Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Масло за двигател на Киа 2.0тди 98г.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Масло за двигател на Киа 2.0тди 98г.

    Така го дават и в моята книжка, а е писана за Италия, сиреч 10W30 покрива от -25 (приблизително) до +35 (също приблизително). Всичко останало е сезонно, а различното от това е "руска рулетка" с двигателя.

    П.П. Това 10W40 май при мен го няма. Утре ще я снимам и моята и кача.
    Последно редактирано от siem; 22-03-17, 20:13. Причина: П.П.
    Трите О-та на неудачниците: Оплакване, Оправдаване, Обвиняване.

    Коментар


    • #17
      От: Масло за двигател на Киа 2.0тди 98г.

      Гледай хубаво таблицата,макар че не е съвсем ясна!Първата половина е за бензиновите мотори,втората за дизеловите,а Гошо е с дизелова,та 10W-30 го дават от -25 до+28гр.Така че според мен е по добре да си сложи 10W-40 защото обхваща по висок температурен диапазон!Т.е до +50гр.,според книжката!!!

      Коментар


      • #18
        От: Масло за двигател на Киа 2.0тди 98г.

        Гошо е това е Холандско масло и е истинско,Ерол се казва,има и доста добавки в него,пише си го на етикета,а етикета се разлепва и има още данни под него!

        Коментар


        • #19
          От: Масло за двигател на Киа 2.0тди 98г.

          Не виждам как 10-40 ще се явява сезонно. Карам си колите от над 12 години с такова и зиме и лете.
          Your conscience is all you can take to your grave.

          Коментар


          • #20
            От: Масло за двигател на Киа 2.0тди 98г.

            Първоначално публикуван от буклас Преглед на мнение
            Гледай хубаво таблицата,макар че не е съвсем ясна!Първата половина е за бензиновите мотори,втората за дизеловите,а Гошо е с дизелова,та 10W-30 го дават от -25 до+28гр.Така че според мен е по добре да си сложи 10W-40 защото обхваща по висок температурен диапазон!Т.е до +50гр.,според книжката!!!
            Така де, и аз съм с дизел от има-няма 5 г. Навъртам и около 15 000 км годишно. Просто в моята книжка(за Италия) го няма 10/40. (не, че не става) и за мен е ново. До сега не съм сменявал глави, бутала, клапани и пр.
            Основните масла за този мотор са 10/40 и 10/30, а за другите също е описано.
            Трите О-та на неудачниците: Оплакване, Оправдаване, Обвиняване.

            Коментар


            • #21
              От: Масло за двигател на Киа 2.0тди 98г.

              Така де, ама това:
              Първоначално публикуван от буклас Преглед на мнение
              ...[ATTACH=CONFIG]906684[/ATTACH]
              ...
              + малко мисъл и това, че

              Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение

              Днес сме 22.03.2017
              в България, и точно преди два месеца през деня беше -20°С, а след още два ше е +30°С на сянка, прави точно 5W40.
              ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

              Коментар


              • #22
                От: Масло за двигател на Киа 2.0тди 98г.

                Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                Така де, ама това:
                + малко мисъл и това, че

                в България, и точно преди два месеца през деня беше -20°С, а след още два ше е +30°С на сянка, прави точно 5W40.
                5W-40обхваща диапазона от -30гр.до +50,чак такова презастарховане едва ли има нужда,а и такова масло ще е по тънко като вискозитет.А 10W-40 е от -25 до...... и ще е малко по добре за двигател на 150-200000хил.

                Коментар


                • #23
                  От: Масло за двигател на Киа 2.0тди 98г.

                  Що ли си мисля ,че втората цифра на двете масла е една и съща-40. та твърдението по тънко като вискозитет ми е малко смешно. Имате мозък мислете бе хора.
                  дизеловите двигатели са по студени по принцип от бензиновите, и идеално би било 5-30 . слагайки 10-40 вие му обезпечавате превъзходен сух старт на двигателя.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Масло за двигател на Киа 2.0тди 98г.

                    Нито един не е написал че освен вискозитет, има и друг параметър за маслото и то е неговия клас.
                    Пускам данни от книгата на Кия. Коментар няма да правя - тук сме все умни хора.
                    За повече инфо - http://www.oilspecifications.org/api_eolcs.php. Даже и преведено с Гугъл се разбира добре.
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20170323_082909.jpg
Прегледи:1
Размер:89.6 КБ
ID:5747357Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20170323_082919.jpg
Прегледи:1
Размер:115.5 КБ
ID:5747358
                    Последно редактирано от pansim; 23-03-17, 08:39.
                    Панайот Бърдарски
                    0887 60 77 22

                    Коментар


                    • #25
                      От: Масло за двигател на Киа 2.0тди 98г.

