Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мирис на газ в купето след престой

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Мирис на газ в купето след престой

    Здравейте!
    От 2-3месеза карам личната си кола на газ. Газовата е инжекцион Europegas, като храни 1.5 86 коня двигател. Колата е Деу Ланос. До сега нямах никакви проблеми-мощност като на бензин и разход средно 10 като стила ми на шофиране е доста агресивен.
    Днес обаче се качвам в колата, преседяла цяла нощ и понечвам да включа запалката да запаля цигара. Същевременно усетих лека миризма на газ в купето, при което веднага дръпнах запалката и изключих от контакт. Това става в рамките на секунда. Тъй като винаги цепя секундата на две и съм и поспалив, разбира се пак бързах. Разхвърлях багажника, нахравих пяна и ппобвах клапана на бутилката, изводите, кранчето и гарнитерата на бутилката и сондата. Никъде не видях балончета. През това време бях отворил всички врати да се проветри. Запалих и тръгнах за работа като миризма повече не усетих. При включено парно също не мирише.
    От 3-4 дена разхода като че ли скочи с около 1литър. Отдавах го на различната газ и по-тежкия ми крак.
    Имам лек пробив в изпускателната система на две места-изпуска ми леко гарнитурата на колектора и една снадка под вратата ми. Дали е възможно от там да вкарва миризма на газ в купето? Въпреки че миризмата се появи след 12 часов престой....
    В петък ще я водя на майстор, пък и той не знам дали нещо ще разбере. Чак на края на седмизата мога да проверя изпарителя с пяна. Всичко е ново и се чудя, откъде може да изпуска. Миризмата не беше силна, но леко се усещаше.
    Някакви съвети?

  • #2
    От: Мирис на газ в купето след престой

    Да не би да е сработил предпазния клапан на Евросондата?
    Примерен сценарий: Пълниш бутилката колкото може да събере вечер или сутрин на студено, колата престоява цял ден на слънцето (тоя уикенд имаше места, където достигна 20ина градуса външна температура - съответно в купето става чувствително повече), налягането в бутилката се повишава и клапана си свършва работата, за която е проектиран - изпуска малко газ. Разбира се, за да остане тая газ в купето, трябва монтажа да не е изпълнен съвсем правилно и обема около сондата да не е затворен и изведен навън (доволно много има такива, включително и на моята кола)...
    SUZUKI V-STROM 1000
    Jeep Cherokee 2.5CRD
    TOYOTA PREVIA 2.4 'youngtimer
    о889 525 о74 - Владо

    Коментар


    • #3
      От: Мирис на газ в купето след престой

      Там е работата, че бутилката беше с 40% газ. Не беше и наполовина от обема и. Сега палих пак и миризма нямаше. Преди палене около изпарителя миришеше леко, но след като запалих миризмата изчезна. Мирисах и газовете, там пропан-бутан не се усеща.

      Коментар


      • #4
        От: Мирис на газ в купето след престой

        Колега спирай принудително газта докато не отидеш на майстор. Да погледне да не се жалиш после в господари на ефира и да викаш, че са некадърници майсторите

        Коментар


        • #5
          От: Мирис на газ в купето след престой

          Спокойно още не е гръмнала. Повече не съм усетил нищо, миришещо на пропан-бутан. Взех да си мисля, че ми се е сторило
          ...ебаси параноята. За всеки случай в събота ще я закарам на моя майстор да и хвърли едно око. Правих тест с пяна и никъде не открих изпускане. Проверих що де скоба намерих и ги стегнах още. На всякъде е сложил скоби само на рейката е пропуснал, но мисля че там налягането е ниско пък и никаква миризма не съм усетил оттам. Като цяло от уредбата съм доволев. Поне електрическата част я е направил както трябва, абе все едно аз си я правя. Малко механиката му куца, ама аз си дооправих някои неща.

          Коментар


          • #6
            От: Мирис на газ в купето след престой

            Решението на проблема си го намерих аз. След доволно натягане на щуцерите към бутилката без ефект, ги отвих и смених буренцето, което доста се беше деформирало. Сега вече няма никакъв проблем, освен че възникна проблем с бензиновата система. Убедих се, че газта е наистина по-надеждната система!!!

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X