Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Топъл скоростен лост

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Топъл скоростен лост

    Това масло не е за скоростната кутия.

    Коментар


    • #17
      От: Топъл скоростен лост

      Първоначално публикуван от P2P Преглед на мнение
      Това масло не е за скоростната кутия.
      То момчето добре не казало,че става и за двигателя!
      .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
      Киа спортаж2000тди 98г
      Ауди А3 1.9ТДИ
      Каравана Аdria 390Q

      Коментар


      • #18
        От: Топъл скоростен лост

        То си пише, че е за скорости - ръчни.
        Проблема е, че тия ръчни скорости искат масло за НЕ - ръчни

        Коментар


        • #19
          От: Топъл скоростен лост

          Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
          То си пише, че е за скорости - ръчни.
          Проблема е, че тия ръчни скорости искат масло за НЕ - ръчни
          Брех да му се не види! Спрях се на това, че е хубава марка и ясно се вижда че маслото е за ръчна скоростна кутия.Дано поне става за дифове и раздатка,че иначе трябва да го пия(пише че е абсолютно безвредно преди да е работило около джелезата).Andro 160 нека обобщим, че се обърквам вече.
          1.Става ли това масло за раздатка и диференциали?(имам си вече 8л.)
          2.Какво масло (цената няма голямо значение) да взема за скоростите при положение,че не знам какво е сегашното?
          3.Можеш ли в близко бъдеще да ме вместиш в графикът си, за подмяна на маслата в ск. кутия , раздатка и дифове ?
          Последно редактирано от gucko; 11-04-17, 08:02. Причина: изядена буква
          Гледам в ляво- няма нищо, гледам в дясно пак няма нищо и си викам: Аааааа тука има нещо!

          Няма вече Диско,няма вече Pinz...

          Коментар


          • #20
            От: Топъл скоростен лост

            Добре де, толкова ли е трудно да се влезе на сайта на Кастрол и да се провери кое масло за къде е.
            Според немската версия на сайта това масло става за разпределителната кутия и диференциалите, за скоростната кутия се препоръчва аналога на Кастрол за MTF 94 и това е Castrol Syntrans B 75W. Допреди време се препоръчваше DEX III, но явно вече има развитие по въпроса. Тъй като това масло е скъпо (препоръчва се за БМВ) и не знам колко лесно се намира в България, бих препоръчал аналога на Равенол - МTF 2 - имат онлайн магазин в България, вижте цените и сам преценете.
            Не бързай ако искаш да стигнеш
            __________________________________
            Discovery II TD5 10P

            Коментар


            • #21
              От: Топъл скоростен лост

              Първоначално публикуван от Михаил Преглед на мнение
              Добре де, толкова ли е трудно да се влезе на сайта на Кастрол и да се провери кое масло за къде е.
              Според немската версия на сайта това масло става за разпределителната кутия и диференциалите, за скоростната кутия се препоръчва аналога на Кастрол за MTF 94 и това е Castrol Syntrans B 75W. Допреди време се препоръчваше DEX III, но явно вече има развитие по въпроса. Тъй като това масло е скъпо (препоръчва се за БМВ) и не знам колко лесно се намира в България, бих препоръчал аналога на Равенол - МTF 2 - имат онлайн магазин в България, вижте цените и сам преценете.
              Михаил, благодаря ти за включването и времето отделено да ми разясниш, добре е че поне ще мога да го ползвам за раздатка и дифове и така за пиене ще ми остане само 2л. .
              Гледам в ляво- няма нищо, гледам в дясно пак няма нищо и си викам: Аааааа тука има нещо!

              Няма вече Диско,няма вече Pinz...

              Коментар


              • #22
                От: Топъл скоростен лост

                Поръчано Равенол-MTF 2.
                Гледам в ляво- няма нищо, гледам в дясно пак няма нищо и си викам: Аааааа тука има нещо!

                Няма вече Диско,няма вече Pinz...

