Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Nissan Terrano 2 2.7tdi или Hyundai Terracan 2.9crdi auto

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Nissan Terrano 2 2.7tdi или Hyundai Terracan 2.9crdi auto

    За първите десетина км имам някои наблюдения, предните дискове са брутслно криви, предполагам защото апаратите задържат, защото като задържа повече спирачката и не стискам много кормилото дърпа надясно. Имам и леко потропване, звучи като биалетки, чува се главно когато леко се изкълчи в някоя дупка. Струва ми се тромавичък и жената с фиестата може и да ме вземе на фемили драг уикенда
    Иначе вътре си е доста запязен, вземам го от първи собственик, чичо Ханс е на годините на родителите ми 58 набор и се надявам да се е грижил добре и за двигателят и трансмисията, а тя сменя добре, почти неусетно.
    Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
    Ford Fiesta 1.4 Tdci

    Коментар


    • #32
      От: Nissan Terrano 2 2.7tdi или Hyundai Terracan 2.9crdi auto

      Разкажи сега как е Теракана, доволен ли си ?? Че нещо ги заглеждам за една дама, която ме е родила.....За мама , де ....

      Коментар


      • #33
        От: Nissan Terrano 2 2.7tdi или Hyundai Terracan 2.9crdi auto

        Първоначално публикуван от Anton-Varna Преглед на мнение
        Разкажи сега как е Теракана, доволен ли си ?? Че нещо ги заглеждам за една дама, която ме е родила.....За мама , де ....
        Аз лично съм много доволен, освен нещата които са за смяна след покупката не съм имал изненади. Вече е на 273к км-реални и все още е с катализатора си, не пропушва дори, много е пъргав(когато не е над 30 градуса и нафтата е добра) Градско ми харчи 12-13, извънградско с кротко каране до 100 е около 8. Магистралната скорост 130-140 е 10/100. На дълъг път не изморява, стабилен е в завоите и не се накланя(аз съм без лифт ,но имам фланци 38мм), кормилното упрвление е прецизно, спирачките са добри(дори когато тегля платформа са стабилни). Частите са смешно евтини сравинмо с европейските и ако имаш доверен майстор ,който е виждал теракан няма да имаш проблеми. Преди фейслифта горивната система наистина е проблемна, но ако е направена профилактика си заслужава.
        За автоматика не знам дали върви повече, но знам че е с по-дълги предавателни числа и теоретично с по-висока максимална скорост. На магистралата на 3к об е със 140, което е перфектно.
        Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
        Ford Fiesta 1.4 Tdci

        Коментар


        • #34
          От: Nissan Terrano 2 2.7tdi или Hyundai Terracan 2.9crdi auto

          Много благодаря за бързия отговор !!!! Радвам се, че си доволен, радвам се.....А има ли някакви конкретни слаби места по Теракана на които трябва да обърна повечко внимание ??? Че с корейски машини не съм се сблъсквал.......Все съм карал немски, японски, сега Рейндж.......Пък много съм харесал Теракана затова питам, спрял съм се на модела след 2004, фейса..

          Коментар


          • #35
            От: Nissan Terrano 2 2.7tdi или Hyundai Terracan 2.9crdi auto

            Първоначално публикуван от Anton-Varna Преглед на мнение
            Много благодаря за бързия отговор !!!! Радвам се, че си доволен, радвам се.....А има ли някакви конкретни слаби места по Теракана на които трябва да обърна повечко внимание ??? Че с корейски машини не съм се сблъсквал.......Все съм карал немски, японски, сега Рейндж.......Пък много съм харесал Теракана затова питам, спрял съм се на модела след 2004, фейса..
            Евентуално може да прегледаш тераканската тема дето е 80 страници. Защото аз наистина само съм го обслужил и съм сменял консумативи. Единственото, което сменях беше амортесьори, паразитен хебел, актуатор за предният мост и спирачки. Всичко това беше в следствие употребата на предишният собственик. Сега имам селенови втулки да сменям защото хлопат, но той така дойде.
            В голямата тема масовите оплаквания са от горивната система на 150 коньовите преди фейса и от някой мърляч, който е карал машината преди това. Иначе в БГ има ноу хау за драмите по горивната система и когато дадеш веднъж заветните 1600-1700 лв забравяш за проблема.
            Имаше и още нещо, ако тръгне да меси масло с антифриз ,то не е непременно глава а масленият топлообменник. В темата за техническо обслужване на колегата Ивайло има и снимки на въпросният топлообменник.
            Иначе като цяло много проста машина, няма един куп вакуми, соленоиди итн управления. Турбото е с гейт и бууста се регулира от пружината , и даже екуто не е намесено в този процес. Маф-а, се ползва само да управлява егр-а. Егр-а можеш да го затриеш винаги и даже грешка няма да излезе.
            Автомата е Айсин ,4 степенен и когато е изправен е много приятен за каране, не е трошлив и не е натоварен с електроника. Ако си харесал машината покарай на някой колега и прецени.
            Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
            Ford Fiesta 1.4 Tdci

