Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблеми и решения при неработеща/изгоряла/ бензинова помпа

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Проблеми и решения при неработеща/изгоряла/ бензинова помпа

    Преди като карах Вектрата на газ, помпата си работеше постоянно, като важно условие беше да имам поне 10-15 литра бензин, за да не се запушва бързо бензиновия филтър от утайките и от това да не изгоря помпата, другото което беше негативно от работещата помпа че при едно каране по черно бях закачил единия бензинов маркуч на камък и бензина ми изтече за нула време докато се усетя карайки си на газ, и добре че помпата ми беше външна та махнах единия кабел да не работи на сухо докато смених маркуча и заредя пак с бензин
    Последно редактирано от Еделвайс; 15-02-14, 20:39. Причина: Добавяне инфо

    Коментар


    • От: До: Бенз.помпа или ...Помагайте.

      Имах съмнения, че се е затлачила цедката на помпата, защото преди време при опит за ремонт на маркуча между гърловината и резервоара бях оклепал нещата и мислех, че в резервоара е пълно с вода и песъчинки. Да, ама не... оказа се, че е доста чисто. Та само да споделя... Свалянето на резервоара не е някаква философия и най-неприятното наистина е откачането на маркучетата от помпата към пластмасовите тръби. Бърка се малко криво докато резервоара е леко свален. С подходящ инструмент и камък седмичка на края се развиват за две минути. После се откача букасата, която има едно зъбче, стиска се от лявата страна в края, откача се и маркуча на отдушника, аз специално го изтръгнах със сила, защото скобите са му от тези, които се свалят и слагат със специални клещи, а после го нахаках лесно Съвсем лесно се получава, когато използвате крик в средата на легена и отпускате по малко след, като сте развили 4-те болта държащи желязото към рамата. После се отвива и пластмасовата шайба на корпуса на помпата, като това става с голяма плоска отверка и почукване с чук. Чуквайте няколко пъти на зъб и след това сменяйте за да не прецакате пластмасата. В един момент охлабва и става лесно. При ваденето на сондата наклонете надясно за да изкарате успешно и поплавъка. Като цяло, ако се пипа внимателно показанията на бензиномера не трябва да се промени след сглобяването. Та така... най-трудно ми бе да изкарам резервоара от легена, че беше запекъл в ръжда и кал. Също така и тегаво вървяха болтовете на двете шини, които стискат резервоара към легена... при монтажа ги удавих в грес Добре е, преди да тръгнете да сваляте резервоара да източите, колкото е възможно повече бензин за да ви е по-лесно. Вариантите са два, ако колата ви е на метан, или газ и бензиновата помпа не ви е прекъсната палите колата, минавате на газ/метан и докато работи мотора откачате маркуча преди бензиновия филтър и пълните туба. Ако пък сте само на бензин, или помпата ми е прекъсната при газ/метан можеше да пуснете принудително помпата чрез манипулация на релето и, което се намира долу в ляво в краката на шофьора. Малко подробен станах, ама дано съм бил полезен А... и последно... смених двата маркуча от резервоара към гърловината. При мен са много къси парчета, единият е 50мм. диаметър, а другия 22мм. Като сваляте резервоара развивате, или горните, или долните скоби на маркучите. Оригиналните са по-меки, тези които купих да по-твърди, но пък и по-дебели и двойно оплетени. Ако някой има нужда, мога да му резна едно парче, че ми остана маркуч и, ако разбира се гърловината му е, като моят тип. Хайде стига толкова спам!
      ОФА КБ X20SE + метан

      Коментар


      • От: Проблеми и решения при неработеща/изгоряла/ бензинова помпа

        Влади за големия маркуч от гърловината до резервоара ли имаш останало парче, че аз търсех оригинален но вече са били спрени от производство, та търсех 2-ра употреба заради специфичните си кривки но не знам докога няма да протече яак че карам само на бензин, би ли ми показал на снимка как си го направил и извил маркуча, ако става дума за този маркуч?

        п.с. Извинявам се за спама, Влади пиши ми на ЛС да не оспамваме темата че не се усетих да те питам на лични.

        Коментар


        • От: Проблеми и решения при неработеща/изгоряла/ бензинова помпа

          Павка... виж някъде по-напред в темата има една схема няколко пъти. На нея има два вида гърловини. Моята е с много дълга пластмасова част, която има кривки дебелия маркуч е прав и е около 20см. дълъг, а по-тънкия е една идея повече и той е леко закривен, но като сложих прав маркуч той си зае формата. Та... разгледай твоята гърловина, все пак моята фронти е 98-ма и може да са различни.
          ОФА КБ X20SE + метан

          Коментар


          • От: До: Бенз.помпа или ...Помагайте.

            Първоначално публикуван от VladimCho Преглед на мнение
            ....Имах съмнения, че се е затлачила цедката на помпата, защото преди време при опит за ремонт на маркуча между гърловината и резервоара бях оклепал нещата и мислех, че в резервоара е пълно с вода и песъчинки. Да, ама не... оказа се, че е доста чисто. ....
            Оставям настрани подробното описание на манипулациите по разкачване на резервоара , макар че за който не го е свалял е интересно.
            Та от любопитство , какви са ти били съмненията за затлачена цедка : намалена мощност , неравномерна работа на двигателя , "забива нос" при подаване на газ , или що ?
            Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

            Коментар


            • От: Проблеми и решения при неработеща/изгоряла/ бензинова помпа

              Точно така. Намалена мощност, грешка в компа бедна горивна смес, като е студена пали от третия път, докато не загрее малко мотора при подаване на газ решава да гасне... ей такива неща... Отварял съм клапан регулатора и всичко изглежда наред при него. Останаха дюзите...
              ОФА КБ X20SE + метан

