Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Телоподаващо от Лидл

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Телоподаващо от Лидл

    То и аз се бях засилил, имам една порта да правя, и мислех да използвам тънки профили - може и да ми свърши работа, но после само ще ми заема място.
    Явно не може да замени "нормално" телоподаващо с газ.
    Ще карам полекичка с електрожена
    Dacia Duster 1.5 dci 4х4 (екзотичен автомобил)

    Коментар


    • #17
      От: Телоподаващо от Лидл

      Това е не'къв трансформатор с 4 степени на регулиране. Едно към едно с най-старите Айнхели с алуминиеви намотки. Може да проработи и с газ, като се разменят полюсите, но сигурно пък няма клапан в ръкохватката на шланга. Бе, с две думи - нЕма нужда.
      Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
      Из "Златния телец"

      Коментар


      • #18
        От: Телоподаващо от Лидл

        Чудя се докога ще витае при вас "слуха", че при тръбно-флюсовите телове за заваряване нямало нужда от газ?

        Коментар


        • #19
          От: Телоподаващо от Лидл

          Винаги може да се вземе, да се пробва и да се върне.
          Бих го направил ,но съм зле със заварките. Даже и да изглеждат добре, не знам какво да гледам и колко здраво трябва да е.
          Иначе и аз точа лиги за нещо от АИГ ама не ми е обосновано финансово- буквално трябва да си търся какво да заварявам за да оправфая покупка на СО за над 500лв.
          Sent from my Nokia s fenerche

          Коментар


          • #20
            От: Телоподаващо от Лидл

            Първоначално публикуван от gogo77 Преглед на мнение
            Чудя се докога ще витае при вас "слуха", че при тръбно-флюсовите телове за заваряване нямало нужда от газ?
            КъФ слух? Това си го пише на кутията или в спецификациите на конкретната тел.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • #21
              От: Телоподаващо от Лидл

              Първоначално публикуван от gogo77 Преглед на мнение
              Чудя се докога ще витае при вас "слуха", че при тръбно-флюсовите телове за заваряване нямало нужда от газ?
              Аз също се старая да не вярвам на слухове, но не виждам причина, поради която да не вярвам на оригинална инструкция за употреба на телоподаващо. И представи си, в нея пише точно това - смяна на полюсите и изключване на подаването на газ. Кабелите се хващат към полюсите с едни месингови болтове с бакелитови ръкохватки за бързо развиване и завиване..
              Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
              Из "Златния телец"

              Коментар


              • #22
                От: Телоподаващо от Лидл

                Това НЕ зависи от машината а зависи от конкретната тел. Някои изискват и газ, други не изискват.

                От сайта на ESAB например, едните са в група "SELF SHIELDED FLUX CORED WIRES", другите в "GAS SHIELDED FLUX CORED WIRES".
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • #23
                  От: Телоподаващо от Лидл

                  С две думи, не става. Има една приказка...с пръдня боя... Единственото хубаво е цената, от там нататък не става.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Телоподаващо от Лидл

                    Трябва някой да го пробва.Също съм силно отрицателно настроен към това лидълското,обаче днес до обяд цъках с едно Вики лукс на Хасково ,жълто,пише 250Ампера на него,умишлено го тормозих на 30-50 Ампера,бачка си екстра, забелязах че първия електрод го пали малко по трудно,втори и т.н няма дерт,за 250 лв.чудна машина...Нямах базачни под ръка,да пробвам как се държи с тях.
                    Та понякога изненади бол,не знаеш докато не пробваш
                    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                    Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                    Анатолий Пейчинов o8875о9815
                    https://dvrbg.com/

                    Коментар


                    • #25
                      От: Телоподаващо от Лидл

                      За 250 електрожени читави се намират и не само в Хасково. Сега сложи клапан + управление на мотор и захранването му + самия мотор + шланг, и вече сметката отива на към 400 минимум.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Телоподаващо от Лидл

                        Аз си мисля че сменяш с евроконектор, шланг,клапан и стига толкоз,мотор си има,управление на мотора също, това без да съм го отварял.

                        Също байонети да се врътне поляритета
                        Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                        Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                        Анатолий Пейчинов o8875о9815
                        https://dvrbg.com/

                        Коментар


                        • #27
                          От: Телоподаващо от Лидл

                          Говоря какво допълнително има телоподаващо спрямо електрожен.

                          Ъпгрейд на лидълското е по-голяма глупост и от закупуването му. Ако има нещо общо с ейнхела, вътре е кекав траф с алуминиеви намотки, кекаво направен, с 4 степени и мотор, вързан към същия траф, който подава както си иска, защото напрежението прави каквото си иска. И цялото това с мижаво ПВ. И да няма общо с ейнхел може дори да е още по-голямо нещастие.

                          Носили са ми доста по-тежък Ейнхел преди години да го "погледна". Няма такова нещастие!
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Телоподаващо от Лидл

                            Първоначално публикуван от gogo77 Преглед на мнение
                            Чудя се докога ще витае при вас "слуха", че при тръбно-флюсовите телове за заваряване нямало нужда от газ?
                            Има тръбно-флюсови които работят допълнително със защитен газ (метод136) на обратна полярност (+) , а има и тръбно-флюсова самозащитна тел която работи без допълнително газ на права полярност (-) и е метод114
                            Единственото сигурно нещо е, че нищо не е сигурно.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Телоподаващо от Лидл

                              Някой дали вече не си е купил, за да сподели мнение?


                              Suzuki GSXR
                              VW Touareg
                              Mitsubishi Pajero II

                              Коментар


                              • #30
                                От: Телоподаващо от Лидл

                                Аз се отказах още на предната страница Ще заварявам as a service

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X