            Коментар


            • #36
              От: Nissan Terrano 2 2.7tdi или Hyundai Terracan 2.9crdi auto

              Много ти благодаря за отговорите, сега чета голямата тема за Теракана, радвам се, че си доволен от джипа !!! Ще търся някой добре запазен фейсов и с автомат.....Че маховика е 2000 лева за ръчната кутия, пък и ръчна кутия на джип за града не ми се струва добра идея.......

              Коментар


              • #37
                Някой знае ли тераното и терекана дали по височина от долу имат много разлика или горе долу са на кантар, тоест фабрично повдигнати много ли е разликата, ако не ме лъжи окото терекана ми струва че малко е по нисък

                Коментар


                • #38
                  Повечето теранота са поолегнали. Не знам дали и при теракан е така. Тъй че по улиците надали виждаш много в заводско състояние.

                  Мисля че са сравними и разликите биха били незначителни. Виж във свесовете може и да има нещо съществено.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • #39
                    Спарки имах съмнение че ще е така както казваш, но все пак да съм сигурен. Благодаря ти

                    Коментар


                    • #40
                      Първоначално публикуван от Mario321 Преглед на мнение
                      Спарки имах съмнение че ще е така както казваш, но все пак да съм сигурен. Благодаря ти
                      Моят теракан не беше клекнал при пружини с дължина заводски 405 мм ,моите бяха 400 и пак беше видимо по-ниско от терано отдолу. Рзликата е ,че най-ниската точка е пак горе-долу толкова колкото на тераното(на прасето отзад), даже на теракана прасето отдолу е плоско и малко пести сантим-два оттам. Ако няма да се ползва само за офроуд теракана е с по-добри качества за придвижване на дълъг път. не изморява вобще(особено с темпомат) и стои доста по-стабилен.
                      Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
                      Ford Fiesta 1.4 Tdci

                      Коментар


                      • #41
                        То и моите на едното като ги свалих се бяха скъсили с милиметри, нищо че с тях на всяка дупка удряше на тампони - естествено не само заради пружините, но даваха свойта дан.

                        А изглеждаше така:


                        ...което за терано си е съвсем стандартна гледка, даже минава за не-клекнало.


                        ПП: Впрочем, какво теракана има повече като екстри? За темпомата разбрах, но какво друго?
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • sparkybg
                          sparkybg коментира
                          Редактиране на коментар
                          Тераното също има автомат, при това добър (в смисъл, безпроблемен). Круиз няма, климатроник няма, климатик има.

                          При тераното и интериора е по-старовремски, спор няма. Макар че след 2003-та го очовечават малко, по отношение на разни копченца за врати, стъкла и прочие и добавят странични ербеци в предните седалки. Подгряване не знам от кога точно има, но и това има. Електрически седалки няма, има регулация на предната част по височина и нещо като лумбална опора в шофьорската, също включваема и изключваема, с ръчка.

                          ...но за мен това не са точно нещата, които биха ме накарали или отказали да взема конкретен автомобил.

                          По отношение на клатенето - на повечето нов внос амортисьорите в общия случай са или умрели, или пред умирачка. Сега, теракан не съм карал, но да речем между 90-ка и терано в еднакво състояние разликата е несъществена, поне по моите критерии. Нормално паджеро (в смисл, близко до заводско състояние) също не съм карал достатъчно за да кажа нещо повече като сравнение.

