Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какъв малък джип ще препоръчате за покупка след 2005 год да става за газ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Какъв малък джип ще препоръчате за покупка след 2005 год да става за газ

    Привет колеги,
    Мисля да купя на жената един малък джип след 2005 година (нищо скъпо до към 13 000 - 15 000 лв.), че се преместихме в къща до планината и е малко трудно с обикновена кола на нея. Искам да ви попитам кои от изброените долу модели НЕ са с директно впръскване и може да се монтира обикновен газов инжекцион (да не работи на бензин и газ едновременно). Ще бъда много благодарен ако ми помогнете, а и да предложите и вие някой джип, който смятате, че носи на газ и е с хубав и издръжлив мотор.
    Общо взето това са моделите, които са и харесали (на външен вид):
    Nissan Murano
    Hyundai Santa fe
    Chevrolet Captiva
    Mazda CX-7
    Subaru B9 tribeca
    Suzuki XL-7
    Opel Antara
    Mitsubishi Outlande
    Suzuki Grand vitara
    Nissan Qashqai

    Благодаря предварително! Извинявам се ако темата е публикувана в неподходящ раздел. Моля да я преместите ако е така.
    Поздрави!

  • #2
    Какъв малък джип ще препоръчате за покупка след 2005 год да става за газ

    От тези всите само Сузуки Гранд Витара си е баш джип с бавни скорости и фултайм 4х4.
    Да се повози на едно такова има дву и четириврати и да прецени дали и харесва щото не вози много комфортно.
    Ако се хареса модела и няма спортни претенции едно 2.0 бензин с газ е достатъчно.
    Ако иска автомат и по вървящо тогава 2.7 или 3.2 литра В6.
    Прекрасен автомобил с някакви офроуд качества, непретенциозен интериор и висока надеждност.

    Повечето останали са паркетници с псевдо 4х4
    Land Rover Discovery II, V8 4.0
    VW Golf VI variant
    Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

    Коментар


    • #3
      От: Какъв малък джип ще препоръчате за покупка след 2005 год да става за газ

      Hyundai Santa fe от тези години вече не е малък, погледнете Tуcson или Кия, реално са едино и също
      ________________________________________________
      Subaru OUTBACK 2,5
      Hyundai TUCSON 2.0

      Коментар


      • #4
        От: Какъв малък джип ще препоръчате за покупка след 2005 год да става за газ

        Ако не се търсят някакви кой знае какви офроуд възможности Хонда ЦРВ е най смисления избор
        Land Rover Discovery II, V8 4.0
        VW Golf VI variant
        Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

        Коментар


        • #5
          От: Какъв малък джип ще препоръчате за покупка след 2005 год да става за газ

          Jeep Wrangler TJ
          Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
          Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

          Коментар


          • #6
            От: Какъв малък джип ще препоръчате за покупка след 2005 год да става за газ

            Първоначално публикуван от frc Преглед на мнение
            Привет колеги,
            Мисля да купя на жената един малък джип след 2005 година (нищо скъпо до към 13 000 - 15 000 лв.), че се преместихме в къща до планината и е малко трудно с обикновена кола на нея. Искам да ви попитам кои от изброените долу модели НЕ са с директно впръскване и може да се монтира обикновен газов инжекцион (да не работи на бензин и газ едновременно). Ще бъда много благодарен ако ми помогнете, а и да предложите и вие някой джип, който смятате, че носи на газ и е с хубав и издръжлив мотор.
            Общо взето това са моделите, които са и харесали (на външен вид):
            Nissan Murano
            Hyundai Santa fe
            Chevrolet Captiva
            Mazda CX-7
            Subaru B9 tribeca
            Suzuki XL-7
            Opel Antara
            Mitsubishi Outlande
            Suzuki Grand vitara
            Nissan Qashqai