                Коментар


                • #23
                  От: Топъл скоростен лост

                  Последно да попитам, тъй-като предполагам в момента навсякъде маслата са минерални, а доколкото разбирам сега ще слагам синтетика има ли шанс да се пресекат,сговнясат от срещата на новото синтетично и малкото останало минерално?
                  Гледам в ляво- няма нищо, гледам в дясно пак няма нищо и си викам: Аааааа тука има нещо!

                  Няма вече Диско,няма вече Pinz...

                  Коментар


                  • #24
                    От: Топъл скоростен лост

                    Първоначално публикуван от gucko Преглед на мнение
                    Брех да му се не види .....
                    Не си виновен ти, че информацията е объркваща.
                    Проблема идва от там, че тая скоростна кутия се монтира близо 10 г. в Д1 и Д2. Съответно производителя на R380 през 94 г. казва ATF, a 99 MTF. Трябва да се отчита и факта, че през годините се въвеждат и масла с нови спецификации, тоест тоя MTF 94 за Д2, най вероятно не е бил на пазара по време на Д1 ........

                    Коментар


                    • #25
                      От: Топъл скоростен лост

                      Информацията продължава да е объркваща - в английската версия на сайта на Кастрол препоръчват точно маслото показно на снимката от gucko. Просто трябва да се гледа на повече места, но много малко производители се справят с тази спецификация MTF 94.
                      Не бързай ако искаш да стигнеш
                      __________________________________
                      Discovery II TD5 10P

                      Коментар


                      • #26
                        От: Топъл скоростен лост

                        Аз пък ще ви кажа на практика на моите (2 бр.) Р380 кутии как се усещат нещата. Става и с АТФ (препоръчвано от майстори), обаче някак си по-рязко влизаха скоростите, а и доста повече загряваха. След смяна с МТФ 94 нещата заспаха.
                        Колкото повече книги четат децата ви, толкова по-малко ще слушат чалга!

                        Коментар


                        • #27
                          От: Топъл скоростен лост

                          Колеги, благодаря на всички Ви за отделеното време.


                          1.Слагам Равенол-MTF 2 в ск. кутия.(принципно ще ми остане и Кастрол, ама колегата Михаил препоръча Равенол-а)
                          2.Слагам Кастрол МТФ-75W-90(от снимката в пост №15) в раздатка и дифове.

                          В случай, че все още някой мисли че ще сгафя моля да сподели.Смяната вероятно ще е вдругиден.Запитването ми към Andro 160(за евентуално включване в графикът му) отпада.
                          Гледам в ляво- няма нищо, гледам в дясно пак няма нищо и си викам: Аааааа тука има нещо!

                          Няма вече Диско,няма вече Pinz...

                          Коментар


                          • #28
                            От: Топъл скоростен лост

                            Днес сменихме маслата по дифове,скорости и раздатка.По пробките на дифовете нямаше и помен от стружки, на скоростите и раздатката имаше съвсем малко и много финни.В раздатката маслото беше наполовина на останалите места в норма,има леко сълзене от раздатката,но благодарение на колегата Михаил си имам доволно за доливане
                            Гледам в ляво- няма нищо, гледам в дясно пак няма нищо и си викам: Аааааа тука има нещо!

                            Няма вече Диско,няма вече Pinz...

                            Коментар


                            • #29
                              От: Топъл скоростен лост

                              Първоначално публикуван от gucko Преглед на мнение
                              Диското(300тди), като че ли лъха топло.Тъй като кожата(или квото е там) около лоста е скъсана бръкнах колкото мога надолу.В никакъв случай не е горещо но си е приятно топличко.Дали е нормално ?
                              Да. Карай и не се бой. И при мен е така от повече от 10 г.

                              Първоначално публикуван от Михаил Преглед на мнение
                              Добре де, толкова ли е трудно да се влезе на сайта на Кастрол и да се провери кое масло за къде е.
                              За сайта незнам, но в каталога на Кастрол / официалния печатан/, по който работи сервиз на представителството, трансмисионните масла са некоректни.
                              Не ми се вярва да е печатна грешка.
                              Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 23-04-17, 16:22.
                              За жалост продадох старото муле след 12 годишна езда. Утехата е, че отива при ловец.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X