                        • Juiced
                          Juiced коментира
                          Редактиране на коментар
                          Мен генерално возията не ме изморява, не клати по завоите има предсказуемо поведение на предницата, много добри спирачки. Това генерално иначе екстрите на мен не ми помагат особено, единствено автомат и круиз имат значение след дълго магистрално каране съм като нов. Бтв круиза на теракана е доста читавподдържа много добре скорост дори и надолу по баир, това с автомата не мога да го направя без спирачка... как става с круиза не знам, но много ми харесва.

                        • sparkybg
                          sparkybg коментира
                          Редактиране на коментар
                          На терано след 2002-ра спирачките са сменени. Конкретно моето трилитрово има изключително добри спирачки. Категорично по-добри от на старото ми от 98-ма.
                          Мен също не ме изморява. Круизът поне за мен е малко противоречива екстра, освен в най-новите автомобили, дето сами си и спират при препятствие отпред.

                      • #42
                        Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение


                        ПП: Впрочем, какво теракана има повече като екстри? За темпомата разбрах, но какво друго?
                        TOD и дървен волан!

                        Коментар


                        • #43
                          Здравейте,

                          Какво значи скъпо газифициране на Теракан? То не че ги има много бензинови де - като бялата лястовица са. Този мотор 3.5 мисля че не беше директен инжекцион. Или просто защото е 6 цилиндров и уредбата е по-скъпа?
                          Като цяло и на мен ми харесва Теракана, но има няколко неща които ме възпират.
                          Едното е именно липсата на бензиново предлагане. Дизела не е моята технология, особено пък с проблемни системи, каквито са при теракан. Когато четох тераканската тема стигнах до извода, че трябва да имаш едни 5000лв готови по дефолт още с покупката за ремонта на дюзи и горивна система. Вярно е, че цените са им много добри като за толкова много джипи то до 2006г, но с тези допълнителни почти сигурни разходи, дизел поне за мен не. бензиновия 2.5 мисля че има много общо с 3.5 на митсубиши 2 (преди GDI) и би трябвало да е доста здрав и надежден, може би ще е по-лаком.
                          Второто е архаичният интериор. дори и последните години колата вътре изглежда като кола от 90те. И таблото и седалките са просто адски морално остарели и архаични. При фейслифта не съм виждал дори черен кожен салон, а само бежово-сив.

                          Колкото за раздатките TOD не равнозначно на fulltime и не би трябвало да е постоянно зацепен и предния мост, а да се включва при превъртане на задния или принудително на ниски предавки.
                          като алтернатива бих предложил да се погледне Рекстън, особено щом дизела е за предпочитане. Концепцията е аналогична с Теракана. цял заден мост и независимо предно с ТОД и автоматик. Не съм сигурен Рекстъна има ли класически part time. мисля, че дизеловия мотор 2.7 е по лиценз на Mercedes и е относително по-безпроблемен от 2.9 на Hyundai/Kia. Бензина на Рекстън 3.2 мисля че е опелски и май не е мн удачен избор, така че няма да го коментирам. За мен Рекстъна издиша на външен вид пред Теракана, но това е върпос на вкус. Определено голямото преимущество на Рекстън е в интериора. Доста по-добре е направен. И като седалки и като табло и като материали. Кожата е мн по хубава и като цяло интериора дава по-голямо усещане за лукс и комфорт от на Теракан. Освен това го има и след 2006, т.е. може да се вземе много по-нов.
                          Идеалният вариант за мен би бил бензинов Теракан автомат с ТОД и интериор на Рекстън.

                          Коментар


                          • Джоу (x3mrjoe)
                            Джоу (x3mrjoe) коментира
                            Редактиране на коментар
                            Колега, с изключение на впечатленията ти от интериора, почти нищо от това което казваш за Рекстъна не е верно.

                          • zarrick
                            zarrick коментира
                            Редактиране на коментар
                            Приемам забележката. Предполагам говориш относно казаното за моторите. За бензина наистина не съм сигурен, мислех че е същия мотор като на каптива, но явно бъркам - в долното мнение виждам, че бензиновият е от Мерцедес.

