Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Твърди водни маркучи!?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Твърди водни маркучи!?

    Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
    Е в кочана клапан имаше ли ?!
    На тебе ша ти обясня друг път ма толко бира не можеш да изпиеш.

    Коментар


    • #32
      От: Твърди водни маркучи!?

      Първоначално публикуван от ivo-police Преглед на мнение
      Е те това те ми го обясни.
      След като имаш клапан значи имаш регулатор!!!
      Колегата има предвид клапана на капачката на радиатора, капачката на разширителния съд... е просто капачка!
      Говоря като препатил!

      Коментар


      • #33
        От: Твърди водни маркучи!?

        Така извадено от поста на tef4o, бъркате капачката на разширителния съд, с капачката на радиатора, а той го е обяснил много точно.
        Последно редактирано от atanas_93; 30-03-17, 21:16.
        Suzuki Vitara 1.6 Avtomatic
        SSang Yong Kyron 2.0xdi
        Jeep Grand Cherokee WJ 2.7crd ; Jeep Grand Cherokee WК2 3.0crd

        Коментар


        • #34
          От: Твърди водни маркучи!?

          Карай си джипа колега и не се плаши, че като гледам тука ще ти изкарат акъла някои господа, пишещи в абсолютно всяка тема
          0886685545-Влади- ОФ-РОУД КЛУБ"НОВИ ИСКЪР 4Х4 ЕКСТРИЙМ"

          Коментар


          • #35
            От: Твърди водни маркучи!?

            И аз да се разпиша

            Коментар


            • #36
              От: Твърди водни маркучи!?

              Първоначално публикуван от dedoKoko Преглед на мнение
              Иво, на Джипа капачката на радЯтора служи за да не се излива водата
              (или антифриза, ако е останал) по екстремните баирчинки и дупки по пътя, бре!
              Какви са тея клапани, с които омотваш начинающите джипководи?

              Едно време истинска молотовка с капачка на радиатора да си виждал?
              Абе ,разбрах ,че клапана е на радиатора не на разширителния съд.Но пак за твърдите маркучи на колко е този клапан -масово са на 0,9.

              Коментар


              • #37
                От: Твърди водни маркучи!?

                Първоначално публикуван от ivo-police Преглед на мнение
                На тебе ша ти обясня друг път ма толко бира не можеш да изпиеш.
                Сега е така, ма е по-добре за органИзъма.

                P.S. Приготвил съм ти една чаша.
                ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                Коментар


                • #38
                  От: Твърди водни маркучи!?

                  Първоначално публикуван от ivo-police Преглед на мнение
                  ...............Но пак за твърдите маркучи на колко е този клапан -масово са на 0,9.
                  как ти звучи 18 либри/кв.инч

                  Коментар


                  • #39
                    От: Твърди водни маркучи!?

                    И аз да се изходя по въпроса че е съвсем възможно и двете капачки да имат клапан. Тая на радиатора върши съществената работа, а клапана на тая на разширителния съд държи съвсем ниско под/надналягане, колкото да няма самоволно изпарение или протичане от разплискване по време на каране. Не говоря за конкретния автомобил.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • #40
                      От: Твърди водни маркучи!?

                      Капачките на разш.съд и на тераното и на едно "Куцуки" което имам са си баш като от минерална вода , а съда има отдушник да излиза въздуха като се прелива от радиатора . Тези с клапан на разширителния ( или компесаторен?) съд са без капачки/клапани на радиатора . Куцукито понадува също и съм му изтърбушил капачката , ама пък то си е пътник вече ...

                      Коментар


                      • #41
                        От: Твърди водни маркучи!?

                        Първоначално публикуван от ivo-police Преглед на мнение
                        Е те това те ми го обясни.
                        След като имаш клапан значи имаш регулатор!!!
                        Ок, може би е трябвало да го уточня още един-два пъти в текста, че всичко след първото изречение, се отнася за капачката на радиатора ... въпреки, че на който му трябва, ме е разбрал На конкретния модел, капачката на разширителния клапан няма.
                        О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                        Коментар


                        • #42
                          От: Твърди водни маркучи!?

                          Привет на всички. 50000 км. съм навъртял на моето 4.7 ,и маркучите все са твърди ,докато не загрее достатъчно термостата да е постоянно отворен.Тогава са по-меки. Не губи антифриз ,не променя нивото в разширителният съд. На моята капачка на радиатора пише 18 lbs ,което се равнява на 1.24 атм,а тоеа е сериозно налягане.

                          Коментар


                          • #43
                            Да вдугнем тая стара тема, с цел да я завършим - и на 5.7 маркучите са твърди и капачката е 18PSI. И аз се шашках, още повече че първо спраска едното съединение, после проби радиатор, накрая се изхлузи долното водно съединение защото му сложих старата пружинна скоба.

                            Та, накратко, така са си. А 5.7 е и с особено дълъг горен маркуч и съответно държи удървянето по-дълго.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X