Обява

Свий
Няма добавени обяви.

„Келнерът, защо се бави?"

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    Re: „Келнерът, защо се бави?"

    От лаив усб ще получи едно нищо. Усб то е бавно и няма да прецени нищо. Това става да си свършиш някаква еднократна работа с нещо което не ти трябва.

    Коментар


    • #32
      От: „Келнерът, защо се бави?"

      Аз не мисля така.От усб-то зарежда ОС в рам-а,както и приложението което ще стартира което е в пути по бързо от инсталиран Джам на харда.Пиша това от опита ми в работата с тези устройства,ане просто така да си щракам по клавиатурата.
      Use since:
      OpenBSD 3.x
      FreeBSD 4.x
      Centos 5.x Debian 3.x Ubuntu 7.x Аз съм фен на OpenWRT.

      Коментар


      • #33
        От: „Келнерът, защо се бави?"

        Винаги човек може да научи нещо ново. При Джам ОС къде точно се завират ОС-а и приложението, когато се прочетат от диска?
        Толкова години си мислех, че отиват в паметта (ако последната е достатъчно).

        Коментар


        • #34
          От: „Келнерът, защо се бави?"

          Какви се температурите на процесора, чипсетовете и видеото?

          Коментар


          • #35
            От: „Келнерът, защо се бави?"

            Няма причина да не заработи заводско подготвен Windows на тази система. На скапан Asus със Celeron на 1.6 системата стартира за около 2-3 минути. Да, бавно е, но се ползва и то приемливо точно за това, което описваш - skype, facebook, e-mail-и и броузване в Интернет и всъщност работи. Проблема според мен е, че не ти слагат верният Windows. Лично аз не смятам, че от Zotac ще си хвърлят реномето на вятъра с подобно нещо. По-скоро трябва да се потърси верният вариант операционната система. Вероятно ще е доста орязана от към повечето неща, които така или иначе не би искал на подобно крайно устройство (http/ftp сървъри, споделяне на интернет и п.р.) Мисля, че не бива да се прибързва със заключенията. Ако видях правилно от долната страна на системата има метална плакета с модела и продуктовият номер - би ли я снимал и качил тук с приемливо качество за да видим кой точно модел е това?

            За мен лично определено системата има проблем и това няма нищо общо с диска. Не да прозвучи зле, но най-вероятно са ти продали полу-работещ процесор с изключен кеш. Това е което в повечето случаи предизвиква това поведение, а не ниската честота на CPU-то или рама. Като комбинираш това с неподходящият ОС не е изключено да работи точно така. Не да прозвучи зле, но ако погледнеш минималните изисквания на Windows 10 ще видиш едни много скромни изисквания:

            Процесор: 1 гигахерц (ГХц) или по-бърз процесор или еднокристална система
            RAM памет: 1 гигабайт (ГБ) за 32-битова ОС или 2 ГБ за 64-битова ОС
            Място на твърдия диск: 16 ГБ за 32-битова ОС или 20 ГБ за 64-битова ОС
            Графична карта: DirectX 9 или по-нова версия с драйвер WDDM 1.0
            Дисплей: 800 x 600

            Не мисля, че проблема ти е софтуерен... За да съм сигурен ми трябва точен модел! Все пак - за втори път - от Zotac няма да си хвърлят името на вятъра с подобно нещо. Може и да греша, но това ми подсказва опита с тях. Определено се продават, като хардуер за ентусиасти.

            Коментар


            • #36
              От: „Келнерът, защо се бави?"

              Винаги може да научиш нещо ново особенно ако се научиш да четеш и опиташ да разбираш.
              Според автора в момента ПРОБЛЕМЪТ е, че за да се направи което и да е от изброените минава средно половин час за стартиране на устройството и още около 15 минути на съответната програма.Според админа усб-то е бавно и няма да прецени нищо от линукс лайв усб варианта за тест,а според мен ще е в пъти по бързо от моментното състояние на работа.
              Просто е.
              Use since:
              OpenBSD 3.x
              FreeBSD 4.x
              Centos 5.x Debian 3.x Ubuntu 7.x Аз съм фен на OpenWRT.

