Страница 1 от 17 1234511 ... ПоследенПоследен
Резултати 1 до 20 от 333

Тема: Проблеми и решения при неработеща/изгоряла/ бензинова помпа

Място
    Русе
    Публикации
    9,257
    Точки (при гласуване)
    0

По подразбиране Проблеми и решения при неработеща/изгоряла/ бензинова помпа

Най-гадната работа.До оня ден бензин,газ-няма проблем.Вчера ми запали трудно на бензин,поработи и я обърнах на газ.Днес не запали на бензин въобще.Цяло лято я карах само на газ,но като е по-студено я паля на бензин,работи малко и обръщам.Имах около 15л. бензин стар,преди 15-20 дена налях още за 20лв. и сложих 1 шот за бенз. инжекциони,че малко не ми хареса работата на дюзите.Мотора се оправи след около 15км. и без забележки до днес.Разрових ел.схемите и на бушон 6 в моторния отсек го пишат,че е за бенз.помпа(руската версия-пише,че е за карбураторната версия-аз такава не съм и чувал).При мен беше изгорял.Смених го с 20А(оригинално е 15А)и изгоря както работеше на газ.Питанката е:
    1.Ако от боклуци се е задънил бенз.филтър,може ли да товари помпата и да гори бушон без да е изгоряла самата помпа.
    2.Ако е изгоряла помпата-къде да я търся,че не ми се лежи на улицата по това време.Също и филтъра не съм го заглеждал,но мисля че той беше малко след резервоара.
    3.Помпа- цена и само Фронтерска ли става.
    Дайте акъл,че ей сега се качвам и ви пиша-утре половината работи ще гледам да ги уточня и сам,но това е утре,а сега съм бесен от тоя номер дето ми го извъртя и искам максимално да си обистря ситуацията на теория,че утре по-малко да мръзна докато разбера кое е изпушило.

Място
    София тел.0898780604
    Публикации
    680
    Точки (при гласуване)
    12

По подразбиране До: Бенз.помпа или ...Помагайте.

въбще не мръзни ,щом гори бушона помпата е дала на късо ,намира се във средата на резервоара и се сменя ужасно гадно,сваля се целия -----вярваи ми
    МИСЛЕНЕ МУ Е МАЙКАТА

Публикации
    1,479
    Точки (при гласуване)
    14

maxxx-къде точно се намира този препазител на бенз.помпа
    имаш ли точна схема ,Ако някой колега знае къде отиват направо кабелите ще помогне доста че работата е сложна
    OFFROAD CLUB STARA ZAGORA

Място
    Русе
    Публикации
    9,257
    Точки (при гласуване)
    0

Цитат Мнение на isuzo Преглед на публикациите
    въбще не мръзни ,щом гори бушона помпата е дала на късо ,намира се във средата на резервоара и се сменя ужасно гадно,сваля се целия -----вярваи ми
    Е..х му майката-сериозно ли бе,колега?Като го прочетох и люснах една голяма на екс.Бушона (6) в машинното нали е за помпата-не съм го збъркал.От претоварване заради запушен филтър не може ли да гори бушон без да е изтрещяла?Само мисля на глас,не че се съмнявам в диагностиката ти.А цените и взаимозаменяемост с нещо друго?
    Благодаря и лека.

Място
    Русе
    Публикации
    9,257
    Точки (при гласуване)
    0

Цитат Мнение на MARINHAKER Преглед на публикациите
    maxxx-къде точно се намира този препазител на бенз.помпа
    имаш ли точна схема ,Ако някой колега знае къде отиват направо кабелите ще помогне доста че работата е сложна
    В/у десния подкалник в машинното.Там са и релетата на фаровете и халогените.Също бушоните на вент. на парното,фарове,габарити и т.н.
    Не намерих по схемите релето на бенз.помпа-абсурд да няма,но не откривам за сега.Малка вероятност и то да гори бушон,обаче почти нищожна.

Публикации
    1,479
    Точки (при гласуване)
    14

релето го намерихме тоя предпазител бърка работата,може и проблем да прави симулатора за газовата.
    OFFROAD CLUB STARA ZAGORA

Място
    Русе
    Публикации
    9,257
    Точки (при гласуване)
    0

За въпросния бушон-там идва напрежение след като върти по дълго човек и на запален двигател.За помпата не трябва ли да е ток след контакт,а не след като запали мотора и завърти алтернатора.Вентилатора на парното е така,тръгва след запален двг,а не след контакт.И ако на помпата трябва да е ток след контакт,този бушон за какво е-сигурен съм че има нещо общо с проблема.

