Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Всеки без изключение може да стане просяк, без да подозира?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Всеки без изключение може да стане просяк, без да подозира?

    ОЛАФ се занимава с измамите с европейски средства по европейските програми . Преди няколко години проектирах и произведох една установка за нетъкан текстил финансирана по европейска програма . Дълго време се псувах че въобще се хванах да я правя . То не бяха проекти ; одобрения ; чертежи за няма и 10 000 лева общо като материалите бяха около 6 - 7 000 лева . За такава дребна сума ни извадиха душите от проверки и комисии .
    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

    Коментар


    • #17
      От: Всеки без изключение може да стане просяк, без да подозира?

      Aaa, на комисийките им дай да ти вадят душата - приятел построи по програма къща за гости... И се опитаха да му спрат десетки хиляди заради това, че в одобрения проект (изработен преди 3 години, защото комисийките през това време обсъждали дали заслужава да участва в програмата) е било написано, че телевизорите били Самсунг модел ХХYYZZ, а той е закупил от Техномаркет модел XXYYZZ-B, и то при условие, че последната буква означава цвета на рамката около екрана на телевизора....
      Виж ако същите комисийки трябва да се занимават със защита на интересите ни - никакви ги няма... С такива хватки му удържаха над 40-50х.лв...

      За мен всичкото това става заради голямата липса на какъвто и да е опит и интелект у 'законотворците'...
      Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
      Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

      Коментар


      • #18
        От: Всеки без изключение може да стане просяк, без да подозира?

        Първоначално публикуван от mohera Преглед на мнение
        Хм .. еб@х го другарко
        Е за това не може ли да се сигнализира някъде по някоя европейска институция, да му се не види.
        И аз се сетих да ги питам за това. Пробвали са хората, естествено! И по еврокомисиите има една папка с такива дела. Ама не било от "репресирани" "малцинства", и не им било работа!
        Мая Манолова лобирала да може да те съдят без да разбереш, пак по техни думи. Да не би да очаквате тя да реши проблема, който е създала?
        Организаторът е изровил земята, само и само да намери решение някакво. Станал е експерт по тая тема, аз лично се убедих. По негови думи - в съдебната система са навързани като свински черва, и заедно играят далаверата. Една баба да сготвят - те ти стотина хиляди плячка! Ни затвор ги плаши при такива изкушения, ни съвест ги спира.
        Последно редактирано от Ivan Terziev; 22-03-17, 19:11.

        Коментар


        • #19
          От: Всеки без изключение може да стане просяк, без да подозира?

          Има една приказка:"Керванът си лае,кучето си върви..."

          Коментар


          • #20
            От: Всеки без изключение може да стане просяк, без да подозира?

            Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
            Aaa, на комисийките им дай да ти вадят душата - приятел построи по програма къща за гости... И се опитаха да му спрат десетки хиляди заради това, че в одобрения проект (изработен преди 3 години, защото комисийките през това време обсъждали дали заслужава да участва в програмата) е било написано, че телевизорите били Самсунг модел ХХYYZZ, а той е закупил от Техномаркет модел XXYYZZ-B, и то при условие, че последната буква означава цвета на рамката около екрана на телевизора....
            Виж ако същите комисийки трябва да се занимават със защита на интересите ни - никакви ги няма... С такива хватки му удържаха над 40-50х.лв...

            За мен всичкото това става заради голямата липса на какъвто и да е опит и интелект у 'законотворците'...
            Заявителя на установката ми е колега горе и е професор . Понеже работи основно в сферата на екологията та им знаеше номерата и ги врътна по устав Преведе техническата документация на такъв висок технически език че и аз не можах да разбера по неговите документи какво всъщност съм направил Това което аз го бях обяснил с три изречения той го преписа на 20 листа с едни опашати формули и изчисления . Цялата моя документация беше около 20 листа заедно с чертежите а той прати папка с над 500 листа в министерството Така ги омота във формули ; изчисления и сертификати че 10 години няма да им стигнат да разберат за какво всъщност е установката .
            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

            Коментар


            • #21
              От: Всеки без изключение може да стане просяк, без да подозира?

