Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Топъл скоростен лост

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Топъл скоростен лост

    Дали от жегата днес,дали от водката вчера,дали от смяната на времето, ама днес ми направи впечатление, че около скоростният лост на Диското(300тди), като че ли лъха топло.Тъй като кожата(или квото е там) около лоста е скъсана бръкнах колкото мога надолу.В никакъв случай не е горещо но си е приятно топличко.Дали е нормално ?
    Гледам в ляво- няма нищо, гледам в дясно пак няма нищо и си викам: Аааааа тука има нещо!

    Няма вече Диско,няма вече Pinz...

  • #2
    От: Топъл скоростен лост

    Провери жегата да не е от ръчната.
    Колкото повече книги четат децата ви, толкова по-малко ще слушат чалга!

    Коментар


    • #3
      От: Топъл скоростен лост

      Зимата не се оплакваш, а

      Коментар


      • #4
        От: Топъл скоростен лост

        Първоначално публикуван от PinMaster Преглед на мнение
        Провери жегата да не е от ръчната.
        Ръчната "хваща" само най-отгоре.Инерцията е отлична(дори понякога на горе си тръгва сам ).Възможно ли е да се нагряват скорости,раздатка и да лъха жега от там?
        Гледам в ляво- няма нищо, гледам в дясно пак няма нищо и си викам: Аааааа тука има нещо!

        Няма вече Диско,няма вече Pinz...

        Коментар


        • #5
          От: Топъл скоростен лост

          При мен лятото много напичаше в краката и до скоростната кутия, което налагаше да карам на климатик Масло имаше, но нещо грееше тази скоростна кутия.
          LR Discovery 300Tdi 1996
          Subaru Outback 2.5 1998
          Subaru Legacy 2.2GX 1995 - продадено ;(

          Коментар


          • #6
            От: Топъл скоростен лост

            Стар и мнооого познат ефект за Р 380 ск!Лекува се с три неща:1.смяна на маслата на СК и раздатката/ако са стари!!!/2.3Ако човек има желание разбира се.Аз го направих и дава много добър ефект!

            Коментар


            • #7
              От: Топъл скоростен лост

              Първоначално публикуван от zablio Преглед на мнение
              Стар и мнооого познат ефект за Р 380 ск!Лекува се с три неща:1.смяна на маслата на СК и раздатката/ако са стари!!!/2.3Ако човек има желание разбира се.Аз го направих и дава много добър ефект!
              Благодаря на Виктор и zablio за споделените мнения.Сега се обръщам към zablio с молбата да ми препоръча масла,количества и марка, ако помни разбира се (знам,че го има точно където трябва по темите), но днес на 2 места където продават само масла се омотаха в смисъл на едното ми казаха,че за раздатка и дифове е едно и също а на другото,че за скорости и дифове е едно и също.От едното място ми казаха и пакетна цена за раздатка,скорости и дифове - 75лв.(не е ли подозрително евтино?Марката беше бъррррдалл . Между другото снимките на zablio са малки и не става много ясно какво е визирал,доколкото виждам едно голямо джелезо е отлично почистено а другото ми прилича на радиатор, ама какъв.
              Последно редактирано от gucko; 28-03-17, 18:52. Причина: Допълване
              Гледам в ляво- няма нищо, гледам в дясно пак няма нищо и си викам: Аааааа тука има нещо!

              Няма вече Диско,няма вече Pinz...

              Коментар


              • #8
                От: Топъл скоростен лост

                Първоначално публикуван от gucko Преглед на мнение
                .............Сега се обръщам към zablio с молбата да ми препоръча масла,количества и марка, ако помни разбира се ..........
                http://www.offroad-bulgaria.com/show...32#post2426832

                http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=183772
                Land Rover Discovery:
                - ... "Най-хубавото на тази джипка е, че като закъсаш, можеш да си седиш вътре комфортно.".
                Land Rover, може да те закара навсякъде, но може и да не те върне!

                Коментар


                • #9
                  От: Топъл скоростен лост

                  Благодаря ти Петър!
                  Гледам в ляво- няма нищо, гледам в дясно пак няма нищо и си викам: Аааааа тука има нещо!

                  Няма вече Диско,няма вече Pinz...

