Обява

Свий
Няма добавени обяви.

„Келнерът, защо се бави?"

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    Re: „Келнерът, защо се бави?"

    Едно ссд би решило до някаква степен проблема. Не знам дали бих инвестирал обаче в тази машина. Убунтуту е хубаво нещо, но ако не подкара видеото или нещо друго от хардуера, ще върви много зле.

    Коментар


    • #17
      От: „Келнерът, защо се бави?"

      https://www.techworm.net/2016/06/tur...hromebook.html Превръщането му в Chromebook няма ли да разреши проблема?

      Коментар


      • #18
        От: „Келнерът, защо се бави?"

        Първоначално публикуван от emanuilis Преглед на мнение
        Кога трябва да се деинсталира Windows-а
        в процеса на инсталиране на линукс

        Първоначално публикуван от bokomo Преглед на мнение
        https://help.ubuntu.com/community/RadeonDriver

        не виджам тук подръжка на видеото. Няма да върви много хубаво.
        http://support.amd.com/en-us/download/linux
        HD6xxx изрично се поддържа.

        Първоначално публикуван от IvanIvanovi Преглед на мнение
        ...
        Другият вариант да върви нормално е да му се сложи XP. Ама ще е досада в много отношения.

        Коментар


        • #19
          От: „Келнерът, защо се бави?"

          досада, да..... а и ако няма оригиналния диск с драйвери, ще е мъка /на сайта не ги видях да ги предлагат/
          ________________________________________________
          Subaru OUTBACK 2,5
          Hyundai TUCSON 2.0

          Коментар


          • #20
            От: „Келнерът, защо се бави?"

            Ubuntu или Mint. Второто е доста по-приятно за окото и лесно за свикване след Windows. И двете са иначе едно и също нещо, но с различна кожа. И друг бонус - не мислиш за драйвери.

            Последната година почти не срещам хора дето ползват Windows. Всички забегнаха към Linux .

            Коментар


            • #21
              От: „Келнерът, защо се бави?"

              Имам подобно и го ползвам ежедневно около 5 години,но по слабо ( Е-350 / 4Гб.рам ). Да караш Джам на тази играчка е мъка,просто не върви както трябва.
              Аз го ползвам през годините с дебиан/убунту и съм най доволен от варианта Xfce като графична среда. Mint е прекалено "шарен" и няма да му използвате и 30 % от функциалността,също е й по ресурсоемко.
              Ако не можеш да си го инсталираш или не намериш някой познат да ти го инсталира можеш да ми го пратиш.
              Ако смениш харда със някое малко ССД ( аз ползвам 64-гб такова и ми стига) помага за зареждането на ОС както и при манипулацията с файловете ( ако имате нужда).
              Може да пробвате и с някой по лек браузър защото това е единственното приложение което товари,но с кой не ме питай зашото всички са тотално "наакани" вече.
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:load.jpg
Прегледи:1
Размер:93.4 КБ
ID:5747588
              Use since:
              OpenBSD 3.x
              FreeBSD 4.x
              Centos 5.x Debian 3.x Ubuntu 7.x Аз съм фен на OpenWRT.

              Коментар


              • #22
                От: „Келнерът, защо се бави?"

                Благодаря. HD-то е 500 GB.
                Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
                „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
                LZ1EMS

                Коментар


                • #23
                  От: „Келнерът, защо се бави?"

                  Така и така този компютър е неизползваем в това състояние, а и няма някакви лицензи. Аз се присъединявам към мнението да боднеш едни mint.

                  Само че:

                  1. Затриването на уиндоуса няма да стане само с некст-некст-йес-некст, а ще трябва да го затриеш съвсем целенасочено при партиционирането.
                  2. Ако не тръгне видеокартата ще е мъка. Надявам се, че Ясен е прав. (обикновено е прав).
                  3. При преподаването на "ИТ" в българските училища имам тотална доминация на windows/ms office и е добре детето да знае разликите.

                  Успех.

                  Коментар


                  • #24
                    От: „Келнерът, защо се бави?"

                    Най-елементарното, което може да се пробва, преди разни кардинални промени, е да се преинсталира/ресетне Windows 10. Доколкото разбрах си кара както си е бил купен втора употреба, а това освен всичко останало, си е направо задължително да се преинсталира. После може да се мине на етап размишления по тема.
                    Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                    Коментар


                    • #25
                      От: „Келнерът, защо се бави?"

                      Да имаше и откъде да се вземат драйвери за 10-ка... Или пък оригинална инсталация, която да се "ресетне".

                      Коментар


                      • #26
                        От: „Келнерът, защо се бави?"

                        На това дърво драйверите ще си ги намери сама, а ресетването е лесно от настройките.
                        Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                        Коментар


                        • #27
                          От: „Келнерът, защо се бави?"

                          Няма такива филми.Линукса си изтрива идеално диска и с потребителския профил,както и проблеми с нетръгваща карта аз не съм видял от 17-ти век.
                          Другото много важно нещо е че разлика няма да е усети на потребителско ниво освен разположението или цвета на темите/иконите.
                          Другото много важно е че всеки може да си направи live usb и да си зареди и тества ОС/системата в реално време.
                          Use since:
                          OpenBSD 3.x
                          FreeBSD 4.x
                          Centos 5.x Debian 3.x Ubuntu 7.x Аз съм фен на OpenWRT.

                          Коментар


                          • #28
                            От: „Келнерът, защо се бави?"

                            Първоначално публикуван от FreeBSD Преглед на мнение
                            Линукса си изтрива идеално диска...
                            А другите го трият калпаво... ?!?
                            "Другото много важно е", че е тъпо да се мята на нова операционна система, преди да е разбрал дали проблема изобщо е в операционната система!
                            Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                            Коментар


                            • #29
                              От: „Келнерът, защо се бави?"

                              Признавам си без бой, че много отдавна не съм инсталирал linux върху windows, но наистина ли някоя модерна дистрибуция с избиране само на опциите по подразбиране и при положение, че целият диск е зает от ntfs-а, ще затрие windows-а?

                              Коментар


                              • #30
                                От: „Келнерът, защо се бави?"

                                Първоначално публикуван от silverfox Преглед на мнение
                                А другите го трият калпаво... ?!?
                                "Другото много важно е", че е тъпо да се мята на нова операционна система, преди да е разбрал дали проблема изобщо е в операционната система!
                                Няма нужда никой никъде да се мята,всеки може да си направи стартиращо live usb и да си ползва и тества на воля кое как колко работи.
                                Проблема е разбран отдавна и е доказано изцяло в ОС-а
                                Иначе да ,и трият не могат кой знае как "другите", за доказателство може да пробваш и сам, елементарно е "rm -rf /"
                                Use since:
                                OpenBSD 3.x
                                FreeBSD 4.x
                                Centos 5.x Debian 3.x Ubuntu 7.x Аз съм фен на OpenWRT.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X