Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблеми и решения при неработеща/изгоряла/ бензинова помпа

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблеми и решения при неработеща/изгоряла/ бензинова помпа

    Най-гадната работа.До оня ден бензин,газ-няма проблем.Вчера ми запали трудно на бензин,поработи и я обърнах на газ.Днес не запали на бензин въобще.Цяло лято я карах само на газ,но като е по-студено я паля на бензин,работи малко и обръщам.Имах около 15л. бензин стар,преди 15-20 дена налях още за 20лв. и сложих 1 шот за бенз. инжекциони,че малко не ми хареса работата на дюзите.Мотора се оправи след около 15км. и без забележки до днес.Разрових ел.схемите и на бушон 6 в моторния отсек го пишат,че е за бенз.помпа(руската версия-пише,че е за карбураторната версия-аз такава не съм и чувал).При мен беше изгорял.Смених го с 20А(оригинално е 15А)и изгоря както работеше на газ.Питанката е:
    1.Ако от боклуци се е задънил бенз.филтър,може ли да товари помпата и да гори бушон без да е изгоряла самата помпа.
    2.Ако е изгоряла помпата-къде да я търся,че не ми се лежи на улицата по това време.Също и филтъра не съм го заглеждал,но мисля че той беше малко след резервоара.
    3.Помпа- цена и само Фронтерска ли става.
    Дайте акъл,че ей сега се качвам и ви пиша-утре половината работи ще гледам да ги уточня и сам,но това е утре,а сега съм бесен от тоя номер дето ми го извъртя и искам максимално да си обистря ситуацията на теория,че утре по-малко да мръзна докато разбера кое е изпушило.

  • #2
    До: Бенз.помпа или ...Помагайте.

    въбще не мръзни ,щом гори бушона помпата е дала на късо ,намира се във средата на резервоара и се сменя ужасно гадно,сваля се целия -----вярваи ми
    МИСЛЕНЕ МУ Е МАЙКАТА

    Коментар


    • #3
      До: Бенз.помпа или ...Помагайте.

      maxxx-къде точно се намира този препазител на бенз.помпа
      имаш ли точна схема ,Ако някой колега знае къде отиват направо кабелите ще помогне доста че работата е сложна
      OFFROAD CLUB STARA ZAGORA

      Коментар


      • #4
        До: Бенз.помпа или ...Помагайте.

        Първоначално публикуван от isuzo Преглед на мнение
        въбще не мръзни ,щом гори бушона помпата е дала на късо ,намира се във средата на резервоара и се сменя ужасно гадно,сваля се целия -----вярваи ми
        Е..х му майката-сериозно ли бе,колега?Като го прочетох и люснах една голяма на екс.Бушона (6) в машинното нали е за помпата-не съм го збъркал.От претоварване заради запушен филтър не може ли да гори бушон без да е изтрещяла?Само мисля на глас,не че се съмнявам в диагностиката ти.А цените и взаимозаменяемост с нещо друго?
        Благодаря и лека.

        Коментар


        • #5
          До: Бенз.помпа или ...Помагайте.

          Първоначално публикуван от MARINHAKER Преглед на мнение
          maxxx-къде точно се намира този препазител на бенз.помпа
          имаш ли точна схема ,Ако някой колега знае къде отиват направо кабелите ще помогне доста че работата е сложна
          В/у десния подкалник в машинното.Там са и релетата на фаровете и халогените.Също бушоните на вент. на парното,фарове,габарити и т.н.
          Не намерих по схемите релето на бенз.помпа-абсурд да няма,но не откривам за сега.Малка вероятност и то да гори бушон,обаче почти нищожна.

          Коментар


          • #6
            До: Бенз.помпа или ...Помагайте.

            релето го намерихме тоя предпазител бърка работата,може и проблем да прави симулатора за газовата.
            OFFROAD CLUB STARA ZAGORA

            Коментар


            • #7
              До: Бенз.помпа или ...Помагайте.

              За въпросния бушон-там идва напрежение след като върти по дълго човек и на запален двигател.За помпата не трябва ли да е ток след контакт,а не след като запали мотора и завърти алтернатора.Вентилатора на парното е така,тръгва след запален двг,а не след контакт.И ако на помпата трябва да е ток след контакт,този бушон за какво е-сигурен съм че има нещо общо с проблема.

              Коментар


              • #8
                До: Бенз.помпа или ...Помагайте.

                Първоначално публикуван от MARINHAKER Преглед на мнение
                релето го намерихме тоя предпазител бърка работата,може и проблем да прави симулатора за газовата.
                Къде е релето-пусни схема .Симулатора и бушона нямат допирна точка-какво да лъже симулатора,че да не пали грам на бензин.Да светне чека и да запали на авариен режим-да.Ама не се чува никакъв признак.Карах на газ,вкарах я в темп.режим,пробвах в движение да я лъжа-не и не.

                Коментар


                • #9
                  До: Бенз.помпа или ...Помагайте.


                  При подаване на контакт бензиновите помпи завъртат моментно за 1-2 секундии спират.
                  когато почнеш да въртиш на стартер завърта пак и като запали продължава да си върти.
                  или ако си на контакт без запален двигател до помпата не отива ток.
                  boko
                  Jeeep---KIA
                  https://www.facebook.com/autoboko/

                  Коментар


                  • #10
                    До: Бенз.помпа или ...Помагайте.

