Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Покупка КИА Соренто 2.2 дизел автомат, нова

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Покупка КИА Соренто 2.2 дизел автомат, нова

    Здравейте колеги,

    Интересувам се от новото Соренто дизел автомат. Моделът е от 2 години на пазара и ще се радвам ако може някой да сподели впечатления от него. Като безпроблемност, сервиз механика и боя и капризност към БГ нафтата.
    Офроуд способностите не са ми приоритет. Най-големите изпитания ще са му малките улици непочистени от сняг в София и ходенето на ски. Последните зими СРВ-то се справя без проблем с тези изисквания така, че съм сигурен Сорентото 100% ще се справи и то.

    Благодаря и поздрави

  • #2
    От: Покупка КИА Соренто 2.2 дизел автомат, нова

    А защо не Санта Фе ново?
    Те са почти близнаци а Санта Фето според мен е по добро и по високо оценено.
    Иначе за толкова нов джиб в този форум няма да получиш мнение.
    По скоро търси в руски форуми.
    Land Rover Discovery II, V8 4.0
    VW Golf VI variant
    Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

    Коментар


    • #3
      От: Покупка КИА Соренто 2.2 дизел автомат, нова

      Привет,

      Санта Фе-то е по-малко от Сорентото с 10-тина см. Гранд Санта Фе е по-голям пък с 10-тина.

      Основната причина е цената. СФ е с 4-5К нагоре от Кия. Двигателите и скоростите са 1:1.

      А иначе моделът се продава от 2 години и се надявам да има колеги, които са го ползвали до сега.
      Руските форуми ще погленда, само не знам дали там се предлага в модификация дизел или е само бензин.

      Поздрави

      Коментар


      • #4
        От: Покупка КИА Соренто 2.2 дизел автомат, нова

        За киа соренто до сега не съм чул някой да остане доволен ... До колкото аз знам и са ми казвали хора които са имали .. казват,че е евтина поддръжката,но често се разваляли.Това е което знам основното .. на мене лично ми харесват като модели тези които са след 2005-2006 година...Щях да си закупувам,но се отказах понеже навсякъде препоръчват Honda cr-v

        Коментар


        • #5
          От: Покупка КИА Соренто 2.2 дизел автомат, нова

          Първоначално публикуван от motosporttt Преглед на мнение
          За киа соренто до сега не съм чул някой да остане доволен ... До колкото аз знам и са ми казвали хора които са имали .. казват,че е евтина поддръжката,но често се разваляли.Това е което знам основното .. на мене лично ми харесват като модели тези които са след 2005-2006 година...Щях да си закупувам,но се отказах понеже навсякъде препоръчват Honda cr-v
          Брей-и-и-и-и! И кво ѝ е евтиното, тогава на тая поддръжка?

          Към питащия:
          Новото Соренто и това от 2006, примерно, нямат много общи неща. За 60х. км. не може да се правят генерални изводи, но е луксозно направена, с много екстри (лично за мен, граничещи с лиготия) вози много по- добре, на сняг се държи прилично, в гората още не е вкарвана, но съм убеден, че ще е по- зле от старата. За мен си е типична шосейка с малко повече увереност на хлъзгаво. Шумовете в купето са доста по- малко, скоростта не се усеща толкова, воланът е малко по- директен и ми харесва повече от старата. Споделям впечатления от поведението на колата. За рами, цели мостове, парт-фулл... можеш да си прочетеш, където трябва. Ако искаш по- конкретно, питай. Каквото мога, ще ти кажа.
          Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

          Коментар


          • #6
            От: Покупка КИА Соренто 2.2 дизел автомат, нова

            Аз карам предния модел, от 2013, купен нов от България. На 100К километра е, точно с този двигател и шестстепенен автомат. Досега няма някакви сериозно оплаквания. Мощен е, върви еднакво празен и пълен, добре се държи на сняг, не изморява на дълъг път, харчи 14 в града и 10 навън ама без колебания.
            Оня ден карах последния модел на тест и съм впечатлен. Няма уж сериозни промени, но набира малко по-бързо, определено е по-добре обезшумен и доста ,мно направен вътре.
            Дразни ме факта, че хладилната жабка е само в най-високото ниво, което е към 95К лева. За сравнение санта фе голямото е над 110К с всички екстри.
            Новата КИА в най-ниското ниво е пълна с екстри. Има много повече от таци която карам, а тя е ЕХ, което ще рече средно ниво.
            Огромното предимство е факта, че никое не ще да ги краде тия.
            Може би ако додадеш още малко пари ще седнеш в по-добра шосейна машина, а именно Туарег с шест цилиндъра, 260 коня, по-нисък разход и в пъти повече качество и екстри. Мисля че струва към 115-120К лева со сите шокарии.
            Въпрос на възможности и приоритети е.
            А да, за офроуд не става, има сполери под предната броня, ниско свалена задна броня........но пък 1000 километра до Виена ги минаваш за 10 часа без да се напрягаш и уморяваш.

