Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Некадърна диагностика в официален сервиз на Хюндай или двигател плуващ в нафта.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Некадърна диагностика в официален сервиз на Хюндай или двигател плуващ в нафта.

    Първоначално публикуван от Rotkod Преглед на мнение
    Наистина това с различните гуми е притеснително...
    И показателно за отношението на собственика към автомобила като цяло.

    Коментар


    • #32
      От: Некадърна диагностика в официален сервиз на Хюндай или двигател плуващ в нафта.

      Първоначално публикуван от IvanIvanovi Преглед на мнение
      да е перфектна, колко да е перфектна - аз не бих си купил кола 4Х4 от човек, който я е карал с различни гуми........
      Явно колегата не е чел достатъчно.Понеже каза че е черпил информация от форума.
      Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
      Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
      Анатолий Пейчинов o8875о9815
      https://dvrbg.com/

      Коментар


      • #33
        От: Некадърна диагностика в официален сервиз на Хюндай или двигател плуващ в нафта.

        Така, явно аз се изразявам грешно. 4те гуми са еднакъв размер, различна марка отпред и отзад. Маркучът е сменен, моторът почистен.
        За пореден път казвам, колата е гледана добре от сериозни хора. Нямаше да се занимавам да карам на такава диагностика нещо неподдържано.
        Hyundai SantaFe AWD 2.4 146hp 2002

        Коментар


        • #34
          От: Некадърна диагностика в официален сервиз на Хюндай или двигател плуващ в нафта.

          За мен лично не трябва да поставяме официалните сервизи на дадена марка в страната под общ знаменател. Например сервизите на Тойота в Сливен и Стара Загора нямат нищо общо, в първия влизаш ако си мазохист и мразиш колата си, а във зарата получаваш качествено обслужване и отношение.

          Коментар


          • #35
            От: Некадърна диагностика в официален сервиз на Хюндай или двигател плуващ в нафта.

            Преди 6-7 години като си купувах една астричка, отидах на диагностика. Казаха ми 2000 лв. и ще светне. Аз я взех за 2000 лв. нищо не направих, навъртях и 20 000 км и я продадох за 2400, без никакви никакви основни проблеми. Тия галоши само гледат пари да цуцат. Продадох я в много добро състояние и предполагам човека още я кара.
            "If they give you ruled paper, write the other way." Juan Ramon Jimenez

            Коментар


            • #36
              От: Некадърна диагностика в официален сервиз на Хюндай или двигател плуващ в нафта.

              Ясно е, че от сервиз до сервиз има разлика. Ясно е и, че цените в официален сервиз са по-високи. Ако поне диагностиката беше реална, и не бяха направили гореспоменатите простотии щях да бъда доволен.

              Прегледах още няколко Санта Фе с регистрация, положението е страшно! Под капачката на антифриза - да си мажеш на филийка, под капачката на маслото препечен конфитюр. Да не говорим, че и от капачката и от пръчката за маслото духа, ще те отвее.
              Куриоз от днес гледам на таблото чер лак петно и по стъкълцето пак... Поглеждам отблизо дупчица точно над лампата за Еърбега, съответно намазано да не се вижда....

              Теракан, Галопер и Соренто мисля, че са ми отвъд нуждите при 95-98% на път.
              Дайте съвет да гледам ли Санта Фе по автокъщи?
              Като алтернативи гледах Гранд Витара 2.5 V6 - не знам как са с ръждите..
              Forester 2.0 - пак не искам гнилочи.
              Хонда CR-V - знам, че са много здрави, но просто не ме грабват иии пак гният.

              (Вмомента карам Волво 850 95 година и няма грам ръжда, съответно не искам да се връщам назад.)
              Hyundai SantaFe AWD 2.4 146hp 2002

              Коментар


              • #37
                От: Некадърна диагностика в официален сервиз на Хюндай или двигател плуващ в нафта.

                А защо не Сорентото, той мисля че е по асвалтово ориентиран. За 2.5 дизел съм чувал че са здрави.


                HYUNDAI TERRACAN 2.9 CRDI ,05 163hp
                VW PASSAT 1.9 TDI AFN ,98 110hp
                Няма да е все така!
                Нула две осмици 724 пет едно пет 1

                Коментар


                • #38
                  От: Некадърна диагностика в официален сервиз на Хюндай или двигател плуващ в нафта.

                  Санта Фе 1 би ми вършило чудесна работа, хареса ми като возия, интериор, разход, цена за поддръжка. Соренто е по добро, има 2H, 4H, 4L, но навярно просто ще дам още 2-3 000лв. отгоре за нещо коетоняма да ми трябва. 2,5 е добър довгател с верига, но веригата не е от вечните.
                  Тъкмо се зарадвах на един Ленд Роувър с 6 цилиндров БМВ дизел и видях маховик 2500лв. съединител около 6-700лв. Сега, кеф цена няма, ама чак пък толко да ми е кеф?
                  Hyundai SantaFe AWD 2.4 146hp 2002

                  Коментар


                  • #39
                    От: Некадърна диагностика в официален сервиз на Хюндай или двигател плуващ в нафта.

                    Бая късмет си трябва да намериш 15годишен дизел в прилично състояние.....или смени концепцията /бензин/или взимай този, щом познаваш продавача и си сигурен как е поддържан.
                    ________________________________________________
                    Subaru OUTBACK 2,5
                    Hyundai TUCSON 2.0

                    Коментар


                    • #40
                      От: Некадърна диагностика в официален сервиз на Хюндай или двигател плуващ в нафта.

