Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ГО и Гаранционен фонд.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: ГО и Гаранционен фонд.

    Първоначално публикуван от P2P Преглед на мнение
    Едно е сигурно - нашите политици много лесно забравиха за Чаушеску... Ама това е една друга тема.
    На нашите политици сцена тип "Чаушеску" не сме им устройвали от десетилетия, та е нормално.

    Коментар


    • #32
      От: ГО и Гаранционен фонд.

      Говорите си колкото да не заспите. В областта на ГО има 4 европейски директиви. Задължават се държавите членки да гарантират, че всички МПС на тяхна територия са застраховани. Няма мафия, няма цоцане. В Европа не са прости. Има си редица причини за такава политика част от които са мпстата на чужди граждани пътуващи през България.


      Коментар


      • #33
        От: ГО и Гаранционен фонд.

        Първоначално публикуван от chrichri Преглед на мнение
        Идеята "ГО" е добра, задължителната "ГО" е рекет.
        Незадължителната не работи.

        п.п. не отричам че правилата са малко бамбашка и че организаторите им трябва да бъдат превъзпитани. Ама ей го какво стана на изборите.

        Коментар


        • #34
          От: ГО и Гаранционен фонд.

          Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
          Жертвите от "разбора на ПТП" са много по-малко. Това стига.

          Впрочем ГО дава възможност на бедните хора да карат кола. Добро ли е това или лошо зависи от гледната точка.
          Първоначално публикуван от Борислав Ангелов (fnqkhhhzzz) Преглед на мнение
          Говорите си колкото да не заспите. В областта на ГО има 4 европейски директиви. Задължават се държавите членки да гарантират, че всички МПС на тяхна територия са застраховани. Няма мафия, няма цоцане. В Европа не са прости. Има си редица причини за такава политика част от които са мпстата на чужди граждани пътуващи през България.
          Което не го прави несоциалистическа политика.
          В по-глобален план всяка такава задължителност убива мисленето у индивида и способността му да носи отговорност за постъпките си. Резултата е стремеж към управление тип царь батушка, който мисли вместо теб.
          Еми не мерси съм.
          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

          Коментар


          • #35
            От: ГО и Гаранционен фонд.

            Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
            Незадължителната не работи.

            п.п. не отричам че правилата са малко бамбашка и че организаторите им трябва да бъдат превъзпитани. Ама ей го какво стана на изборите.
            'Що,бе! Не караш-не плащаш. Караш без-плащаш глоба. Кое не би работило?

            Коментар


            • #36
              От: ГО и Гаранционен фонд.

              Първоначално публикуван от Борислав Ангелов (fnqkhhhzzz) Преглед на мнение
              Говорите си колкото да не заспите. В областта на ГО има 4 европейски директиви. Задължават се държавите членки да гарантират, че всички МПС на тяхна територия са застраховани. Няма мафия, няма цоцане. В Европа не са прости. Има си редица причини за такава политика част от които са мпстата на чужди граждани пътуващи през България.
              И как се решава проблема с несключените ГО при служебна дерегистрация на МПС? По пътищата освен, че ще имаме коли без сключена ГО ще имаме и такива със служебно прекратена регистрация, тоест още по-нередовни. Хич не ми става ясно това какви проблеми решава.

              Коментар


              • #37
                От: ГО и Гаранционен фонд.

                За Ясен:

                Какво стана?

                Впрочем, някой изцепи ли се за незадължителна ГО?
                Lancia Delta HF Integrale Evolucione

                Коментар


                • #38
                  От: ГО и Гаранционен фонд.

                  Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                  Което не го прави несоциалистическа политика.
                  В по-глобален план всяка такава задължителност убива мисленето у индивида и способността му да носи отговорност за постъпките си. Резултата е стремеж към управление тип царь батушка, който мисли вместо теб.
                  Еми не мерси съм.
                  Някои социалистически политики произлизат главно от факта че сме СОЦиум. Това с отговорността е сложна тема ама крайният извод е че може да се направи конкретно ГО много по-добре отколкото е направена у нас.

                  Първоначално публикуван от P2P Преглед на мнение
                  И как се решава проблема с несключените ГО при служебна дерегистрация на МПС? По пътищата освен, че ще имаме коли без сключена ГО ще имаме и такива със служебно прекратена регистрация, тоест още по-нередовни. Хич не ми става ясно това какви проблеми решава.
                  Решава проблемите на ГФ, в частност по линия на румънските и македонските тарикати. За което не че няма по-смислени начини ама от милиционери - такива решения.

                  Това не прави ГО лоша сама по себе си.

                  Първоначално публикуван от bojitch Преглед на мнение
                  За Ясен:

                  Какво стана?
                  Какво да стане?

                  Коментар


                  • #39
                    От: ГО и Гаранционен фонд.

                    Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                    Не знам помниш ли какво беше преди когато нямаше задължителни застраховки и праснеш някой баровец.
                    Ми не съм праскал.
                    Вярно, че и късмета има голяма доза в комбинацията, но много повече е частта на внимаването при каране, и моженето да управляваш колата така, че да не си предизвикаш финансови главоболия.

