Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Покупка на Хонда ЦР-В 1ген.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Покупка на Хонда ЦР-В 1ген.

    Здравейте,
    Спрял съм се на този модел и след доста обикаляне изкочика някоко въпроса.
    1.Ръждата до колко трябва да ме притеснява. Не говоря за такива с изгнили калници, но повечето са доста ръждиви отдолу( мостове, носачи и т.н.)
    2. Четох за скърцането в задния диф. , но при една от колите при пълен ляв отзад направо си стържеше( все едно нещо опира в гумите)
    3. Как да разбера дали има проблем с главата или клапаните?


    За това се сещам сега. За нещо друго ако трябва да гледам казвайте.
    Благодаря

  • #2
    От: Покупка на Хонда ЦР-В 1ген.

    Здравей,
    1. Ръждата по ходовата част не е притеснителна. По-притеснителна е тази по пода, праговете, веждите на калниците и тавана над предното стъкло. Ако не е очевадно изгнила на тези места не се успокоявай. Всички тези места са покрити с декоративни пластмаси и, когато ги свалиш може да се окаже, че отдолу няма ламарина. Трябва да се огледа много внимателно навсякъде.
    2. Скърцане, виене и тропане в задния диф не трябва да има. Ако има, имаш 3 стъпки за решаване на проблема - смяна на масло, полиране на дискове и накрая ремонт на дифа(или "нов"). Обикновено проблема изчезва след стъпка #1 на цена стойността на 1л Honda DPF-S (около 30-ина лв). Сменяваш маслото и си ти. Стъпка 2 е ако не се оправи след стъпка 1. По-рядко срещана и струва още 1л масло. Полираш дисковете (процедурата е описана тук във форума) и сменяваш пак маслото. Стъпка 3 - изключителна рядкост е да ти се наложи ремонт или смяна.
    3. Като я закараш при правилния майстор За целта ще е добре да попълниш в профила си къде живееш, за да те насочим евентуално. Е, това ако дотогава някой не ти е обяснил как да провериш сам. Аз не знам

    Какво да гледаш? Ми ти си знаеш - има ли кардан и дали работи задния диф, ръжда, и клапани. Останалото при огледа е като на всяка друга лека кола.

    Успех в намирането на читава бройка.
    Последно редактирано от krasi-mir; 29-03-17, 14:44.
    Honda CR-V RD8 K20A4 i-vtec Auto, Honda Accord CN1 N22A1 i-ctdi Manual

    Коментар


    • #3
      От: Покупка на Хонда ЦР-В 1ген.

      Първоначално публикуван от eng.d.dimov Преглед на мнение
      Здравейте,

      3. Как да разбера дали има проблем с главата или клапаните?

      Благодаря
      Ами ако колата е на бензин и не и е слагано газова уредба-Няма проблем с главата и клапаните.Препоръка не търси такава с газова уредба или инжекцион,вземи си кола на бензин и ти си сложи газта-практиката показва,че двигател карал 250 000-300 000 на бензин при поставянето на газов инжекцион,повтарям газов инжекцион,не уредба и при реглаж на клапаните през 20 000 км.автомобила изкарва на газ още поне 80 000-100 000 км.,а до тогава си икономисал от разликата с бензина около 7-8000 лв грубо,един ремонт на главата със скъпи части и перфект обслужване излиза около 1200лв.,пак си на икономия дори да си включиш и газовия инжекцион около 800-1200 лв.Та така!Иначе ако ти позволи джамбазина караш у сервиз,отвъртат свеща и мерят компресията,ако са скапани нещо клапани, глава би трябвало да издиша и да покаже по ниска компресия.Аз това знам.Виж ако е прегряван автомобила и главата е крива не знам брат,но ЦР-В трябва много душманско да е юркато у някоя кал за да прегрее,вервай ми доста душманско,корав автомобил е.Не ,че съм пристрастен, истина е!И-и-и-и прочети първата темичка-залепената от този форум.
      имах и Toyota Rav 4 2006g.
      Mitsubishi Lancer 2008g.
      Honda CR-V 1998г.
      Honda CR-V 3 2008 2.4 automat

      Коментар


      • #4
        От: Покупка на Хонда ЦР-В 1ген.

        Що
        Първоначално публикуван от pavle Преглед на мнение
        Ами ако колата е на бензин и не и е слагано газова уредба-Няма проблем с главата и клапаните.Препоръка не търси такава с газова уредба или инжекцион,вземи си кола на бензин и ти си сложи газта-практиката показва,че двигател карал 250 000-300 000 на бензин при поставянето на газов инжекцион,повтарям газов инжекцион,не уредба и при реглаж на клапаните през 20 000 км.автомобила изкарва на газ още поне 80 000-100 000 км.,а до тогава си икономисал от разликата с бензина около 7-8000 лв грубо,един ремонт на главата със скъпи части и перфект обслужване излиза около 1200лв.,пак си на икономия дори да си включиш и газовия инжекцион около 800-1200 лв.Та така!Иначе ако ти позволи джамбазина караш у сервиз,отвъртат свеща и мерят компресията,ако са скапани нещо клапани, глава би трябвало да издиша и да покаже по ниска компресия.Аз това знам.Виж ако е прегряван автомобила и главата е крива не знам брат,но ЦР-В трябва много душманско да е юркато у някоя кал за да прегрее,вервай ми доста душманско,корав автомобил е.Не ,че съм пристрастен, истина е!И-и-и-и прочети първата темичка-залепената от този форум.

        Това притеснение за клапаните ми се струва малко пресилено Хонда имат добре направени двигатели.

        Аз купих преди време на сина една Хонда само че ХРВ 1,6 с монтиран още в Италия ГИ Ланди Ренцо без омаслител на клапаните ,по километраж беше на 125 000 км но когато я купихме и я закачихме за проверка на инжекциона на диагностика се оказа че ,инжекциона е на 4000 моточаса тоест колата е на над 300 000 километра и няма проблем с клапаните и до сега.

        Това за задния диф е както го описва колегата по горе ако стърже при обратен завой процедура по точка 1 или и по точка 2 и край на стърженето.

        Дано съм бил полезен.
        Всичко което човек иска и търси през целия си живот е :
        Място и хора към които да принадлежи ...

        Коментар


        • #5
          От: Покупка на Хонда ЦР-В 1ген.

          Избягвай тези с шумове в задния диференциал.
          Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

          Коментар

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X