Страница 17 от 17 ПървиПърви ... 71314151617
Резултати 321 до 333 от 333

Тема: Проблеми и решения при неработеща/изгоряла/ бензинова помпа

Място
    София
    Публикации
    622
    Точки (при гласуване)
    8

По подразбиране От: Проблеми и решения при неработеща/изгоряла/ бензинова помпа

Точно така. Намалена мощност, грешка в компа бедна горивна смес, като е студена пали от третия път, докато не загрее малко мотора при подаване на газ решава да гасне... ей такива неща... Отварял съм клапан регулатора и всичко изглежда наред при него. Останаха дюзите...
    ОФА КБ X20SE + метан

Място
    София ...
    Публикации
    1,417
    Точки (при гласуване)
    9

Бедна горивна смес... защо не провериш температурния датчик какви стойности дава ?
    ОФА ДБ 2.4 92 TROOPER 3.5 V6 ETZ 250

Място
    София
    Публикации
    622
    Точки (при гласуване)
    8

Провртвил съм всички възможни датчици , колега...
    ОФА КБ X20SE + метан

Публикации
    71
    Точки (при гласуване)
    8

Препоръчайте ми но коя фирма да си купя горивна помпа за Фронтера А спорт 2.0 Х 20,някой китаец,намирам доста из нета но има ли някоя по добра или всички са еднакви

Място
    Варна
    Публикации
    31
    Точки (при гласуване)
    7

Темата е доста стара и вероятно хората, които са я започнали отдавна са забравили, че са имали Фронтери... Но въпреки това все още има хора, които им се "радваме" на машинките.
    Та по темата - и моята помпа преустанови работата си, запали поработи по-малко от минута и спря. И въпреки че съм с метанов инжекцион не се отказах да запаля - имах по ръка удължител, пистолет за горещ въздух и доста търпение. Равномерно загрях двигателя, повъртях стартера, инжекцията се излъга и запали на метан.
    Реших да си сменя помпата сам по радикалния начин (в стил прежалил съм си колата) - отрязах си дупка в багажника. На снимките се виждат размери къде се реже. Използвах прободен трион (зеге) и късо ножче за метал. До резервоара има достатъчно място и не опира. Внимавайте обаче като правите първата дупка с дрелката, използвайте ограничител. Понеже има една греда над помпата дупката не е точно над нея и вкарването и изкарването си изисква думата "чалъм" в пълния и цвят. За да упеете натиснете с юмрук пластмасовия резервоар за да се огъне и да излезе кошницата на помпата.
    Помпата ми се оказа оригиналната - GM на 22 години. Интересното е че, като я извадих и пробвах на сухо заработи. Върнах я, запали и след 10с загасна и не тръгна. Пак я измъкнах, пак заработи на сухо, но повече не сподлъгах.
    Искаше ми се да намеря нещо поне на половина толкова качествено колкото оригиналната, но се оказа че се предлагат само китайски. Сложих Meat and Doria за 86лв. Работи супер значи 3,5бара колкото е по спец.
    Изчетох доста за спора със спирането на помпата и тъй като съм газов инжекцион и постоянно си продухвам бензина и понеже още ми е влажно от смяната реших да си я спра с ключе.
    Ето и снимки:
    Име:  WP_20171203_15_03_36_Pro[1].jpg
Прегледи: 104
Размер:  364.9 КбИме:  WP_20171207_10_00_01_Pro[1].jpg
Прегледи: 104
Размер:  442.2 КбИме:  WP_20171207_10_00_34_Pro[1].jpg
Прегледи: 103
Размер:  304.5 КбИме:  WP_20171207_10_01_06_Pro[1].jpg
Размер:  362.2 КбИме:  WP_20171207_10_19_45_Pro[1].jpg
Размер:  363.0 Кб

Място
    Нови Искър
    Публикации
    3,087
    Точки (при гласуване)
    11

Импровизирано и добро решение!Безаварийнно!
    Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

Място
    Шумен
    Публикации
    86
    Точки (при гласуване)
    9

Голямо четене падна! Да попитам и аз нещо, някой справял ли се е с проблема при изгоряла помпа на Фронтера Б дълга база? Външна ли да слагам, китайка заместител ли? Как се справихте с проблема, резервоара лесно ли пада?

