Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Santa Fe губи антифриз

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Santa Fe губи антифриз

    Здравейте колеги от месец съм собственик на Санта Фе 2.0 CRDI 2003 година и от тогава постоянно съм в ремонти.След огледи на 6-7 автомобила които бяха под всякаква критика на външен вид и салон се спрях на този
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG-6d59eb2c0ed52fa7644e0d58c583f745-V.jpg
Прегледи:1
Размер:20.2 КБ
ID:6130180Колата е от Италия и е перфектна на външен вид салон и няма точка ръжда ,но излязоха доста други проблеми.Още на първия ден отказа датчик на коляновия вал и замина в сервиз, след това смених съединител(знаех че е за смяна още при покупката) и ангренаж , но още в гаража изпусна дифтунгата на една от дюзите и започна да хвърля масло през капака на клапаните.Сменихме и дифтунгите и уплътненията на капака и на четирите дюзи като по време на ремонта видяхме ,че е изолиран охладителя на маслото ,но засега го оставихме така.След като си взех колата и изминах около 500км установих нов проблем , започна да губи антифриз и то доста на 100км около 3-4 литра , като не го вкарва в маслото нито има нарушена работа на двигателя , нито капе отнякъде.В момента не го карам и в петък влиза в сервиз за гарнитура или в най лошия случай за глава.Въпроса е може ли да губи антифриз от някъде другаде ,а не от главата че преди имаше доста теми във форума на Хюндай ,но сега не е активен и не може да се влезе.Накрая малко снимки от ремонтите ,които с предстоящия на главата вероятно ще удвоят цената на покупката на джипа Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG-0a2b49507af9a99f8b14934f84a69b74-V.jpg
Прегледи:1
Размер:23.5 КБ
ID:6130181Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG-4e08ce88e3ce3b8f653c1f84d6eba064-V.jpg
Прегледи:1
Размер:19.4 КБ
ID:6130183Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG-4f07ae5e1b32c643b8937e128e118026-V.jpg
Прегледи:1
Размер:30.5 КБ
ID:6130184Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG-6e125f499817dc19cd5f9c0aa506e51f-V.jpg
Прегледи:1
Размер:25.7 КБ
ID:6130185Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG-286821ec1290cd3e6859ff2b8869ae36-V.jpg
Прегледи:1
Размер:21.2 КБ
ID:6130188Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG-4b82838802e4cd74535b796759137451-V.jpg
Прегледи:1
Размер:23.7 КБ
ID:6130182Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG-7e6c8018107bc6d20a1f5d3dfa2a46d9-V.jpg
Прегледи:1
Размер:19.9 КБ
ID:6130186Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG-114d5d205939ff27114f21a54f15f240-V.jpg
Прегледи:1
Размер:19.3 КБ
ID:6130187Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG-218e229539fa59bfd894d596135a5f45-V.jpg
Прегледи:1
Размер:20.6 КБ
ID:6130189
    Винаги се оглеждайте наляво и надясно , когато пресичате на червено.

  • #2
    От: Santa Fe губи антифриз

    Щом не е в маслото или на вън ,пипни стелките пред предните седалки-може да тече от радиатора на парното или от връзките за него.

    Коментар


    • #3
      От: Santa Fe губи антифриз

      Съгласен съм с колегата по горе, провери. При такъв голям теч ми е малко загадка къде отива. Щом не е в маслото или навън остава да отива в цилиндрите през гарнитурата и през аспуха навън. Но пък тогава щеше да имаш газове в охлаждащата система.
      Пийте вино да сте здрави, че да може да пиете и ракия.

      Коментар


      • #4
        От: Santa Fe губи антифриз

        А сега де, в една тема от тия дни, феновете на азиатските коли оплюха момчето, че си купило Кайен и дало подобна сума след покупката за ремонти!? Било се "надскочило"!?
        Сега какво, пак ли се е надскочил човека!?
        Колега, още в Италия главата е сваляна, установено е, че е спукана (най малкото), преценено е, че ремонта ще надхвърли стойноста на автомобила, събрана е с лопатата и е оставена за продаване.

        Коментар


        • #5
          От: Santa Fe губи антифриз

          Първоначално публикуван от joro9090 Преглед на мнение
          .......... отива в цилиндрите през гарнитурата и през аспуха навън.
          И ако е с антифриз какво се случва при такава ситуация?
          Облаци от бял дим които в случая май ги няма.
          По описанието по вероятен е външен теч,малка струйка която се изпарява.

          Коментар


          • #6
            От: Santa Fe губи антифриз

            Първоначално публикуван от bocho64 Преглед на мнение
            И ако е с антифриз какво се случва при такава ситуация?
            Облаци от бял дим които в случая май ги няма.
            По описанието по вероятен е външен теч,малка струйка която се изпарява.
            Точно това щях да драсна и аз.
            Ако се долива вода (че е по-тънко ) теча не се вижда. Ако се долива антихрист при теча остава мазно, особено ако е в купето и тече по мокета.
            ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

            Коментар


            • #7
              От: Santa Fe губи антифриз

              Те - италянците нали са по прости от нас - не могат да оправят един теч и продават колата .....

