Обява

Свий
Няма добавени обяви.

НЕ СИ КУПУВАЙТЕ PORSCHE CAYENNE !!!

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • НЕ СИ КУПУВАЙТЕ PORSCHE CAYENNE !!!

    Искам да споделя лично мнение и да дам съвет на всеки , който се интересува от покупка на Porsche Cayenne 2003-2010.

    Съветът ми е простичък: Ако обмисляте да си купите Порше Кайен 955 или 957 - НЕДЕЙТЕ !!!
    Без значение от коя модификация - 3.2 V6 , 4.5S , 4.5 turbo , 4,5 twin turbo или след facelift-ви 3,6 , 4.8 и т.н.
    За няколко месеца и няколко хиляди км трябваше да посети сервиза безброй пъти за какво ли не.
    Проблеми с ламбдни сонди , кардан, бобини , свещи,тръби за антифриз, горивна попма и и горивен филтър, въздушно окачване, автоматик,
    акумулатор,колектор,водна помпа,окачване и други елетрически грешки са само част от проблемите ,който може да си ''купите''.
    Само за няколко седмици може да хвърлите в тази ''яма'' 6-7000 лв , без дори да говорим за смяна на масла, накладки и друго обслужване.
    Някой би казал , че ми се е паднала ''салата'' , но от доста собственици и в доста форуми мнението е такова. Това е един напудрен VW Touareg.
    Изразявам лично мнение, разбира се , но смятам доста обективно.
    Ако с това мнение успея да разубедя само 1 човек , бих се радвал, защото не съм от тези ,който винаги казват:Моето е най-хубаво и прекрасно.

    За дизайна няма да говоря,защото това е субективно - някои го харесват, други не. Това е джип , на който не можеш на разчиташ и ,който винаги може
    да те предаде. На дълъг път е некомфортен и да кара се по-спортно , но ако искате спортна кола , купете си спортна кола , а не 2тона SUV.


    Виждам , че и autobild не са много впечатлени от този модел точно - http://www.autobild-bulgaria.com/%D1...5%D0%B2%D0%B0/

  • #2
    От: НЕ СИ КУПУВАЙТЕ PORSCHE CAYENNE !!!

    Нямам голям поглед към самия автомобил, както и нямам намерение да купувам такъв, но мога да допълня, че много лесно и бързо им крадат фаровете.

    Коментар


    • #3
      От: НЕ СИ КУПУВАЙТЕ PORSCHE CAYENNE !!!

      Преди доста години имаше една статийка, в която се описваше как на старо Поло или Голф 1991 г, струват колкото Ауди V8 от 1991 г. Ама всеки купува Голф, а Аудитата никой не ще да ги купува ...
      Nissan Terrano 2,7 TDI

      Коментар


      • #4
        От: НЕ СИ КУПУВАЙТЕ PORSCHE CAYENNE !!!

        Загуба на охладителна течност при V8. Причината: течове от пластмасовите тръбопроводи (смяната им струва около 2000 лева) между двата реда цилиндри. Бързо изгаряне на лампи отпред поради вибрациите. Често се появяват пукнатини по бобините на запалването (около 100 лева парчето). Проблем на автоматичната трансмисия: дефектен клапанен блок (3000 лева). При бензиновите двигатели с директно впръскване има случаи на повреди на двигателя (задиране на буталата) заради лошо покритие на цилиндровите стени. Резултат- нов двигател, който може да струва колкото целия Кайен... пълно разочарование !!!

        Коментар


        • #5
          От: НЕ СИ КУПУВАЙТЕ PORSCHE CAYENNE !!!

          В мобилето, за тия години, цените са от 15 до 150к. Явно има защо.
          Dacia Duster 1.5 dci 4х4 (екзотичен автомобил)

          Коментар


          • #6
            От: НЕ СИ КУПУВАЙТЕ PORSCHE CAYENNE !!!

            Първоначално публикуван от martton Преглед на мнение
            Искам да споделя лично мнение и да дам съвет на всеки , който се интересува от покупка на Porsche Cayenne 2003-2010.

            Съветът ми е простичък: Ако обмисляте да си купите Порше Кайен 955 или 957 - НЕДЕЙТЕ !!!

            [/url]
            От мен нещо още по-простичко - кьорав карти не играе!
            А опита да обобщаваш за модела си е направо глупав. Но в този форум ще срещнеш много разбиране и съчувствие, защото Кайен е много популярен и често използван автомобил от пишещтите тук.
            Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

            Коментар


            • #7
              От: НЕ СИ КУПУВАЙТЕ PORSCHE CAYENNE !!!

              За Порше аз добра дума не съм чул. Хем безумно скъпи части, хем по-честичко висиш в сервиз.

              Коментар


              • #8
                От: НЕ СИ КУПУВАЙТЕ PORSCHE CAYENNE !!!

                Тия неща, който са правени по колата са консумативи и са нормални за кола на 10-15 год. По въпроса за цените - Порше .....
                Добре, че не се е наложило да ремонтирате основни агрегати .....

                Коментар


                • #9
                  От: НЕ СИ КУПУВАЙТЕ PORSCHE CAYENNE !!!

                  Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
                  За Порше аз добра дума не съм чул. Хем безумно скъпи части, хем по-честичко висиш в сервиз.
                  Ко каза...!!!
                  мисля, да зема а се замисля...

                  Коментар


                  • #10
                    От: НЕ СИ КУПУВАЙТЕ PORSCHE CAYENNE !!!

                    Така е, защото ги пускат на по 500 000 км още от завода.Тестове минават,какво да правиш.
                    Виден столичен ихтиолог

                    Коментар


                    • #11
                      От: НЕ СИ КУПУВАЙТЕ PORSCHE CAYENNE !!!

                      Вкарай го в сервиза да го оправят по гаранция .

                      Коментар


                      • #12
                        От: НЕ СИ КУПУВАЙТЕ PORSCHE CAYENNE !!!

                        Първоначално публикуван от martton Преглед на мнение
                        Искам да споделя лично мнение и да дам съвет на всеки , който се интересува от покупка на Porsche Cayenne 2003-2010.
                        Гаранцията май е изтекла ...

                        Коментар


                        • #13
                          От: НЕ СИ КУПУВАЙТЕ PORSCHE CAYENNE !!!

                          Някой да извади лопатата за тролове и да я ползва по предназначение.
                          Пък за поршетата като ми дойде до главата да го поддържам ще го мисля.
                          Колко пък повече да се чупи от Jeep!?......примерно...
                          Няма страшно в умирачката...
                          Страшното е да си жив!...

                          Коментар


                          • #14
                            От: НЕ СИ КУПУВАЙТЕ PORSCHE CAYENNE !!!

                            Просто това се случва когато си се надскочил.
                            Свидетел съм пак за кайен пак за доста ремонти с неразумни/ според моите представи и възможности/пари, но човека с ясно съзнание знае че кара порше.
                            Sent from my Nokia s fenerche

                            Коментар


                            • #15
                              От: НЕ СИ КУПУВАЙТЕ PORSCHE CAYENNE !!!

                              Първоначално публикуван от royce Преглед на мнение
                              Гаранцията май е изтекла ...
                              Да де , точно това имам в предвид . Кола от премиум класа , с неизвестна история и километри . Най - вероятно купена в най ниския ценови клас за пазара . Та всичко е в реда на нещата, всички МПС се нуждаят от поддръжка . Това че е по стара не я прави по евтина за подържане , а само увеличава посещенията в сервиза . Нова ли е машината , че иска нищо да не се чупи .

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X