Обява

Свий
Няма добавени обяви.

С горивото от кои бензиностанции най-добре Ви вървят машините

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • С горивото от кои бензиностанции най-добре Ви вървят машините

    По лично наблюдение , зареждайки на всички по-големи бензиностанции в страната забелязах че автомобила върви по различен начин и има по-голяма мощност

    Изключвам подсиленото дизелово гориво на една от тях

    А при Вас усещате ли разлика?

  • #2
    До: С горивото от кои бензиностанции най-добре Ви вървят машините

    Разлика има, но май не е от "марката" бензиностанции, а от конкретната, на която сипваш, макар че и това не винаги е вярно.

    От SHELL-ска нафта счупих помпа на един бус, дето карах. И съм сигурен че е от нафтата, защото лично си разглобих помпата. От тогава наливам от тях само в краен случай. От OMV наливам от време на време. Вече бензин - дизелак нямам в момента.

    Най-редовно наливам от базата на петрол до гарата в с.Драгичево. Просто ми е близо, като ходя до село. От там до сега винаги съм бил доволен. Пък и е по-евтино с 5-6 стотинки на литър.

    Карах лада самара преди време, и като сипех от друго място, при изгасване на двигателя имаше разни детонации и тем подобни. С бензин от петролската база никога не ми се е случвало.

    Сега карам друго, ново. И разликата по-трудно се усеща, защото компа си се нагажда. Но разлика във вървежа съм усещал определено.

    Малко е субективно понякога все пак според мен.

    Контрол на практика няма никакъв. Играят доста големи пари там.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • #3
      До: С горивото от кои бензиностанции най-добре Ви вървят машините

      Виж това: http://forum.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=1866

      И още:

      http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...E0%ED%F6%E8%E8
      http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...E0%ED%F6%E8%E8
      http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...E0%ED%F6%E8%E8
      http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...E0%ED%F6%E8%E8
      http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...E0%ED%F6%E8%E8

      Коментар


      • #4
        До: С горивото от кои бензиностанции най-добре Ви вървят машините

        при бензините и дизелите всяка бензиностанция сама си слага добавките - от там и качеството на бензина
        при газта - божа работа каква смес са им докарали

        Коментар


        • #5
          До: С горивото от кои бензиностанции най-добре Ви вървят машините

          Първоначално публикуван от jordantcho Преглед на мнение
          при бензините и дизелите всяка бензиностанция сама си слага добавките - от там и качеството на бензина
          при газта - божа работа каква смес са им докарали
          Кои вериги бензиностанции имаш впредвид? Доколкото знам горивото в OMV е от Австрия.Аз лично зареждам само в OMV и то предимно Премиум дизел, а сега Алпин дизел.
          Последно редактирано от miler; 23-11-07, 15:07.

          Коментар


          • #6
            До: С горивото от кои бензиностанции най-добре Ви вървят машините

            омв зареждат гориво от Румъния и вкарват част от бензина от Австрия
            всички бензиностанции във Варна и Бургас се зареждат от Нефтохима (доколкото съм запознат)
            За добавките имим предвид че Шелл си имат свои добавки, Омв, Лукойл и тн също

            Коментар


            • #7
              До: С горивото от кои бензиностанции най-добре Ви вървят машините

              ОК колеги , видях че се е разисквало и преди това по подобна тема

              При мен нещата стоят така:

              При зареждане от Петрол , двигателя работи добре , безшумен е но няма мощност.

              При зареждане от ОМВ двигателя шуми повече и трака

              От Лукойл върви що-годе добре. За дълъг път е добре

              От Шел за сега се усеща най голяма разлика. Има повече мощност а за V-power горивото нямам думи. Не дава да е настъпя и харчи май по-малко

              От малки бензиностанции не съм зареждал.
              Карам няколко вида коли и по един и същи начин е при всичките

              Коментар


              • #8
                До: С горивото от кои бензиностанции най-добре Ви вървят машините

