Обява

Свий
Няма добавени обяви.

IBM ThinkPad600-Метод за решаване на проблемите с БАТЕРИИТЕ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • IBM ThinkPad600-Метод за решаване на проблемите с БАТЕРИИТЕ

    Та мига ми лампата (светодиода) за батериите в жълто и не се зареждат ... тоест Умряла батерия .... ?!

    Отварям аз (реже се отстрани по ръба много внимателно) пакета и гледам вътре ... шест елемента Panasonic Lithium ion CGR18650HM вързани по два в паралел. Елемента е 3.6 волта 1800 мА.
    Разглобявам и меря напрежение на всеки по отделно ....
    Изненада !!!... на 3 от тях няма никакво напрежение ( нула волта) ???
    Хвърлям уреда стоя и си мисля ... как нула ?? ... не може акумулатор да дава нула - колкото и да е изтощен ...
    Решавам да пробвам да го заредя, да видя какъв ток ще "дърпа".. .. пускам 5 волта и гледам .... ПАК нула ...!!!????
    Значи е прекъснал ... ама къде ..??
    Не издържам и отварям елемента ....
    Отгоре в капачката има монтиран мини презостат .... тоест като се повиши налягането вътре в елемента той се самоизключва ...
    Повишаване на налягането може да се предизвика от висока околна температура, висока консумация .. и каквото още се сетите ...

    Решението е: натискате отгоре през дупчиците (6 броя) с много тънък, но ТЪП отпред предмет ... връщате мембраната обратно ... ако е остър ще я пробиете и ще изтече електролита ... имате напрежение ...

    Мога да пусна и снимки ако някой не му е още ясно ...
    Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

    Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

  • #2
    Хитър си ти Андрешко, че и много изобретателен...
    VPetrov.photography

    Коментар


    • #3
      Добре си се справил, но да знаеш, че решението е доста временно. Лошото е че Литиеви батерии се рециклират (подменят елементи и нулира електроника) на много малко места. А IBM имат и брояч на циклите заряд-разряд, и на цикъл 1000 и да са здрави елементите, електрониката я спира.
      LZ1JJJ

      Коментар


      • #4
        Дани !!! Още малко инфо по въпроса може ли ...??
        Как да нулирам брояча ??

        Или описание на пиновете на батерията ... как да излъжем компа ??
        Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

        Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

        Коментар


        • #5
          Първоначално публикуван от CarTest™
          Дани !!! Още малко инфо по въпроса може ли ...??
          Как да нулирам брояча ??

          Или описание на пиновете на батерията ... как да излъжем компа ??
          Е това вече не знам, но ще разпитам. Знам че наши колеги ги носят в една фирма в Лозенец, на Джеймс Баучер, в сграда на Софийски университет за да ги рециклират.
          LZ1JJJ

          Коментар


          • #6
            Намерих !!!!
            Ето .... http://www3.sympatico.ca/milnoc/TP60...ry/Inside.html
            Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

            Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

            Коментар


            • #7
              Първоначално публикуван от CarTest™
              Google и Интернета знаят всичко Кижи после резултата
              LZ1JJJ

              Коментар


              • #8
                Re: IBM ThinkPad600-Метод за решаване на проблемите с БАТЕРИИТЕ

                Първоначално публикуван от dani Преглед на мнение
                Добре си се справил, но да знаеш, че решението е доста временно. Лошото е че Литиеви батерии се рециклират (подменят елементи и нулира електроника) на много малко места. А IBM имат и брояч на циклите заряд-разряд, и на цикъл 1000 и да са здрави елементите, електрониката я спира.

                a какво точно значи 1000 цикъла?
                примерно на моя лаптоп в 90% от случеите го ползвам до 30 мин на батерия и после пак заряд до 100%, това за цикъл ли се смята или за какво
                много рядко ми се налага да изчерпя батерията до край
                Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

                Коментар


                • #9
                  Re: IBM ThinkPad600-Метод за решаване на проблемите с БАТЕРИИТЕ

                  Брои го за цикъл ПО ДВЕ !!!! >>>>> Заряд 1/ Разряд 1 ... 1+1=2 ...
                  Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

                  Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

                  Коментар


                  • #10
                    Re: IBM ThinkPad600-Метод за решаване на проблемите с БАТЕРИИТЕ

                    Забравил съм за темата .....
                    Ами като им баях на моите батерии ...... сега вече не са урочасани .... работят си.
                    Ама им нулирах и ЕЕПРОМА.
                    Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

                    Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

                    Коментар


                    • #11
                      Re: IBM ThinkPad600-Метод за решаване на проблемите с БАТЕРИИТЕ

                      Дано само мембраните са на ред, че гърмят яко тия пущини...
                      Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

                      Коментар


                      • #12
                        От: IBM ThinkPad600-Метод за решаване на проблемите с БАТЕРИИТЕ

                        Нов съм във форума и неочаквано открих тази тема, която в момента доста ме вълнува. Преди около месец ми умря батерията на Леново Т61, като дава, че е пълна на 91% и не мърда. Четох по форуми, търсих информация и в крайна сметка излиза, че проблема е решим чрез ресетване/флаш/ на ЕЕПРОМА на батерията. Тук намерих и единствената, може би, информация на български, че това е осъществимо. Може ли някой да ме насочи как да флашна тази чип?

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X