Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблеми и решения при неработеща/изгоряла/ бензинова помпа

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Проблеми и решения при неработеща/изгоряла/ бензинова помпа

    Първоначално публикуван от VladimCho Преглед на мнение
    Добре де... че е полезно решение и прилично изпълнение спор няма, но аджеба защо ги правиш тия упражнения при положение, че в багажника над отвора, който си направил така или иначе имаш препятствие в ролята на метанова бутилка? Два пъти съм си свалял резервоара и общо взето не е голяма философия, най-досадното са скобите на маркучите. Иначе и аз като теб имам голяма бутилка в багажника и през ум не ми е минавало да я свалям, защото тежи 100кг сигурно, ако твоята е карбонова това е друга тема
    Чугунена е моята - 66кг и имаше кой да ми помогне да я свалим и качим. И затова ми се стори по-добре от колкото да лежа от долу. Комфорта ми е по-важен от запазване на оригиналния вид на колата

    Коментар


    • От: Проблеми и решения при неработеща/изгоряла/ бензинова помпа

      Първоначално публикуван от all_drive Преглед на мнение
      Чугунена е моята - 66кг и имаше кой да ми помогне да я свалим и качим. И затова ми се стори по-добре от колкото да лежа от долу. Комфорта ми е по-важен от запазване на оригиналния вид на колата
      Ясно, аз все сам си бачкам та затова ми беше интересно, иначе и аз не държа на оригиналния вид. Надявам се китайската ми помпа, която ми купи Алекс от форума да почивее поне още доста годинки, две години и половина вече нямам грижи с нея.
      ОФА КБ X20SE + метан

      Коментар


      • От: Проблеми и решения при неработеща/изгоряла/ бензинова помпа

        Понеже и аз брах ядове с бензиновата помпа на Кията ми... Когато я свалих, вътре беше БОШ. Разгледах я добре и установих, че самата помпа е еднаква с тази на половината бензинови автомобили. Корпусът е един и същ, има разлика в налягането. Та в Пловдив на Руския пазар намерих помпа от ВАЗ 2110. На БОШ, с номер 0 580 453 453 на 3.5 бара. Пасна съвсем точно. Цена 36 лв нова. Опаковката беше на БОШ, с холограма. Всички надписи и гравюри по метала бяха кято на оригиналната. Произведена в Русия (до колкото знам БОШ имат завод там). Карах я половин година и продадох джипката.

        Пиша това, защото видях по-нагоре снимка на същата помпа.



        Nissan Terrano 2,7 TDI

        Коментар


        • От: Проблеми и решения при неработеща/изгоряла/ бензинова помпа

          Някой може ли да ми даде номер ( или поне от каква кола ) на външна бензинова помпа подходяща за ОФБ 2,2.
          Също така, вътрешна от кои други модели автомобили стават?
          Питам не за друго, ама понеже в тех-ко по каталог нищо не им излиза за фруктиерата, а пък никакъв шанс няма да почнат да ми търсят по размер и х-ки.... а предпочитам да купя от там по финансови причини.

          Коментар


          • Semper_Idem
            Semper_Idem коментира
            Редактиране на коментар
            Аз си сложих външна помпа, каквато имаше в магазина, важното е да осигурява 3.5 бара налягане. Имам едни познати продавачи вече десетина години, като отида при тях за нещо, поглеждат в един компютър и после казват - за твоята фронтера има едикаквоси, италианско едиколкоси и китайско едиколкоси. Заради това съм ги нарекъл "италианските китайци". Отначало се сърдеха. Общо взето - познават. "Италианската" ми помпа работи вече три (а може и повече) години. На хартийките и пишеше за 3.5-те бара но отникъде не можах да разбера за каква кола е.
            По сложното е преобразуването на кошницата - на мястото на вътрешната помпа трябва да се сложи маркуч до дъното. Гумен маркуч не става, колкото и бензиноустойчиви надписи да има по него. В момента (по други причини) съм натопил в един буркан с бензин парчета от 4 страшно добри бензинови марки маркучи и всичките се желираха за нула време.

        • От: Проблеми и решения при неработеща/изгоряла/ бензинова помпа

          Няколко модела шеви, понтиак и исузо. Няма еквивалент във европа. Ако не сте унищожили кошницата обади се.
          МИСЛЕНЕ МУ Е МАЙКАТА

          Коментар

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X