Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблеми и решения при неработеща/изгоряла/ бензинова помпа

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Проблеми и решения при неработеща/изгоряла/ бензинова помпа

    Първоначално публикуван от EXALIBUR Преглед на мнение
    ....Оказа се че хорицата са решили да зацепят ротора към стъпалото за високо налягане посредством две пласмасови зъбчета,които естествено бяха изкъртени.
    В момента съм дал дипломна работа на един стругар и ако си я направи ще има тема със снимки озаглавена " Съживяване на бензинова помпа"
    Или поне опит за съживяване!!!!
    Гледам, че цитираното мнение е доста отдавнма, но все пак да попитам - имаше ли ефект от операцията? Че долу в бокса отлежава една помпа със сходен проблем, да знам дали да се занимавам изобщо с нея...
    О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

    Коментар


    • От: Проблеми и решения при неработеща/изгоряла/ бензинова помпа

      Първоначално публикуван от tef4o Преглед на мнение
      Гледам, че цитираното мнение е доста отдавнма, но все пак да попитам - имаше ли ефект от операцията? Че долу в бокса отлежава една помпа със сходен проблем, да знам дали да се занимавам изобщо с нея...
      Здравейте,
      Да ! От него ден до днес същата умряла помпа е реанимирана и колата си върви със нея!
      Така че при повече желание може и да пробваш!
      Желая успех!
      Не знам за какво е малкия лост на Джипа ми!!!

      А това е поздрав за всички ФЕНОВЕ-http://vbox7.com/play:3dc959bd

      Коментар


      • От: Проблеми и решения при неработеща/изгоряла/ бензинова помпа

        Първоначално публикуван от EXALIBUR Преглед на мнение
        Здравейте,
        Да ! От него ден до днес същата умряла помпа е реанимирана и колата си върви със нея!
        Така че при повече желание може и да пробваш!
        Желая успех!
        Благодаря, точно толкова насърчаване ми трябваше Само да ми остане малко време и ще и обърна внимание, после ще се отчета какъв е бил резултата.
        О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

        Коментар


        • От: Проблеми и решения при неработеща/изгоряла/ бензинова помпа

          Нова година, нов късмет - да ми е честита новата повреда и на мен
          Благодарение на тази тема обаче имам необходимата база данни, изчетох я цялата и съм малко по-спокоен.
          После ще пиша какъв проблем съм открил при свалянето и каква помпа съм успял да докопам.. още не знам от къде
          тюх, тюх, тюх..
          :)

          Коментар


          • От: Проблеми и решения при неработеща/изгоряла/ бензинова помпа

            Резултата:
            Закарах я в "сервиз", тъй като нямам условия и време да се занимавам сам и навън са 20 см сняг, иначе имах желание да опитам.
            Казаха ми, че помпата е блокирала, дошло и времето просто. Дала късо, стопила едната си клема и изгорила и предпазител някакъв който е в дясно в краката на пасажера (мислех че там има реле, както и да е). Сложили ми някаква немска за 106 лв, ама като знам колко им е отстъпката и колко реално струва помпата ми става ясно колко е немска. Сега ще видя колко ще изкара. Предната беше спряна с реле когато е на газ джипа. Смятам да махна това реле и да оставя помпата да си работи.
            И най-важното, закарах им джипа точно с половин резервоар бензин а ми го върнаха със стрелката в червеното, като съм сигурен че уреда ми работи вярно. За което обвинявам само себе си . Нямаше на кого да се оплача, затова пиша тук.. сори, просто ме е яд.
            :)

