Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Масло за двигател на Киа 2.0тди 98г.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Масло за двигател на Киа 2.0тди 98г.

    Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
    В тази връзка, някой знае ли лаборатория в която може да се изследват маслата ?
    Доколкото знам в локомотивното депо имат лаборатория.
    Изследват както получаваните нови доставки ГСМ, така и се взимат проби от отработеното масло. Имат си там някакви методологии според които дават предписания дали маслото трябва да се опресни с определено количество ново вместо да се смени, или пък вече източено отработено масло, ако все още отговаря на определени критерии да се ползва за определени цели. Предвид, че количествата за една пълна смяна на масло са стотици литри, съществуването на лаборатория за описаните цели е оправдано.
    Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

    Коментар


    • #47
      От: Масло за двигател на Киа 2.0тди 98г.

      Първоначално публикуван от pansim Преглед на мнение
      Знам - Приста Оил
      Може, ама Руси ми е далече.

      Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
      Доколкото знам в локомотивното депо имат лаборатория.
      Изследват както получаваните нови доставки ГСМ, така и се взимат проби от отработеното масло. Имат си там някакви методологии според които дават предписания дали маслото трябва да се опресни с определено количество ново вместо да се смени, или пък вече източено отработено масло, ако все още отговаря на определени критерии да се ползва за определени цели. Предвид, че количествата за една пълна смяна на масло са стотици литри, съществуването на лаборатория за описаните цели е оправдано.
      Благодаря за инфото. Ще помисля за някой агент.
      ...

      Ако някой се сети за лаборатория в София, да споделя, та да спрем със спекулациите в 10 подобни теми, и да проверим на 3 или 30 се скапва маслото.
      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

      Коментар


      • #48
        От: Масло за двигател на Киа 2.0тди 98г.

        Първоначално публикуван от pansim Преглед на мнение
        Дедо Гошо, на колко хиляди смяташ да го смениш това масло?
        Въпрос който ме вълнува и на който все още за себе си нямам точен отговор.

        ПП вече смених едно масло на 6500км.
        До сега с 10w40 на 8-10000км. и с новото мисля мин. 10000км.
        .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
        Киа спортаж2000тди 98г
        Ауди А3 1.9ТДИ
        Каравана Аdria 390Q

        Коментар


        • #49
          От: Масло за двигател на Киа 2.0тди 98г.

          Мисля си, че на по малко от 10К си е вманиачаване. Но всеки си знае...
          Your conscience is all you can take to your grave.

          Коментар


          • #50
            От: Масло за двигател на Киа 2.0тди 98г.

            Мога да питам в рафинерията дали биха могат да анализират други масла и по какви показатели?

            Коментар


            • #51
              От: Масло за двигател на Киа 2.0тди 98г.

              Айде питай, че резултатите ще дадат много отговори.
              ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

              Коментар


              • #52
                От: Масло за двигател на Киа 2.0тди 98г.

                Първоначално публикуван от Георги Крумов Преглед на мнение
                Мога да питам в рафинерията дали биха могат да анализират други масла и по какви показатели?
                За можене ще могат,но няма да искат!
                И представяш ли си,какъв скандал ще стане ако някоя реномирана марка се окаже менте.
                Никой няма да си сложи,таралеж в гащите.
                .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                Киа спортаж2000тди 98г
                Ауди А3 1.9ТДИ
                Каравана Аdria 390Q

                Коментар


                • #53
                  От: Масло за двигател на Киа 2.0тди 98г.

                  Ползвали сме лаборатории в България, и в София и нефтохимската, ама са им доста оскъдни показателите - наличие на метали, някои хим. елементи и/или твърди частици с броенето им. Единствената лаборатория, която ползваме и сравнява с тяхна база данни на оригиналното масло и заводските му ТТ данни е в Германия, анализа обаче излиза над 200лв без транспорта до там.
                  The Flat Earth Society has members all around the globe.

                  Коментар


                  • #54
                    От: Масло за двигател на Киа 2.0тди 98г.

                    Ето пример за масло, не такова каквото трябва да е - в лабораторията го сравняват с дадената оригинална проба фабрично масло и резултатът е налице. В случая клиентът си е доливал своеволно неизвестно масло.

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Capture.jpg
Прегледи:1
Размер:102.2 КБ
ID:5747909
                    The Flat Earth Society has members all around the globe.

                    Коментар


                    • #55
                      От: Масло за двигател на Киа 2.0тди 98г.

                      На мене фактурата за маслото ми е 30 листа - със сертификатите и лабораторните анализи на всяка партида. В Полша маслото е акцизна стока и се следи мнага строго от техните данъчни.

                      Коментар


                      • #56
                        От: Масло за двигател на Киа 2.0тди 98г.

                        Първоначално публикуван от Георги Крумов Преглед на мнение
                        ....В Полша маслото е акцизна стока и се следи мнага строго от техните данъчни.
                        То и тук има нещо такова.
                        The Flat Earth Society has members all around the globe.

                        Коментар


                        • #57
                          От: Масло за двигател на Киа 2.0тди 98г.

                          Първоначално публикуван от Георги Крумов Преглед на мнение
                          На мене фактурата за маслото ми е 30 листа - със сертификатите и лабораторните анализи на всяка партида. В Полша маслото е акцизна стока и се следи мнага строго от техните данъчни.
                          Първоначално публикуван от Вива ViRuS4eto Преглед на мнение
                          То и тук има нещо такова.
                          И който внася, трябва да го знае.

                          На минералното масло, със всичко платено, сборовете са му повече от на полусинтетиката, демек, треа да е по-скъпо.
                          ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                          Коментар


                          • #58
                            От: Масло за двигател на Киа 2.0тди 98г.

                            20-30 % от маслото на пазара е с неплатени такси за отпадъци. Евтиното "марково" обикновенно

                            Коментар


                            • #59
                              От: Масло за двигател на Киа 2.0тди 98г.

                              Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                              Може, ама Руси ми е далече.


                              Благодаря за инфото. Ще помисля за някой агент.
                              ...

                              Ако някой се сети за лаборатория в София, да споделя, та да спрем със спекулациите в 10 подобни теми, и да проверим на 3 или 30 се скапва маслото.
                              Можеш да го провериш във всяко ХЕИ. Аз съм пращал миналата година , само че в Пловдив, щото при нас щеше да подменят резултатите, маслото трябваше да е 5х40, а се оказа 10х40 и то рециклирано старо масло. Двигателя беше синьо лилав, за нищо не ставаше.

                              Коментар


                              • #60
                                От: Масло за двигател на Киа 2.0тди 98г.

                                Е що в ХЕИ ?!
                                ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X