              Нека да споделя и аз един горчив опит с българското правосъдие. Вярно, като цяло ние сме си виновни, но човек се учи, докато е жив. През далечната 2009-та закупуваме автомобил нов внос с помощта на "приятел" под предтекст, че автомобилът е перфектен. Плащаме го. Идва в ужасно състояние. Решаваме да го продадем, без да го регистрираме на наше име. Намира се чужденец (мисля арабин или нещо такова) и му го продаваме на вноски - 4х500 лв., като първоначално нищо не плаща. Всичко по продажбата е редовно, нотариус, договор и т.н. Регистрира я на негово име и си я кара. След половин година започваме да го търсим по-сериозно, за да си плати, но уви, той се скрива. Започваме да го съдим. След 3-тата година го осъждаме (по бегли спомени около есента на 2012-та година). Запорират му сметки, недвижимо и движимо имущество, абе всичко. Назначава се държавен съдия изпълнител (мисля, че така се казваше, вече съм забравил). От 2012-та до сега - резултат нулев. Нито 2000 лв. за колата сме видяли, нито 1000+ лв. за адвокат. Пием една студена вода и продължаваме напред. Та и аз да споделя нещо във връзка с темата. Държавата не мисли за измамените хора, а за измамниците. Надявам се поне от тази нова "схема" да няма пострадали хора и всичко да се прекрати навреме.

              Коментар


              • #22
                От: Всеки без изключение може да стане просяк, без да подозира?

                Ами то е повече от ясно, че системата едва ли работи за всички еднакво. Аз ако изфабрикувам един запис на заповед с фалшив подпис, най-вероятно ще си навлека някоя глоба, пък може и да ме осъдят за фалшификация. Ама като е по-правилния човек, всичко може. И разбира се ще е законно .
                АБСУРДИСТАН !!!
                Страхът от свободата е един от основните страхове на човека. И все пак той иска да бъде свободен.
                И в същото време я ограничава-застраховки, ипотеки,
                вярвания, обичаи, религии, общности, идеологии, догми, политически движения...

                Коментар


                • #23
                  От: Всеки без изключение може да стане просяк, без да подозира?

                  Първоначално публикуван от c0dy^ Преглед на мнение
                  Нека да споделя и аз един горчив опит с българското правосъдие. Вярно, като цяло ние сме си виновни, ...
                  Във вашия случай не виждам какво ви е виновно правосъдието, че сами не сте си защитили интереса. Онзи може и да няма нищо на негово име в България та да могат да му го вземат.

                  Първоначално публикуван от mohera Преглед на мнение
                  ... Аз ако изфабрикувам един запис на заповед с фалшив подпис, най-вероятно ще си навлека някоя глоба, пък може и да ме осъдят за фалшификация. Ама като е по-правилния човек, всичко може. И разбира се ще е законно .
                  АБСУРДИСТАН !!!
                  Не е задължително непременно да е "по-правилния" човек. Стига и да използваш по-умело вратичките в закона. В случая играчите фабрикуват менте запис на заповед, ама не на свое име, а на името на някой циганин, който ги "упълномощава" да действат от негово име. И де юре адвокатът-боклук е чист, защото уж действа добросъвестно в интерес на клиент. ЧСИ-то и той чист пред закона, щото трудно ще докажеш, че е наясно със схемата. Не се ли усети човек навреме - пиши я бегАла работата. Кешовицата минала през ЧСИ-то и айдуката и зачезнала, недвижими имоти минали през 1-2 продажби ... А на циганина после и на ленти да му дереш кожата няма какво да му вземеш.
                  Ние не сме неутрални!

                  Коментар


                  • #24
                    От: Всеки без изключение може да стане просяк, без да подозира?

                    Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                    Във вашия случай не виждам какво ви е виновно правосъдието, че сами не сте си защитили интереса. Онзи може и да няма нищо на негово име в България та да могат да му го вземат.

                    ...
                    За да не спамя повече темата, само ще допълня, че:

                    1. Постарали сме се да си защитим интересите във възможно най-голяма степен, като:
                    - сключваме договор за покупко-продажба;
                    - заверяваме нотариално договора.

                    2. След като купувачът не си изплаща дължимото, учтиво го молим да го направи, а той се крие или отказва.

                    3. Купувачът може да е с друго гражданство, но има недвижим имот във Варна, банкови сметки, както и магазин на негово име. Предполагам, че може да има и българско гражданство.

                    4. След повече от година, може би, започваме да го съдим. Осъждаме го. Запорират му всичко. Вече как стоят нещата със съдебния изпълнител, не се сещам.

                    Лично аз не виждам по какъв друг начин трябва да си защитя интересите. Да пристъпя към насилие ли? Въпросът е риторичен, няма нужда от отговор. Нека не спамим повече темата. Извинявам се за отклонението!

                    Коментар


                    • #25
                      От: Всеки без изключение може да стане просяк, без да подозира?

                      http://offnews.bg/news/Temida_18762/...l?ref=recomend
                      Ето още един, епидемия от присвояване на чужди животи!

                      Довечера е последният протест.

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X