            Коментар


            • От: Проблеми и решения при неработеща/изгоряла/ бензинова помпа

              Първоначално публикуван от loweza Преглед на мнение
              Резултата:
              Закарах я в "сервиз", тъй като нямам условия и време да се занимавам сам и навън са 20 см сняг, иначе имах желание да опитам.
              Казаха ми, че помпата е блокирала, дошло и времето просто. Дала късо, стопила едната си клема и изгорила и предпазител някакъв който е в дясно в краката на пасажера (мислех че там има реле, както и да е). Сложили ми някаква немска за 106 лв, ама като знам колко им е отстъпката и колко реално струва помпата ми става ясно колко е немска. Сега ще видя колко ще изкара. Предната беше спряна с реле когато е на газ джипа. Смятам да махна това реле и да оставя помпата да си работи.
              И най-важното, закарах им джипа точно с половин резервоар бензин а ми го върнаха със стрелката в червеното, като съм сигурен че уреда ми работи вярно. За което обвинявам само себе си . Нямаше на кого да се оплача, затова пиша тук.. сори, просто ме е яд.
              Първо , що не си сложи една външна помпа ? Тук има описано надълго и нашироко и освен това ще имаш доста по-малко ядове в бъдеще.
              Второ , с помпата е Божа работа . На късмет . Цената отдавна не е от значение . Горе - долу от времето , когато се появи щемпел "Произведено в Европа" .
              Трето : Не бързай да ги псуваш за бензина . В уреда си бил сигурен , ама преди да вадят карантиите . При мен се случи същото и то при положение , че собственоръчно извърших всички манипулации . Така и не можах да натъкмя реостата на нивомера - и сега ми мери по-малко . Ама това да са ти кахърите ! Пий една ракия и си свиркай !
              Виж , работата на бензиновата помпа по време на горене пропан-бутан , си е задължителна . Поне отчасти ако искаш да имаш дюзи .
              Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

              Коментар


              • От: Проблеми и решения при неработеща/изгоряла/ бензинова помпа

                Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                Първо , що не си сложи една външна помпа ? Тук има описано надълго и нашироко и освен това ще имаш доста по-малко ядове в бъдеще.
                Второ , с помпата е Божа работа . На късмет . Цената отдавна не е от значение . Горе - долу от времето , когато се появи щемпел "Произведено в Европа" .
                Трето : Не бързай да ги псуваш за бензина . В уреда си бил сигурен , ама преди да вадят карантиите . При мен се случи същото и то при положение , че собственоръчно извърших всички манипулации . Така и не можах да натъкмя реостата на нивомера - и сега ми мери по-малко . Ама това да са ти кахърите ! Пий една ракия и си свиркай !
                Виж , работата на бензиновата помпа по време на горене пропан-бутан , си е задължителна . Поне отчасти ако искаш да имаш дюзи .
                Даа, аз съм хубав човек, вече пих една ракия и сега си свиркам
                Ако се случи пак ще сложа външна, сега просто оставих джипа на преценката на други хора защото не разполагах с време. Може да сте прав за реостата на нивомера, колега, не се сетих. Благодаря за мнението и лека вечер
                :)

                Коментар


                • От: Проблеми и решения при неработеща/изгоряла/ бензинова помпа

                  Сложих нов по малък бензинов резервоар заради газовата бутилка и сложих външна помпа от Мерцедес работи идеално поне засега .
                  Останаха ми оригиналната сонда резервоар уплътнението и гайката всичко работи и чака няма да се ползва поне при мен ако някои има интерес да пише на Л.С.

                  Коментар


                  • От: Проблеми и решения при неработеща/изгоряла/ бензинова помпа

                    Хайде и на мен ми изтрещя помпата.
                    Sent from my Nokia s fenerche

                    Коментар


                    • От: Проблеми и решения при неработеща/изгоряла/ бензинова помпа

                      Първоначално публикуван от павле Преглед на мнение
                      Сложих нов по малък бензинов резервоар заради газовата бутилка и сложих външна помпа от Мерцедес работи идеално поне засега .
                      Останаха ми оригиналната сонда резервоар уплътнението и гайката всичко работи и чака няма да се ползва поне при мен ако някои има интерес да пише на Л.С.
                      И аз съм на тая система с Мерцедесова външна помпа, друг резервоар и всичко е ток,незнам що некои колеги се мъчат толкова ли искат да им е гадно!
                      Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                      Коментар


                      • От: Проблеми и решения при неработеща/изгоряла/ бензинова помпа

                        Хора дайте идея!
                        Помпата ми се оказа че си работи но не стига ток до нея. Нямам ток на предпазителя в краката на водача( в кората долу). Релето като дам на контакт си цъка и след 5-6 сек. изключва. Такова реле откъде може да се намери че съмненията са в него засега?
                        От там през газовото реле до помпата кабелите са добре.
                        Sent from my Nokia s fenerche

                        Коментар


                        • От: Проблеми и решения при неработеща/изгоряла/ бензинова помпа

                          Първоначално публикуван от //Радо// Преглед на мнение
                          Хора дайте идея!
                          Помпата ми се оказа че си работи но не стига ток до нея. Нямам ток на предпазителя в краката на водача( в кората долу). Релето като дам на контакт си цъка и след 5-6 сек. изключва. Такова реле откъде може да се намери че съмненията са в него засега?
                          От там през газовото реле до помпата кабелите са добре.
                          Гледам , че си с другия мотор .При C20NЕ има още един предпазител - в двигателния отсек , в кутията зад въздушния филтър - бушон №6 . Провери там дали имаш такъв и респективно дали е изгорял . Иначе - проследяваш цялата последователност на свързване , но няма как , тегаво е .
                          Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                          Коментар


