Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Некадърна диагностика в официален сервиз на Хюндай или двигател плуващ в нафта.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Некадърна диагностика в официален сервиз на Хюндай или двигател плуващ в нафта.

    Тия чираци,няма ли вероятност да пробият маркуча и да текне след време,или в "дебелите" книги пише така да се процедира?

    Коментар


    • #17
      От: Некадърна диагностика в официален сервиз на Хюндай или двигател плуващ в нафта.

      Първоначално публикуван от krassitch Преглед на мнение
      Тия чираци,няма ли вероятност да пробият маркуча и да текне след време,или в "дебелите" книги пише така да се процедира?
      Тия маркучлета са се опекли и при самото избутване-набутване в щуцерите има вероятност после да протекат. Затова при всяка манипулация се сменят. Трябва, не, че някой го прави ....
      Иначе, ако е нов и еластичен нищо му няма от едно стискане.

      Коментар


      • #18
        От: Некадърна диагностика в официален сервиз на Хюндай или двигател плуващ в нафта.

        ... освен когато го надуе налягането за което той не предвиден и не възниква в него ако няма клещи някъде.

        Коментар


        • #19
          От: Некадърна диагностика в официален сервиз на Хюндай или двигател плуващ в нафта.

          Колега,
          Официалните сервизи ще те разорят ако ги слушаш... Тръгнали били дюзите, ами добре....я ми покажете разпечатка на дчзите от ваш автомобил втора ръка! Били тръгнали амортесьорите...ами естествено, нали колата се кара. Те по принцип са тръгнали още след първите изминали километри. Вземи една тестова чисто нова кола и я закарай на тест за амортисьори, ще се изненадаш (мнооого). Дори чисто нова да си я изкараш от магазина, пак може да попаднеш на каръшка кола. Така че ако колата е на приятел, и се знае че е поддържана, няма какво повече да искаш от това. Взимай я, а останалото е на късмет.

          Коментар


          • #20
            От: Некадърна диагностика в официален сервиз на Хюндай или двигател плуващ в нафта.

            За момента след 5 месечна езда и 9000 км. нямам никакви оплаквания, напротив много ми допада и като возия и усещане при шофиране. Относно прословутите дюзи и рециклиране или замяна е писано много във Форума.
            Преди да закупя Теракана се осведомявах за джипа единствено от тук, и въпреки някои негативни мнения реших да го закупя, с риск да сменя или рециклирам дюзи /евентуално/, и въпреки това цената няма да достигне тази на ТЛК 120 дизелова примерно, защото това ми беше на сърце дет се казва.
            Ако смяташ да караш джипа само асвалт и никакъв черен път, по-добре е Санта Фе-то. Иначе Теракана си се движи с 110-120 по магистрала без проблем и е сравнително икономичен с тази скорост, но не обича според мен скорости като 140-160, не че не може.


            HYUNDAI TERRACAN 2.9 CRDI ,05 163hp
            VW PASSAT 1.9 TDI AFN ,98 110hp
            Няма да е все така!
            Нула две осмици 724 пет едно пет 1

            Коментар


            • #21
              От: Некадърна диагностика в официален сервиз на Хюндай или двигател плуващ в нафта.

              Първоначално публикуван от BRUKLLIN Преглед на мнение
              но не обича според мен скорости като 140-160, не че не може.
              Може до 190, пробвано. Но наистина комфортната скорост на магистрала е 120-130 км. ч, пък и нагоре с неговото челно съпротивление на тухла разхода става страшен!
              יעבור
              «И това ще мине»

              Коментар


              • #22
                Некадърна диагностика в официален сервиз на Хюндай или двигател плуващ в нафта.

                Абе то, че може със 190 може, ама дали бива....
                Едно, че след 120-130 понагаря доста и комфорта се губи, мисля и високите обороти не му харесват на мотора.
                Карал съм нов служебен Дефендър 2008 г. мисля беше с къде по лоша аиродинамика, но като му бутна 6-та и пее със 140 на около 2800-3000 оборота.
                Теракана плаче за 6-та ама няма....
                HYUNDAI TERRACAN 2.9 CRDI ,05 163hp
                VW PASSAT 1.9 TDI AFN ,98 110hp
                Няма да е все така!
                Нула две осмици 724 пет едно пет 1

                Коментар


                • #23
                  От: Некадърна диагностика в официален сервиз на Хюндай или двигател плуващ в нафта.

                  Първоначално публикуван от BRUKLLIN Преглед на мнение
                  Теракана плаче за 6-та ама няма....
                  Говоря за автоматик! Там 120-130 на 2500 оборота някъде. 170-180 ако не се лъжа на около 4000.
                  יעבור
                  «И това ще мине»

                  Коментар


                  • #24
                    От: Некадърна диагностика в официален сервиз на Хюндай или двигател плуващ в нафта.

                    Не съм карал Теракан автоматик, но ако е такава разликата с ръчката в оборотите е наистина добре.
                    Ръчната кутия с 3000 оборота мисля е на 120-130 км.
                    Оспамихме темата за Санта Фе-то на колегата...


