Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Странно поведение на 2.0тд

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Странно поведение на 2.0тд

    Виждал съм, че за центровка на подобна помпа в 'полеви' условия, запушват тръбата за високото налягане към дюзата на първият цилиндър. После въртят мотора с ключ (в смисъл гаечен ключ, не на стартер) и то като си дойде на впръскване, просто спира. НО. Не съм го правил лично, не знам доколко е точно и безопасно. Тук има доста хора, които са в час с дизелите, да подскажат има ли смисъл от подобна операция.
    О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

    Коментар


    • #77
      От: Странно поведение на 2.0тд

      Компрекса мисля, че го няма с автоматична кутия. По-скоро е нещо свързано с климатика ил АБС-а.

      Ще хвърля едно око днес докато довършвам трансформацията дали има умна дюза.
      Opel Frontera A 2.5tds ' 98 (Тера)
      Renault RX4 '02 2.0 (Архи)

      Коментар


      • #78
        От: Странно поведение на 2.0тд

        Такааа, пробвах с центровката. Леко подобрение относно паленето. Пушека почна леко да почернява.

        Остава проблема с оборотите. Колата пали на 2000 оборота. Водния смукач няма допир до палеца за газта, освободих го от тази му длъжност. Т. Е. Мога да върна ограничителя за празен ход до край и колата все пак работи на твърде високи обороти. Възможно ли е да се получава от некоректност в центровката цялата тая работа. Не виждам логика?

        И понеже най-подле успях да я докарам до положение, на което не ме притеснява работата на мотора, макар и на високи оборти. Не реагира на подаване на газ, ама изобщо. Каквото и да правя с палеца за газта - не реагира...
        Последно редактирано от McNicko; 31-03-17, 12:33.
        Opel Frontera A 2.5tds ' 98 (Тера)
        Renault RX4 '02 2.0 (Архи)

        Коментар


        • #79
          От: Странно поведение на 2.0тд

          Не е добре. Но не е от аванса. Нещо по регулатора.
          Личеше ли да е отваряна, пломби някъде?

          Преди време имаше подобен случай, при подобна интервенция - мотора не вдигаше повече от 2000 Об/Мин, но все пак реагираше на газта. Проблема се реши с друга помпа.
          Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

          Коментар


          • #80
            От: Странно поведение на 2.0тд

            Ъпдейт, помпата е пак долу и е при майстор, след консултация. Най-вероятно е задържала. Епопеята ще продължи деугата седмица след като я взема. Палците да не ги пускате още!
            Opel Frontera A 2.5tds ' 98 (Тера)
            Renault RX4 '02 2.0 (Архи)

            Коментар


            • #81
              От: Странно поведение на 2.0тд

              Нека да я почисти, и да и смени уплътнения, О-пръстени и семеринги, и ще стане.
              Въобще няма нужда от палци, готов си.
              ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

              Коментар


              • #82
                От: Странно поведение на 2.0тд

                Ще я реанимира напълно, стига да няма по-сериозен проблем вътре.

                Хем си знам, че първо трябваше да я занеса при него... Ама то човек от глава и доверие пати... Уж беше свалена от работещ двигател...

                Майстора каза поне, че е правил няколко такива и то точно за монтиране на спортидж. Разлика с паджеровата почти няма, но с паджеровата върви малко повече във високите, но става и с двете.
                Opel Frontera A 2.5tds ' 98 (Тера)
                Renault RX4 '02 2.0 (Архи)

                Коментар


                • #83
                  От: Странно поведение на 2.0тд

                  Ами то, основно при Спортджите е тоз проблем. С Маздовоя мАтор дето е проектиран за мотокар през 60те години на миналия век.
                  Та заради еконормите са му набучили компУтер - и те ти прОблем.

                  Сега с механичната помпа ми дава разход малко под 8.5 Софийско градско.

                  Коментар


                  • #84
                    От: Странно поведение на 2.0тд

                    Пенчо, ти къртиш миФки верно.
                    Аз лятото градско и то не в Сф, не мога да я сваля под 10,5, а зимата под 11,5. А не я юркам.
                    Примирих се с пенсионерския и нрав.
                    Your conscience is all you can take to your grave.

                    Коментар


                    • #85
                      От: Странно поведение на 2.0тд

                      Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
                      Пенчо, ти къртиш миФки верно.
                      Аз лятото градско и то не в Сф, не мога да я сваля под 10,5, а зимата под 11,5. А не я юркам.
                      Примирих се с пенсионерския и нрав.
                      Абе аз отдавна ви разправям, че и на обратно да тича, Пенчо не може да го стигнете !
                      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                      Коментар


                      • #86
                        От: Странно поведение на 2.0тд

                        За справка, моята градско в Добрич - 10 лятото. Зимата и до 15 може, само да й позволят обстоятелствата

                        Иначе - да, заради економрмите е така спъната в ниските, майстора и той това каза.
                        Opel Frontera A 2.5tds ' 98 (Тера)
                        Renault RX4 '02 2.0 (Архи)

                        Коментар


                        • #87
                          От: Странно поведение на 2.0тд

                          Разкарай и и катализатора, Ники. Като си се захванал...
                          Your conscience is all you can take to your grave.

                          Коментар


                          • #88
                            От: Странно поведение на 2.0тд

                            Първоначално публикуван от McNicko Преглед на мнение
                            Ще я реанимира напълно, стига да няма по-сериозен проблем вътре.

                            Хем си знам, че първо трябваше да я занеса при него... Ама то човек от глава и доверие пати... Уж беше свалена от работещ двигател...

                            Майстора каза поне, че е правил няколко такива и то точно за монтиране на спортидж. Разлика с паджеровата почти няма, но с паджеровата върви малко повече във високите, но става и с двете.
                            Питай го как да я зацепиш правилно,и най-вероятно ще ти обясни.
                            А всеки съвет е ценен,от човек дето си разбира от работата.
                            ПП:Ако може снимай помпата отзад,където се навиват тръбичките към дюзите.
                            Видях,може и да не снимаш.М/у четирете изхода към дюзите има една пробка/болт/,
                            питай майстора за какво е?На някои ГНТ-та от там се гледа центровката,но да не говоря наизуст.
                            Последно редактирано от georgipetkov64; 31-03-17, 21:30.
                            .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                            Киа спортаж2000тди 98г
                            Ауди А3 1.9ТДИ
                            Каравана Аdria 390Q

                            Коментар


                            • #89
                              От: Странно поведение на 2.0тд

                              Мерси, ще питам, като я взема.

                              А катализатора отдавна е рециклиран
                              Opel Frontera A 2.5tds ' 98 (Тера)
                              Renault RX4 '02 2.0 (Архи)

                              Коментар


                              • #90
                                От: Странно поведение на 2.0тд

                                Ъпдейт - майстора се обади, помпата е спасяема, елемента е здрав. Ходих на място направо да видя какво е положението. Факта е, че не е работила от поне година, всичко вътре е блокирало, доста неща трябва да се сменят, включително всички уплътнения, както и лагерите на гърбиците и разни други неща, които вече не помня. Т.е. ще трябва абсолютно цялостен ремонт и обновяване. Цената не е малка, но не е и колосална, особено предвид първоначалната инвестиция си струва и поне ще знам, че помпата е като нова.

                                Бонус, ще елиминира и водния обогатител, който така или иначе няма да ползвам. Очаквам да е готова днес в късния следобяд или утре.
                                Opel Frontera A 2.5tds ' 98 (Тера)
                                Renault RX4 '02 2.0 (Архи)

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X