            Благодаря предварително! Извинявам се ако темата е публикувана в неподходящ раздел. Моля да я преместите ако е така.
            Поздрави!
            Прекалено много предложения които й харесват!От всичките изброени само сузуки гранд витара,нисан кашкай и от части нисан мураното са малки.Другите са средна работа и отиват вече към големите от този клас-сувчета-кросоувъри.Нисан Мурано-скъпо за поддръжка,повечето предлагани на пазара ни са предназначени за американския пазар-проблемни автомати и течове от мотора,горят много!Хюндайте добро кочество,мотори 2.4,2.7,газ на мястото на резервната гума за жена става,поддържка и горене като за СУВ.Шевролет Капжива-това е равно на Опел Антара-2.4 бензин или 3.2 мотори,някои са със заводски монтирана газова уредба-ненадежни бензинови агрегати,ако искаш Кабжива то само 2.0 дизел или 2.2 дизел за това те отпадат,трудно продаваем в последствие автомобил с най-слабо представящ се 4х4 режим-блазни по новата година на производство,в интерес на истината е удобен за седене и горе долу като возия,но имай предвид преди казаното в изречението.Мазда ЦХ-7 или форд маверик-горе долу едно и също-скъпа поддръжка,не особено блестящо 4х4 режим,абе цената и говори,по редки като предлагане на пазара-за жена става,но лично мнение не си заслужава.Субаро Трибека-нетрадиционен двигател,трудна поддръжка,много клати на завой при по висока от указаната за завоя скорост,не блести с нищо,скъпа поддръжка-ако си му фен вземай,ако не си не е кола за всеки-лично мнение!Сузуки ХЛ-7 дълго,седем местно ,ниско предназначено за хамериканския пазар,рядко предлагане-не се препоръчва.Нисан Кашкай-нежен като кола,не особено надеждна ходова част,двигатели розлична гама,не особено представящо се 4х4-скъпи части за поддръжка,добра возия,сравнително компактен-за жена става, но лично мнение трябва да си фен на марката за да поддържаш такава кола.Мицубиши оутландер-2 след 2008 година 2.4 бензин-автомат-за 15000 + малко вземаш доказан двигател,като дълговечност изпитан с времето,големи странични огледала,добра видимост и назад от купето,за разлика от Кашкая например,възможност за монтиране на газова на мястото на резервната гума,добро 4х4 за СУВ,сравнително здраво окачване,удобни седалки и возия, с възможност за 7 места + фабрична музика-много добра,нормални за класа си консумативи-двигател с верига-не съм му фен но цената му говори-препоръчвам да търсиш такъв закупен от тука в България и тука поддържан с фарбична история ог частно лицеи-НЕ ПРОВЕРЕН УПОТРЕБЯВАН АВНОМОБИЛ,ТАКЪВ НЕ или внос от Гърция-не е най женската кола,но става и за семейна.Доближава се до Сузуки Гранд Витарата като проходимост и преодоляване на препятствия.Сузукито-най-джипестото-просто,спартанско оборудване и интериор,не комфортна возия,малък-повтарям малък багажник,най- голяма проходимост от изброените-но лично мнение не е женска кола.На края знам едно-каквото ти избучи булката това ще вземеш,ако ще и най-ненадеждното да е-просто се слуша жената-гледай да е запазен екземпляр,па ако ще и Антара да е!Имай в предвид,че повечето от изброените екземпляри вкопават клапаните на ГАЗ включително и моите от подписа ми!
            П.п.От не изброените препоръчвам Хонда ЦР-В,но тях жените не ги харесват,че били като дялани с теслата и нямали Визия-женска му работа!,но не зная защо не видях Тойота Рав 4-става също бе и влиза в ценовия диапазон-2005-2006г.има читави екземпляри.
            Последно редактирано от pavle; 29-03-17, 13:56.
            имах и Toyota Rav 4 2006g.
            Mitsubishi Lancer 2008g.
            Honda CR-V 1998г.
            Honda CR-V 3 2008 2.4 automat

            Коментар


            • #7
              От: Какъв малък джип ще препоръчате за покупка след 2005 год да става за газ

              За 11-12 бона си вземи Дайхатсу Териос 2, 2007-2008 година много често са с фабрични газови уредби. Жена ти ще се вози за 8 ст/км! Колата е много добра /прави се вече заедно с Тойота/, 4 врати, постоянно 4х4 с блокаж с копче.
              Honda XL600LM, 1987
              Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
              Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

              Коментар


              • #8
                От: Какъв малък джип ще препоръчате за покупка след 2005 год да става за газ

                Първоначално публикуван от pavle Преглед на мнение
                Нисан Кашкай-нежен като кола,не особено надеждна ходова част,двигатели розлична гама,не особено представящо се 4х4-скъпи части за поддръжка,добра возия,сравнително компактен-за жена става, но лично мнение трябва да си фен на марката за да поддържаш такава кола....
                От моята камбанария нещата не изглеждат точно така. Много добре представящо се 4х4 (като за такъв тип автомобил)... Засега без никакви проблеми с ходовата част, освен първоначалната смяна на тампони на задни амортисьори заради фабричен дефект... Колата вече не бе гаранционна, та ми излязоха някъде около 80лв със смяната в официалния сервиз... Иначе съм скачал в такива трапове на скорост над 80-90км/ч, че очаквах да се отъркалям, обаче нисанчето има доста големи ходове, и практически досега не съм стигал до ограничителните тампони - само се полюшне след скока, и си продължава спокойно напред..
                Автомобила се кара предимно от съпругата, и тя твърдо отказа да го продадем и да вземем нещо по-малко...
                Не съм фен на Нисан, но го поддържам без проблем - реално поддръжката е колкото на лек автомобил....
                Количката ми бе удобна и по балкана, и извън града, а в града е достатъчно компактна за да не създава проблеми с търсене място за паркиране... Виж за газта - там мисля си иска газов инжекцион заради колекторите...