                    Първоначално публикуван от bokostz Преглед на мнение

                    При подаване на контакт бензиновите помпи завъртат моментно за 1-2 секундии спират.
                    когато почнеш да въртиш на стартер завърта пак и като запали продължава да си върти.
                    или ако си на контакт без запален двигател до помпата не отива ток.
                    Е да ама ако има окъсяване другаде /например в системата за симулация на газовата уредба /или някъде другаде и още с подаване на контакт гори въпросния бушон за помпата ,то тогава тя въобще няма да сработи.Според мен най-лесно е да се откачи буксата на помпата и да и се подаде директно ток.Само така /ако сработи или ако НЕ сработи-тя се чува/може със сигурност да се разбере дали тя прави бела или проблемът е другаде.Между другото една помпа има около 150хил км.живот,а когато се пали само от време на време и бензина е много стар,животът и се скъсява.Да не говорим че горивен филтър трябва да се сменя НЕ когато се задръсти ,а на всеки 20хил км.А това никой не го прави.Когато филтърът се позапуши създава съпротивление и усилието на помпата да го преодолее става много.В следствие на това тя прегрява и....това я съсипва.Та няма да се учудя /и на-вероятно/ако помпата ти е заминала.По принцип при Опелите тя си е консуматив.Най-тънка цена за китайска помпа и то можеби с известно преправяне-около120лв.А може и на тази цена да се намери и точната помпа.Поздрави.
                    NISSAN FOREVER
                    -----------------------------------------------------------------------------
                    Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                    Коментар


                    • #11
                      До: Бенз.помпа или ...Помагайте.

                      Първоначално публикуван от bokostz Преглед на мнение

                      При подаване на контакт бензиновите помпи завъртат моментно за 1-2 секундии спират.
                      когато почнеш да въртиш на стартер завърта пак и като запали продължава да си върти.
                      или ако си на контакт без запален двигател до помпата не отива ток.
                      В такъв режим трябва да ги управлява нещо-реле време+силова верига или нещо подобно.Тоя командаджийския възел не откривам и като отпадне и той,прозвъня инсталацията за късо,оголен кабел и т.н.,да свалям бъкела.Че и тази вечер му налях 50лв.-хак да ми е,пък е и топличко.Някой знае ли кабелите до помпата отделно ли вървят под купето или да ровя общия сноп?

                      Коментар


                      • #12
                        До: Бенз.помпа или ...Помагайте.

                        Колега цената е около 240 лв но пробваи пьрво буксата на помпата да не е клеясала аз имах сьщия проблем оказа се букса само така си свалях резервоара.УСПЕХ .а моита помпа си вартеше постояно и ми я спряха през реле.
                        sigpic

                        Коментар


                        • #13
                          До: Бенз.помпа или ...Помагайте.

                          Първоначално публикуван от lubashki777 Преглед на мнение
                          Е да ама ако има окъсяване другаде /например в системата за симулация на газовата уредба /или някъде другаде и още с подаване на контакт гори въпросния бушон за помпата ,то тогава тя въобще няма да сработи.Според мен най-лесно е да се откачи буксата на помпата и да и се подаде директно ток.Само така /ако сработи или ако НЕ сработи-тя се чува/може със сигурност да се разбере дали тя прави бела или проблемът е другаде.Между другото една помпа има около 150хил км.живот,а когато се пали само от време на време и бензина е много стар,животът и се скъсява.Да не говорим че горивен филтър трябва да се сменя НЕ когато се задръсти ,а на всеки 20хил км.А това никой не го прави.Когато филтърът се позапуши създава съпротивление и усилието на помпата да го преодолее става много.В следствие на това тя прегрява и....това я съсипва.Та няма да се учудя /и на-вероятно/ако помпата ти е заминала.По принцип при Опелите тя си е консуматив.Най-тънка цена за китайска помпа и то можеби с известно преправяне-около120лв.А може и на тази цена да се намери и точната помпа.Поздрави.
                          Имам симулатор на дюзите само-от грешка или късо в и около него може ли да гори бушона?

                          Коментар


                          • #14
                            До: Бенз.помпа или ...Помагайте.

                            Първоначално публикуван от turboto45 Преглед на мнение
                            Колега цената е около 240 лв но пробваи пьрво буксата на помпата да не е клеясала аз имах сьщия проблем оказа се букса само така си свалях резервоара.УСПЕХ .а моита помпа си вартеше постояно и ми я спряха през реле.
                            Къде да я търся буксата.От клеясала букса да гори бушона-много ми се иска,но е слабо вероятно.Ако кал е окъсила в буксата,не знам дали е оцеляла помпата.Пиши къде да търся буксата-лятото лесно,но сега ще е гърч.

                            Коментар


                            • #15
                              До: Бенз.помпа или ...Помагайте.

                              Би трябвало даса в общия сноп- под купето не вървят никакви кабели.
                              и все пак сиги виж на буксата на помпата по цветове, че дане разфъчкаш цялата инсталация- и я провери помпичката с отделни кабелчета дали върти.
                              лелее те фронтерите не бяха ли с пластмасови резервоари - голям рев ще падне.
                              boko
                              Jeeep---KIA
                              https://www.facebook.com/autoboko/

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X