                    А ако все пак се случи-ще си носим последствията. Ако нямаме пари да си платим белята-ще теглим кредит, или ще станем роби...
                    Липсата на застраховка действа възпитателно, а наличието на застраховка-кара хората да станат мързеливи, и да не им пука какво вършат. Кво от това, че съм бил ударил колата на съседа?.. Застраховката ще покрие сгънатия калник...
                    Вместо да се положат усилия да се научим да караме така, че да не се налага да се ползва застраховката.

                    Нескромно, но досега не ми се е налагало да попълвам двустранен протокол. Карам активно от 1992.
                    Има ли желание-има и начин!

                    Коментар


                    • #40
                      От: ГО и Гаранционен фонд.

                      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                      може да се направи конкретно ГО много по-добре отколкото е направена у нас.
                      Може разбира се. Когато се премахне социалната част от ГО-то.
                      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                      Коментар


                      • #41
                        От: ГО и Гаранционен фонд.

                        Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                        Което не го прави несоциалистическа политика.
                        В по-глобален план всяка такава задължителност убива мисленето у индивида и способността му да носи отговорност за постъпките си. Резултата е стремеж към управление тип царь батушка, който мисли вместо теб.
                        Еми не мерси съм.
                        Пепи, не искаш да погледнеш по-далеч от носа си. Не става въпрос за мислене вместо теб. Когато съществува прекалено голям риск, държавата трябва да регулира, не може дс се разчита на индивида, той често е неспособен да репарира вредите. А наказанието не топли пострадалите. Има 20 вида задължителни застраховки. Даже и не подозирате сигурно че и издателите на електронни подписи се застраховат. Държавата пази всички нас, защото разликата от "буса не го карам" до "само да метнеме тия легла до село с буса" обикновено е голям брой съсипани съдби. Кво толко сложно има, като не ги карате де регистрирайте ги. Щом е с регистрация значи се кара!


                        Коментар


                        • #42
                          От: ГО и Гаранционен фонд.

                          Първоначално публикуван от Борислав Ангелов (fnqkhhhzzz) Преглед на мнение
                          Кво толко сложно има, като не ги карате де регистрирайте ги.
                          Какво сложно ли? Скоро не си бил в КАТ на опашка.

                          Прочее, ако милицията работеше като свят нямаше да има и проблем с незастрахованите и да се налагат такива гимнастики за спасяване на ГФ.

                          Коментар


                          • #43
                            От: ГО и Гаранционен фонд.

                            Първоначално публикуван от Борислав Ангелов (fnqkhhhzzz) Преглед на мнение
                            Пепи, не искаш да погледнеш по-далеч от носа си. Не става въпрос за мислене вместо теб. Когато съществува прекалено голям риск, държавата трябва да регулира, не може дс се разчита на индивида, той често е неспособен да репарира вредите. А наказанието не топли пострадалите. Има 20 вида задължителни застраховки. Даже и не подозирате сигурно че и издателите на електронни подписи се застраховат. Държавата пази всички нас, защото разликата от "буса не го карам" до "само да метнеме тия легла до село с буса" обикновено е голям брой съсипани съдби. Кво толко сложно има, като не ги карате де регистрирайте ги. Щом е с регистрация значи се кара!

                            А неспособен бил - ще ми мете двора доживот като е неспособен.
                            Наказването на някой че е богат е безумно.

                            Просто е - аз карам кола от 1994 общо взето и до кенефа ходя с кола. Повечето време съм имал поне две коли. Имам цяло едно птп по моя вина. А съм дал една торба с пари за го-та. И не карам скъпи коли - настоящия ми гъзовоз струва под 1к - ако нещо стане - директно в кофата и нов.
                            Ама че кьор хасан едва събрал пари да си купи разпробита жигула и ако ми одраска дори нищонеструващия кош не може да плати - еми като е смотан няма да дара кола бе. В хартата за правата на човека (всъщност мъжа и гражданина) не е гарантирано правото да имаш мепесе.

                            Та не - държавата нищо не трябва да регулира, и колкото по-малко я има толкова по-добре за всички.
                            И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                            Коментар


                            • #44
                              От: ГО и Гаранционен фонд.

                              Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                              Какво да стане?
                              Нещо станало на изборите и пречи за олабване на задължителната.
                              Lancia Delta HF Integrale Evolucione

                              Коментар


                              • #45
                                От: ГО и Гаранционен фонд.

                                Ко имах дар словото на Петьо-същото щях да напиша и аз.

                                Има едно старо правило-"Кьорав карти не играе"
                                А баща ми обичаше да употребява една друга поговорка-" Птичето преди да глътне камъчето-мери го на дупето си-дали ще може да го изсере."

                                Та ако не можеш да си позволиш да платиш щетите които евентуално ще предизвикаш с неможенето си да караш-ми няма да караш. Всеки сам ще си наложи решението дали да кара.
                                Има ли желание-има и начин!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X