Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Некадърна диагностика в официален сервиз на Хюндай или двигател плуващ в нафта.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Некадърна диагностика в официален сервиз на Хюндай или двигател плуващ в нафта.

    Здравейте,
    Няма как да не споделя следната случка от преди няколко часа. Харесах си Санта Фе 1 113 к.с. 2002, направихме прилична обиколка с него плюс каране в кал и тревва. Реших да го закараме на диагностика в сервиза на Хюндай на околовръстен път срещу технополис Младост.

    След дадените 182.40лв.
    Едното от нещата беше, че съединителят отделя високо - те са го сменяли преди около 35 000км.
    Теч помпа за високо налягане, всичко в масло, дюзите на 50,75,45,35% (това е процент колко с зле, не колко живот има), амортисьор, маншони на карета, шум в скоростите и тн. Ремонт по думите им - всичко поне 5000лв.

    Връщаме се с колата вече всичко вони на нафта.
    Под капака целият двигател е в нафта и под колата също тече.
    Звъним на сервиза - Сега ще ви се обадим.
    Обаждат се - Господине колегата каза, че всичко трябва да е наред.
    Аз - Забавили сте си щипките на маркуча за връщаща нафта.
    - (кратко мълчание)......Ами докарайте ни я
    -Как точно да шофирам автомбил от който тече гориво?

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20170328_174015.jpg
Прегледи:1
Размер:105.3 КБ
ID:6130321

    Пращат техника, правил диагностиката да си прибере клещите. Продължават се разговори по телефона и в крайна сметка утер ще дойдат да я натоварят и да оправят нещата в сервиза.


    Сега въпросите ми са:
    -Ако изгоря по път, ще дойде ли с мен колата на оня свят?
    -Аз къде да си карам колата на диагностика?
    -Да гледам ли друга бройка? Или друг вариант Бензин/Дизел Соренто/Теракан/Галопер?
    Ще се кара основно на път (това нащо не а пътища) Не гоня високи скорости, прости искам да знам, че няма да ме остави в каквито и да било условия.

    Благодаря и нека горивото да си тече където е предвидено!

    Hyundai SantaFe AWD 2.4 146hp 2002

  • #2
    От: Некадърна диагностика в официален сервиз на Хюндай или двигател плуващ в нафта.

    Колега, добре дошъл в КЛУБА.....Преди 15-тина години във фирменият сервиз на Шкода отива една количка на преглед/щото е лизингова и се кара от жени/. Влизайки в сервиза всичко е "наред".....след седмица се установявя, че акумулатора "пада" за 5/пет/ дни и пластмасовата кора на двигателя е няма но един от болтовете се търкаля в акумулатоният сектор....При съответната реакция шефа на сервиза ми се обажда инкогнито по телефона и ми обяснява как трябва да му доливам вода....а акумулатора е "сух" и колата е на 1/една/ година....Добре, че не отидох лично да го посетя....След петата година, като изтече лизинга и колата излезе от "фирменият" сервиз се установи: на 28 000км е с оригиналният филтър за масло, въпреки, че всяка година влиза за обслужване и от багажника изчезват "дребни" нещица: работни ръкавици, швейцарско ножче викторинокс и др. подобни дреболий....Какво да се прави България.....

    Коментар


    • #3
      От: Некадърна диагностика в официален сервиз на Хюндай или двигател плуващ в нафта.

      Оплаквания, жалби, протоколи и всичко което е нужно. Докато си казваме - Какво да се прави? - промяна няма да има. При повторното влизане в сервиза, ще изискаме подробнен протокол, в който да е описано защо се връща при тях след 12-15 часа.

      Преди време карах за сервиз едни амортисьори Sachs, в по-квартална фирма и си исках протокол.
      -А подпис и печат?
      -Е нали пише, че е от нас?
      -Айде и нужните неща, моля.

      След време и приказки.
      -Ще ги заменим с Magnum.. Може да си доплатите за Закс
      -Ко, ко, ко каза?

