Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Борбата на титаните....

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Борбата на титаните....

    Аз и в момента като се засилим на някъде всички,ползвам на един приятел Тераното.Забрави да добавил клатенето....
    Мен основното ми терзание е 100-120 ТЛК.Верно дюздите на 120'са цифра,ама сменяш и 100к км забравяш!Всичко ще опира до конкретен екземпляр.Гледам и, едно хващащо окото диско се появи.Самото намиране на конкретния екземпляр адски ме изнервя.Няма нищо по досадно да слушаш излизанията на джамбазите!
    TLC 120 Prado
    Yamaha Wolverine 450 4x4 SE

    Коментар


    • #17
      Борбата на титаните....

      Диското не е кола забравяш и караш 100к без да напомни за себе си.
      Там или се влюбваш и това е колата "no matter what" или купуваш Тойота
      Land Rover Discovery II, V8 4.0
      VW Golf VI variant
      Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

      Коментар


      • #18
        От: Борбата на титаните....

        Да,ама Тойотата ми изчезна от мобилето.....
        TLC 120 Prado
        Yamaha Wolverine 450 4x4 SE

        Коментар


        • #19
          От: Борбата на титаните....

          Първоначално публикуван от jouzzin Преглед на мнение
          Аз и в момента като се засилим на някъде всички,ползвам на един приятел Тераното.Забрави да добавил клатенето....
          Мен основното ми терзание е 100-120 ТЛК.Верно дюздите на 120'са цифра,ама сменяш и 100к км забравяш!Всичко ще опира до конкретен екземпляр.Гледам и, едно хващащо окото диско се появи.Самото намиране на конкретния екземпляр адски ме изнервя.Няма нищо по досадно да слушаш излизанията на джамбазите!
          Дизела на 100 е много здрав, бензина също, и двата понагоряват, аз бих търсил по-базова с по-малко неща за които да мисля. Най-добре 105 ама няма.... Ако имаш възможност за 100, то 120 изобщо няма смисъл да се споменава дори... Избягвай моделите до 2000г. на 100 заради предния диф и задължително в сервиз преди да платиш за да си спокоен щото е дебела. Ако случиш на запазена и караш разумно ще се возиш в много сигурен и здрав автомобил. Лично аз бих заложил на дизела. Преди да решиш пробвай и други модели като Мицубиши Паджеро 4 бензин и Хюндай Теракан, може и някоя от тях да ти хареса.
          Real Recognize Real

          Коментар


          • #20
            От: Борбата на титаните....

            Първоначално публикуван от jouzzin Преглед на мнение
            ГЛ а също ме радва,ама чета тука,и се плаша....какви са тия амортисьори по 1500 лв бройката дето са консуматив.....ужас!Всеки две годгодини по 6 бона заза тях...нещо не ме радва тая перспектива....

            Аз на това ТУК не скачам кьдето е 80% магистрала,а там не знам.А какви са е ясно - Мерцедески и ако беше стока то тук ги има по 10 бона тия ГЛи,след излизането от сервиза тьььькмо си го докарал до 20 и ако не го караш много след 3-4 годинки може да му вземеш 7,ако е клекнал 3 та тьрси нещо което стои на краката си,а не на магия за по 6 бона.

            Преди седмица гледах един,10 бона и само единия ам за смяна........трети пьт вече при моя човек с канала,100 000 мили пьрви собственик не видял полянка.Ми не,сменям марката ма на чепат не се качвам.
            TOYOTA SEQUOIA ‘11
            W140 S420 '99

            Коментар


            • #21
              От: Борбата на титаните....

              Те като ги знам при тебе какви рейсове карат....Честичко съм по твоя край и им се чудя как си джиткат по единично с малки 6 литрови пикапчета...
              TLC 120 Prado
              Yamaha Wolverine 450 4x4 SE

              Коментар


              • #22
                От: Борбата на титаните....

                Водят ги по-сигурни и майка с 3 деца вътре значи Сьбьрбан,а не Рено Клио.Половината ги ползват за каруца и бачкат с тях,доста са возила за свободното време - да може да товари багаж,че излизането от града тук може да значи и 3 часа каране та и от там милите които трябва да изкарат тия возила.2 литрово за нищо не става и не държи на дълго,а 6те литра може и да харчат,но не клякат като ти потрябва каруца.

                Ония ден се прибрах от 7 часова гонка с времето с Чарджьр Хеми,с около 120 харчи около 20%-25% повече от колкото Фиат 500 с газ до ламарината или там малко под 100,по друго не мога да ги сравня,имат чистачки и двете и толкова.