                По този въпрос нищо конкретно не може да се каже.Например: - ето тази верига бензиностанции предлагат най-добрите горива,защото винаги има разлика в доставките.Никога не може да се разчита на коректност,просто това е един от най-печелившите бизнеси.Там където бензиностанцията има силни обороти и е на възлово място - качеството е никакво , просто каквото и да предлагат , то ще им се харчи.Когато някоя отделна бензиностанция позакъса с оборота и и падне клиентелата , съответно централата започва да зарежда качествено гориво , само за да може отново да си върне оборота.
                Преди години и ние се занимавахме с този бизнес - малко "обектче" с три колонки и дънпинг на цените , но основното идваше от ембаргото в Югославия.На горивата никога не можеш да им хванеш произхода , нито да си сигурен в доставчиците.Отказахме се - с милярдерите не можеш да се бориш - продаваш си обекта и търсиш друга ниша.Сега нещата са по- лаши , защото един малък обект могжеш да го контролираш , и глоби да му пишеш , дори и да го затвориш,но я се опитайте да контролирате ЛукОйл , Шел,Петрол,ОМВ или Литекс Комерс - ходете да им затворите обекта при системни нарушения !!!Нали после сте пътник.
                Така е приятели - ще си спомняме онова време дето А86 вървеше ефтино , а и качество имаше - това е минало НЕПОВТОРИМО!
                sigpicЗлобата и завистта нямат почивен ден!

                Коментар


                • #9
                  До: С горивото от кои бензиностанции най-добре Ви вървят машините

                  ти помниш ли времето когато имаше 86-)

                  Коментар


                  • #10
                    До: С горивото от кои бензиностанции най-добре Ви вървят машините

                    Първоначално публикуван от jordantcho Преглед на мнение
                    ти помниш ли времето когато имаше 86-)
                    Че то до не много отдавна можеше да се намери тук-там. Не и по бензиностанциите обаче.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • #11
                      До: С горивото от кои бензиностанции най-добре Ви вървят машините

                      С бензин от ШЕЛ съм чупил скъпа кола и една по-евтина с екокарбуратов(той струва колкото колата).На ОМВ напоследък ми сипват доста повече от това което резервоара ми поема.Сега зареждам на ЛУК оил и Темпо.Не знам дали съм доволен но като количество заредено гориво отговарят.То зависи и коя станция къде се намира и от кой се стопанисва,но да не забравяме че от Метрология и стандартизация също имат деца за хранене.
                      Някои се раждат риби...малки рибки.С израстването се оформят като дребни риби,като едри риби и като големи балъци.
                      NB !БАЛЪК-РИБА в превод от турски...

                      Коментар


                      • #12
                        До: С горивото от кои бензиностанции най-добре Ви вървят машините

                        Екокарбуратор ще рече? Дай някаква информация, ако можеш. Или поне каква е колата.

                        Какво им се счупи?
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • #13
                          До: С горивото от кои бензиностанции най-добре Ви вървят машините

                          С Shell V-POWER колата върви най-добре, всички останали НЕ стават,особено Темпо,това е моето виждане,за нафта не знам , нямам опит
                          sigpic УАЗ-452

                          Коментар


                          • #14
                            До: С горивото от кои бензиностанции най-добре Ви вървят машините

                            На Шел В-Пауъра може и да е добре, но като сипя от обикновения имам чуството, че десетина коня си взимат отпуск по болест докато не свърши... Иначе сипвам основно на ОМВ, ако се наложи не се колебая много и за Петрол и Луклойл. От другите само при много краен случай. Газ сипвам предимно от една малка газостанция в квартала и съм доволен.
                            Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

                            Коментар


                            • #15
                              До: С горивото от кои бензиностанции най-добре Ви вървят машините

                              Здравеите !!!
                              Работих 1 година на бензиностанция.
                              От личен опит ще ви кажа,4е
                              наи-добрия бензин е на Шел,но говорим само за " V power " сериите.
                              Обикновеният,както каза колегата по-горе-- НЕ става за нищо.
                              На ОМВ,познавах колеги и бензина се вкарваше от Гърция и беше доста калпав,но преди да го сипят в цистерните се слагаха много добавки.
                              На ЛУК ОИЛ е приличен,
                              АЗ лично слакам само на ШЕЛ 95 " В палър",
                              за газ,на Опет е добре и харчи нормално,
                              това мога на споделя от личен опит
                              Успех
                              Няма лош автомобил.В повечето случаи има лош собственик ;)

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X