Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Некадърна диагностика в официален сервиз на Хюндай или двигател плуващ в нафта.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Некадърна диагностика в официален сервиз на Хюндай или двигател плуващ в нафта.

    Съвсем не се обиждам, навярно си прав. От къде тръгна всичко, като цяло съм много доволен от Волвото, за кола на 21 години, без грам ръжда, ниско о широко купе с висок просвет е перфектна. Зимата се представи чудесно в снега, преди 2 седмици и по дълбоки снежни коловози до хижа Партизанска песен също. Просто ми омръзна от прекрасните ни пътища, дупки, друсане, удари и тн.
    Четох слушах мнения за СантаФе и гледах такива.
    Останалите са по препоръка, вземи си такова здраво е, не бе другото по-малко харчи.
    Галопера, ще го взема 95% за кеф, ако е джип да е джип. Теракана също е вариант, но все пак рисков, с по-скъпа поддръжка.
    Hyundai SantaFe AWD 2.4 146hp 2002

    Коментар


    • #47
      От: Некадърна диагностика в официален сервиз на Хюндай или двигател плуващ в нафта.

      Първоначално публикуван от mecho_gruh Преглед на мнение
      ... Соренто е по добро, има 2H, 4H, 4L, но навярно просто ще дам още 2-3 000лв. отгоре за нещо коетоняма да ми трябва. 2,5 е добър довгател с верига, но веригата не е от вечните. ...
      В раздел КИА има една тема за Соренто. Попрехвърли я и ако още мислиш за 2.5 CRDI, ще ти обадя за цените на ремонтите.
      Даже и с човек, който вече така да се каже се специализира с тая кошница, да не кажа нещо друго.
      Неговото ремонтира, още 2 и сега 4-то почва.
      Имам познат с 2.4 бензин. Не е имал ядове с него. Ама може и да е изключение.

      Коментар


      • #48
        От: Некадърна диагностика в официален сервиз на Хюндай или двигател плуващ в нафта.

        @Roninn 130-150км/ч звучат стаховито за 2.5 ТД. Как се държи и какъв е разхода с таквиа скорости? Има ли предимство на 2.5ТД пред 3 литровия бензин?

        Има 2 варианта бензин:
        Hyndai Galloper II 1998 3.0 V6 141к.с. обявена цена 6600лв.
        -ремъци, ролки, масла на двигателя, скоростите и диференциала , филтри,накладки, нови предни амортесьори,дистрибуторна капачка,нови свещи и кабели за свещите, акумулатор "Varta" в гаранция, нови гуми "TOYO" в гаранция, нова водна помпа в гаранция, нов пълен комплект съединител в гаранциячисто нов италиански изпарител за газовата уредба с 2 години гаранция.

        Mitsubishi Padjero 1997 3.5 V6 208к.с. обявена цена 6800лв.
        -нови кабели, нови свещи, нов съединител, нов акумулатор, нови дюзи на газ. инж.
        Добро тех. състояние. Без гнило.

        Ще съм благодарен за мнения за и против (конските сили и въртящия момент ги виждам вече)
        (Странно, но някои неща за Мицубишито са по-евтини от тези за Галопера)

        Навярно е време да разгледам темите за съответните возила.
        Последно редактирано от mecho_gruh; 04-04-17, 01:06.
        Hyundai SantaFe AWD 2.4 146hp 2002

        Коментар


        • #49
          От: Некадърна диагностика в официален сервиз на Хюндай или двигател плуващ в нафта.

          Първоначално публикуван от mecho_gruh Преглед на мнение
          @Roninn 130-150км/ч звучат стаховито за 2.5 ТД. Как се държи и какъв е разхода с таквиа скорости? Има ли предимство на 2.5ТД пред 3 литровия бензин?

          Има 2 варианта бензин:
          Hyndai Galloper II 1998 3.0 V6 141к.с. обявена цена 6600лв.
          -ремъци, ролки, масла на двигателя, скоростите и диференциала , филтри,накладки, нови предни амортесьори,дистрибуторна капачка,нови свещи и кабели за свещите, акумулатор "Varta" в гаранция, нови гуми "TOYO" в гаранция, нова водна помпа в гаранция, нов пълен комплект съединител в гаранциячисто нов италиански изпарител за газовата уредба с 2 години гаранция.

          Mitsubishi Padjero 1997 3.5 V6 208к.с. обявена цена 6800лв.
          -нови кабели, нови свещи, нов съединител, нов акумулатор, нови дюзи на газ. инж.
          Добро тех. състояние. Без гнило.

