Обява

Свий
Няма добавени обяви.

.NET vs Java - Flame Wars

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: WIN 10 - първи впечатления

    При клиента се доставя WEB страница и толкоз.

    Ако Visual Studio-то ти е проблем на девелопърската машина, тя МНОГО отдавна е за боклука. На 8 (осем) годишния ми предишен служебен компир нямаше никакви грижи нито с VisualStudio, нито с нещо друго.

    Аз гледам какво е решението като започне да дава проблеми и да псувам. Преди това не ме интересува какво е. Ми псувам на 90% неща, писани на Java. Това от моята камбанария.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • #17
      От: Re: От: Re: От: WIN 10 - първи впечатления

      Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
      Жава на браузър не се ползва по исторически причини.
      ...
      Гугъл са жавари, няма как да е толкова зле, пък сървърите им да са може би най-големите в нета.
      Що анихилираха джава от хрома, тогава?


      Превръща компа в тостер, защото обсебва поне гигабайт RAM, дори да не го ползвам.
      Ако цената на 1G RAM ти прави каквото и да е впечатление, трябва категорично да не се занимаваш си развой.

      Коментар


      • #18
        От: WIN 10 - първи впечатления

        Не ме разбрахте.
        Жава в браузър отмря по чисто исторически причини. Както умира и Флаш. Не, че Жава Скрипт е много добър език, просто така се случи, че се наложи. Създателят му, някакъв програмист от Нетскейп го е направил между другото, без идея в какво ще се превърне.
        1 гигабайт памет не е проблемът. Проблемът е, че Microsoft дават едно IDE което е мега мастодонт, което живее собствен живот. Което няма алтернатива, и каквото ти сипят - с това работиш. Проблемът е, че всичко това върви само под WIndows, и хич не ща да чувам за Моно. Не съм видял и един случай на Моно в истинска продукционна среда. Проблемът е, че иска лицензи. Проблемът е, че последните Windows се ъпдейтват когато му е кеф, и този кеф може да му дойде когато те няма и да ти срине машините. И не на последно място - последните скандали с подслушването.

        Aз като девелопер предпочитам да знам какво ми върви на машината. И като си спра приложението искам да знам, че всяка инстанция е угасена. Не да имам 1 гигабайт в РАМ-а с незнайно какъв код, извън мой контрол, и да се чудя какво изобщо ресетвам. Микромеките предприеха подходът на Стиви Жобс, дето клиентът не му било работа да знае какво иска. Това може да е правилно за юзъри, но за девелопери не им се получава, според мен.
        Последно редактирано от Ivan Terziev; 19-03-17, 14:12.

        Коментар


        • #19
          От: WIN 10 - първи впечатления

          Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
          Проблемът е, че Microsoft дават едно IDE което е мега мастодонт, което живее собствен живот. Което няма алтернатива, и каквото ти сипят - с това работиш.
          Има алтернатива - SharpDevelop например.

          Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
          Проблемът е, че всичко това върви само под WIndows, и хич не ща да чувам за Моно.
          Беше то. Сега има Xamarin и .Net Core/Standart.

          Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
          Проблемът е, че иска лицензи.
          Не иска - има community edition, което е пълна свободна версия за дребни разработчици и фирми. Има и други варианти. За SQL сървъра и другите неща - също.

          Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
          Aз като девелопер предпочитам да знам какво ми върви на машината. И като си спра приложението искам да знам, че всяка инстанция е угасена. Не да имам 1 гигабайт в РАМ-а с незнайно какъв код, извън мой контрол, и да се чудя какво изобщо ресетвам.
          Че защо реши че аз не знам какво ми върви на машината? Служебния не се резетва понякога с месеци, и се преинсталира при ъпгрейд само. Това в последните сигурно 10 години. Още мърдам - никой не ме е обрал, утрепал и т.н.

          Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
          Микромеките предприеха подходът на Стиви Жобс, дето клиентът не му било работа да знае какво иска. Това може да е правилно за юзъри, но за девелопери не им се получава, според мен.
          Микромеките предприеха частично подходът на Джобс заради морето от некадърни програмисти, заради чиито творения windows-а е бозата, която е.

          ПП: И не на последно място - документацията на едното и другото като обем и изчерпателност няма нищо общо. И това важи за почти всяка дукументация на OpenSource или безлицензен продукт. В едното пише "това прави еди какво си", и нищо повече, в другото имаш по 2 страници обяснения как точно го прави.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • #20
            От: WIN 10 - първи впечатления

            Конкретно за Java има хиляди тонове страници. Има комерсиални сървъри, има и свободни.
            Не съм убеден, че знаеш какво върви на Windows-ката машина, особено това важи за десятката. Я има половин процент от служителите в Microsoft да са наясно, я няма. Студиото качва няколко десетки, ако не и стотици незнайни сървиси. Някакви поляци намериха кейлогер в официалния Win 10. ТОва не значи, че утре ще ти пратят НСБОП за полит некоректен помисъл. Това значи, че те държат за една част от тялото, и могат да стиснат когато пожелаят. Корпоративният фашизъм върви с темпове, изпреварващи дори най-откачените песимисти.
            За ъпдейтите дето не се спират - нищо не каза. Може да те закопае когато си иска, и нямаш възможността да го спреш, поне не и легална такава.
            Доскоро лицензите за малка фирма бяха платени, след 5-тата година ползване. Ако са променили това - не съм разбрал.
            Последно редактирано от Ivan Terziev; 19-03-17, 15:14.

