Обява

Свий
Няма добавени обяви.

kolonal и неговата Витара.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: kolonal и неговата Витара.

    Може да сте прави за гумите,ама с 265 мисля че витарата ще издьхне за 1 год,тя сега вижда зор пьк незнам,както и да е да не спамим темата на човека,ще помоля модератор да се намеси,да трие или мести....ЗНАЧИ току що изгледах клиповете и мога да кажа няколко неща,не искам да те убидя но ще мина от там с летни гуми,аз с моита сега на бавни се катеря като котка ,даже по разходките се бьзикам и експериментирам на един мост,на бьрзи и тогава на бавни,а ти включи 2 предавка като ускори добре,дьлгата витара явно не знае за предимството на 2,щот форсира на 1 до краи и нямаше твоето ускорение,иначе едва ли ще му се упре,няма да мине само ако я пази,щот жал ли ти е за колата забрави за проходимост.Поздрави.
    Последно редактирано от belata; 27-11-07, 22:08. Причина: допьлнение
    LZ1BEL "Mud Angels" Stara Zagora
    Warning: any change to the factory design of your vehicle has potential dangers which could result in injury or death.

    Коментар


    • #17
      До: kolonal и неговата Витара.

      Първоначално публикуван от belata Преглед на мнение
      Може да сте прави за гумите,ама с 265 мисля че витарата ще издьхне за 1 год,тя сега вижда зор пьк незнам,както и да е да не спамим темата на човека,ще помоля модератор да се намеси,да трие или мести....
      Има доста витари с 31ци на повече от година - справка Иван Попов . Той да ти каже какво издъхва . Пък аз ще ти кажа за моята кое ще и издъхне първо ... не казвам че нищо няма да се счупи ама чак пък да издъхне не вярвам .... И има една приказка - който го е страх от мечки да не ходи в гората !
      Най-добрия реглаж на преден и заден мост

      Коментар


      • #18
        До: kolonal и неговата Витара.

        Първоначално публикуван от v0id Преглед на мнение
        Има доста витари с 31ци на повече от година - справка Иван Попов . Той да ти каже какво издъхва . Пък аз ще ти кажа за моята кое ще и издъхне първо ... не казвам че нищо няма да се счупи ама чак пък да издъхне не вярвам .... И има една приказка - който го е страх от мечки да не ходи в гората !
        Може и по големи да слагат даже ,ама здраво укрепват податливите места,евала на калмини 3",виж ги допьлнителните им далаверки колко допринасят за здравина и пак дават фира ,ама така е,прав си за гората и мечките,хванали сме се на хорото -ще играем
        LZ1BEL "Mud Angels" Stara Zagora
        Warning: any change to the factory design of your vehicle has potential dangers which could result in injury or death.

        Коментар


        • #19
          До: kolonal и неговата Витара.

          Горе-долу поприключих с лифта. След махането на някои излишНости (ролбара например) Витарката ми доби този вид. Ще има да се работи още, но искам да си дам няколко дни почивка.

          И да не забравя да спомена. Шишето е от 1,5 литра, а не от малките.
          Прикачени файлове

          Коментар


          • #20
            До: kolonal и неговата Витара.

            [quote=kolonal;261211]Горе-долу поприключих с лифта. След махането на някои излишНости (ролбара например)

            А продаваш ли излишния ролбар?

            Коментар


            • #21
              До: kolonal и неговата Витара.

              Ролбара съм го обещал.

              Коментар


              • #22
                До: kolonal и неговата Витара.

                супер е даи малко повече инфо. за гумите

                Коментар


                • #23
                  До: kolonal и неговата Витара.

                  Първоначално публикуван от v0id Преглед на мнение
                  Не съм съгласен ! Аз преди да сложа 265 бях със 235 и тия баирчета там съм ги минавал всичките на сухо и преди но когато се разкаля леко беше ужас и беше почти невъзможно да се мине със 235ци без засилка, сега с 265 мога да тръгна на 1ва бавна и да го мина на 1500-2000 оборота .
                  Мога да кажа още много впечатления но ми се струва излишно . Според мен е несериозно да се казва че 215 гума е най доброто и че някоя машина ще покаже максимума си със 28-29" гуми но както и да е, покарайте с малките гуми и погледайте клипчета да видите от къде минават тия с по големите и може и вие да дойдете на моето мнение ...
                  Относно този пост получавам следното червено :

                  Г-н компетентен, в този случай размерът на гумите няма значение
                  Че и с 50ина точки ... кой е тоя авторитет дето не можа да ми го каже в очите ами ми слага червено !? И защо мисли че в този случай размера на гумата няма значение ?
                  Най-добрия реглаж на преден и заден мост

                  Коментар


                  • #24
                    До: kolonal и неговата Витара.

