАЕ ,
              заплатих скромната сума от 135 лева, върху ставка от 9 лв./мин. !!!
              Тази сума бе начислена в месечната сметка на съпругата ми от "хубостниците" от TELENOR /когато се прибра от там/
              и ми даде след това добрия повод да захвърля тяхната картата от телефона, в най-дълбокия и миризлив
              канализационен канал който успях да открия в покрайнините на столицата . . .

              Колега, погледни заглавието на темата която си пуснал.
              В нея, поне аз, ОАЕ не виждам.
              ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

              Коментар


              • #8
                От: Използуването на услугата Viber Out за страна от Европейската общност ?

                На теб Viber out няма да ти свърши работа. Ако жена ти говори в роуминг, ще го плати, независимо от какво и звъниш. Иначе много помага, ако провериш цените за роуминг преди, повтарям преди да проведеш разговорите.
                Доколкото виждам, веднъж си се набутал, защото не си го направил, сега си напът да се набуташ за втори път като платиш за Viber out + таксата на мобилния оператор за роуминг. Да не говорим, че си показал цената на Viber out за разговори с холандски телефон, а не с български мобилен, какъвто се явява номера на мтел, независимо, че е в роуминг.
                Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                Коментар


                • #9
                  От: Използуването на услугата Viber Out за страна от Европейската общност ?

                  Първоначално публикуван от Boa Преглед на мнение
                  ... миналата година заради двата проведени от мен разговора с нея /обща продължителност от 15 минути/ проведени с ОАЕ ,
                  заплатих скромната сума от 135 лева, върху ставка от 9 лв./мин. !!!
                  Тази сума бе начислена в месечната сметка на съпругата ми от "хубостниците" от TELENOR
                  Проверката на роуминг тарифите предварително е хубаво нещо, както намекнаха и по-горе. Досаден факт е, че за повечето страни роуминг-тарифите на трите мобилни оператора не се различават особено. Главно, защото всъщност не зависят много от тях.

                  Лично аз за ОАЕ не съм изненадан от резултата. Роумингът в страните, съседни на България но не в ЕС също изненадва особено неприятно (има облекчени тарифи за Турция и Сърбия, но човек трябва да се погрижи предварително).

                  Върху всичко това се наслагват и още два гнусни ефекта
                  - роуминг-таксите от някои страни (бившият СССР, арабският свят и някои други) пристигат с голямо закъснение (1-2 месеца) и често с откровено и доста ларж надписани минути. Скъпи минути.
                  - за сметка на това кредитният лимит в роуминг сработва когато си иска и е напълно нормално при кредитен лимит 70 лева да получиш сметка от 350 да речем (но все пак в някой важен момент да ти спрат телефона).

                  Коментар


                  • #10
                    От: Използуването на услугата Viber Out за страна от Европейската общност ?

                    Твоите разговори с ОАЕ са нищо,аз платих 170 лв. на Мтел,за два разговора от Багдад до Бг по около една минута,и едно вдигане на телефона.Но там има измама от местните оператори.Мога да обясня ако е интересно.
                    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                    Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                    Анатолий Пейчинов o8875о9815
                    https://dvrbg.com/

                    Коментар


                    • #11
                      От: Използуването на услугата Viber Out за страна от Европейската общност ?

                      В ОАЕ вайбър и уотс ъп за гласово не бачкат, само скайп.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Използуването на услугата Viber Out за страна от Европейската общност ?

                        Първоначално публикуван от MFr Преглед на мнение
                        В ОАЕ вайбър и уотс ъп за гласово не бачкат, само скайп.
                        Хм...И как ще го ограничат по точно.Вайбър ползва нет,дали нета идва от Бг,Холандия или другаде,е без значение


                        Ето на първо четене

                        Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                        Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                        Анатолий Пейчинов o8875о9815
                        https://dvrbg.com/

                        Коментар


                        • #13
                          От: Използуването на услугата Viber Out за страна от Европейската общност ?

                          Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                          Хм...И как ще го ограничат по точно.Вайбър ползва нет,дали нета идва от Бг,Холандия или другаде,е без значение
                          Елементарно.
                          С писмо от местното МВР до местните интернет-доставчици.

                          Вайбър няма нито интерес, нито стратегия, да се сблъсква с властите по места.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Използуването на услугата Viber Out за страна от Европейската общност ?

                            Въобще не е елементарно,един впн до извън ОАЕ и си работи все едно си е у дома
                            Говоря от техническа гледна точка
                            А и как исп ще ограничат вайбър,освен да отрежат сървърите,което пак впн го заобикаля
                            Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                            Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                            Анатолий Пейчинов o8875о9815
                            https://dvrbg.com/

                            Коментар


                            • #15
                              От: Използуването на услугата Viber Out за страна от Европейската общност ?

                              Иде реч за масовите доставчици и през мобилна дата. По принцип voip са забранени, сега вече през впн и т.н. е друга тема. Не съм достатъчно технически грамотен в тая сфера, ефекта е като някой ти звъни уж всичко е нормално първите 3 секунди и после връзката разпада.
                              А иначе Ясен е прав, достатъчно е местния шеф на телекомуникациите, който обикновено е от шейхското семйство, да звънне един телефон на когото реши.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X