                Аз бих те посъветвал да вземеш най-голямата,проста и здрава машина там което ти хареса,секси изглеждащ Мерцедес с клякащи амове си е болка в задника по тукашен изказ и за мен клони към мазохизьм.100 си е 100,2 ТУЛЕта на тавана и става,ако има и дизел съвсем става.
                TOYOTA SEQUOIA ‘11
                W140 S420 '99

                Коментар


                • #23
                  От: Борбата на титаните....

                  Първоначално публикуван от jouzzin Преглед на мнение
                  Здравейте колеги.Откакто семейството ми стана петчленно с една до две баби,необходимостта от седем местен джип ми е повече от очевадна.И така,след дълго мислене и честване,избора се сведе до ТЛК 100 или 120,или Нисан Патрул 3.0DI.Джипа основно ще се кара извън града,ще тегли ремарке от време на време и чат пат някоя тропни полянка,както казваше един колега тук.Диско 3 също много ми допада,но намирането на читав е просто почти невъзможно.Най ми е на сърце 100 птицата,но много противоречиви мнения.Та някой да сподели как е спрямо 120?А разликата между 120 166 и 173к.С заслужава ли сиси разликата в парите?Бюджета е 30к +/-.....Има една 100 в мобилето на която съм хвърлил око,но мнго се колебая!Помагайте!

                  7 местен SUV с пълноценни седалки на 3-тия ред е химера при Европейските модели. Влизането и излизането е относително трудно, а дългото пътуване неудобно.
                  Иначе 100-цата е хубава, стига човек да може да си позволи да я купи, гледа и храни.
                  120-ката не е лоша и при положение, че вече над 10 години експлоатираме 95-ца не знам как е възможно да има такава сериозна разлика и такъв сериозен проблем с дюзите. Както и да е, но не съм съгласен, че на 120-ката багажника бил малък. Дори при поставени седалки на 3-тия ред има място за няколко сака във височина.
                  Според мен си на правилния път от самото начало - ако ще е гарга, да е рошава!

                  Коментар


                  • #24
                    От: Борбата на титаните....

                    Може и да е късмет, но за 270000км. дюзи на моето ТЛК-120 не са сменяни и дори замервани.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Борбата на титаните....

                      Така е,като ще е гарга да е рошава,само дето гарги няма никакви....Скоро съм в БГ и започва голямото гледане и обикаляне...
                      TLC 120 Prado
                      Yamaha Wolverine 450 4x4 SE

                      Коментар


                      • #26
                        От: Борбата на титаните....

                        Първоначално публикуван от jouzzin Преглед на мнение
                        ...Забрави да добавил клатенето....
                        Ако клатенето ти е проблема - оправя се с едни амортисьори и толкоз. За другото - дълго напълнено с багаж може и да има зор по баирите да вдигне 120, ама нормално натоварено и с 5 човека си се кара безгрижно със 140.

                        Макар че и аз мисля че мотора му ако за късо е шо-годе достатъчен, то за дълго и натоварено е слабоват - трябва ти нещо от 150 коня нагоре, тоест отиваш на трилитрово, ама пък там си е късмет да го намериш с читав мотор. Същото важи и за трилитровия патрол. Ако имаш предвид Y61 то и пътното му поведение като за цели мостове е малко по-друго.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Борбата на титаните....

                          Разгледай патфайндърите,взех го заради точно същите причини, 2 деца+баба от време на време. И за сега съм супер доволен.
                          Pathfinder 4.0L

                          Коментар


                          • #28
                            От: Борбата на титаните....

                            Такива страхотии съм чувал за тия Нисани,че ги подминавам:Адски скъпи части и адски трошлив мотор.Дизеловя.Не знам до колко е вярно това,но злите езици говорят.....
                            TLC 120 Prado
                            Yamaha Wolverine 450 4x4 SE

                            Коментар


                            • #29
                              От: Борбата на титаните....

                              Първоначално публикуван от jouzzin Преглед на мнение
                              Такива страхотии съм чувал за тия Нисани,че ги подминавам:Адски скъпи части и адски трошлив мотор.Дизеловя.Не знам до колко е вярно това,но злите езици говорят.....
                              Да се вьрнем на 2004 ТЛК 100 дизелов и 5те скорости,добри гуми,локьри и Тулетата на тавана?Може и на километри да е,не им пречат километрите на тия.Е седалката ще му е скьсана и колана няма да му се прибира пьк и индикацията на таблото на коя скорост караш може да е скубната,но това е.
                              TOYOTA SEQUOIA ‘11
                              W140 S420 '99

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X