          Ще съм благодарен за мнения за и против (конските сили и въртящия момент ги виждам вече)
          (Странно, но някои неща за Мицубишито са по-евтини от тези за Галопера)

          Навярно е време да разгледам темите за съответните возила.
          Въпроса беше дали ги вдига,за вдигането ги вдига,на 120 км.става не комфортно. 2.5 моторите не търпят високи обороти,винаги се стремя двете стрелки на километража и оборотомера да са вертикални,това са около 100 км.Там се чувства добре от към разход, поведение на пътя и шум и т.н всичко.
          Бензиновия пред дизела ,има само предимства.Галопер с 3.5 бензин мисля че няма.
          Дизела според мен има две положителни неща.
          По прост като конструкция,сравнително по надежден ,не се страхува да го потопиш до предния капак във водата,няма газова уредба и нейните капризи,когато обикаляш в някои отдалечени места и ти свърши горивото,винаги ще се намери селска бакалия с бутилка олио.

          Другото според мен предимство на дизела е въртящия момент в ниските обороти.
          Като се кача на бензинов джип и ми е странно някакси....

          Имам няколко клипчета как влача лек автомобил странично с вратите на 100-150 метра без да включвам бавните и без да пипам педала за газта,само на обороти.

          Въпреки това,препоръчвам бензиновия.Дизела
          с разход от 25 лв.на 100 км.минимум няма как да го ползвам всеки ден за работен автомобил,а галопера е чуден за това,при Тея сметки и км.които правя на месец горивото ми е към 650 лв.
          Във момента със Сийда не мога да изгоря повече от 260 лв.газ на месец.
          Последно редактирано от Roninn; 04-04-17, 06:33.
          Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
          Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
          Анатолий Пейчинов o8875о9815
          https://dvrbg.com/

          Коментар


          • #50
            От: Некадърна диагностика в официален сервиз на Хюндай или двигател плуващ в нафта.

            Взех Санта Фе дизел 2.0 113к.с. Август 2002, след тестове на няколко СантаФе, Теракан и Галопер.
            От всички изпробвани возила, това най-добре ми пасва. Какво научих до тук:

            Посещение на IND Comerse Hyndai в София - НИКОГА ПОВЕЧЕ!

            Santa Fe 2.0 113к.с. дизел е най-икономичен за поддръжка в сравнение с останалтие модификации. Дизеловият 2.0 125к.с. и 2.4 бензиновият са със скпите маховици, като 2.4 бензин е много муден. Бензиновият 2.7 4WD е само автоматик, приятен за каране, но харчи много.
            Теракан е прекрасен джип, с по-мощен двигател. До 2002ра година 2.9 crdi 150к.с. е с обикновен съединител без двумасов маховик.
            Галопера също е стабилен джип, но по-шумен, с по-муден дизел и ръждясват по-лесно. Бензиновите 3.0 V6 са рядкост.

            Ако някой търси някой от гореспоменатите возила, мога да споделя мнения за няколко обяви. Имаше читави, имаше и такива които явно не бяха поддържани или с опит за прикриване на дефекти.
            Последно редактирано от mecho_gruh; 21-04-17, 22:47. Причина: Корекция на датата
            Hyundai SantaFe AWD 2.4 146hp 2002

            Коментар


            • #51
              От: Некадърна диагностика в официален сервиз на Хюндай или двигател плуващ в нафта.

              Първоначално публикуван от mecho_gruh Преглед на мнение
              Взех Санта Фе дизел 2.0 113к.с. Август 2008, след тестове на няколко СантаФе, Теракан и Галопер.
              От всички изпробвани возила, това най-добре ми пасва.
              СФ1 се прави до началото на 2006 г. Август 2008 -

              Коментар


              • #52
                От: Некадърна диагностика в официален сервиз на Хюндай или двигател плуващ в нафта.

                Първоначално публикуван от mecho_gruh Преглед на мнение
                Взех Санта Фе дизел 2.0 113к.с. Август 2008, .
                Такава кола няма! 2008 е Санта Фе 2, 2.2 двигател, 155 коня.
                יעבור
                «И това ще мине»

                Коментар


                • #53
                  От: Некадърна диагностика в официален сервиз на Хюндай или двигател плуващ в нафта.

                  Здравейте,

                  направих си регистрация в този сайт само за да подкрепя темата. И аз съм супер недоволен от този сервиз. Или са малоумни или некъдърни или и двете..

                  взеха ми 150("диагностика ел системи, охладителна система и тест драйв") кинта за да ми кажат първо, че трябва да си сменя радиатора за 700 лв , после ми казаха да ми разглобят двигателя за 2000 да ми сменят гарнитурата, защото от ми изхвърляше антифриз.
                  Отидох на доверен майстор и за 30 лв ми обезвъздуши охладителната система и всичко се оправи.
                  Цените са безумни даже и с смешните им намаления.

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X