              Коментар


              • #8
                От: Santa Fe губи антифриз

                Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
                Те - италянците нали са по прости от нас - не могат да оправят един теч и продават колата .....
                По-скоро са я преценили фаянсово неизгода.И са я разкарали.А колегата е попаднал на баш автоджамбазин.
                Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                Коментар


                • #9
                  От: Santa Fe губи антифриз

                  До тук всички колеги изказват мнение за теч на кофти место, което мнение и аз подкрепям.
                  Тази кола ако през глава или гарнитура гореше 3-4 литра антифриз на 100 км. както казваш отдавна да е "заминала".
                  Огледай добре маркучи, скоби, тройници или радиатора на парното, което е най-вероятно защото теча остава в купето и е не забелязан.
                  Успех
                  HYUNDAI TERRACAN 2.9 CRDI ,05 163hp
                  VW PASSAT 1.9 TDI AFN ,98 110hp
                  Няма да е все така!
                  Нула две осмици 724 пет едно пет 1

                  Коментар


                  • #10
                    От: Santa Fe губи антифриз

                    Още малко пояснения ,че днес пуснах темата ,но не бях много изчерпателен.Джипа пали с лекота и заработва гладко веднага без да тресе и да пуши , дори в по студените дни заработваше сутрин все едно сега е загасен .Върви без да пуши ,ускорява бързо и без проблем си поддържа и по висока скорост.Когато го взех обаче нямаше парно и после разбрахме ,че при изолиране на охладителя на маслото са вкарали една тапа и са изолирали радиаторчето.Сега е свързано и има парно ,но не оставя блажно по стъклото и не намирам мокро при стелките ,а съм изхарчил поне 20 литра в доливане затова по клоня към главата.Друго интересно е ,че охладителната система винаги е под налягане , дори една седмица да стои отваряш капачката и изфучава въздух , иначе на работещ двигател не бълбука в казанчето ,а и не изхърля през капачката.Не мисля че теча е покрай двигателя ,защото като спра някъде и после отместя не намирам капка.Сипвах и една добавка на Холц за запушване и тогава ми намали малко загубите ,но при последното каране отново 1,5 литра за изминати 30 километра.Сега след вашите коментари мисля да сваля таблото и да видя радиаторчето преди да сваля главата ,но ако е външен теч защо не освобождава налягането в охладителната система.
                    Винаги се оглеждайте наляво и надясно , когато пресичате на червено.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Santa Fe губи антифриз

                      Колега съжалявам за това което ти се е случило автомобила, първо си направи газов анализ на антфриза (не че дава 100%) резултати, но със сигурност има пролем с гарнитура или глава или блок. Искрено се надявам да не съм прав.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Santa Fe губи антифриз

                        Щом има налягане в системата при студен двигател, съвсем скоро ще ти се изясни къде е заминал антифризът. Не съжалявай за покупката- двигател се прави,важно е купето да е здраво. Пожелавам ти евтин и успешен ремонт!

                        Изпратено от моят D5803 с помощта на Tapatalk

                        Коментар


                        • #13
                          От: Santa Fe губи антифриз

                          Първоначално публикуван от dizela_88 Преглед на мнение
                          .Друго интересно е ,че охладителната система винаги е под налягане , дори една седмица да стои отваряш капачката и изфучава въздух ,.
                          Първоначално публикуван от dimichos Преглед на мнение
                          Щом има налягане в системата при студен двигател,
                          Налягане в системата на студен и работещ двигател и налягане след седмица престой са доста различни неща. Едното е проблеми с гарнитура,глава и тн. А другото проблем с паро-въздушния клапан.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Santa Fe губи антифриз

                            Както каза /малко сложно го е казал/ колегата Бочо за налягане в охладителната система дори и след дълъг престой си смени капачката на радиатора или на казанчето. /не знам как е изпълнена точно с-та/
                            А относно загубата на антифриз, ако оправиш проблема с масления охладител и радиатора на парното, може би ще се изяснят нещата. В смисъл ще ти работи коректно и както е проектирана охл. с-ма и тогава вече ще търсиш проблема, ако пак го има де.



                            HYUNDAI TERRACAN 2.9 CRDI ,05 163hp
                            VW PASSAT 1.9 TDI AFN ,98 110hp
                            Няма да е все така!
                            Нула две осмици 724 пет едно пет 1

                            Коментар


                            • #15
                              От: Santa Fe губи антифриз

                              Колеги ,приключението продължава.Преди Великден реших да изпратя джипа на ход до София и там да сваляме главата като по пътя да се следи антифриза и да доливаме един-два пъти ако трябва.По средата на пътя обаче джипа изпушил черно ,изгубил мощност и до там.На другия ден го придвижих вече на хенга и вчера ми се обади майстора ,че го е разглобил.Джипа е със спукана глава ,но тънко като косъм и е вкарвал по малко вода в първи и втори цилиндър без да прогори гарнитурата и като бонус е счупил и турбина.Главата е оставена за основен ремонт и са казали че ще стане, но от турбото не става нищо и взехме ново.Надявам се до няколко дни да е готов ,но ме притеснява изолирания охладител на маслото.Трябва ли да го възстановяваме защото и той не е малко пари и засега мисля да го оставим изолиран ,но може ли от него да се е прецакал преди мотора и пак да стане същото.
                              Винаги се оглеждайте наляво и надясно , когато пресичате на червено.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X