Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Поокалях паркетника

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Поокалях паркетника

    Колата я разтривах цяла зима в снега ,но не усетих тръпката.Отдавна имах желание да се набия в калта ,и вчера сърце не изтрая.Трябваше да се кача до язовира и вместо да правя постоянните врътки с Уаза или Витарата забих директно със Санта Фето.Честно казано не хранех големи надежди и се подсигурих с евентуална помощ от приятел.Не ми се наложи обаче ... тежка кола ,слаба ,ниска ,автоматка ,но направо останах очарован как гумите мазно и леко газеха 40-50см коловози на места.Сега знам какво става ,прекрачиш ли един път прага ,следва втория етаж.Много си го обичам това СУВ-че ,ежедневна кола ми е ,та влиза за допълнителни тампони и едни 4-5см повече в клиренса.
    Камерката беше на капака ,та за да скрия монотонното шушукане вкарах малко от моите ритми:

    https://www.youtube.com/watch?v=Ysdn...ature=youtu.be
    Mitsubushi Pajero 2.5 TDi SS TOP
    Hyundai Santa Fe 2.0 CRDi 113h.p. 4WD automat 2004
    Nissan Terano 2.4i дълго с газ
    0888383218 /ако не вдигна ,значи вадя риба/

  • #2
    От: Поокалях паркетника

    Първоначално публикуван от sapuna Преглед на мнение
    ... леко газеха 40-50см коловози ...
    Де пОсмали малко!
    Ние не сме неутрални!

    Коментар


    • #3
      От: Поокалях паркетника

      Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
      Де пОсмали малко!
      Що бре -на страха очите са големи.
      Ма клипчето е хубаво.

      Коментар


      • #4
        От: Поокалях паркетника

        Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
        Де пОсмали малко!
        Е, аре ся !

        Важното е, че е захапал куката.

        Колега, щом ще лифтваш, почвай да мислиш и за гуми.
        ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

        Коментар


        • #5
          От: Поокалях паркетника

          Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
          Де пОсмали малко!
          Нямам интерес да лъжа ,а и цитата е поизрязан ,в контекста има и "на места".Трасето го газя почти ежедневно и знам къде и колко се е окопало.Наистина не вярвах ,че тази кола ще се справи.
          Момчета ,казах ви че машини за офроуд имам под ръка УАЗ 462 ,Витара 1,6 ,Кавазаки 250 крос ,Зил 157 ... това си беше просто тест на Фетката ,за да мога спокойно да ловя басове за в бъдеще с Равки ,ЦРВта и т.н.

          п.п. Веднага гледате да захапете новобранеца
          Mitsubushi Pajero 2.5 TDi SS TOP
          Hyundai Santa Fe 2.0 CRDi 113h.p. 4WD automat 2004
          Nissan Terano 2.4i дълго с газ
          0888383218 /ако не вдигна ,значи вадя риба/

          Коментар


          • #6
            От: Поокалях паркетника

            Браво!За тоя нелек терен с коловози представянето е повече от добро!
            И имате страшни арендатори дето не са изорали пътя!
            Впрочем гумите каква шарка са и още джипа има ли бавни и блокажи?
            МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

            Коментар


            • #7
              От: Поокалях паркетника

              Какви бавни ,какви блокажи бе братче Santa Fe 2.0 crdi 4x4 automat ... едно голямо комби с ръчка напред и назад.
              Гумите също са евтини корейци ,но поне новички - NEXEN Winguard SUV
              Арендаторите - приятели са ми ,но тази година риба от мен няма да ядат
              Mitsubushi Pajero 2.5 TDi SS TOP
              Hyundai Santa Fe 2.0 CRDi 113h.p. 4WD automat 2004
              Nissan Terano 2.4i дълго с газ
              0888383218 /ако не вдигна ,значи вадя риба/

              Коментар


              • #8
                От: Поокалях паркетника

                Първоначално публикуван от sapuna Преглед на мнение
                Какви бавни ,какви блокажи бе братче Santa Fe 2.0 crdi 4x4 automat ... едно голямо комби с ръчка напред и назад.
                Гумите също са евтини корейци ,но поне новички - NEXEN Winguard SUV
                Арендаторите - приятели са ми ,но тази година риба от мен няма да ядат
                Впрочем едната ми кола е автомат и тая зима се представи удивително добре-верно нови гуми и блокаж на задния диф,но никъде не съм вил!!!
                Седана е ръчка и не можа да се накаже от двора.Явно автомата предава по-плавно върт.момент.
                Иначе на клипа ме достраша да не влезеш в голямата вада до нивата с левите търкала и щеше да викаш големия трактор!!!
                МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

                Коментар


                • #9
                  От: Поокалях паркетника

                  Браво за куража и ентусиазма.С тези гуми аз лично не бих се пробвал.
                  Виден столичен ихтиолог

                  Коментар


                  • #10
                    От: Поокалях паркетника

                    Мериш клиренса на Санта Фе-то (18.5 см) и намаляш коловозите с 2/3-ти
                    Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                    Коментар


                    • #11
                      От: Поокалях паркетника

                      Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                      Де пОсмали малко!
                      Това 40-50 см на ширина бе
                      Аз на този клип не видях никъде коловози. Не, че не се накефих като го гледах де, хубава калчица...

                      Сапуне, в коловоз 50 см се влиза до над коляното. Правят ги обикновено джугани и виетнамки, и те понякога също не могат да ги минат.
                      Коловоз от 20-25 см си е сериозно препятствие за почти всички стокови джипове, даже и за сериозните още по рождение.

                      Градивна критика, не се заяждам.
                      Има ли желание-има и начин!

                      Коментар


                      • #12
                        От: Поокалях паркетника

                        Бе и 15см да бях написал ,пак щяхте да ме кълвете ,ама нейсе
                        В интерес на истината има на места и такава дълбочина ,а тинята около пътя е нещо страшно.Ще ви покажа идните дни ,че не се бъзикам.Истината е ,че дръгела не скочи в някой от тези коловози.Тогава щеше да има още нюанси в клипчето.Аз съм доволен бе хора ,какво тук значат някакви си 20-30см ...
                        от снощи съм на фаза G ,жената още не знае де
                        Mitsubushi Pajero 2.5 TDi SS TOP
                        Hyundai Santa Fe 2.0 CRDi 113h.p. 4WD automat 2004
                        Nissan Terano 2.4i дълго с газ
                        0888383218 /ако не вдигна ,значи вадя риба/

                        Коментар


                        • #13
                          От: Поокалях паркетника

                          Първоначално публикуван от silverfox Преглед на мнение
                          Мериш клиренса на Санта Фе-то (18.5 см) и намаляш коловозите с 2/3-ти
                          На клиповете клиренса се мери до камерата

                          Супер маршрут за паркетник - важното е да не загуби темпо
                          Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                          Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Поокалях паркетника

                            А, то, и коловози ли имало на клипа? Или, съм гледал друг клип. Щото, 40- 50 см коловози, съм виждал бая пъти, ама, тук не срещнах. Иначе, браво за ентусиазма.
                            Suzuki Vitara 1.6 Avtomatic
                            SSang Yong Kyron 2.0xdi
                            Jeep Grand Cherokee WJ 2.7crd ; Jeep Grand Cherokee WК2 3.0crd

                            Коментар


                            • #15
                              От: Поокалях паркетника

                              Aaaaa, Сапуна е голям майтапчия!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X