                          • cecoa1
                            cecoa1 коментира
                            Редактиране на коментар
                            Бензина е Мерцедес, дизела е развитие на стария мерцедесов... Пак е с Делфи горивна уредба, като Теракана, но само с по-новата версия, която в Теракан е след фейслифта. Читав мотор е. Голям плюс на Рекстъна е, че автоматичната скоростна кутия е един от най-здравите и разпространени автомати на Мерцедес. Петстепенна, с лок-ъп на всички скорости без първа и задна. След 2006г правят фейслифт, и външния дизайн е по-читав. Но пък променят малко предното окачване към леко по-калпаво(с долен шарнир работещ на опън).

                        • #44
                          Първоначално публикуван от zarrick Преглед на мнение
                          Здравейте,

                          Какво значи скъпо газифициране на Теракан? То не че ги има много бензинови де - като бялата лястовица са. Този мотор 3.5 мисля че не беше директен инжекцион. Или просто защото е 6 цилиндров и уредбата е по-скъпа?
                          Като цяло и на мен ми харесва Теракана, но има няколко неща които ме възпират.
                          Едното е именно липсата на бензиново предлагане. Дизела не е моята технология, особено пък с проблемни системи, каквито са при теракан. Когато четох тераканската тема стигнах до извода, че трябва да имаш едни 5000лв готови по дефолт още с покупката за ремонта на дюзи и горивна система. Вярно е, че цените са им много добри като за толкова много джипи то до 2006г, но с тези допълнителни почти сигурни разходи, дизел поне за мен не. бензиновия 2.5 мисля че има много общо с 3.5 на митсубиши 2 (преди GDI) и би трябвало да е доста здрав и надежден, може би ще е по-лаком.
                          Второто е архаичният интериор. дори и последните години колата вътре изглежда като кола от 90те. И таблото и седалките са просто адски морално остарели и архаични. При фейслифта не съм виждал дори черен кожен салон, а само бежово-сив.

                          Колкото за раздатките TOD не равнозначно на fulltime и не би трябвало да е постоянно зацепен и предния мост, а да се включва при превъртане на задния или принудително на ниски предавки.
                          като алтернатива бих предложил да се погледне Рекстън, особено щом дизела е за предпочитане. Концепцията е аналогична с Теракана. цял заден мост и независимо предно с ТОД и автоматик. Не съм сигурен Рекстъна има ли класически part time. мисля, че дизеловия мотор 2.7 е по лиценз на Mercedes и е относително по-безпроблемен от 2.9 на Hyundai/Kia. Бензина на Рекстън 3.2 мисля че е опелски и май не е мн удачен избор, така че няма да го коментирам. За мен Рекстъна издиша на външен вид пред Теракана, но това е върпос на вкус. Определено голямото преимущество на Рекстън е в интериора. Доста по-добре е направен. И като седалки и като табло и като материали. Кожата е мн по хубава и като цяло интериора дава по-голямо усещане за лукс и комфорт от на Теракан. Освен това го има и след 2006, т.е. може да се вземе много по-нов.
                          Идеалният вариант за мен би бил бензинов Теракан автомат с ТОД и интериор на Рекстън.
                          Ако ти е толкова на зор за бензиново предлагане - загледай Кия Соренто. Със същия 3.5 дериват на Мицубиши, без директно впръскване. За интериора е въпрос на вкус. 4х4-то на позиция 4LO e твърдо зацепено, така че действа като парттайм. Има схеми от руснаците как може да се преправи, така че да имаш 4х4 бързи в заключено положение. Така, че се получава доста прилична раздатка - парттайм + вискомуфа.

                          Рекстон 3.2 е дериват на Мерцедес М104, а не на Опел.
                          Nissan Terrano 2,7 TDI

                          Коментар


                          • zarrick
                            zarrick коментира
                            Редактиране на коментар
                            Благодаря за Инфото. Значи може би за бензиновият мотор съм чел че е на Мерцедес. Моя грешка, извинявам се!

                          • Джоу (x3mrjoe)
                            Джоу (x3mrjoe) коментира
                            Редактиране на коментар
                            Не е дериват на нищо, а 3.2 си е М104, който е повече от доказал се. Носи на газ, на бой и на идиоти.
                            Рекстън 1 има и 2.3 с M102 който е около 150 коня, но някои ползватели мрънкат, че им бил слаб. Нямам лично мнение по въпроса.
                            Рекстън 3.2 изпада рядко и бързо изчезва от пазара.

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X