                          • От: Проблеми и решения при неработеща/изгоряла/ бензинова помпа

                            Първоначално публикуван от //Радо// Преглед на мнение
                            Хора дайте идея!
                            Помпата ми се оказа че си работи но не стига ток до нея. Нямам ток на предпазителя в краката на водача( в кората долу). Релето като дам на контакт си цъка и след 5-6 сек. изключва. Такова реле откъде може да се намери че съмненията са в него засега?
                            От там през газовото реле до помпата кабелите са добре.
                            Може и алармата ти да прекъсва захранването на помпата, така да е вързана и да ти прави проблем. Или ако си решил да я махнеш и да отрежеш кабелите да си прекъснал захранването към помпата. Това като краен вариант.

                            Коментар


                            • От: Проблеми и решения при неработеща/изгоряла/ бензинова помпа

                              Първоначално публикуван от //Радо// Преглед на мнение
                              Хора дайте идея!
                              Помпата ми се оказа че си работи но не стига ток до нея. Нямам ток на предпазителя в краката на водача( в кората долу). Релето като дам на контакт си цъка и след 5-6 сек. изключва. Такова реле откъде може да се намери че съмненията са в него засега?
                              От там през газовото реле до помпата кабелите са добре.
                              Точно така трябва да работи. Даваш на контакт, помпата завърта и качва налягане. След няколко секунди, ако все още не си запалил, изключва, за да не дърпа ток от акумулатора. Това е предвидено да е така. След като запалиш, помпата тръгва отново и работи постоянно.
                              Възможно е помпата да върти, но налягането, което произвежда, да е недостатъчно. При мен се случи така миналото лято. Откачих бензиновия маркуч точно преди филтъра и подложих една туба. Пуснах 12V+ на бушона на помпата за да завърти постоянно. Бензин си течеше в тубата, но слабо. Без проблеми спирах струйката с пръст, което при 3.5 бара не би трябвало да е възможно. Нова помпа беше решението.
                              Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

                              Коментар


                              • От: Проблеми и решения при неработеща/изгоряла/ бензинова помпа

                                Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                                Гледам , че си с другия мотор .При C20NЕ има още един предпазител - в двигателния отсек , в кутията зад въздушния филтър - бушон №6 . Провери там дали имаш такъв и респективно дали е изгорял . Иначе - проследяваш цялата последователност на свързване , но няма как , тегаво е .
                                Имам го и аз и е ок.

                                Първоначално публикуван от sony bono Преглед на мнение
                                Може и алармата ти да прекъсва захранването на помпата, така да е вързана и да ти прави проблем. Или ако си решил да я махнеш и да отрежеш кабелите да си прекъснал захранването към помпата. Това като краен вариант.
                                Първоначално като спря ми звучеше като прецакан имобилайзер - пали и след 2-3 сек. гасне. Възможно е и той да се е прецакал. Не съм рязал нищо или премахвал. Прибрах се на бензин и на другата сутрин след 2 км. просто угасна.
                                Идея за байпас?

                                Първоначално публикуван от Alexfield Преглед на мнение
                                Точно така трябва да работи. Даваш на контакт, помпата завърта и качва налягане. След няколко секунди, ако все още не си запалил, изключва, за да не дърпа ток от акумулатора. Това е предвидено да е така. След като запалиш, помпата тръгва отново и работи постоянно.
                                Възможно е помпата да върти, но налягането, което произвежда, да е недостатъчно. При мен се случи така миналото лято. Откачих бензиновия маркуч точно преди филтъра и подложих една туба. Пуснах 12V+ на бушона на помпата за да завърти постоянно. Бензин си течеше в тубата, но слабо. Без проблеми спирах струйката с пръст, което при 3.5 бара не би трябвало да е възможно. Нова помпа беше решението.
                                Това го знам, обаче това което цъка означава че управлението на релето работи, но тока който трябва да премине през него липсва. Шах!

                                По принцип съмненията ми бяха от народните газаджии, а не от немците (англичаните). Но нашенските просто прекъсват помпата когато съм на газ, а тяхното реле си бачка.
                                Дали е възможно това реле в краката ми да е с 2 кръга - понеже прекалено много "крачета" има (6 бр., капсуловано е при това)?
                                Sent from my Nokia s fenerche

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X