            Коментар


            • #21
              Re: WIN 10 - първи впечатления

              Embracadero RAD Studio. Аз на това пишех и съм доволен. Компилирал съм и за андро и са уин и за ииии ОС.
              Можеш да пишеш на доста езици. Включително С и подобните му.
              Гледам напоследък много се е развило, но нямам време да го инстална и да тествам.

              Коментар


              • #22
                От: WIN 10 - първи впечатления

                Тъкмо в момента се мъча да подкарам Repetier, софтчето за 3Д принтера, под Линукс. Иска .NET. Виртуалката дето имам едно WinXP не може да го поеме, защото имах глупостта да и отделя само 10 гигабайта. .НЕТ е ОГРОМНО!
                После опитах да го подкарам директно под Линукс. Половин час точи, билдва, тества и конфигурира проклетото Моно. Накрая НЕ тръгна.
                Толкова за портабилитито на .НЕТ! Аз така се изприщвам като видя Мicrosoft технология. Ако беше на Жава изобщо нямаше да имам тия ядове. И хардуерни портове съм управлявал през Жава, и грам проблем не съм имал. Вирт. машина на Жава, еквивалентът на .НЕТ, jre - то е 30 ли 60 мегабайта ли не помня точно. Те ти база за сравнение, от болезнен личен опит.
                Последно редактирано от Ivan Terziev; 19-03-17, 18:29.

                Коментар


                • #23
                  От: WIN 10 - първи впечатления

                  .NET Framework 4.5.2 Offline Installer е цели 66.8мб

                  Коментар


                  • #24
                    От: WIN 10 - първи впечатления

                    Инсталерът е толкова, и почва да си точи каквото му трябва, и не го дочаках да ми препълни диска.

                    Коментар


                    • #25
                      От: WIN 10 - първи впечатления

                      Нещо общо между Offline Installer и "почва да си точи каквото му трябва"? Ами няма Не бива да се пише наизуст...

                      Коментар


                      • #26
                        От: WIN 10 - първи впечатления

                        Не мога да намеря точно колко гигабайта дърпа последния .НЕТ. Приеми, че не съм прав, няма проблем! Oрязаната виртуалка си е моя грешка, ама под Линукс хич не тръгва, поне на първо четене.

                        p.s. А, успях, и освен него и lang. pack още 600 мегабайта:
                        Microsoft .NET Framework 4.6.2
                        Hardware Requirements
                        • 1 GHz or faster processor
                        • 512 MB of RAM
                        • 2.5 GB of available hard disk space (x86)
                        • 2.5 GB of available hard disk space (x64)

                        https://www.visualstudio.com/en-us/p...rements-vs#NET
                        Последно редактирано от Ivan Terziev; 19-03-17, 18:43.

                        Коментар


                        • #27
                          От: WIN 10 - първи впечатления

                          Аз цитирах данни от сайта на майкрософт, а самият файл се инсталира на машина без интернет (тествано многократно), така че не виждам какво аз трябва да приемам. Друг трябва да приеме истината и фактите.

                          Коментар


                          • #28
                            От: WIN 10 - първи впечатления

                            Tова е компресиран файл. Можеш ли да засечеш на колко се разтяга? Ще приема истината и фактите, интересно ми е. Личният ми опит показва, че са горните гигабайти дето ги цитирах, пак от сайта на microsoft.

                            Коментар


                            • #29
                              От: WIN 10 - първи впечатления

                              Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
                              ...да и отделя само 10 гигабайта. .НЕТ е ОГРОМНО!...
                              10 гигабайта какво? RAM? Ако да, интересно как ли вървеше на сратия ми комп първоначално на 3GB, а после на 6 и на 9.

                              Ако пък дисково пространство - флашката на телефона ми е 64 гигабайта.

                              ...и не на последно място, продукта дето аз пиша върви на mono, без никакви билдове, конфигурирания и прочие. Просто инсталиран на Linux виртуалка и толкоз. Правя WEB проект именно защото не искам да инсталирам нищо при клиент.

                              В mono има много неща, които просто ги няма - факт. Затова са и напъните с .NET Core. Ще видим до къде ще ги докарат.
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар


                              • #30
                                От: WIN 10 - първи впечатления

                                Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
                                ...
                                После опитах да го подкарам директно под Линукс. Половин час точи, билдва, тества и конфигурира проклетото Моно. Накрая НЕ тръгна.
                                ...
                                Нормално. Много опити да се сипе дизел на бензинова кола свършват по този начин. Киха и кашля проклетият двигател и НЕ тръгва.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X