Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ford Maverik / Opel Frontera / Land Rover Discovery

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Ford Maverik / Opel Frontera / Land Rover Discovery

    Здравейте.Спрял съм се на тези 3 модела.Цената , която търся е до 6500-7000лв само за джипа другите разходи за обслужване и т.н отделно. Търся джипка, която да карам и на асвалт и в гората като май най-важно при мен е да е клирънса понеже не мисля да карам в голяма кал и подобни.Интересуват ме само бензинови мотори понеже искам да сложа газ.Кой какви са +/- на изброените пък може да предложите и други.Кой е с най-евтината поддръжка.Мен като че ли ми харесва най-много маверика, а гледам ,че има от 2004-2005г. За тия пари 2.3 бензин доколкото разбрах мотора е с верига.Но той пък няма бързи/бавни и май извън пътя ще е най-слаб от изброените.Годината, която търся на джипа искам да е по възможност след 2001-2002 и така.Чакам съвети и мнения . Мерси.

  • #2
    От: Ford Maverik / Opel Frontera / Land Rover Discovery

    Бензиновото Диско го забрави, Маверика си е високо комби. Май ти остава само Фронтера като вариант.
    Фиат Купе
    Опел Фронтера В
    Мицубиши Паджеро Пинин

    Коментар


    • #3
      От: Ford Maverik / Opel Frontera / Land Rover Discovery

      Първоначално публикуван от novatech Преглед на мнение
      Бензиновото Диско го забрави, Маверика си е високо комби. Май ти остава само Фронтера като вариант.
      Зависи кой модел е Маверика! По-старите са двойници с Терано...
      Опа - прав си сега видях, че говори за поколението след 2004!

      Към питащия - от тия 3-те и бензинови означава Фронтера 3.2
      В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

      Коментар


      • #4
        Ford Maverik / Opel Frontera / Land Rover Discovery

        Първоначално публикуван от novatech Преглед на мнение
        Бензиновото Диско го забрави, Маверика си е високо комби. Май ти остава само Фронтера като вариант.
        И що да го забрави?
        Може ли по подробно да знам и аз?

        За повече кал си трябва цял преден мост и големи гуми
        От всите Диското води.
        Land Rover Discovery II, V8 4.0
        VW Golf VI variant
        Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

        Коментар


        • #5
          От: Ford Maverik / Opel Frontera / Land Rover Discovery

          Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
          ...
          За повече кал си трябва цял преден мост и големи гуми
          От всите Диското води.
          То е ясно, че води, ама ше трябва да е 1, щото за като твойто парите не стигат, а и май няма много оферти.
          ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

          Коментар


          • #6
            От: Ford Maverik / Opel Frontera / Land Rover Discovery

            Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
            ....За повече кал си трябва цял преден мост и големи гуми
            От всите Диското води.
            Води грънци . Ти четеш ли ? :

            Първоначално публикуван от qckk Преглед на мнение
            .... понеже не мисля да карам в голяма кал и подобни...
            Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

            Коментар


            • #7
              От: Ford Maverik / Opel Frontera / Land Rover Discovery

              Ами ако се сетите и за друг модел пишете. В голяма кал не мисля да газя по-скоро ми трябва да е висок и да се пътува що годе нормално примерно 300-400км . Като поддръжка кое е най-скъпо.Тия фронтери 3.2 доста ги гледах повечето са автоматик той как е ?Като цяло ми харесват като изключим интериора.

              Коментар


              • #8
                От: Ford Maverik / Opel Frontera / Land Rover Discovery

                Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                Води грънци . Ти четеш ли ? :
                Опс явно чета през ред.
                Ама се споменават бавни скорости де
                А Маверик 2 не се вписва.
                Ако разходите са приоритет Фруктиера къса 2.0 биндзин на газ ми е предложението.
                Land Rover Discovery II, V8 4.0
                VW Golf VI variant
                Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                Коментар


                • #9
                  От: Ford Maverik / Opel Frontera / Land Rover Discovery

                  Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
                  Опс явно чета през ред.
                  Ама се споменават бавни скорости де
                  А Маверик 2 не се вписва.
                  Ако разходите са приоритет Фруктиера къса 2.0 биндзин на газ ми е предложението.
                  Ами късите бази нещо не ми харесват.Гледах и разни черокита,но бензиновите им мотори от 4.0 нагоре.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Ford Maverik / Opel Frontera / Land Rover Discovery

                    Ако предпочиташ бензинов мотор само заради разхода на гориво все си мисля, че разход на дизел около 8/100 е съпоставим с разход на газ около 15.
                    Гледам в ляво- няма нищо, гледам в дясно пак няма нищо и си викам: Аааааа тука има нещо!