                    HYUNDAI TERRACAN 2.9 CRDI ,05 163hp
                    VW PASSAT 1.9 TDI AFN ,98 110hp
                    Няма да е все така!
                    Нула две осмици 724 пет едно пет 1

                    Коментар


                    • #25
                      От: Некадърна диагностика в официален сервиз на Хюндай или двигател плуващ в нафта.

                      Ще трябва да редактирам първия пост, защото съм оставил погрешно впечатление за колата.
                      Темата не е толкова за Санта Фе, а за нещото неоснователно наричано "оторизиран сервиз". Санта Фе-то си е прекрасен автомобил, хроата са го поддържали безупречно, возията, ускорението всичко е перфектно, няма черни облаци и тн. Причината да го закарам там беше, да знам какво предстои реално (пр. маншон, биалетка, нещо друго хлоп троп, можеби да внимавам с някоя дюза). В крайна сметка не само, че се опитаха да изкарат колата за боклука, а за малко да го сторят проади некомпетентност.

                      На тема моята бъдеща СУВ/Джип навярно ще премина към Kia Sorento или както ми е присърце Hyndai Terracan. ( Да си призная и галоперите ме радват, но там май скорост над 100 не е доба идея)

                      Днес видях и последната грамотна обява за Санта Фе от човек с регистрация. Няма място за сравнение със СантаФе-то което се опитаха да съсипят в Хюндай. Със сигурност в Хюндай Младост никога повече няма да стъпя!
                      Hyundai SantaFe AWD 2.4 146hp 2002

                      Коментар


                      • #26
                        От: Некадърна диагностика в официален сервиз на Хюндай или двигател плуващ в нафта.

                        Първоначално публикуван от BRUKLLIN Преглед на мнение
                        Понеже става въпрос за официален сервиз на Хюндай да споделя отлични впечатления от този в Пловдив. На Теракана ми сменяха уплътнения на масления охладител и съм изключително доволен на фона на лошите отзиви за официалните сервизи по принцип.
                        Сега по темата. Колега със Санта Фе ако все още не си го платил бягай със 200 км. от тази кола. Попаднал си на поредният зле поддържан кошник, маскиран за продажба.
                        Абсолютно вярно,сервиза на Хюндай Пловдив е много добър.

                        В интерес на истината,познавам сервизите на Хюндай в София, Русе,Стара Загора,и Бургас.Познавам и хората,причината е че съм им правил ел.инсталациите,както и последваща подръжка.За Пловдив хората са много отговорни и коректни.

                        Галопера за асфалт го изключи като вариант на единствен автомобил.80-100 км.му е крайцерската скорост,до 150 км. вдига,но ми е трудно да опиша ситуацията.
                        На светофар е пъргав и ако си упорит,може да надбяга повечето масови коли,обаче нито разхода нито е предвиден за бегачка,силата на галопера не е на асфалта
                        Последно редактирано от Roninn; 30-03-17, 07:40.
                        Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                        Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                        Анатолий Пейчинов o8875о9815
                        https://dvrbg.com/

                        Коментар


                        • #27
                          От: Некадърна диагностика в официален сервиз на Хюндай или двигател плуващ в нафта.

                          За да обобщим, какво сториха от Хюндай когато им закарахме перфектно работещ автомобил:

                          Липсващ резултат от компютърна диагностика
                          Изваждане на двигателя от строй

                          Излагане на риск живота на водачите на автомобила
                          Финансова щета
                          Причинени лични щети поради пропуснати ползи
                          Загуба на гориво
                          Вентилация/парно/климатик неизползваеми поради наличието на отровни изпарения от дизеловото гориво
                          Замърсяване на околната среда
                          Неадекватно отношение - Докарайте колата обратно. (Това, че тече гориво, на кой му пречи)
                          Опит за покриване на случая

                          А ето и ккакъв документ получихме:
                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20170328_174923.jpg
Прегледи:1
Размер:57.8 КБ
ID:5747901

                          Та колко са добри казвате?
                          Hyundai SantaFe AWD 2.4 146hp 2002

                          Коментар


                          • #28
                            От: Некадърна диагностика в официален сервиз на Хюндай или двигател плуващ в нафта.

                            Мен друго ми е интересно:сега като си я върнал на собственика с двигател омазан до ента степен следващия потенциален купувач дали ще повярва че колата е ок и чорбаджията какво да му обяснява?!

                            Коментар


                            • #29
                              От: Некадърна диагностика в официален сервиз на Хюндай или двигател плуващ в нафта.

                              да е перфектна, колко да е перфектна - аз не бих си купил кола 4Х4 от човек, който я е карал с различни гуми........
                              ________________________________________________
                              Subaru OUTBACK 2,5
                              Hyundai TUCSON 2.0

                              Коментар


                              • #30
                                От: Некадърна диагностика в официален сервиз на Хюндай или двигател плуващ в нафта.

                                Наистина това с различните гуми е притеснително...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X