Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Синьо сирене в домашни условия - 2

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Синьо сирене в домашни условия - 2

    Моето е ,,кокчово", но формовано. Следващото и пресовано, и хайде на царкировските почитатели
    А тези простотии се правят от името на всички ни.
    Даника
    Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

    Коментар


    • #17
      От: Синьо сирене в домашни условия - 2

      Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
      Горе ляво оригинална рецепта на Гаргич.
      Горе дясно Кокчо.
      Долу купеното синьо сирене.
      Гагичовото не стана - отдавам го на солеността, иначе е вкусно но няма аромата на синьото.
      Кокчовото е по скоро червено но е добро на вкус с плътен аромат - 3-пъти по вкусно от оригиналното синьо
      .
      Нещо не е както трябва. Ако е червеникаво,то това е друг клон на еволюцията. При мен се е получавало червеникаво обикновенно сирене, ако залежи в хладилника.
      Моя бъркоч като го отворих отгоре си беше плътен синьо-зелен мухъл. Като го разбърках си стана силно шарено -зелено-бяло. Приятно за гледане и иедене,но меко. Както изглежда купешкото ,но бялото е 50/50 със плесена.
      Sent from my Nokia s fenerche

      Коментар


      • #18
        От: Синьо сирене в домашни условия - 2

        Мдам. След два дена завито във фолио и агресивно надупчено отгоре , оставено на перваза на сянка , вече е поносимо . Трябва му седмица - две и ще е ок.
        Sent from my Nokia s fenerche

        Коментар


        • #19
          От: Синьо сирене в домашни условия - 2

          Току-що изчетох с интерес цялата тема. Нещо рязко е приключила. Засега. ПРАВЕНЕТО НА СИНЬО СИРЕНЕ В ДОМАШНИ УСЛОВИЯ Е ОПАСНО! Преди 3-4 години един приятел прави домашно синьо сирене в хладилника, като изчете много публикации. Евтино натрошено саламурено сирене и синьо за 'мая'. Най-доброто(температура-влажност) место било в чекмеджето за свежи зеленчуци. Сиренето стана безформено, но с много приличен вкус и помогна да се изпият няколко бутилки вино, макар да не го изчака да узрее. Лошото стана след това. Каквото се остави за по-дълго време в хладилника ставаше на синьо сирене...Не помогна дори миенето с белина и други препарати. Добре, че се повреди...
          ...Вегетарианците са прекрасни. Обичам да ям вегетарианци и като се замисля, съм ял само вегетарианци...
          ...0888 766485...

          Коментар


          • #20
            От: Синьо сирене в домашни условия - 2

            Първоначално публикуван от sofftroad Преглед на мнение
            Лошото стана след това. Каквото се остави за по-дълго време в хладилника ставаше на синьо сирене...Не помогна дори миенето с белина и други препарати. Добре, че се повреди...
            E, аз за това практикувам "анаеробна технология". Вече направих и изядох втора реколта - размачкано бяло българско сирене с датско синьо (същите съставки като при първия опит), но в плътно затворена кутия, в отделението за плодове в хладилника. От време на време вадех кутията, отварях и разбърквах и мачках допълнително - два-три пъти общо за 10 дена. Стана съвсем хомогенна смес и видимо се увеличи плесента в цялото забъркано количество (притеснявах се да не стане просто смес на бяло и синьо сирене).
            "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

            Коментар


            • #21
              От: Синьо сирене в домашни условия - 2

              Първоначално публикуван от //Радо// Преглед на мнение
              Добави масло ама малко, досега не бях забелязвал че синьото е доста по-мазно.
              Определено пакетче/125г./ масло на кило сирене е много обаче.
              125граманакилосиренеенещокато12%масленост.Няматакавакрава!
              Стремете се да докарате масленост между 2-2,5%, това е нормалната масленост на нормална крава.
              Дори и по-малко...
              Има ли желание-има и начин!