                  Коментар


                  • #10
                    От: Топъл скоростен лост

                    Колегата Петракиев е дал изчерпателна информация.Евала!Аз скромно ще добавя за охладителя за СК-я.Решения:1.готови китове-А.с термостат отварящ кръга приблизително при 80"градуса към които има маслоустоичиви маркучи,скоби и радиатор.Б.без термостСК-я си има помпа и стадартно изходите са затапени с ето тотаваАко искате да спестите пари -от моргите си намирате термостат /слага се фабрично на коли с автоматична ск и на ръчни бензинови 3,5/3,9 или дизелови правени за Африка и Близкия Изток/След което в фирмите за хидраблични маркучи си купувате около 3м армиран маруч,накраиници ,скоби ,колена.Радиатори нови се продават всякакви модели в тунинг саитовете!Не Ви съветвам да закупувате термостат заедно със стари тръби ,маркучи и радиатор-често са протрити,намачкани или с наранени резби.При мен системата побра допълнителни около 600мл масло/20% плус приблизително/Мерси за вниманието.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Топъл скоростен лост

                      Говориш за жега около лоста, а не целият тунел, така ли?
                      Иначе решения "през кон за кокошка" - много. Дай да установим първо какво грее - лоста е едно - цялата скоростна (тунела) е друго.
                      Колкото повече книги четат децата ви, толкова по-малко ще слушат чалга!

                      Коментар


                      • #12
                        От: Топъл скоростен лост

                        Първоначално публикуван от PinMaster Преглед на мнение
                        Говориш за жега около лоста, а не целият тунел, така ли?
                        Иначе решения "през кон за кокошка" - много. Дай да установим първо какво грее - лоста е едно - цялата скоростна (тунела) е друго.
                        Благодаря,че се включваш колега.Както казваш важно е да се уточни дали грее от тунела или от самият лост.В моя случай целия тунел е топъл(съвсем леко,в никакъв случай горещ), но тъй като обшивката на лост е скъсана от там най-осезаемо се усеща,че лъха топличко.Направи ми впечатление преди 2 дни и може би има връзка с близо 200км. градско(ужасен ден,след тежка вечер),макар че доколкото си го представям за скоростите не би трябвало да има значение градски или извънградски е пробега.А дали наистина е така?

                        В темата, която Petar Petrakiev сподели се споменава,че има значение с какво масло е била кутията досега ATF или MTF, тъй като нямам представа,а и вероятно маслото е твърде амортизирано за да се познае при източването(може пък да има начин), има ли по малко зло в случая(в смисъл ATF или MTF)?
                        Гледам в ляво- няма нищо, гледам в дясно пак няма нищо и си викам: Аааааа тука има нещо!

                        Няма вече Диско,няма вече Pinz...

                        Коментар


                        • #13
                          От: Топъл скоростен лост

                          Значи - точиш масло и МТФ. Може и добавка, ма да ти грее на 15-20 градуса максимални дневни темп. едва ли е в липсата на радиатор
                          Къде 99.96 % от ЛР в България нямат охлаждане на СК, па не се оплакваме
                          Колкото повече книги четат децата ви, толкова по-малко ще слушат чалга!

                          Коментар


                          • #14
                            От: Топъл скоростен лост

                            Първоначално публикуван от PinMaster Преглед на мнение
                            Значи - точиш масло и МТФ. Може и добавка, ма да ти грее на 15-20 градуса максимални дневни темп. едва ли е в липсата на радиатор
                            Къде 99.96 % от ЛР в България нямат охлаждане на СК, па не се оплакваме
                            Тъй Вярно,слушам! Точа масло и МТФ!Добичето го е заслужило отдавна.Споделям мнението ти относно охлаждането, явно ск. кутия е проектирана достатъчно добре, не че вдявам нещо от ск. кутии, но факта че джипката е при мен почти 10г. и още си ме вози навсякъде(думичката вандала не случайно се мъдри там в дясно от тиквата).
                            Гледам в ляво- няма нищо, гледам в дясно пак няма нищо и си викам: Аааааа тука има нещо!

                            Няма вече Диско,няма вече Pinz...

                            Коментар


                            • #15
                              От: Топъл скоростен лост

                              Днес ми изпадна това масло Натиснете снимката за да я уголемите

Име:масло.jpg
Прегледи:1
Размер:221.3 КБ
ID:5748651 .Момчето зад щанда, твърди че същото става и за раздатка и дифове.Тъй като сумарно скорости,раздатка и дифове събират 8.1л. ако взема само от това ще ми трябват 8л. иначе ще ми трябват 9. Та се чудя, ако това го бива за тези 4 позиции да взема такова.Очаквам мнения
                              Гледам в ляво- няма нищо, гледам в дясно пак няма нищо и си викам: Аааааа тука има нещо!

                              Няма вече Диско,няма вече Pinz...

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X