Място
    София тел.0898780604
    Публикации
    680
    Точки (при гласуване)
    12

Thumbs up От: Проблеми и решения при неработеща/изгоряла/ бензинова помпа

Да
    МИСЛЕНЕ МУ Е МАЙКАТА

Място
    София
    Публикации
    622
    Точки (при гласуване)
    8

Цитат Мнение на all_drive Преглед на публикациите
    ...Реших да си сменя помпата сам по радикалния начин (в стил прежалил съм си колата) - отрязах си дупка в багажника. На снимките се виждат размери къде се реже. Използвах прободен трион (зеге) и късо ножче за метал. До резервоара има достатъчно място и не опира. Внимавайте обаче като правите първата дупка с дрелката, използвайте ограничител. Понеже има една греда над помпата дупката не е точно над нея и вкарването и изкарването си изисква думата "чалъм" в пълния и цвят. За да упеете натиснете с юмрук пластмасовия резервоар за да се огъне и да излезе кошницата на помпата...
    Добре де... че е полезно решение и прилично изпълнение спор няма, но аджеба защо ги правиш тия упражнения при положение, че в багажника над отвора, който си направил така или иначе имаш препятствие в ролята на метанова бутилка? Два пъти съм си свалял резервоара и общо взето не е голяма философия, най-досадното са скобите на маркучите. Иначе и аз като теб имам голяма бутилка в багажника и през ум не ми е минавало да я свалям, защото тежи 100кг сигурно, ако твоята е карбонова това е друга тема
    ОФА КБ X20SE + метан

Място
    Шумен
    Публикации
    86
    Точки (при гласуване)
    9

Благодаря! Поздрави!

Място
    Варна
    Публикации
    31
    Точки (при гласуване)
    7

Цитат Мнение на VladimCho Преглед на публикациите
    Добре де... че е полезно решение и прилично изпълнение спор няма, но аджеба защо ги правиш тия упражнения при положение, че в багажника над отвора, който си направил така или иначе имаш препятствие в ролята на метанова бутилка? Два пъти съм си свалял резервоара и общо взето не е голяма философия, най-досадното са скобите на маркучите. Иначе и аз като теб имам голяма бутилка в багажника и през ум не ми е минавало да я свалям, защото тежи 100кг сигурно, ако твоята е карбонова това е друга тема
    Чугунена е моята - 66кг и имаше кой да ми помогне да я свалим и качим. И затова ми се стори по-добре от колкото да лежа от долу. Комфорта ми е по-важен от запазване на оригиналния вид на колата

Място
    София
    Публикации
    622
    Точки (при гласуване)
    8

Цитат Мнение на all_drive Преглед на публикациите
    Чугунена е моята - 66кг и имаше кой да ми помогне да я свалим и качим. И затова ми се стори по-добре от колкото да лежа от долу. Комфорта ми е по-важен от запазване на оригиналния вид на колата
    Ясно, аз все сам си бачкам та затова ми беше интересно, иначе и аз не държа на оригиналния вид. Надявам се китайската ми помпа, която ми купи Алекс от форума да почивее поне още доста годинки, две години и половина вече нямам грижи с нея.
    ОФА КБ X20SE + метан

bullet_pk е онлайн
    Павлин Кръстев
    Старши участник | +ПЛ |
    Място
    Пловдив
    Публикации
    1,989
    Точки (при гласуване)
    14

Понеже и аз брах ядове с бензиновата помпа на Кията ми... Когато я свалих, вътре беше БОШ. Разгледах я добре и установих, че самата помпа е еднаква с тази на половината бензинови автомобили. Корпусът е един и същ, има разлика в налягането. Та в Пловдив на Руския пазар намерих помпа от ВАЗ 2110. На БОШ, с номер 0 580 453 453 на 3.5 бара. Пасна съвсем точно. Цена 36 лв нова. Опаковката беше на БОШ, с холограма. Всички надписи и гравюри по метала бяха кято на оригиналната. Произведена в Русия (до колкото знам БОШ имат завод там). Карах я половин година и продадох джипката.

Пиша това, защото видях по-нагоре снимка на същата помпа.

Nissan Terrano 2,7 TDI

Страница 17 от 17 ПървиПърви ... 71314151617

Сходни теми

1. Отговори: 28
    Последно мнение: 10-04-10, 10:51
  2. Дизел през зимата (проблеми и решения)
    От Стефан във форум Двигатели
    Отговори: 186
    Последно мнение: 12-02-10, 21:49
  3. Изпускателна уредба - проблеми, решения?
    От stojan_defender-a във форум SUZUKI
    Отговори: 10
    Последно мнение: 01-04-09, 20:15
  4. вакууми-проблеми и решения
    От lcr във форум JEEP
    Отговори: 5
    Последно мнение: 12-06-08, 11:51
  5. Спукани гуми решения и проблеми?
    От Стефан във форум Гуми и джанти
    Отговори: 11
    Последно мнение: 31-01-06, 11:46

Правила за публикация