Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ГО и Гаранционен фонд.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: ГО и Гаранционен фонд.

    Първоначално публикуван от c_gul Преглед на мнение
    Аз като един идеалист смятам, че всяко нещо се създава, узаконява, приема и т.н., за да върши някаква работа без да създава душевен дискомфорт. Когато си правите застраховка на къщата, го правите съвсем доброволно и превантивно, като се надявате да не я ползвате.
    Защо когато колата е в гаража /двора/ и не излиза на пътя, е необходима ГО? Само за да си оправдават заплатите ли? Защо е нужно дядото, който веднъж годишно изкарва старата Лада, за да отиде на село, карайки с 80 км/ч, да прави ГО съпоставима като пари с цената на реликвата.
    Не обичам нелогични неща
    Цецо, някъде са го измислили. Застраховката е на ВОДАЧА!!!, а не на автомобила.

    На някои други места, които са в по-центъра на нашия континент пък са измислили, че с един чифт регистрационни табели може да притежаваш и управляваш няколко автомобила. Стига да имаш двор, гараж, паркинг къед да ги държиш, а не по улиците.

    В Швейцария с едни табели - до пет автомобила, а в Австрия май - до три броя.

    Коментар


    • #17
      От: ГО и Гаранционен фонд.

      Тъй, тъй е по другите държави.
      Ама тук се цака яко. Така е с и винетките - на всяка кола по парче.
      Изтъркана тема.

      BTW все съм се чудил какво става с остатъка от парите от платените ГО в края на годината? Става въпрос за доста милиони.
      На времето /за днешно време не съм се интересувал/ за 5-6 лева повече се купуваше застраховка, която покривала до 12 000 000 лв. неимуществени вреди.
      Колко се плаща при смърт на пътя? Аз не съм чувал за някакви такива суми.
      Има ли файда, ако направя една диагностика? В смисъл, някакви показатели, които биха косвено показали наличието на проблем, имащ нещо общо със случая?
      Бахти, как се изказах...

      Коментар


      • #18
        От: ГО и Гаранционен фонд.

        И на мен скоро ми цъфнаха две писма, за буса и баничарката. Само дето на баничарката беше направена малко преди това, 'щото я караме. Но буса почти не го ползваме, еле пък след наводнението и си кибичи в двора. Да взема да го снимам и да им пратя една снимка, че дори да гръмне няма какво да пострада, най-много нещо по нашата къща , ама предвид че е дизел, едва ли може да гръмне, и да се запали, пак няма какво да запали, за чий му е ГО?!?

        И се чудя, като/ако го спрат служебно, дали пък ще го отчислят от общината за данъци , силно се съмнявам.
        Страхът от свободата е един от основните страхове на човека. И все пак той иска да бъде свободен.
        И в същото време я ограничава-застраховки, ипотеки,
        вярвания, обичаи, религии, общности, идеологии, догми, политически движения...

        Коментар


        • #19
          От: ГО и Гаранционен фонд.

          Първоначално публикуван от mohera Преглед на мнение
          И на мен скоро ми цъфнаха две писма, за буса и баничарката. Само дето на баничарката беше направена малко преди това, 'щото я караме. Но буса почти не го ползваме, еле пък след наводнението и си кибичи в двора. Да взема да го снимам и да им пратя една снимка, че дори да гръмне няма какво да пострада, най-много нещо по нашата къща , ама предвид че е дизел, едва ли може да гръмне, и да се запали, пак няма какво да запали, за чий му е ГО?!?

          И се чудя, като/ако го спрат служебно, дали пък ще го отчислят от общината за данъци , силно се съмнявам.
          За чий му е, та за чий му е. Не в хола, ами и в банята да ги държите трябва да ги застраховате. Тази застраховка има социална насоченост. Защитава интересите на третите лица, в цялост на обществото. Идеята е да се защити интереса на хората, от това, че днеска си решил да не караш, но утре се качваш инцидентно и тръгваш например. Задължението за застраховане произтича от притежанието на МПС-то, а не от това дали го караш.

          Коментар


          • #20
            От: ГО и Гаранционен фонд.

            Първоначално публикуван от Борислав Ангелов (fnqkhhhzzz) Преглед на мнение
            За чий му е, та за чий му е. Не в хола, ами и в банята да ги държите трябва да ги застраховате. Тази застраховка има социална насоченост. Защитава интересите на третите лица, в цялост на обществото. Идеята е да се защити интереса на хората, от това, че днеска си решил да не караш, но утре се качваш инцидентно и тръгваш например. Задължението за застраховане произтича от притежанието на МПС-то, а не от това дали го караш.
            Ти си прав. Но това е чист социализъм. А е крайно време българина да проумее че всяка форма на социализъм (дори тази с идеални цели като интереса на обществото) значи голямо изваждане на пари и потъването им в една бездънна яма. Но нищо де, другия път пак гласувайте за герб/бсп/патреоти и прочее изроди предлагащи социални придобивки, високи пенсии и евтин бензин.
            И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

            Коментар


            • #21
              От: ГО и Гаранционен фонд.