              Коментар


              • #22
                От: Синьо сирене в домашни условия - 2

                Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                125граманакилосиренеенещокато12%масленост.Няматакавакрава!
                Стремете се да докарате масленост между 2-2,5%, това е нормалната масленост на нормална крава.
                Дори и по-малко...
                3,7% е нормалната масленост при кравите.А има крави с 6-8% масленост.А след отелване до 15%.Маслеността зависи от много неща,ако щеш и от психическото и състояние

                Коментар


                • #23
                  От: Синьо сирене в домашни условия - 2

                  Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                  125граманакилосиренеенещокато12%масленост.Няматакавакрава!
                  Стремете се да докарате масленост между 2-2,5%, това е нормалната масленост на нормална крава.
                  Дори и по-малко...
                  Коле ние не търсим такава крава, ние търсим да е мноооо готино за мезене. Смея да твърдя че стана доста вкусно.
                  В момента правя една тъпотия само заради спорта- купих от лидъл" краве сирене" направено от тебешир,мляко на прах и като се прибрах видях че съм се наредил.
                  Въпреки това сложих малко синьо сирене и втечних маргарин -така и така съм яко в химията. Обърках.
                  Плесента и в тоя бъркоч се развива. Не съм сигурен дали ще го ям.
                  Sent from my Nokia s fenerche

                  Коментар


                  • #24
                    От: Синьо сирене в домашни условия - 2

                    Яж го бе, тези здравословни моди са много модерни, ама са плод на развинтеното въображение на мераклиите за вечен живот.

                    @Коста-дай пример кои са тези породи крави.
                    Аз имам наблюдения върху черношарено говедо, то си беше селектирано за добив, та маслеността му беше сравнително малка.
                    Кравите които имат висока масленост обикновено не дават голям надой, но те се отглеждат по европрограми и по няколкостотин общо в България.
                    А масовите крави са с висок надой, респ. с ниска масленост.
                    Има ли желание-има и начин!

                    Коментар


                    • #25
                      От: Синьо сирене в домашни условия - 2

                      Родопско жарсе Коле. Мои приятели имаха стадо само от такива. Под 7 % масленост не падаха. Вярно, млеконадоя малко но пък качеството супер.
                      Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                      Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                      В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                      Коментар


                      • #26
                        От: Синьо сирене в домашни условия - 2

                        Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                        ...@Коста-дай пример кои са тези породи крави...
                        Ми черношареното,не тунинговано му дават 3,8,на кафявото 3,9%.Аз имам наблюдение само от домашната кафява крава на комшията,че наща я махнахме преди 5 години.Не съм и мерил маслеността,но ако съдя от каймака е доста над 4%.А и рандемана е убав.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Синьо сирене в домашни условия - 2

                          Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                          125граманакилосиренеенещокато12%масленост.Няматакавакрава!
                          Стремете се да докарате масленост между 2-2,5%, това е нормалната масленост на нормална крава.
                          Дори и по-малко...
                          Коле,идеята
                          не е да правим маслено краве сирене, а синьо сирене. То е с много по-висока масленост, забележи какво пише на пакета като го купиш. Високия клас стигат до 80% масленост, което разбира се не е автоматично същия процент масло като съдържание.
                          Рецептата си е правилна, ама трябва да се спазва. Завито във фолио, което да се надупчи и да се сложи в кутия. После да се превърта периодично пакетчето, за да не се задушава от едната страна само. Когато е намачкато и разбъркано, а след това стегнато натъпкано в станиола, след 20 дни резултата е хомогенна смес с висока масленост.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Синьо сирене в домашни условия - 2

                            Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                            12%масленост.Няматакавакрава!
                            Такава крава може и да няма, но сирена има много видове и с над 30% масленост. И над 40% има.

                            Основната интрига в случая е че от 1л мляко стават 50-200г сирене (зависи от сиренето). А това което се отделя в процеса (суроватка) на практика не носи мазнина, тя остава в сиренето.

                            Отделно че не виждам нищо кощунствено в това при приготвянето на някакъв млечен продукт да се добави бито масло.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Синьо сирене в домашни условия - 2

                              Ето какво направих аз, сложих го на 27.04 и го извадих за проба на 6.05. Точно на празника за мезе. Беше станало много добре. И до момента имам и е още по-вкусно. Сега съм сложил следващата партида и ще видим какво ще излезе.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20170422_161657.jpg
Прегледи:1
Размер:194.5 КБ
ID:5755878Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20170422_162214.jpg
Прегледи:1
Размер:294.1 КБ
ID:5755879Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20170422_162517.jpg
Прегледи:1
Размер:274.1 КБ
ID:5755880Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20170506_193308.jpg
Прегледи:1
Размер:313.3 КБ
ID:5755881

                              Коментар


                              • #30
                                От: Синьо сирене в домашни условия - 2

                                Получих закваска и плесен за синьо сирене време е за експерименти

                                Изпратено от моят SM-A310F с помощта на Tapatalk

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X