                      Щях да го взема, но заради всички глупости със сервиза, собственика се отказа и отива при семеен приятел. Всичко останало е на риск, бензиновите санта фе са по-малко и доколкото знам по-слабо се представят. Просто нямах късмет (или можеби пъл съм имал).
                      Дайте идеи за алтернативни возила. Не гоня високи скорости, но е хубаво да има сносно ускорение, искам голям багажник, нормална поддръжка, ръчни скорости, да не е гнилоч. Няма да се ползва за офроуд, но ще се равам да държи на черни пътища и да има приличен просвет.
                      Hyundai SantaFe AWD 2.4 146hp 2002

                      Коментар


                      • #41
                        От: Некадърна диагностика в официален сервиз на Хюндай или двигател плуващ в нафта.

                        Първоначално публикуван от mecho_gruh Преглед на мнение
                        Дайте идеи за алтернативни возила. Не гоня високи скорости, но е хубаво да има сносно ускорение, искам голям багажник, нормална поддръжка, ръчни скорости, да не е гнилоч. Няма да се ползва за офроуд, но ще се равам да държи на черни пътища и да има приличен просвет.
                        Може да хвърлиш едно око на Фронтера Б, кеф ти дизел, кеф ти бензин, лично аз съм за Фронтерата от подписа ми, но това е мое предложение, успех с търсенето.

                        Коментар


                        • #42
                          От: Некадърна диагностика в официален сервиз на Хюндай или двигател плуващ в нафта.

                          Харесах си джипка, съвсем друг клас, но са ми слабост от едно време. Намерих Galloper II 3.0 V6 141кс. ръчни скорости, дълга база. Обслужена, с газов инежкцион, собственика твърди, че има ръжда само на задната броня, това ще се провери на подемника. Собственика каза, че няма проблем да направим тестдрайв и да изпробваме всички възможности.

                          Въпрос, има ли още живот в тези джипове?
                          Намират ли се части и консумативи?
                          За какво да гледам освен ръжда?
                          Разход на газ 11 извънградско 15-16 градско реален ли е?
                          Каква е оптималната скорост на магистрала? Може ли да се кара със 130 и какъв би бил разхода?

                          Благодаря
                          Hyundai SantaFe AWD 2.4 146hp 2002

                          Коментар


                          • #43
                            От: Некадърна диагностика в официален сервиз на Хюндай или двигател плуващ в нафта.

                            Незнам дали знаеш ,но галопера във всичките му разновидности е Паджеро,ако има разлики то са несъществени,за бензиновия нищо не мога да кажа ,освен че е по добрия вариант от към разход.За асфалт също от към разход е перфектен.С риск да стана досаден,ще те питам пак,искаш да търкаляш два тона желязо,със 7 литра масло на двигателя,с разход на малък товарен камион и с гуми от 1000-1200 лв. за ежедневна кола?

                            И бензиновия и дизеловия си вдигат 130 км.моя до 150 км.стига.
                            Проблема не е в това колко вдига,на 130 км.галопера се клати като лодка в бурно море,за разлика от Паджеро,спирачките на галопера са отлични,мотора Шумен , аеродинамиката и обтекаемоста е като на тухла четворка.В положителна посока,при 80 км.Ако си затвориш очите,не можеш да разбереш дали върви по равен асфалт или черен кърски път.
                            Затова ти казах че силата на галопера е извън пътя.
                            Галопера се гледа за ръжда по рамата,другото е течове от мотора,скоростите,провери, повечето галопера са с LSD на задния диференциал,виж дали работи.Виж хъбовете ако са автоматичните дали не щракат.На място със пълен ляв или десен и режим 4х4 дали има големи вибрации над нормално,хидравликата как е,свири ли,луфтове във помощния хебел....Съединителя как зацепва...
                            Последно редактирано от Roninn; 03-04-17, 20:19.
                            Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                            Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                            Анатолий Пейчинов o8875о9815
                            https://dvrbg.com/

                            Коментар


                            • #44
                              От: Некадърна диагностика в официален сервиз на Хюндай или двигател плуващ в нафта.

                              Има вариант да сменя моето Волво 850 за някоя малка кола, за да си бръмча из града, а Галопера да го карам навсякъде другаде. Остава да се кача и да видя, дали ми пасва и как се чувствам вътре.
                              Санта Фе - тата почти напълно ги отписвам, останаха само таквиа на Горубляне, а там си е риск.
                              Субару форестър - много противоречиви мнения относно колко здрави са всъщност.
                              Галопера е на прилична цена и частите са по-евтини от на гореспоменатите.
                              Hyundai SantaFe AWD 2.4 146hp 2002

                              Коментар


                              • #45
                                От: Некадърна диагностика в официален сервиз на Хюндай или двигател плуващ в нафта.

                                Първоначално публикуван от mecho_gruh Преглед на мнение
                                Галопера е на .....и частите са по-евтини от на гореспоменатите.
                                Въобще не съм сигурен,ако сравняваш галопера със себеподобен автомобил да.Обаче да му сравняваш подръжката с лек автомобил не съм съгласен

                                Мисля че не си наясно с концепцията си,без да се обиждаш
                                Форестъра няма нищо общо нито с галопера нито с теракана

                                https://m.youtube.com/watch?v=RXq_HNbilF8

                                Представи си кое колко тежи,колко харчи,и кое колко агрегата върти.
                                Последно редактирано от Roninn; 03-04-17, 21:50.
                                Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                                Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                                Анатолий Пейчинов o8875о9815
                                https://dvrbg.com/

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X