Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Борбата на титаните....

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Борбата на титаните....

    Здравейте колеги.Откакто семейството ми стана петчленно с една до две баби,необходимостта от седем местен джип ми е повече от очевадна.И така,след дълго мислене и честване,избора се сведе до ТЛК 100 или 120,или Нисан Патрул 3.0DI.Джипа основно ще се кара извън града,ще тегли ремарке от време на време и чат пат някоя тропни полянка,както казваше един колега тук.Диско 3 също много ми допада,но намирането на читав е просто почти невъзможно.Най ми е на сърце 100 птицата,но много противоречиви мнения.Та някой да сподели как е спрямо 120?А разликата между 120 166 и 173к.С заслужава ли сиси разликата в парите?Бюджета е 30к +/-.....Има една 100 в мобилето на която съм хвърлил око,но мнго се колебая!Помагайте!
    TLC 120 Prado
    Yamaha Wolverine 450 4x4 SE

  • #2
    От: Борбата на титаните....

    100 идва малка за 5 човека с баби и багаж,третия ред е ОК ма багажника почва да липсва ако са свалени седалките,а сгънати отнемат пак много място.

    То зависи и от багажа де,аз гледах 100,но докато се нагледам и събрах багаж та ако жената да не ражда вече то пак 100 ще ми дойде малка и то без бабите вътре.
    TOYOTA SEQUOIA ‘11
    W140 S420 '99

    Коментар


    • #3
      От: Борбата на титаните....

      Като за много багаж имам аутобокс за покрива.Основната ми идея за третия ред седалки е да разделят децата ,че като седнат едно до друго и ще се изтрепят....започват се едни битки,той ме погледна,тя ме пипна,Ужас...Имам къща извън града и да мога да се придвижвам до там с бабата
      Последно редактирано от jouzzin; 25-03-17, 04:54.
      TLC 120 Prado
      Yamaha Wolverine 450 4x4 SE

      Коментар


      • #4
        От: Борбата на титаните....

        Ако са на около 5 и 8 знам как е,третия ред си е трети ред,аз само казвам,че багажник после не остава за много неща.

        Гласувам за 100те ако те събере
        TOYOTA SEQUOIA ‘11
        W140 S420 '99

        Коментар


        • #5
          От: Борбата на титаните....

          Колега варианта бус мислил ли си,нещо от сорта VW Transporter syncro ?
          Use since:
          OpenBSD 3.x
          FreeBSD 4.x
          Centos 5.x Debian 3.x Ubuntu 7.x Аз съм фен на OpenWRT.

          Коментар


          • #6
            Борбата на титаните....

            Бабите с автобуса или влака е най добрия вариант.
            И аз взех Диско 7 места ама сега реално не ги ползвам- отзад седи само едната седалка ей така за зор заман
            Иначе бус както казаха.
            Нито 100 нито 120 стават за истински 7 човека на дълги разстояния.

            Може би Патрула е най дълъг и обемен откъм багажник.
            Последно редактирано от rosen_offroad; 25-03-17, 09:31.
            Land Rover Discovery II, V8 4.0
            VW Golf VI variant
            Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

            Коментар


            • #7
              От: Борбата на титаните....

              Първоначално публикуван от jouzzin Преглед на мнение
              Здравейте колеги.Откакто семейството ми стана петчленно с една до две баби,необходимостта от седем местен джип ми е повече от очевадна.И така,след дълго мислене и честване,избора се сведе до ТЛК 100 или 120,или Нисан Патрул 3.0DI.Джипа основно ще се кара извън града,ще тегли ремарке от време на време и чат пат някоя тропни полянка,както казваше един колега тук.Диско 3 също много ми допада,но намирането на читав е просто почти невъзможно.Най ми е на сърце 100 птицата,но много противоречиви мнения.Та някой да сподели как е спрямо 120?А разликата между 120 166 и 173к.С заслужава ли сиси разликата в парите?Бюджета е 30к +/-.....Има една 100 в мобилето на която съм хвърлил око,но мнго се колебая!Помагайте!
              120 е малка и под размерите на средно голям седан от класа на БМВ 5 и Мерц Е-класа. На мен лично и 100цата ми идва малка за повече от 5 човека + багаж. Американците имат добри решения, но при нас трудно изпадат, а и при евентуални ремонти си е приключение. Патрол и 100 са в един клас и не се различават много по-размери, за Диското не знам не съм се качвал никога, но изглежда доста внушително на размери. Трябва да пробваш всяка една да се качиш на третия ред и да прецениш става ли или не, да видиш колко място за багаж остава и не на последно място да им завъртиш по едно кръгче, иначе и трите машини 100, Патрол и Диско си заслужават.
              Real Recognize Real

              Коментар


              • #8
                От: Борбата на титаните....