      След още време и приказки
      -Ще ги сменим! Да знаете че гаранцията важи с касовата бележка!
      -Добре, Вие ще кажете на данъчните къде е тя...
      -Уф добре!
      Hyundai SantaFe AWD 2.4 146hp 2002

      Коментар


      • #4
        От: Некадърна диагностика в официален сервиз на Хюндай или двигател плуващ в нафта.

        Ама защо все още има хора които доброволно ходят при официалците?

        Те всички, без изключение, са свикнали че хората са длъжни да отидат при тях и ще го правят каквото и да им се случва, защото лизинги и гаранции. Съответно правят каквото правят.

        Впрочем грешка. Има изключения. Това са "официалните" сервизи в малките селища, които са официални просто защото са на договор с вносителя и повечето им коли не са от него. Голяма част от тях по навик от другите си клиенти работят добре.

        Коментар


        • #5
          От: Некадърна диагностика в официален сервиз на Хюндай или двигател плуващ в нафта.

          Сузуки и Тойота съм ги отписал, сега и Хюндай - като официални сервизи у нас. Ако трябва ще се обърна към Хюндай над тези тук, да си нарпавят одит и да видят как им представят името.

          Да се върнем на темата, какво да правя с колата, риск ли е този мотор?
          Съответната е за 5000лв. за 6400 има 2.7 на думи също добре поддържан с газова, нови гуми и др.
          Комплект ангренажен ремък; Предни и задни дискове и накладки, носачи и шарнири; Сменени са маслата на: двигател, трансмисия, диференциал, раздатка. Антифриз, хидравлична течност и спирачна течност; Филтри: въздушен, маслен, горивен, на изпарител (+ игли) и клапан. Раздатката е сменяна с нова. Последно сменяни лагери на главини на колелата и част от мъркучите по колата. Платени са, застраховка, преглед, данък. Автомобила е добре поддържан и се кара ежедневно. Работи перфектно както на бензин, така и на газ. Разхода е между 10 и 17 литра/100 км; 4 ри чисто нови гуми ДОТ 16. Автомобила е много удобен и практичен. Има леки външни забелжки (градушка на капака и петата врата и на една от вратите лака леко се бели), ръжда няма.
          Hyundai SantaFe AWD 2.4 146hp 2002

          Коментар


          • #6
            От: Некадърна диагностика в официален сервиз на Хюндай или двигател плуващ в нафта.

            Много ми смешно, когато някой каже "като си обслужа колата, ще съм сигурен, че няма да ме остави на път"... Космическите совалки гърмят, та какво остава за някаква си кола на незнайни години и километри...
            А в официалните сервизи работят предимно младежи, които като се понаучат на занаят, напускат...
            помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

            Коментар


            • #7
              От: Некадърна диагностика в официален сервиз на Хюндай или двигател плуващ в нафта.

              Понеже става въпрос за официален сервиз на Хюндай да споделя отлични впечатления от този в Пловдив. На Теракана ми сменяха уплътнения на масления охладител и съм изключително доволен на фона на лошите отзиви за официалните сервизи по принцип.
              Сега по темата. Колега със Санта Фе ако все още не си го платил бягай със 200 км. от тази кола. Попаднал си на поредният зле поддържан кошник, маскиран за продажба.


              HYUNDAI TERRACAN 2.9 CRDI ,05 163hp
              VW PASSAT 1.9 TDI AFN ,98 110hp
              Няма да е все така!
              Нула две осмици 724 пет едно пет 1

              Коментар


              • #8
                От: Некадърна диагностика в официален сервиз на Хюндай или двигател плуващ в нафта.