Място
    Русе
    Публикации
    9,257
    Точки (при гласуване)
    0

Цитат Мнение на MARINHAKER Преглед на публикациите
    релето го намерихме тоя предпазител бърка работата,може и проблем да прави симулатора за газовата.
    Къде е релето-пусни схема .Симулатора и бушона нямат допирна точка-какво да лъже симулатора,че да не пали грам на бензин.Да светне чека и да запали на авариен режим-да.Ама не се чува никакъв признак.Карах на газ,вкарах я в темп.режим,пробвах в движение да я лъжа-не и не.

Място
    стара загора
    Публикации
    438
    Точки (при гласуване)
    11

При подаване на контакт бензиновите помпи завъртат моментно за 1-2 секундии спират.
    когато почнеш да въртиш на стартер завърта пак и като запали продължава да си върти.
    или ако си на контакт без запален двигател до помпата не отива ток.

Място
    гр.Ст.Загора
    Публикации
    5,533
    Точки (при гласуване)
    27

Цитат Мнение на bokostz Преглед на публикациите

При подаване на контакт бензиновите помпи завъртат моментно за 1-2 секундии спират.
    когато почнеш да въртиш на стартер завърта пак и като запали продължава да си върти.
    Е да ама ако има окъсяване другаде /например в системата за симулация на газовата уредба /или някъде другаде и още с подаване на контакт гори въпросния бушон за помпата ,то тогава тя въобще няма да сработи.Според мен най-лесно е да се откачи буксата на помпата и да и се подаде директно ток.Само така /ако сработи или ако НЕ сработи-тя се чува/може със сигурност да се разбере дали тя прави бела или проблемът е другаде.Между другото една помпа има около 150хил км.живот,а когато се пали само от време на време и бензина е много стар,животът и се скъсява.Да не говорим че горивен филтър трябва да се сменя НЕ когато се задръсти ,а на всеки 20хил км.А това никой не го прави.Когато филтърът се позапуши създава съпротивление и усилието на помпата да го преодолее става много.В следствие на това тя прегрява и....това я съсипва.Та няма да се учудя /и на-вероятно/ако помпата ти е заминала.По принцип при Опелите тя си е консуматив.Най-тънка цена за китайска помпа и то можеби с известно преправяне-около120лв.А може и на тази цена да се намери и точната помпа.Поздрави.
    NISSAN FOREVER
    -----------------------------------------------------------------------------
    Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

Място
    Русе
    Публикации
    9,257
    Точки (при гласуване)
    0

Цитат Мнение на bokostz Преглед на публикациите

В такъв режим трябва да ги управлява нещо-реле време+силова верига или нещо подобно.Тоя командаджийския възел не откривам и като отпадне и той,прозвъня инсталацията за късо,оголен кабел и т.н.,да свалям бъкела.Че и тази вечер му налях 50лв.-хак да ми е,пък е и топличко.Някой знае ли кабелите до помпата отделно ли вървят под купето или да ровя общия сноп?

Място
    ВЕЛИНГРАД 0887820628-0898737904-0876439948
    Публикации
    1,103
    Точки (при гласуване)
    12

Колега цената е около 240 лв но пробваи пьрво буксата на помпата да не е клеясала аз имах сьщия проблем оказа се букса само така си свалях резервоара.УСПЕХ .а моита помпа си вартеше постояно и ми я спряха през реле.

Място
    Русе
    Публикации
    9,257
    Точки (при гласуване)
    0

Цитат Мнение на lubashki777 Преглед на публикациите
    Е да ама ако има окъсяване другаде /например в системата за симулация на газовата уредба /или някъде другаде и още с подаване на контакт гори въпросния бушон за помпата ,то тогава тя въобще няма да сработи.Според мен най-лесно е да се откачи буксата на помпата и да и се подаде директно ток.Само така /ако сработи или ако НЕ сработи-тя се чува/може със сигурност да се разбере дали тя прави бела или проблемът е другаде.Между другото една помпа има около 150хил км.живот,а когато се пали само от време на време и бензина е много стар,животът и се скъсява.Да не говорим че горивен филтър трябва да се сменя НЕ когато се задръсти ,а на всеки 20хил км.А това никой не го прави.Когато филтърът се позапуши създава съпротивление и усилието на помпата да го преодолее става много.В следствие на това тя прегрява и....това я съсипва.Та няма да се учудя /и на-вероятно/ако помпата ти е заминала.По принцип при Опелите тя си е консуматив.Най-тънка цена за китайска помпа и то можеби с известно преправяне-около120лв.А може и на тази цена да се намери и точната помпа.Поздрави.
    Имам симулатор на дюзите само-от грешка или късо в и около него може ли да гори бушона?