                Седем човека долу горе никога няма да има.От време на време 6,и винаги 5.
                TLC 120 Prado
                Yamaha Wolverine 450 4x4 SE

                Коментар


                • #9
                  От: Борбата на титаните....

                  Нямаш нужда от 2 баби на куп явно та и ти като мен.Багажа смятай след време колко ще е,че с 5 членно се събира багаж лесно,а кола трудно сменям аз поне.

                  Вземи си 100,утре ако омалее то винаги можеш да му пернеш още една кутия на тавана,100 си е изпитана машина и някак си по лимузинесто идва от Патрула,120ката е за жена ти - да ги разходи до магазина децата БЕЗ теб при наличието на баба в колата.
                  TOYOTA SEQUOIA ‘11
                  W140 S420 '99

                  Коментар


                  • #10
                    От: Борбата на титаните....

                    Първоначално публикуван от FreeBSD Преглед на мнение
                    Колега варианта бус мислил ли си,нещо от сорта VW Transporter syncro ?
                    То че бус вози 7 души с багаж е ясно , ама виж темата : борба на титаните !
                    Демек : бабите ше се борят , ама понеже борбата ше е по ливадите - джип си требе ....
                    Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Борбата на титаните....

                      Тука един другар ме насочи и към GL.Някой има ли такова нещо?
                      TLC 120 Prado
                      Yamaha Wolverine 450 4x4 SE

                      Коментар


                      • #12
                        Борбата на титаните....

                        Първоначално публикуван от jouzzin Преглед на мнение
                        Тука един другар ме насочи и към GL.Някой има ли такова нещо?
                        Цък:
                        http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=217896
                        С две думи ГЛ е по добро от всите
                        Стига да не си талибан - тогава Тойота.
                        Land Rover Discovery II, V8 4.0
                        VW Golf VI variant
                        Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                        Коментар


                        • #13
                          От: Борбата на титаните....

                          ГЛ а също ме радва,ама чета тука,и се плаша....какви са тия амортисьори по 1500 лв бройката дето са консуматив.....ужас!Всеки две годгодини по 6 бона заза тях...нещо не ме радва тая перспектива....
                          TLC 120 Prado
                          Yamaha Wolverine 450 4x4 SE

                          Коментар


                          • #14
                            От: Борбата на титаните....

                            Е тука наблизо продават един Suburban. От към вместимост със сигурност е ОК, то и като екстри е ОК, но от там нататък не знам. На мен лично ми дойде прекалено голямо, (само с едно дете съм засега), та не гледах по-сериозно. Просто вариант.
                            О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                            Коментар


                            • #15
                              Борбата на титаните....

                              Първоначално публикуван от jouzzin Преглед на мнение
                              ГЛ а също ме радва,ама чета тука,и се плаша....какви са тия амортисьори по 1500 лв бройката дето са консуматив.....ужас!Всеки две годгодини по 6 бона заза тях...нещо не ме радва тая перспектива....
                              Колко струват 4 дюзи за ТЛК120 Д4Д?
                              Рециклирани на най тънко 2400 лв.
                              Тези всите автомобили си искат гребенче все пак за Титани иде реч нали?
                              Ако гледаш да си на най тънко взимаш едно Терано 2.7 тди 7 местно и доживот или докато тенекиите ви разделят
                              Е сега седалките в багажника били пейка за 3 годишни деца, имало място за половин сак в багажника при използване на пейката, повече от 120 не дигало без да се полуразпадне, имало динамика на Икарус, румънските тирове те минавали като бърз влак малка гара и т.н. Стискаш зъби и се успокояваш с мисълта колко струват въздушните възглавници на ГЛ-а и колко са прости тези дето те подминават по магистралата.
                              Последно редактирано от rosen_offroad; 26-03-17, 01:17.
                              Land Rover Discovery II, V8 4.0
                              VW Golf VI variant
                              Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X