Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ГО и Гаранционен фонд.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • ГО и Гаранционен фонд.

    Как стои въпросът? Джипката за 5 г. съм я карал 5-6 пъти /общо по-малко от1000 км./ Плащам ГО в началото на лятото и преди да мина ГТП на 3-месечни вноски и и след като изтекат чакам месец два и пак подновявам и така. Но тия лешояди от гар.фонд досаждат, заплашват,явно имат и лоби.Приемат разни недомислици. Трябва да си държа колата в двора или по-добре в хола, за да не правя ГО. Баща ми заради рекета си продаде старата 20-годишна кола за да не я мисли. Какви са последиците от такова неплащане? Спиране от движение, връзване на куче, полицай в стойка мирно до автомобила и т.н.? Нали приеха ГО за сезонни МПС да се дължи за половин година, за високосна, за дъждовна...?
    За жалост продадох старото муле след 12 годишна езда. Утехата е, че отива при ловец.

  • #2
    От: ГО и Гаранционен фонд.

    Пращат пращат. И аз имам едно такова писмо. Реален рекет. Какво следва някой да каже. Ако искате ще го прикача писмото.

    Коментар


    • #3
      От: ГО и Гаранционен фонд.

      Отскоро май има и глоба. И/или служебно спиране от движение и после не-служебно пускане в движение.

      Ама нещо не намирам нормативния текст.

      Коментар


      • #4
        От: ГО и Гаранционен фонд.

        Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
        .............

        Ама нещо не намирам нормативния текст.

        Да не е емигрирал след изборите?
        За жалост продадох старото муле след 12 годишна езда. Утехата е, че отива при ловец.

        Коментар


        • #5
          От: ГО и Гаранционен фонд.

          Дерегистрация Цецо, служебно и насилствено. Виж ако докараш мулето до кемепер може да се възползваш от сезонната ГО, но тя остана в стария парламент. А новия дали ще я гласува не се знае.
          Не бързай ако искаш да стигнеш
          __________________________________
          Discovery II TD5 10P

          Коментар


          • #6
            От: ГО и Гаранционен фонд.

            От сайта на СБА:

            http://www.uab.org/%D0%BF%D1%80%D0%B...E%D0%BB%D0%B8/

            Коментар


            • #7
              От: ГО и Гаранционен фонд.

              Първоначално публикуван от Ivanov Преглед на мнение
              Ще, ще, ще...

              А актуалното положение къде е?

              Коментар


              • #8
                От: ГО и Гаранционен фонд.

                Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                Ще, ще, ще...

                А актуалното положение къде е?
                Актуалното положение вероятно клони към тогавашната сутуация такава, каквато е била.

                Коментар


                • #9
                  От: ГО и Гаранционен фонд.

                  Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                  Отскоро май има и глоба. И/или служебно спиране от движение и после не-служебно пускане в движение.

                  Ама нещо не намирам нормативния текст.

                  Чл.143 (10) ЗДвП
                  ________________________________________________
                  Subaru OUTBACK 2,5
                  Hyundai TUCSON 2.0

                  Коментар


                  • #10
                    От: ГО и Гаранционен фонд.

                    И в хола да е, пак искат ГО ако не си я спрял от движение.

                    Коментар


                    • #11
                      От: ГО и Гаранционен фонд.

                      Аз като един идеалист смятам, че всяко нещо се създава, узаконява, приема и т.н., за да върши някаква работа без да създава душевен дискомфорт. Когато си правите застраховка на къщата, го правите съвсем доброволно и превантивно, като се надявате да не я ползвате.
                      Защо когато колата е в гаража /двора/ и не излиза на пътя, е необходима ГО? Само за да си оправдават заплатите ли? Защо е нужно дядото, който веднъж годишно изкарва старата Лада, за да отиде на село, карайки с 80 км/ч, да прави ГО съпоставима като пари с цената на реликвата.
                      Не обичам нелогични неща
                      За жалост продадох старото муле след 12 годишна езда. Утехата е, че отива при ловец.

                      Коментар


                      • #12
                        От: ГО и Гаранционен фонд.

                        Първоначално публикуван от c_gul Преглед на мнение
                        Аз като един идеалист смятам...
                        Идеализмът е хубаво нещо.

                        Аз пък знам една страна където (поне преди 20-ина години, сега не знам) застраховката е в цената на бензина и няколкото вериги бензиностанции добавят свои маркери в горивото. Съответно при проблем плаща тази която е с най-голям процент в резервоара.

                        Все си мислех че ние сме на друг континент и можем по-цивилизовано да се оправим.

                        Коментар


                        • #13
                          От: ГО и Гаранционен фонд.

                          Първоначално публикуван от c_gul Преглед на мнение
                          Аз като един идеалист смятам, че всяко нещо се създава, узаконява, приема и т.н., за да върши някаква работа без да създава душевен дискомфорт. Когато си правите застраховка на къщата, го правите съвсем доброволно и превантивно, като се надявате да не я ползвате.
                          Защо когато колата е в гаража /двора/ и не излиза на пътя, е необходима ГО? Само за да си оправдават заплатите ли? Защо е нужно дядото, който веднъж годишно изкарва старата Лада, за да отиде на село, карайки с 80 км/ч, да прави ГО съпоставима като пари с цената на реликвата.
                          Не обичам нелогични неща
                          Щото дори да е в гаража или на двора / което според мен е в по-малко от 10% от случаите/ шанса да се подпали и да запали нещо на съседите хич не е малък.
                          Имайки предвид, че тези дето ги боли за годишна гражданска, обикновено карат на газ или метан.

                          Коментар


                          • #14
                            От: ГО и Гаранционен фонд.

                            Последният форумен герой с подпалила се кола май беше върл противник на газта и метана

                            Коментар


                            • #15
                              От: ГО и Гаранционен фонд.

                              Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                              Последният форумен герой с подпалила се кола май беше върл противник на газта и метана
                              От суха шума - спасение няма!

                              Кичка отдавна е в чудесно здраве!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X