                За Дайхацуто - колега експлоатира на газ Териос откакто го взе от магазина... Сега подминава 250х.км и не е имал никакъв сериозен проблем... Обаче е доста постен като оборудване - лично на мен не ми е комфортно в него..
                Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                Коментар


                • #9
                  От: Какъв малък джип ще препоръчате за покупка след 2005 год да става за газ

                  Към автора на темата:
                  Зимували ли сте вече в къщата "до планината"?
                  Пътят почиства ли се от сняг?
                  Има квартали на София. "до планината". до които. зиме прибирането си е приключение.
                  Тези неща до голяма степен биха предопределили избора.
                  Life is too short to drive dull cars!

                  Fight global warming !
                  ... turn on your A/С !

                  Коментар


                  • #10
                    От: Какъв малък джип ще препоръчате за покупка след 2005 год да става за газ

                    Здравейте,
                    Благодаря на всички за коментарите. В крайна сметка май ще е нещо купено от България и поддържано тук, че на автокъщите нямам вяра. Но ще питам предварително дали двигателя е с директно впръскване или не, че не ми се плаща бензин и газ едновременно.
                    Не сме зимували още, но пътя се почиства с изключение на 20м до къщата. Т.е. те са проблемните, уж не са стръмни много, но ще видим тази зима.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Какъв малък джип ще препоръчате за покупка след 2005 год да става за газ

                      Щом се почиства пътя и се касае за 20 метра, взимай каквото хареса жената. Срещу 20-30 лева НА СЕЗОН, връчени на подходящия човек, тези 20 метра ще са най-почистваният участък през зимата. Личен опит 5-та година вече, хем при мен са около 50-60 не особенно стръмни метра до пътя. Даже ми се разчиства пред гаража.
                      Успех с избора!
                      Венцислав Петров
                      Горното е изцяло мое лично мнение, с което не ангажирам никое друго лице.
                      Рекстън 2 2.7 165 к.с. ; Лагуна купе 2.0 dci 210 к.с.
                      0889 62 8четири 6четири

                      Коментар


                      • #12
                        От: Какъв малък джип ще препоръчате за покупка след 2005 год да става за газ

                        Първоначално публикуван от frc Преглед на мнение
                        Привет колеги,
                        ..... малък джип след 2005 година
                        Поздрави!
                        след тази година не вярвам все още да има ДВГ с карбуратор или моноинжекция , които да стават за обикновена АГУ . Имах преди време Голф 2 , който карах само на газ ( за икономия ! ) и си палеше и зимата без проблем само на газ и така след 2 години каране реших да заредя малко бензин за разнообразие и .. 200 м след бензиностанцията - бау-у , пушеци , пожарна и т.н. После минах само на дизел .

                        Коментар


                        • #13
                          От: Какъв малък джип ще препоръчате за покупка след 2005 год да става за газ

                          Според мен колегата не пита за карбуратор, а за двигател на който може да се сложи нормален газов инжекцион. Има мотори с директно впръскване на които газта е драма и горят газ и бензин едновременно.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Какъв малък джип ще препоръчате за покупка след 2005 год да става за газ

                            Според мен колегата има предвид точно обикновена АГУ , а не "нормален / обикновен" газов инжекцион . Признавам не знам разликата между обикновен ( както е писано в темата ) и нормален газов инжекцион . Като чуя газов инжекцион правя асоциация с компютър и палене на бензин за около 10 мин да загрее и чак после минаване на газ , т.е за градски условия си почти 50 / 50 бензин + газ . А иначе проблемен за газ знам само за ГДИ на митсубиши , ама май и там са намерили начин да го "лъжат" . Вече там реглаж на клапаните през година две и специални пръскачки / мазилки са допълнителни екстри .

                            Коментар


                            • #15
                              От: Какъв малък джип ще препоръчате за покупка след 2005 год да става за газ

                              Първоначално публикуван от Жеков Преглед на мнение
                              А иначе проблемен за газ знам само за ГДИ на митсубиши , ама май и там са намерили начин да го "лъжат" . Вече там реглаж на клапаните през година две и специални пръскачки / мазилки са допълнителни екстри .
                              Точно, че след нЕкоя година доста бензинови мотори стават като цитирания от теб - с директно впръскване на бензин. И проблема не им е износване на клапаните, а прегряване на бензиновите инжектори, които иначе се охлаждат от бензина. Затова и на тези системи не може напълно да им се спре бензина.
                              Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X