                    Не се коси, истината е в ГОЛЕМИТЕ гуми
                    Нали ?
                    Най-добрия реглаж на преден и заден мост

                    Коментар


                    • #25
                      До: kolonal и неговата Витара.

                      Добри, не обръщай внимание. Живота продължава. А сега да спомена нещо което ми направи впечатление след лифта. С големите гуми, освен визията на джипката се промениха и други неща. Тръгнах за Враца и засякох, че от 0 до 30 километър на магистралата по километраж съм минал 27. Споменах за това на хора които разбират и повредата не е в моя километраж, а причината е в гумите. Също така лъжат и в скоростта и така като карам ще трябва да поглеждам по-често километража и да намалявам с по 5-10 километра в зависимост от това с колко карам. Някой спец може да обясни по-точно това явление.

                      Коментар


                      • #26
                        До: kolonal и неговата Витара.

                        Здравей
                        Това явление не е нищо ново и интересно. Всичко упира до разликата на външния диаметър на гумите. При заводски диаметър гумата има и съответната обиколка. Скоростомера е изчислен за тази обиколка на гумата. Примерно ако обиколката на гумата е 1м(само примерно) и караш реално с 36км/ч то ще минеш 100м за 10секунди или 10 оборота на гумата за 1 сек. Ако сложиш по голяма гума да речем с обиколка 1.5м и минеш 100м за 10 секунди само от разликата в диаметъра гумата ще направи 6.66 оборота за 1 секунда. Тука е тайната
                        Колкото по-големи гуми слагаш толкова по-малко обороти ще првят гумите ти , съответно и валове и двигателя(ако приемем че се движиш с еднаква скорост) и електрония брояч на скоростта ще отчита по ниска скорост и съответно по малко разстояние.
                        надявам се че съм обяснил ясно
                        Land Rover Defender 110SW 300tdi

                        Коментар


                        • #27
                          До: kolonal и неговата Витара.

                          Първоначално публикуван от kolonal Преглед на мнение
                          С големите гуми, освен визията на джипката се промениха и други неща. Тръгнах за Враца и засякох, че от 0 до 30 километър на магистралата по километраж съм минал 27. Споменах за това на хора които разбират и повредата не е в моя километраж, а причината е в гумите. Също така лъжат и в скоростта и така като карам ще трябва да поглеждам по-често километража и да намалявам с по 5-10 километра в зависимост от това с колко карам. Някой спец може да обясни по-точно това явление.
                          Здрасти Васко,
                          С новите гуми Сузукито наистина вече изглежда по-съвсем друг начин.
                          А относно разликата в показанията на километража при различни размери гуми има калкулатори за пресмятане на разликите в размера им, диаметрите и километрите в час. Ето тук има един калкулатор за сравнения на гуми по Европейската система за оразмеряване.

                          Не виждам какъв размер са ти новите гуми, но ако са по Американската система за оразмеряване, трябва първо горе -долу да ги преизчислиш към Европейската, за да използваш горепосоченият калкулатор. Митко Фулдата има една много изчерпателна тема за гумите, в която е засегнат и въпроса с преизчисляването.
                          Ако не си я чел, ето тук е.
                          ... to be continued

                          Коментар


                          • #28
                            До: kolonal и неговата Витара.

                            sory za majmunicata, ama ne sam v kashti. Gumite sa Malatesta Kobra 265/70/15.

                            Коментар


                            • #29
                              До: kolonal и неговата Витара.

                              момчета моята е с 31 10 5 15 и минавам без проблеми и рязане на каквото и да е

                              Коментар


                              • #30
                                До: kolonal и неговата Витара.

                                Такааа...Витарката е в бокса за "козметични" поправки по двигателя. Малко сегменти, гумички и гарнитурка на главата. Не можех да търпя да ми пуши, а и показанията при замерване на компресия бяха леко депресиращи. 1-ви цилиндър-11; 2-ри-8,5; 3-ти-7,5 и 4-ти-11. Купих всички неща за 125 лева, сегменти-75 лв. гумички-20 лв. гарнитура-30 лв. и я закарах на един приятел който се занимава с двигатели. Ако на някой му се наложи-надявам се информацията да е полезна и ако има питане-насреща съм.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X