            Коментар


            • #7
              От: Покупка КИА Соренто 2.2 дизел автомат, нова

              А, да... дразни ме екофункцията. Някакси, като ми изгасне двигателят на светофар и подскачам, но това е от възрастта. Тази щуротия можеш и да я елиминираш, ама след гасене и палене се активира пак. За уточнение, говоря за Соренто, купено в края на 2015. Ръчната спирачка, с това мижаво бутонче също ми иде вповечко... друго си е да опънеш лоста и да каже Х-РРРРРРР, ама и на тва се свиква. Много камери, разпознаване на знаци, паркинг-асистент (който не се ползува) огледалата ти се "навеждат" автоматично при включване на задна, та да виждаш бордюра... за кола под 100 хилки, с висок клас оборудване е грамотно направена.
              Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

              Коментар


              • #8
                От: Покупка КИА Соренто 2.2 дизел автомат, нова

                Здравейте колеги,

                Благодаря много за мненията.

                На към този модел вървят нещата. за около 70К(най-ниското ниво) екстрите са много, а автомобила е чудесен.
                Новата Шкода Кодияк единствено бие по цена и екстри, но тя ми се струва малко по-нисък клас.

                Поздрави

                Коментар


                • #9
                  От: Покупка КИА Соренто 2.2 дизел автомат, нова

                  Благодаря много за информацията

                  Автомобилът го карам от 3 седмици и само суперлативи за момента
                  И аз вече мога да дам информация ако друг е в моята дилема.

                  Поздрави и безаварийно

                  Коментар


                  • #10
                    От: Покупка КИА Соренто 2.2 дизел автомат, нова

                    Да споделя, че има сервизна акция за слаб възел в раздатката. Към kok4o1 и vesss, поинтересувайте се при Вашия дилър, дали се отнася и за Вашите модели. Аз го разбрах по трудния начин. Започна да се усеща едно "прескачане" като счупен зъб в редуктор. Оказа се, че акцията е в ход, но дилърите си траят. Каляската седя два месеца на трупчета, да чака чаркове от Корея.
                    Последно редактирано от Тропчо; 12-01-19, 09:48.
                    Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Покупка КИА Соренто 2.2 дизел автомат, нова

                      Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
                      Да споделя, че има сервизна акция за слаб възел в раздатката. Към kok4o1 и vesss, поинтересувайте се при Вашия дилър, дали се отнася и за Вашите модели. Аз го разбрах по трудния начин. Започна да се усеща едно "прескачане" като счупен зъб в редуктор. Оказа се, че акцията е в ход, но дилърите си траят. Каляската седя два месеца на трупчета, да чака чаркове от Корея.
                      Много полезна информация. Много тъпо поведение от дилърите на Кия. Една стока са всичките май... Аз до пред 2 години имах същото наблюдение от Хонда/Бултрако. Това беше причината да не гледам за втори нов автомобил от марката. Дано и Кия не ме изгонят по същата причина.

                      Звънях днес(събота) и ми казаха, че такава справка може да се направи в понеделник...

                      Ще пиша когато имам повече информация. Поздрави

                      П.С. Имаш ли повече информация за сервизната акция(ноемр или нещо подобно)?
                      Последно редактирано от vesss; 12-01-19, 10:08. Причина: грешка

                      Коментар


                      • #12
                        От: Покупка КИА Соренто 2.2 дизел автомат, нова

                        Ще пообясня малко. На кръстовището правя ляв завой. ЕкоДрайв тъкмо гаси двигателя, когато отсрещната кола дава ляв мигач и ми се появява пролука да се изнеса. Пускането на спирачката и натискането на газта отнема в пъти по- малко време от паленето на мотора. На практика, кракът ми беше върху газта още преди моторът да е угаснал нацяло... нещо такова. Кой разбрал- разбрал. От този момент, колата тръгна със споменатото "прескачане", което се появи и при следващото (съвсеееем плавно) потегляне, после и при следващото... след 5-600 метра започна да се появява и в движение.
                        Не знам има ли връзка между повредата и действията ми, но този ЕкоДрайв успях да го намразя още повече.
                        Малко се разпрострях, дано е полезно на някой.
                        Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Покупка КИА Соренто 2.2 дизел автомат, нова

                          Привет
                          Проверих отново. Казаха, че няма сервизна акция, а имат техническа нота, как да отстранят проблема...
                          Т.е. действаме постфактум. На теб на колко км се случи това?

                          Коментар


                          • #14
                            От: Покупка КИА Соренто 2.2 дизел автомат, нова

                            Беше Ноември, колата беше, все още, лизингова и в гаранция, на 112 х. км. Обяснението беше, че има констатиран такъв проблем в този модел и ЩЕ събират коли за отстраняването му. Пък и, не ми звучи логично, "техническата нота" да гласи- чакайте да стане белята и тогава поръчвайте частите и ремонтирайте. Нямам документ за ремонта, понеже не съм плащал, та не мога да кажа какво точно са сменили и колко е струвало.
                            Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Покупка КИА Соренто 2.2 дизел автомат, нова

                              Старт-стоп-а си е недомислица - имаме го на пасат 2013 на баща ми. Когато го карам аз, винаги изключвам от копчето.
                              Дори при паркиране, ка изчакаш няколко секунди /например да мине пешеходец/ и гаси мотора... На 3 годишна кола на реални 30 000км /преди 2г./ умря акумулатора от раз... За сравнение стария пасат 2003г ми изкара с оригиналния акумулатор 8г и го смених, защото при Т под 0С взе да върти слабо... Според мен старт-стопа е основен убиец на акумулатора
                              помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X