              Коментар


              • #37
                От: „Келнерът, защо се бави?"

                С лаиф CD/USB единственото което няма да разбере, е ако има проблеми с хдд. Ако проблема е друг(хардуер,РАМ,) със сигурност ще проличи

                Коментар


                • #38
                  От: „Келнерът, защо се бави?"

                  Я да видим как сме с четенето:

                  Първоначално публикуван от FreeBSD Преглед на мнение
                  Аз не мисля така.От усб-то зарежда ОС в рам-а,както и приложението което ще стартира което е в пути по бързо от инсталиран Джам на харда.Пиша това от опита ми в работата с тези устройства,ане просто така да си щракам по клавиатурата.
                  Пак да питам: къде се зарежда windows, след като се прочете от диска. Къде става ясно, че става въпрос за моментното състояние, а не за който и да е "инсталиран Джам на харда"?

                  Даниел съвсем коректно казва, че не може да се сравнява производителност на os, която се зарежда от USB и os, която се зарежда от hdd. Още по-малко коректно е да се сравняван тотално забозана инсталация с live os.

                  Коментар


                  • #39
                    Re: От: „Келнерът, защо се бави?"

                    Първоначално публикуван от FreeBSD Преглед на мнение
                    Винаги може да научиш нещо ново особенно ако се научиш да четеш и опиташ да разбираш.
                    Според автора в момента ПРОБЛЕМЪТ е, че за да се направи което и да е от изброените минава средно половин час за стартиране на устройството и още около 15 минути на съответната програма.Според админа усб-то е бавно и няма да прецени нищо от линукс лайв усб варианта за тест,а според мен ще е в пъти по бързо от моментното състояние на работа.
                    Просто е.
                    Колега имам си име. Което даже съм написал.
                    Донякъде съм съгласен с теб. Ще е по бързо от бозата която има в момента. Не цялата ос и приложенията и се качват в рам паметта, не забравяй че е усб2 а и трансфера на флашката е бавен. В момента без да съм сигурен диска е на 5500 оборота, демек най бавния в света. Не е лошо Емо да каже и дали диска не върти непрекъснато. Възможно е и някой процес да взима всички ресурси на машината. Емо дай едно шотче на таск менаджера подреден по цпу.

                    Коментар


                    • #40
                      От: „Келнерът, защо се бави?"

                      Сега ще го снимам. Иначе, да - върти" усилено...
                      Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
                      „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
                      LZ1EMS

                      Коментар


                      • #41
                        От: „Келнерът, защо се бави?"

                        Върти щото Рама ти е пълен и пише на swap. Не е компютъра с 2гб там за 10ка

                        Коментар


                        • #42
                          От: „Келнерът, защо се бави?"

                          Има развитие по въпроса.

                          Голяма част от забавянето се дължи на WiFi-клавиатурата.

                          Беше включена в "SS-USB". След като я преместих в "USB" времето за стартиране падна на 8 минути.

                          Прилагам актуалните снимки от TaskManager-а:

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1.jpg
Прегледи:1
Размер:78.5 КБ
ID:5747745 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2.jpg
Прегледи:1
Размер:87.5 КБ
ID:5747746
                          Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
                          „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
                          LZ1EMS

                          Коментар


                          • #43
                            От: „Келнерът, защо се бави?"

                            Първоначално публикуван от Glow Преглед на мнение
                            Върти щото Рама ти е пълен и пише на swap. Не е компютъра с 2гб там за 10ка
                            По данни от сервизното меню актуалния RAM е 8 GB...
                            Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
                            „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
                            LZ1EMS

                            Коментар


                            • #44
                              Re: „Келнерът, защо се бави?"

                              Емо сортни по диск там на последния скрин шот. Отгоре най голямото. Другото е ок диска е претоварен.

                              Коментар


                              • #45
                                От: „Келнерът, защо се бави?"

                                Някой процес пили диска на 100%. Подреди ги по "използване на диска" и ще видиш кой е. Най-вероятно е дефендера, който товари и процесора в момента.

                                Опс, срекли сме се...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X