Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Странно поведение на 2.0тд

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Странно поведение на 2.0тд

    За тези, които не са видели в другата тема. Кичка разви неприятна болест.

    След като се проби тялото на нафтовия филтър, сложих нов и добавих ръчна попмпа.

    Съвщия ден, преди фала с филтъра обаче почнах да забелязвам нови проблеми. Колата почна да клати оборотите в голям диапазон около 500об. Тя винаги ги е клатела, но с не повече от 100. Клатенето се влияе и от неравности и рязко спиране. Сякаш губи гориво на моменти. При рязко ускорение губи мощност при 1600об за секунда, но не драстично. С педала до долу тубината надува до 1.2, и после пада на 1.0 и пак връща на 1.2. Изобщо, поведението е сякаш не и стига горивото. Звука на мотора е непроменен. Отдадох го на проблема с горивния филтър първоначално, но явно не е само там.

    На място оборотите под 2000 падат по-бавно от нормалното и колата не гасне рязко като преди като върна ключа, а някак плавно, като бензинова, надявам се че се разбира какво имам предвид. В движение при връщане на газта рязко няма промяна, пак си забива моцуната както преди.

    Цялата драма подозирам, че почна след една кофти нафта от местна бензиностанция, която директно ми запуши филтъра и колата започна да гасне в движение, след това го смених с друг, оправи се, после се прецака корпуса и сега съм с голфовия.

    Пробвах с друг тпс, че имам още един, не е от него. Давайте идеи и съвети, че се чудя от къде да я почна. Имах съвет да взема качествена добавка за прочистване и да я сипя директно във филтъра или да топна маркуча да работи колата с нея известно време, на самата добавка пише, че може да се приложи метода. Съмнявам се обаче в цялата работа. Възможно ли е също цялата работа да идва от въздух в системата? Утре мисля да сменя всички маркучи за по-сигурно...

    П. С. Понеже имаше питане, помпата има възвратен клапан и си държи горивото и сама. Пробвано още вчера.
    Opel Frontera A 2.5tds ' 98 (Тера)
    Renault RX4 '02 2.0 (Архи)

  • #2
    От: Странно поведение на 2.0тд

    ТПС, дебиломер ( не знам има ли въобще), вакууми.
    Не вярвам да има връзка с дърпане на въздух. Смени ли маркучетата за обратната нафта от дюзите?
    Сонда и цедки в резервоара...
    Провери и дали не прави вакуум от капачката.
    Your conscience is all you can take to your grave.

    Коментар


    • #3
      От: Странно поведение на 2.0тд

      Откачи датчика на КВ,и пробвай пак.
      При последните проблеми с моята,симптомите бяха подобни.
      Мени оборотите както си иска,след откачен датчик КВ заспаха.
      Смяна с друг,и нямам проблеми.
      Последно редактирано от georgipetkov64; 26-03-17, 19:58.
      .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
      Киа спортаж2000тди 98г
      Ауди А3 1.9ТДИ
      Каравана Аdria 390Q

      Коментар


      • #4
        От: Странно поведение на 2.0тд

        Вариант и това, да.
        Your conscience is all you can take to your grave.

        Коментар


        • #5
          От: Странно поведение на 2.0тд

          Провери вакуумните маркучи и тези на обратното гориво.Идеята за работа само на добавка е отлична.С добавката за почистване на дюзи на Лик..ли стават чудеса.
          Вярвам, че българското правосъдие ще намери всеки крадец и ще го накара да делят!
          Внос на автомобили от Швейцария по поръчка.