                    Няма вече Диско,няма вече Pinz...

                    Коментар


                    • #11
                      От: Ford Maverik / Opel Frontera / Land Rover Discovery

                      Колега, кажи за какво ще ти трябва, че ше изпишем две-три страници без да сме полезни ?

                      А това
                      Първоначално публикуван от qckk Преглед на мнение
                      ... да е висок и да се пътува що годе нормално примерно 300-400км ...
                      е, по-скоро, оксиморон.
                      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                      Коментар


                      • #12
                        От: Ford Maverik / Opel Frontera / Land Rover Discovery

                        Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                        Колега, кажи за какво ще ти трябва, че ше изпишем две-три страници без да сме полезни ?

                        А това
                        е, по-скоро, оксиморон.
                        И защо да е оксиморон?!? Какво му е на едно гранд чероки 4.7? Па дори и на фронтера 3.2? Като имаш предвид, че споменавам само тези, които съм карал на 1000 км и са до бюджета на колегата (тоест има и други)!?!
                        В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                        Коментар


                        • #13
                          От: Ford Maverik / Opel Frontera / Land Rover Discovery

                          Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
                          И защо да е оксиморон?!? Какво му е на едно гранд чероки 4.7? Па дори и на фронтера 3.2? Като имаш предвид, че споменавам само тези, които съм карал на 1000 км и са до бюджета на колегата (тоест има и други)!?!
                          Не случайно го моля да доуточни мераците си, щото ше влизаме в такива безмислени диалози.

                          Аз под висок имам предвид висок като за в гората, а там комфортни 300-400км. хич не ги разбирам, а ако не му е за в гората, тогава какво значи висок - да гледа другите от високо по кръстовищата ли ?

                          Та за това ми е оксиморон, щото не ми се връзва висок джип в който трудно се качваш и комфортно пътуване 300-400км.
                          ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                          Коментар


                          • #14
                            От: Ford Maverik / Opel Frontera / Land Rover Discovery

                            Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                            Не случайно го моля да доуточни мераците си, щото ше влизаме в такива безмислени диалози.

                            Аз под висок имам предвид висок като за в гората, а там комфортни 300-400км. хич не ги разбирам, а ако не му е за в гората, тогава какво значи висок - да гледа другите от високо по кръстовищата ли ?

                            Та за това ми е оксиморон, щото не ми се връзва висок джип в който трудно се качваш и комфортно пътуване 300-400км.
                            Ами аз бях написал.Ще го ползвам за гората понеже ходя на палатки и подобни,но ще и го карам и на асфалт.В калища нямам намерение да ходя там затова мисля основния критерии за да ми върши работа е клорънса или греша? Искам да има що годе някакъв комфорт и нормален интериор понеже повечето вътре са много грозни - примерно галопера , който за извън пътя е супер ,но иначе не ми допада.Та търся най-балансираното хем да не е само за асфалт , но и да не е някой,който освен проходимост не предлага нищо друго. Преплита доста ги гледах и ми допадст ,но тия мотори не знам какъв е разхода и обслужвснето, а като цяло и частите за черокито. Иначе дизелова джипка не знам как ще ми даде 8 разход. То икономична дизелова кола дава 5-6/100. Моята а4-ка бензин 125кс гори 8/100 та дизелова джипка не знам дали може да даде същия разход в пари като газта особенно като се кара извън пъта.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Ford Maverik / Opel Frontera / Land Rover Discovery

                              Като изключим осмака - другите бензинови двигатели на Диско са си... - води , масла , бози.
                              Фиат Купе
                              Опел Фронтера В
                              Мицубиши Паджеро Пинин

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X