Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Странно поведение на 2.0тд

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Странно поведение на 2.0тд

    Първоначално публикуван от McNicko Преглед на мнение
    То точно това е проблема, че няма как да се бодне на диагностика и да се види, ако е нещо от електрониката, това е страшното.

    Днес врътнах към 50км,все си мисля, че щеше да изкара въздуха за толкова?
    Има,ама в Русе.
    .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
    Киа спортаж2000тди 98г
    Ауди А3 1.9ТДИ
    Каравана Аdria 390Q

    Коментар


    • #17
      От: Странно поведение на 2.0тд

      Най добре е да я покара 2-3 дена ако не се оправи, да направи номера с бутилката.

      Коментар


      • #18
        От: Странно поведение на 2.0тд

        То в краен случай и до Русе ще стигна, ама се надявам да не се наложи.

        Утре почвам с маркучите и добавка, пък ще го видим какво ще е. Ще си върна и оригиналния тпс, преди всичко. Ще се разходя и с контактния спрей по всички букси.

        Ще пиша ъпдейт след интервенцията.

        П. С. Добавката едната е лики моли, другата не й помня името, ще видя утре от коя има и ще действам.
        Opel Frontera A 2.5tds ' 98 (Тера)
        Renault RX4 '02 2.0 (Архи)

        Коментар


        • #19
          От: Странно поведение на 2.0тд

          уф, Киите от тия години вярно бяха малко странни ... това с правоъгълната DLC букса ли е?
          О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

          Коментар


          • #20
            От: Странно поведение на 2.0тд

            Същата гад...
            Opel Frontera A 2.5tds ' 98 (Тера)
            Renault RX4 '02 2.0 (Архи)

            Коментар


            • #21
              От: Странно поведение на 2.0тд

              За диагностика и във Варна може.
              Bertone freeclimber 1.8 115hp

              Коментар


              • #22
                От: Странно поведение на 2.0тд

                Къде във Варна?
                Opel Frontera A 2.5tds ' 98 (Тера)
                Renault RX4 '02 2.0 (Архи)

                Коментар


                • #23
                  От: Странно поведение на 2.0тд

                  Където имат читава диагностика (Бош примерно) и където знаят кое краче къде да вържат. Досега не съм попадал на някой, който да има букса, но тук-там се оправят на мостчета, валидно е. За съжаление, не мога да подскажа точно кое къде се вързва
                  О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                  Коментар


                  • #24
                    От: Странно поведение на 2.0тд

                    Писал съм ти на лично, а букси има, дори аз имам преходник от оригинална към OBD II.
                    Bertone freeclimber 1.8 115hp

                    Коментар


                    • #25
                      От: Странно поведение на 2.0тд

                      Бош не може да "чете" този двигател.
                      Suzuki Vitara 1.6 Avtomatic
                      SSang Yong Kyron 2.0xdi
                      Jeep Grand Cherokee WJ 2.7crd ; Jeep Grand Cherokee WК2 3.0crd

                      Коментар


                      • #26
                        От: Странно поведение на 2.0тд

                        Първоначално публикуван от jeko47 Преглед на мнение
                        Вариант , ма кой ще каже на компа , че моторът се върти , за да запали? .....
                        Има Жеко:

                        Коментар


                        • #27
                          От: Странно поведение на 2.0тд

                          "Много автомати - слаби резултати."

                          Взимайте пример от Пенчовия експириънс и няма да ви трябват никакви букси.
                          ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                          Коментар


                          • #28
                            От: Странно поведение на 2.0тд

                            Първоначално публикуван от atanas_93 Преглед на мнение
                            Бош не може да "чете" този двигател.
                            Почти съм сигурен, че може, но ... само почти. Много време мина.
                            О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                            Коментар


                            • #29
                              От: Странно поведение на 2.0тд

                              Ъпдейт, след днешните експерименти.

                              Днес се консултирах и с местен майстор дизелджия, насочи ме и той към проблем с мръсотия.

                              Кичка изпи 500мл. от вълшебното лики моли(има няколко модела добавки на марката, трябва да се чете етикета коя може да се ползва точно по този начин преди да се купува). На кратко, както каза колегата - двата маркуча, входящ и изходящ в кенчето с добавката и мотора да тропа, докато свърши или поне почти свърши. Добре е оборотите да не са само на празен ход а да симулирате шофиране. Резултата е, че има подобрение, не е колосално, но има. Вече си гасне като дизел, от раз. Оборотите не слизат лениво, а както трябва. Загубата на мощност около 1500об.почти изчезна. Колебането на обороти на празен ход почти се върна към "нормалното" за модела състояние. Остана моментната загуба на турбината в пик и еднократното заклащане на оборотите от 900 до 1200 и обратно при рязко отнемане на газ, преди да се успокоят.

                              За справка, системата върнах във вида, в който е на снимките в другата тема. Смених маркуча от горивния филтър до помпата. Ако ми остане време, ще сменя и тези за обратната нафта и входящия от тръбата до първия филтър.

                              Ще покарам няколко дни така, да видим как ще се развият нещата. Надявам се като прекара още гориво да се оправи(за справка, в резервоара има още добавка, пак лики моли, но друг модел).

                              Благодаря на колегата sapporo, тия дни ще звънна човека и ще се разходя до Варна, да видим какво ще покаже и диагностиката.

                              Иначе, ако има вариант да мина на механична, но без да ходя до другия край на България, ще го направя. Така и не се разбра обаче дали помпата от компрекса става директно без сериозни преправяния и настройки.
                              Opel Frontera A 2.5tds ' 98 (Тера)
                              Renault RX4 '02 2.0 (Архи)

                              Коментар


                              • #30
                                От: Странно поведение на 2.0тд

                                Първоначално публикуван от McNicko Преглед на мнение
                                ...
                                Така и не се разбра обаче дали помпата от компрекса става директно без сериозни преправяния и настройки.
                                Разбра се. Помпата която става е от Паджеро 2.5. Има го писано в една от темите, а и снимки на помпата.
                                А според мен, стават и други помпи, ама на мен не ми е трябвало за да търся и сравнявам.
                                ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X