              Коментар


              • От: Проблеми и решения при неработеща/изгоряла/ бензинова помпа

                Бедна горивна смес... защо не провериш температурния датчик какви стойности дава ?
                ОФА ДБ 2.4 92 ML 270 CDI ETZ 250

                Коментар


                • От: Проблеми и решения при неработеща/изгоряла/ бензинова помпа

                  Провртвил съм всички възможни датчици , колега...
                  ОФА КБ X20SE + метан

                  Коментар


                  • От: Проблеми и решения при неработеща/изгоряла/ бензинова помпа

                    Препоръчайте ми но коя фирма да си купя горивна помпа за Фронтера А спорт 2.0 Х 20,някой китаец,намирам доста из нета но има ли някоя по добра или всички са еднакви

                    Коментар


                    • От: Проблеми и решения при неработеща/изгоряла/ бензинова помпа

                      Темата е доста стара и вероятно хората, които са я започнали отдавна са забравили, че са имали Фронтери... Но въпреки това все още има хора, които им се "радваме" на машинките.
                      Та по темата - и моята помпа преустанови работата си, запали поработи по-малко от минута и спря. И въпреки че съм с метанов инжекцион не се отказах да запаля - имах по ръка удължител, пистолет за горещ въздух и доста търпение. Равномерно загрях двигателя, повъртях стартера, инжекцията се излъга и запали на метан.
                      Реших да си сменя помпата сам по радикалния начин (в стил прежалил съм си колата) - отрязах си дупка в багажника. На снимките се виждат размери къде се реже. Използвах прободен трион (зеге) и късо ножче за метал. До резервоара има достатъчно място и не опира. Внимавайте обаче като правите първата дупка с дрелката, използвайте ограничител. Понеже има една греда над помпата дупката не е точно над нея и вкарването и изкарването си изисква думата "чалъм" в пълния и цвят. За да упеете натиснете с юмрук пластмасовия резервоар за да се огъне и да излезе кошницата на помпата.
                      Помпата ми се оказа оригиналната - GM на 22 години. Интересното е че, като я извадих и пробвах на сухо заработи. Върнах я, запали и след 10с загасна и не тръгна. Пак я измъкнах, пак заработи на сухо, но повече не сподлъгах.
                      Искаше ми се да намеря нещо поне на половина толкова качествено колкото оригиналната, но се оказа че се предлагат само китайски. Сложих Meat and Doria за 86лв. Работи супер значи 3,5бара колкото е по спец.
                      Изчетох доста за спора със спирането на помпата и тъй като съм газов инжекцион и постоянно си продухвам бензина и понеже още ми е влажно от смяната реших да си я спра с ключе.
                      Ето и снимки:
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:WP_20171203_15_03_36_Pro[1].jpg
Прегледи:1
Размер:364.9 КБ
ID:5775253Натиснете снимката за да я уголемите

Име:WP_20171207_10_00_01_Pro[1].jpg
Прегледи:1
Размер:442.2 КБ
ID:5775254Натиснете снимката за да я уголемите

Име:WP_20171207_10_00_34_Pro[1].jpg
Прегледи:1
Размер:304.5 КБ
ID:5775255Натиснете снимката за да я уголемите

Име:WP_20171207_10_01_06_Pro[1].jpg
Прегледи:1
Размер:362.2 КБ
ID:5775256Натиснете снимката за да я уголемите

Име:WP_20171207_10_19_45_Pro[1].jpg
Прегледи:1
Размер:363.0 КБ
ID:5775257

                      Коментар


                      • От: Проблеми и решения при неработеща/изгоряла/ бензинова помпа

                        Импровизирано и добро решение!Безаварийнно!
                        Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                        Коментар


                        • От: Проблеми и решения при неработеща/изгоряла/ бензинова помпа

                          Голямо четене падна! Да попитам и аз нещо, някой справял ли се е с проблема при изгоряла помпа на Фронтера Б дълга база? Външна ли да слагам, китайка заместител ли? Как се справихте с проблема, резервоара лесно ли пада?

                          Коментар


                          • От: Проблеми и решения при неработеща/изгоряла/ бензинова помпа

                            Да
                            МИСЛЕНЕ МУ Е МАЙКАТА

                            Коментар


                            • От: Проблеми и решения при неработеща/изгоряла/ бензинова помпа

                              Първоначално публикуван от all_drive Преглед на мнение
                              ...Реших да си сменя помпата сам по радикалния начин (в стил прежалил съм си колата) - отрязах си дупка в багажника. На снимките се виждат размери къде се реже. Използвах прободен трион (зеге) и късо ножче за метал. До резервоара има достатъчно място и не опира. Внимавайте обаче като правите първата дупка с дрелката, използвайте ограничител. Понеже има една греда над помпата дупката не е точно над нея и вкарването и изкарването си изисква думата "чалъм" в пълния и цвят. За да упеете натиснете с юмрук пластмасовия резервоар за да се огъне и да излезе кошницата на помпата...
                              Добре де... че е полезно решение и прилично изпълнение спор няма, но аджеба защо ги правиш тия упражнения при положение, че в багажника над отвора, който си направил така или иначе имаш препятствие в ролята на метанова бутилка? Два пъти съм си свалял резервоара и общо взето не е голяма философия, най-досадното са скобите на маркучите. Иначе и аз като теб имам голяма бутилка в багажника и през ум не ми е минавало да я свалям, защото тежи 100кг сигурно, ако твоята е карбонова това е друга тема
                              ОФА КБ X20SE + метан

                              Коментар


                              • От: Проблеми и решения при неработеща/изгоряла/ бензинова помпа

                                Благодаря! Поздрави!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X