Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор на масло за двигател Z22SE

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Избор на масло за двигател Z22SE

    Здравейте,понеже бях решил да сложа Fuchs titan race pro 10w40 или 10w50,но не мога да го намеря никъде освен в opie oils,ще трябва да сложа друго.
    Мисля си за Amsoil понеже доста ги хвалят и уж били доста качествени.Какво мислите вие ?Идеята е,че чат пат ръчкам колата и особено като се кача на магистрала(рядко ми се налага) и вадя душата и в тия жеги ми се ще да е хубаво маслото.От друга страна пък повечето пъти карам къси разстояния(20-30км.) и не трябва да е много гъсто.

  • #2
    От: Избор на масло за двигател Z22SE

    Сложи си 10-60 . Ако се паразровиш го има на около 80-90 лв 4 литра.

    Коментар


    • #3
      От: Избор на масло за двигател Z22SE

      Защо пък 10-60,не карам GT-R или М-ка ?Също така не знам какво ще е това 10-60 масло за тия пари.Както и да е,гледам че субару форума много хвалят redline и amsoil,за сега мисля да пробвам amsoil,защото redline ми идва скъпо.Карам на газчица,ако това има значение.
      Избягвам кастроли и подобни,защото не ми се рискува да попадна на някоя нашенска манджа,ако купувам нещо от големите/комерсиалните(а и те вече ползват само група 3) марки бих накарал някой приятел да ми го прати отвън.
      Изобщо това 10-60 не означава нищо,защото ако суровината е гадна ако ще и 10-100 да си купиш за 30лв. нищо няма да става от него.

      Коментар


      • #4
        От: Избор на масло за двигател Z22SE

        Жоро е прав. Достатъчно марки предлагат този вискозитет, но пък зимата, и на къси разстояния, няма да е добре, освен ако не си с гараж.
        Мотора не е с турбина, та що не помислиш за 5W50 ?
        ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

        Коментар


        • #5
          От: Избор на масло за двигател Z22SE

          5w40 е напълно достатъчно особено както човека се е насочил към Amsoil.

          Коментар


          • #6
            От: Избор на масло за двигател Z22SE

            Първоначално публикуван от goiko Преглед на мнение
            5w40 е напълно достатъчно особено както човека се е насочил към Amsoil.
            Разбира се, че е достатъчно, но щом

            Първоначално публикуван от headoff Преглед на мнение
            ...
            чат пат ръчкам колата и особено като се кача на магистрала(рядко ми се налага) и вадя душата и в тия жеги ми се ще да е хубаво маслото.
            ...
            и не го притесняват некви пари отгоре, нека се застрахова, а и никой мотор не се е строшИл от по-хубаво масло.
            ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

            Коментар


            • #7
              От: Избор на масло за двигател Z22SE

              Ами доста се поразрових и алтернативата след Amsoil ми е Redline ама ми идва скъпо,пък и е овъркил за моята кола.Иначе зимата съм с 5w40 и лятото 10w40.Ще направя и една яка промивка с Lubegard.

              Коментар


              • #8
                От: Избор на масло за двигател Z22SE

                Амсоил 5-40 Еуро кар формула е твоето масло. Има го и в БГ в Субару форума има едни момчета които ги предлагат. Аз карах с Ред лайн досега а отскоро съм с Амсоил че излезе на по-добра цена и съм доволен от маслата. Сигничър серията на Амсойл им е най-високото качество, но 5-40 от нея няма, там е 0-40, 5-30, 10-30.
                Subaru Legacy 2.5
                Suzuki GS500 E

                Коментар


                • #9
                  От: Избор на масло за двигател Z22SE

                  5-40 ще дойде малко тънко за лятото.От z22se.co.uk ми препоръчаха,като за нашето лято определено да е 10-40,иначе зимата може и 5-40.
                  Също така ще направя една по-агресивна промивка със lubegard engine flush.Само се чудя дали да свалям картера да го чистя.

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X