Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ел стъкла - не работят при дъжд

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Ел стъкла - не работят при дъжд

    Здравейте, имам проблем с ел. стъклата, не работят при дъжд. И не само при дъжд, но и просто когато е по-влажно. Всъщност частично работят - свалят се нормално, после обаче качването е проблемно. Моторчето върти, качва малко /или по-малко/, след което спира. Като дърпам стъклото нагоре с ръка, с помощта и на моторчето се затваря. Колата е Поло, въждал съм точно същия проблем и при други представители на марката.

    Имате ли представа от къде идва проблема, как може да се оправи? Може би моторчетата овлажняват /както казах, става и само при влажно време, без дъжд непременно/ и оттам нещо губят мощност? Някакво омазване с грес или силикон, дали ще помогне? Казаха ми, че с нова кола много лесно се решавал проблемът, но ми се иска да пробвам и с тази?
    Някои казват, че съм ужасен човек. Но това не е така - аз имам сърце на мил, чувствителен юноша. Пазя го в буркан със спирт на бюрото си...

  • #2
    От: Ел стъкла - не работят при дъжд

    Абонирам се. И аз имам подобен проблем с предните прозорци на Паджерото, но тъй като ги стигам и не ми е проблем. Но, ако пък "ремонтът" е по-лесен, мога да го пробвам.

    Коментар


    • #3
      От: Ел стъкла - не работят при дъжд

      А на бас че проблема е в самото моторче?!
      Другия вариант е просто да не го ползвате при дъжд.И без друго не вали много

      П.П това е често срещан проблем и 90 процента е в самото моторче... има ги и се намират на нормална цена..

      Коментар


      • #4
        От: Ел стъкла - не работят при дъжд

        Виж си бутоните на таблото,разглобяват се елементарно със отверка.Имат навика да нагарят и правят лош контакт,веднъж годишно ги чистя.Моторчетата се управляват директно от бутоните,без релета.
        Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

        Коментар


        • #5
          От: Ел стъкла - не работят при дъжд

          Първоначално публикуван от petroffbg Преглед на мнение
          Виж си бутоните на таблото,разглобяват се елементарно със отверка.Имат навика да нагарят и правят лош контакт,веднъж годишно ги чистя.Моторчетата се управляват директно от бутоните,без релета.
          Не определено не това проблема.Човека се оплаква от ЛИПСА НА МОЩНОСТ на мотора.Ако е от бутоните тогава ще работят когато си искат.А човека казва че като им помогне с ръка става.
          Проблема е самото моторче.И по точно колектора му.

          Коментар


          • #6
            От: Ел стъкла - не работят при дъжд

            Първоначално публикуван от petroffbg Преглед на мнение
            Виж си бутоните на таблото,разглобяват се елементарно със отверка.Имат навика да нагарят и правят лош контакт,веднъж годишно ги чистя.Моторчетата се управляват директно от бутоните,без релета.
            На VW точно това е проблема,отдолу на двойката бутони на вратата на водача,отдолу кабелите влизат на кабелни обувки,от големия ток се нагряват и разхлабват,след бутоните има една букса,разглобяване вадене на клемите и калайдисване или махане на цялата букса и запояване на кабелите.На vw от Тея години не са домислени ел.стъклата.Около таблото с предпазители, вероятно има един голям зелен 30 ампера предпазител във държач,той също прави мизерии.Потърси го ,свободно движещ на кабелите,или е залипен със силикон на кутията с предпазители.
            Задължително погледни буксата във вратата, вероятно има окис на обувките.
            Последно редактирано от Roninn; 23-03-17, 19:51.
            Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
            Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
            Анатолий Пейчинов o8875о9815
            https://dvrbg.com/

            Коментар


            • #7
              От: Ел стъкла - не работят при дъжд

              Бутоните не са на вратата, намират се централно, на таблото при радиото. Абсолютно ги изключвам като възможен проблем, работят безотказно. Никога не дават проблем, дори и когато е влажно, пак съвсем отчетливо включват, моторчетата тръгват, вдигат стъклото 2-3 пръста и спират. Като им помогна с ръка, като тегля стъклото, моторчетата пак въртят и с моя помощ вдигат стъклата, но трябва и аз сериозно да дърпам.

              Освен да ескпериментирам - да запечатам със силикон клемите по моторчето, да наплескам грес по разни отвори и оси, ако се виждат и т.н., пък после ще поливам с вода и да видим Водата прави проблеми. Например моторчето на вакуума за заключване, по кабела му протича вода, окислява клемите и става късо, при което от багажника започва да се чува постоянно включване и изключване на моторчето. Там поне се оправи, като обърнах кутията наопаки.
              Някои казват, че съм ужасен човек. Но това не е така - аз имам сърце на мил, чувствителен юноша. Пазя го в буркан със спирт на бюрото си...

              Коментар


              • #8
                От: Ел стъкла - не работят при дъжд

                Първоначално публикуван от Теодор МБ Преглед на мнение
                . Като им помогна с ръка, като тегля стъклото, моторчетата пак въртят и с моя помощ вдигат стъклата, но трябва и аз сериозно да дърпам.
                Ей за ей тоз симтом се хванах аз... Щото е много характерен и категорично сочи мотор.Затова масово се оправя с подмяната му.Иначе се обяснява по следния начин: След продължителна работа четките му не контактуват добре с колектора(къде износени къде замърсени къде няма натиск достатъчно) и така.Затова като му помагаш с ръка става номера... Понякога и не иска да тръгне и като му помогнеш леко и тръгва..Пак колектора на моторчето е виновен...
                Не знам за каква кола става дума но повечето моторчета са еднакви за доста коли и лесно се намират.И от морга може...
                Иначе ако имаш време за губене може да си играеш до безкрай...

                Коментар


                • #9
                  От: Ел стъкла - не работят при дъжд

                  При мокро и износени уплътнения също има подобен ефект, дори при здрав мотор. На друго возило имам подобен проблем, въпроеки че всичко по мотор и инсталация е в ред. На мокро време самото стъкло се вдига по-трудно и понякога запецва накриво и мотора спира, все едно е отчел че е затворил (поне при по-старите возила се ориентират единствено по консумацията на мотора кога да спрат).
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Ел стъкла - не работят при дъжд

                    Теодор,питаш,отговорихме ти,проблема не е в моторчетата.При мокро време стъклата се трият повече и увличат във уплътнението,от там на моторчето му трябва повече ток,за да преодолее съпротивлението.По принцип ти казах че vw от 90 и некоя година всички са недомислени в ел.стъклата и страдат от един и същи проблем.
                    Та да ти кажа че 5 г.съм бил автоалармаджия и са ни минали стотици с такъв проблем,ти си знаеш най-добре
                    Писах ти какво да гледаш.
                    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                    Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                    Анатолий Пейчинов o8875о9815
                    https://dvrbg.com/

                    Коментар


                    • #11
                      От: Ел стъкла - не работят при дъжд

                      Същия проблем при мен се реши с подмяна на елемент, наричан от мен "стотинка", който е полупроводникова защита по ток на моторчето. Излязъл от параметри, този елемент намалява мощността...

                      Коментар


                      • #12
                        От: Ел стъкла - не работят при дъжд

                        Първоначално публикуван от chrichri Преглед на мнение
                        Същия проблем при мен се реши с подмяна на елемент, наричан от мен "стотинка", който е полупроводникова защита по ток на моторчето. Излязъл от параметри, този елемент намалява мощността...
                        От три седмици работим по обекти горе около теб някъде,ама като незнам къде живееш
                        Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                        Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                        Анатолий Пейчинов o8875о9815
                        https://dvrbg.com/

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X