          Коментар


          • #6
            От: Странно поведение на 2.0тд

            Ако беше с обикновена просташка помпа, при описаната симптоматика, щях да ти кажа, че със сигурност е влязъл боклук. В твоят случай може да е част от проблема.
            ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

            Коментар


            • #7
              От: Странно поведение на 2.0тд

              Първоначално публикуван от go66ko Преглед на мнение
              Провери вакуумните маркучи и тези на обратното гориво.Идеята за работа само на добавка е отлична.С добавката за почистване на дюзи на Лик..ли стават чудеса.
              На Киа излишното гориво е с тръбички,има само едно мъркуче.
              .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
              Киа спортаж2000тди 98г
              Ауди А3 1.9ТДИ
              Каравана Аdria 390Q

              Коментар


              • #8
                От: Странно поведение на 2.0тд

                Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                Ако беше с обикновена просташка помпа, при описаната симптоматика, щях да ти кажа, че със сигурност е влязъл боклук. В твоят случай може да е част от проблема.
                И аз си го мислих,но да не дърпаме дявола за опашката!
                Бях на косъм от това,добре че спрях ха време.
                Звяра беше в тръбичката на ГПТ,а съм писал по темата за каране без гор.филтър.
                Но това е друга работа.
                .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                Киа спортаж2000тди 98г
                Ауди А3 1.9ТДИ
                Каравана Аdria 390Q

                Коментар


                • #9
                  От: Странно поведение на 2.0тд

                  Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
                  Вариант и това, да.
                  Вариант , ма кой ще каже на компа , че моторът се върти , за да запали?
                  Нико , раздели си проблема на две.Вземи един съд от два литра ( може и от бира), сипи добавката и допълни с хубаво гориво.Един маркуч от съда до входа на филтъра и един от съда до обратното гориво( към помпата).Палиш и караш , докато изгори горивото с добавката.Ще имаш резултат от почистване от добавката и ще си направиш изводи за състоянието на горивната система от резервоара до филтъра.
                  Успех!
                  Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Странно поведение на 2.0тд

                    Видими течове няма на гориво от маркучите, ще сменя утре всичките.

                    Моите съмнения са основно за мизерия в горивната система. Всичко от там почна... Май ще пробвам първо с добавката, ако след новите маркучи не се оправи.

                    Ще прегледам и маркучите на налягането към мапа и вакумите.

                    Приемам още идеи, все се надявам да не е нещо по електрониката.
                    Opel Frontera A 2.5tds ' 98 (Тера)
                    Renault RX4 '02 2.0 (Архи)

                    Коментар


                    • #11
                      От: Странно поведение на 2.0тд

                      Според мен като се е запушил филтъра от скапаната нафта, гнп-то е засмукало въздух от някаде и затова работи така. Не прави нищо покарай я няколко дена и ще се оправи.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Странно поведение на 2.0тд

                        Че какво и е толкова страшното на електрониката? Един комп е доста по-евтин от едно ГНП
                        Номера е да имаш късмет и да го уцелиш от раз, че на проба-грешка става тегаво...
                        О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                        Коментар


                        • #13
                          От: Странно поведение на 2.0тд

                          То точно това е проблема, че няма как да се бодне на диагностика и да се види, ако е нещо от електрониката, това е страшното.

                          Днес врътнах към 50км,все си мисля, че щеше да изкара въздуха за толкова?
                          Opel Frontera A 2.5tds ' 98 (Тера)
                          Renault RX4 '02 2.0 (Архи)

                          Коментар


                          • #14
                            От: Странно поведение на 2.0тд

                            Първоначално публикуван от Offroad bg Преглед на мнение
                            Според мен като се е запушил филтъра от скапаната нафта, гнп-то е засмукало въздух от някаде и затова работи така. Не прави нищо покарай я няколко дена и ще се оправи.
                            Няма такъв вариант колега!Или тръгва след няколко минути или не,ако не смуче въздух.
                            Другото с бутилка,колегата го е казал.
                            .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                            Киа спортаж2000тди 98г
                            Ауди А3 1.9ТДИ
                            Каравана Аdria 390Q

                            Коментар


                            • #15
                              От: Странно поведение на 2.0тд

                              А с боклуците по горивопроводите борбата е лесна-сменя се всичко.

                              Звучи като майтап, но практиката показва, че ако в едно маркуче или тръбичка има задръстване-то същите боклуци ги има и навсякъде по пътя на горивото.

                              Сега... смяната на всички горивопроводи понякога е много гадна и мръсна работа, но си заслужава, особено, ако мислиш да караш по-дълго тази кола.
                              Има ли желание-има и начин!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X