Място
    Русе
    Публикации
    9,257
    Точки (при гласуване)
    0

Цитат Мнение на turboto45 Преглед на публикациите
    Колега цената е около 240 лв но пробваи пьрво буксата на помпата да не е клеясала аз имах сьщия проблем оказа се букса само така си свалях резервоара.УСПЕХ .а моита помпа си вартеше постояно и ми я спряха през реле.
    Къде да я търся буксата.От клеясала букса да гори бушона-много ми се иска,но е слабо вероятно.Ако кал е окъсила в буксата,не знам дали е оцеляла помпата.Пиши къде да търся буксата-лятото лесно,но сега ще е гърч.

Място
    стара загора
    Публикации
    438
    Точки (при гласуване)
    11

Би трябвало даса в общия сноп- под купето не вървят никакви кабели.
    и все пак сиги виж на буксата на помпата по цветове, че дане разфъчкаш цялата инсталация- и я провери помпичката с отделни кабелчета дали върти.
    лелее те фронтерите не бяха ли с пластмасови резервоари - голям рев ще падне.

Място
    Публикации
    1,103
    Точки (при гласуване)
    12

Ако буксата е омасила в нея може да е и от там клеясва здраво провери я.

Място
    Русе
    Публикации
    9,257
    Точки (при гласуване)
    0

Цитат Мнение на turboto45 Преглед на публикациите
    Ако буксата е омасила в нея може да е и от там клеясва здраво провери я.
    Долу-горе посочи къде да намеря буксата.После ясно-чистя,меря,паралелно захранване.Само утре да я гепя- къде е.Само пиши-не се тормози да пращаш схеми.Ще се ориентирам.

Място
    гр.Ст.Загора
    Публикации
    5,533
    Точки (при гласуване)
    27

Цитат Мнение на maxxx Преглед на публикациите
    Имам симулатор на дюзите само-от грешка или късо в и около него може ли да гори бушона?
    А когато караш на газ помпата изключва ли се от реле или върти постоянно.Ако има таково реле нищо чудно и то да има отношение към въпросния бушон.А сега като размисля след тази добавка която си сложил в бензина освен че ти е прочистила дюзите,може и да ти е разтворила мръсотия от резервоара и при засмукването да се е запушила помпата и да е изгоряла.Ако стигнш до проба с директно подаване на ток,можеш да промени поляритета,тоест да завъртиш помпата на обратно.Ако само е блокирала от мръсотия често така се оправя.Но това пък означава сваляне и почистване но резервоара,защото иначе е въпрос на време да и се случи същото.Поздрави.
    NISSAN FOREVER
    -----------------------------------------------------------------------------
    Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

Място
    Русе
    Публикации
    9,257
    Точки (при гласуване)
    0

Цитат Мнение на lubashki777 Преглед на публикациите
    А когато караш на газ помпата изключва ли се от реле или върти постоянно.Ако има таково реле нищо чудно и то да има отношение към въпросния бушон.А сега като размисля след тази добавка която си сложил в бензина освен че ти е прочистила дюзите,може и да ти е разтворила мръсотия от резервоара и при засмукването да се е запушила помпата и да е изгоряла.Ако стигнш до проба с директно подаване на ток,можеш да промени поляритета,тоест да завъртиш помпата на обратно.Ако само е блокирала от мръсотия често така се оправя.Но това пък означава сваляне и почистване но резервоара,защото иначе е въпрос на време да и се случи същото.Поздрави.
    Без да гарантирам си мисля,че помпата върти и на газ.А за обръщането на поляритета не съм се освяткал.Благодаря.Само пустия куплунг не откривам за сега,че да почна мерки и теглилки.

Място
    Публикации
    1,103
    Точки (при гласуване)
    12

Буксата е точно от горе на резервоара ще се ориантираш по кабелите от дясно има едно малко щефтче трябва да го откачиш и тогава излиза пробваи с дясната рака става по лесно не НАПЬВАИ.

Страница 1 от 17 1234511 ... ПоследенПоследен

Сходни теми

1. Отговори: 28
    Последно мнение: 10-04-10, 10:51
  2. Дизел през зимата (проблеми и решения)
    От Стефан във форум Двигатели
    Отговори: 186
    Последно мнение: 12-02-10, 21:49
  3. Изпускателна уредба - проблеми, решения?
    От stojan_defender-a във форум SUZUKI
    Отговори: 10
    Последно мнение: 01-04-09, 20:15
  4. вакууми-проблеми и решения
    От lcr във форум JEEP
    Отговори: 5
    Последно мнение: 12-06-08, 11:51
  5. Спукани гуми решения и проблеми?
    От Стефан във форум Гуми и джанти
    Отговори: 11
    Последно мнение: 31-01-06, 11:46

Правила за публикация