                @BRUKLLIN Колата е на добър приятел на добър приятел, човека е авиотехник и като цяло забележки при каране и оглед няма. Плащал си е за обслужване в Хюндай, от там потвърдиха за ремъци, ролки, съединител с маховик и тн. Хората са супер точни и ми казаха колкото и където искам да я карам за проба. Навярно ако не е това Санта Фе, ще търся друг вид возило.
                Бих бил благодарен за съвети.
                Hyundai SantaFe AWD 2.4 146hp 2002

                Коментар


                • #9
                  От: Некадърна диагностика в официален сервиз на Хюндай или двигател плуващ в нафта.

                  С първият ти пост останах с други впечатления. Ама щом от сервиза са ти казали, че ти трябват около 5000 лв. за ремонт на гореизброеното, и то за ремонт на автомобил струващ приблизително и той толкова, аз ако бях не бих го взел.
                  Успех все пак и късмет


                  HYUNDAI TERRACAN 2.9 CRDI ,05 163hp
                  VW PASSAT 1.9 TDI AFN ,98 110hp
                  Няма да е все така!
                  Нула две осмици 724 пет едно пет 1

                  Коментар


                  • #10
                    От: Некадърна диагностика в официален сервиз на Хюндай или двигател плуващ в нафта.

                    Това че официалците са казали 5000 изобщо не значи че другаде би струвало пак толкова. Нищо чудно в нормален сервиз работещ на пазарни начала целият ремонт да излезе 1700 да речем и да го направят по-добре.

                    Освен това не е казано че трябва да се направи всичко веднага.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Некадърна диагностика в официален сервиз на Хюндай или двигател плуващ в нафта.

                      @BRUKLLIN За скромната цена ми дадоха лист с нечетливо написан резултат и не ми казаха какво е излезнало на компютърната диагностика. Аз лично не си представям как ще имам течаща помпа за високо налягане и колата ще пали без проблем. Автомобилът не беше мърдан от събота до вторник и нямаше и петънце от масло или други течности под него. Утре ще отидем на място да си поговорим с причемчици, управител и техници.
                      В подписа ти виждам дизелов Теракан, можеш ли да споделиш впечатления? Много ми харесва концепцията, но го избягвах досега защото много хора ми казват, че точно този мотор е рисков.

                      @Ясен Отидох там с надеждата за точна оценка. След видяното и чутото, мисля да игнорирам тяхната диагностика.


                      Hyundai SantaFe AWD 2.4 146hp 2002

                      Коментар


                      • #12
                        От: Некадърна диагностика в официален сервиз на Хюндай или двигател плуващ в нафта.

                        Тая диагностика колко време я правиха???Че нещо преди няколко години май часова ставка беше към 29 лв?Сега може и да е актуализирана,ама чак толкова...

                        Коментар


                        • #13
                          От: Некадърна диагностика в официален сервиз на Хюндай или двигател плуващ в нафта.

                          Първоначално публикуван от mecho_gruh Преглед на мнение
                          ...... Аз лично не си представям как ще имам течаща помпа за високо налягане и колата ще пали без проблем.....
                          Има го тоя проблем с тая помпа и тоя модел автомобил. И си пали без проблем. Според мен са си свършили работата (като махнем заплеса забравил чираците), тоест, каквото е трябвало са погледнали и са ти казали какво има да се прави. Това не изключва варианта нещо да са пропуснали, защото никой не може 100% да оцени техн. състояние на 15 год. автомобил само с външен оглед и стандартни тестове.
                          Помпата и дюзите се рециклират успешно и сумата няма да е фрапираща.
                          Амортисьори, маншони и т.н. са консуматив за 15г. автомобил.
                          Най неприятното може да излезе от "шум в скоростите", ако питаш мен!?
                          При всички положения ще ти трябват 2-3 бона да стегнеш 15г. кочина. Ако не излезе проблем с някой основен агрегат.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Некадърна диагностика в официален сервиз на Хюндай или двигател плуващ в нафта.

                            Това защипаното с чираците права или обратна нафта е?

                            Коментар


                            • #15
                              От: Некадърна диагностика в официален сервиз на Хюндай или двигател плуващ в нафта.

                              Не се вижда, ама обратна/излишна от дюзите трябва да е.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X