                      Ще направя още малко консултация,и ще реша какво ще наливам.
                      Въпроса е 5w30 или 5w40?
                      .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                      Киа спортаж2000тди 98г
                      Ауди А3 1.9ТДИ
                      Каравана Аdria 390Q

                      Коментар


                      • #26
                        От: Масло за двигател на Киа 2.0тди 98г.

                        Щом даваш много газ сипи 5W40. Важно е да покрива и качествената класификация по API или ACEA, но предвид годината на производство на колата, актуалните масла обикновено превъзхождат препоръките на производителя.
                        Ето ти го популярно за маслата - https://bg.m.wikipedia.org/wiki/Двигателно_масло

                        ПП: Като марка, от години ползвам Liqui Moly от официалния вносител. Сега разбирам, че е и от най-популярните марки в Германия(и се произвежда само там). Но при 6-7 литра на Кията, цената може да не ти хареса.
                        Последно редактирано от cecoa1; 23-03-17, 21:19.
                        Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                        Коментар


                        • #27
                          От: Масло за двигател на Киа 2.0тди 98г.

                          Аз на кичка и слагам 10в40, като се колебая и аз на следващата смяна дали да не е 5в40. Зимата с 5 опредлено е по-добре, наблюдения от шкодата ми, там само веднъж пробвах 10 и се върнах на 5. Предполагам, че и кичка ще получи 5в40 при следващата смяна.

                          От всичко, което съм пробвал до сега, само от репсол не съм доволен и то точно на Киата, почна да си губи свойствата прекалено рано. Иначе вече от години ползвам само IP, директно от вносителя, сменям си го в техния пункт направо и съм много доволен. Репсола беше по спешност и за проба и пак се върнах на ИП. Преди карах Мобил, Ганчо в момента е с такова, но честно казяно не съм очарован.

                          Тия глупости за смяната на 20 или даже 25хил км и то на точно тоя мотор са чиста глупост и тотална небивалица, па ако щете и с масло разработено от наса и удобрено от ръководителя на космическа станция байкунур да е... За пробег 2 години без смяна пък е още по-голяма измислица. Да е нова кола, да го пише в книгата с конкретно масло - да, ама на нашия климат и на тоя мотор дето не напразно има два маслени филтъра, че и особено ако се кара на кратки разстояния и предимно градско... Това си е чиста проба глупост... Пробега с определено масло реално зависи основно от начина на експлоатация на двигателя и конкретните му особености и спецификации и си е сметнато от производителя в опредлени безопасни граници.

                          Маслата се сменят на колкото ги дава производителя на колата, а не тоя дето е запечатал тубичката някъде. Да не говорим, че 6 литра 5в40 не са кой-знае колко по-скъпи от 10в40. От масла и от накладки икономия НЕ!
                          Opel Frontera A 2.5tds ' 98 (Тера)
                          Renault RX4 '02 2.0 (Архи)

                          Коментар


                          • #28
                            От: Масло за двигател на Киа 2.0тди 98г.

                            Аз го реших вече,маслото ще е 5w40.
                            Но каква марка ще взема не съм решил още,но няма да е популярна съм сигурен.
                            Ще разчитам на качество!
                            Пробега е относително нещо,мото часовника е друга работа.
                            .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                            Киа спортаж2000тди 98г
                            Ауди А3 1.9ТДИ
                            Каравана Аdria 390Q

                            Коментар


                            • #29
                              От: Масло за двигател на Киа 2.0тди 98г.

                              Синтетиката се сменя на две години дори и да не е направен предписаният пробег.
                              Минералните (а и полусинтетичните) масла се сменят на една година дори и с тях не е навъртян пробега.
                              Пробезите няма да коментирам, пък който иска и на 3000 да си сменява маслото.
                              ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                              Коментар


                              • #30
                                От: Масло за двигател на Киа 2.0тди 98г.

                                Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                                Синтетиката се сменя на две години дори и да не е направен предписаният пробег.
                                Минералните (а и полусинтетичните) масла се сменят на една година дори и с тях не е навъртян пробега.
                                Пробезите няма да коментирам, пък който иска и на 3000 да си сменява маслото.
                                И такива познавам,за 5г. и изминати 2000км. и нищо му няма на маслото.
                                Е как да му обясня,че маслото е за смяна не знам.
                                .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                                Киа спортаж2000тди 98г
                                Ауди А3 1.9ТДИ
                                Каравана Аdria 390Q

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X