Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ускорение автоматични скорости 3.2 v

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Ускорение автоматични скорости 3.2 v

    Привет, нормално ли е при ускорение на фронтера 3.2 автоматик при газ до дупка да се случва следното:1ва скорост вдига обороти до 4 500 сменя на 2ра обороти 3 500 ускорява до 4 500 сменя на 3та обороти 3 500 и почти веднага минава на някаква междинна предавка и оборотите падат на 3 000 и ускорението се губи?

  • #2
    От: Ускорение автоматични скорости 3.2 v

    На 4-та с 3000 си на около 150км/ч........вдигаш носа леко нагоре, броиш до 5 и прибираш колесника, ще се дозасили
    0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

    Коментар


    • #3
      От: Ускорение автоматични скорости 3.2 v

      Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
      На 4-та с 3000 си на около 150км/ч........вдигаш носа леко нагоре, броиш до 5 и прибираш колесника, ще се дозасили
      Явно не само HEMI-тата летят ниско !
      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

      Коментар


      • #4
        От: Ускорение автоматични скорости 3.2 v

        Въпросът е че колата включва 3та (или която е там, аз нямам индикация на коя предавка е) за половин секунда и минава на следваща предавка. Така се спъва ускорението.

        Коментар


        • #5
          От: Ускорение автоматични скорости 3.2 v

          Иначе колата си вдига и 200 км/ч не само 150

          Коментар


          • #6
            От: Ускорение автоматични скорости 3.2 v

            Първоначално публикуван от ivo359 Преглед на мнение
            Въпросът е че колата включва 3та (или която е там, аз нямам индикация на коя предавка е) за половин секунда и минава на следваща предавка. Така се спъва ускорението.
            Ми брой ги бе - не е рокет сайънс! Това което описваш е най-вероятно моментно включване на торк конвертора м/у 3 и 4-та и последващото "заключване" на 4-та, въпреки, че не помня точно как е на моята - трябва да проверя...
            В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

            Коментар


            • #7
              От: Ускорение автоматични скорости 3.2 v

              Аз ги броя и ако колата потегля на първа значи проблема е с трета

              Коментар


              • #8
                От: Ускорение автоматични скорости 3.2 v

                Никой нищо ли не може да каже?

                Коментар


                • #9
                  От: Ускорение автоматични скорости 3.2 v

                  Мога да ти кажа да внимаваш с тези тестове, за да не се присъединиш към клуба на бившите собственици на Фронтери автоматик! Ако искаш да пробваш дали трета е наред, дай лоста на положение 3 и виж дали няма да ускори до червената зона!
                  Honda XL600LM, 1987
                  Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
                  Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

                  Коментар


                  • #10
                    От: Ускорение автоматични скорости 3.2 v

                    Здрасти колега,нямам Фронтера автомат но при мен на Рейндж 4.6 автомат го имах подобен проблем.Вдигаше до 3000 оборота и там забиваше .Оправи се след диагностика и триене на грешки.
                    Range Rover P38 4,6 автомат 99г. (на въоръжение в момента),Опел Фронтера А КБ. 2.0 94г.(нов проект за гората.
                    LZ1NES

                    Коментар


                    • #11
                      От: Ускорение автоматични скорости 3.2 v

                      Първоначално публикуван от ivo359 Преглед на мнение
                      ...при газ до дупка ...
                      А нормално подаване на газ пробвал ли си? Според мен е нормално - включва "overdrive" (повишаваща предавка) и минава в режим на "крейсерска скорост". Или я чакаш баааааааавно да набере още скорост така или отпускаш газта и отново сритваш "до дупка" за да инициираш "kick-down" и още по-бясно ускорение.
                      "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                      Коментар


                      • #12
                        От: Ускорение автоматични скорости 3.2 v

                        А ако натиснеш онова копченце S. Няма ли да изцежда повече скоростите и да ускорява по-бързо?

                        Коментар


                        • #13
                          От: Ускорение автоматични скорости 3.2 v

                          Първоначално публикуван от kaliyord Преглед на мнение
                          А ако натиснеш онова копченце S. Няма ли да изцежда повече скоростите и да ускорява по-бързо?
                          Да, предавките стават по-дълги, един вид по-спортно каране, но и аз да кажа, автомата хич не обича да го ръчкат с мръсна газ, признавам си че когато ми се налага да изпреварвам по-бързо заради по-кратък път за изпреварване, само тогава се налага и се наслаждавам на голямата мощ и ускорение, кефа си е голям, но пак казвам, автоматика не обича грубото каране и продължително с мръсна газ.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Ускорение автоматични скорости 3.2 v

                            Абе какво ви става?!? Моя автомат до са да е родил 3 пъти!?!

                            п.п. "S" копчето, при газ до ламарината не пее в хора по никакъв начин!
                            В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X