              Данъци не се дължат само за бракувани МПС. Иначе идиотизма е пълен:Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20170328_200556.jpg
Прегледи:1
Размер:100.2 КБ
ID:5747830 Това писмо , както е видно, е изпратено на 13.05.2016 г., а въпросният пикап е продаден през м. февруари 2015 г. и при това надлежно отчислен още на следващия ден от КАТ и Местни данъци и такси.

              Коментар


              • #22
                От: ГО и Гаранционен фонд.

                Първоначално публикуван от Борислав Ангелов (fnqkhhhzzz) Преглед на мнение
                . Задължението за застраховане произтича от притежанието на МПС-то, а не от това дали го караш.
                За притежанието се плаща данък.Ако някой подкара колата без ГО,ако трябва да си влиза и в затвора,но да се плаща за нещо което не се ползва,това е тарикатлък от застрахователите.Съответно се получава и някой друг да се прави на хитър.Мен не ме касае,правя си застраховка,нооо... човек да кара 4 пъти годишно,и да плаща колкото друг,например 100000 км/год....В белите държави,притежаващите 10 ретро коли,плащат 10 ГО???Аз не зная как е-някой може да напише...

                Коментар


                • #23
                  От: ГО и Гаранционен фонд.

                  Да , но при положение , че си на пътя!МПС , докато не е излезло на пътя и стои в частна собственост не дължи никакви застрахователни задължения.Покрито е застрахователно по друг аспект. Е , като излезе на пътя ще трябва да си издължи таксата за правото да се е движило и по-рано.Но това не дава право на никого да притиска собственика на МПС да урежда предварително плащането.
                  Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                  Коментар


                  • #24
                    От: ГО и Гаранционен фонд.

                    Първоначално публикуван от Борислав Ангелов (fnqkhhhzzz) Преглед на мнение
                    Тази застраховка има социална насоченост.
                    Има таратанци!

                    Всички застрахователни дружества са на мафията, затова и ни доят и цакат като чужд народ. Мафията не я ебе родина, благосъстояние на хората, справедливост...
                    Интересува я само печалбата. Та чак и държава са впрегнали да и събира вземанията.
                    Ако можеше-няма да дам и стотинка за застраховки, но много бият по джоба, та се ръся всеки три месеца да пълна с грешни пари джобовете на родната мафия.
                    Има ли желание-има и начин!

                    Коментар


                    • #25
                      От: ГО и Гаранционен фонд.

                      Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                      Всички застрахователни дружества са на мафията, затова и ни доят и цакат като чужд народ. Мафията не я ебе родина, благосъстояние на хората, справедливост...
                      Интересува я само печалбата. Та чак и държава са впрегнали да и събира вземанията...
                      Най-близо до истината.

                      Коментар


                      • #26
                        От: ГО и Гаранционен фонд.

                        Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                        ...
                        Ако можеше-няма да дам и стотинка за застраховки
                        Не знам помниш ли какво беше преди когато нямаше задължителни застраховки и праснеш някой баровец.

                        Коментар


                        • #27
                          От: ГО и Гаранционен фонд.

                          Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                          Не знам помниш ли какво беше преди когато нямаше задължителни застраховки и праснеш някой баровец.
                          Аз помня.
                          Също както помня че коланите не бяха задължителни и още съм жив.
                          Накратко - не си прав. Надълго пак не си прав, ама не ми се пише.
                          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                          Коментар


                          • #28
                            От: ГО и Гаранционен фонд.

                            Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                            Аз помня.
                            Също както помня че коланите не бяха задължителни и още съм жив.
                            Накратко - не си прав. Надълго пак не си прав, ама не ми се пише.
                            Жертвите от "разбора на ПТП" са много по-малко. Това стига.

                            Впрочем ГО дава възможност на бедните хора да карат кола. Добро ли е това или лошо зависи от гледната точка.

                            Коментар


                            • #29
                              От: ГО и Гаранционен фонд.

                              Едно е сигурно - нашите политици много лесно забравиха за Чаушеску... Ама това е една друга тема.

                              Коментар


                              • #30
                                От: ГО и Гаранционен фонд.

                                Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                                ... ГО дава възможност на бедните хора да карат кола. Добро ли е това или лошо зависи от гледната точка.
                                Идеята "ГО" е добра, задължителната "ГО" е рекет.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X